1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

Amitos LAST BigBudXXL! [40L soil Agrolight LED of Zion]

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י Amitos, ‏3/8/17.

1. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    שבוע לכל היותר :)
    זו המטרה חצילוס, גידול ללא כל תוספת PK.
    מקבלים אקוגן 3 מ"ל/ל + קלמג 1 מ"ל/ל.

2. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    יאלה שיהיה המון בהצלחה.. מצפה כבר לinfo

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    ללא תוספת PK לא אומר שאתה צריך לסבול ממחסור בזרחן.
    משהו פה לא טוב.

4. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    יום 92 לפריחה, הפרחים בשלים ב100%, קציר מתוכנן ליומיים הקרובים, הטרים הפעם יהיה על יבש -
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

קואלה, Potter, pollos ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  5. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    וווווואאאווו. נראה בן זונה פצוצות לגבות אחי תענוג לעיניים

Amitos אוהב/ת את זה.
  6. Leo

Leo חבר חדש

לייקים:
    12
    באמת נראה מעולה

טרים רק על יבש
    גם מאריך קצת את הייבוש וגם מוציא פרח טעים כבר אחרי שבוע שבועיים, בעוד שטרים רטוב משאיר ריח של דשא/חציר...אומרים שזה מכלורופיל שנודף מעלי המניפה כשהם נחתכים מהמספריים ונוגע בצמח

7. אהוי

אהוי קנאביסט

לייקים:
    61
    קודם כל - מדהים! תמיד תענוג להסתכל על יומנים שלך ועל הפרחים הענקיים שיוצאים.

כמה שאלות:

1. מה משטר ההשקייה שלך? (מתי מים? וכל כמה ימים משקה?)
    2. יש דרך פשוטה יחסית להסביר למה בלי תוספת של PK המחזור יהיה ארוך יותר אבל מניב יותר ועם יותר חומרים פעילים?
    3. הסתכלתי על הזן וראיתי אצל היצרן שהם אומרים שהפרחים מוכנים תוך 8 שבועות אבל אתה נתת 13.5 שבועות(!!) ובהתחשב בזה שזה אינדיקה זה בכלל מטורף.. ממה שאני קורא בכל מקום, זה נותן יותר יבול אבל מוריד מהאיכות - או יותר נכון, יותר אפקט רפואי מרגיע מאשר סטלה. זו ההעדפה האישית שלך לשאכטה? או שאני מתבסס על מידע מוטעה?
    4. במחזור הזה ניסיתי לעשות סקרוג ותפרתי את הצמח על הרשת עד שבכל קוביה יושבת קולה (וכבר הייתי בתוך הפריחה), שחררתי אותם לשבוע וקצת והם טסו עד המנורה. מה אני מפספס פה? איך אתה מצליח לשמור עליהם כמעט כל ההתמתחות על הרשת?

8. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    1. כל יומיים
    2. פשוטה? לא ממש. התוצאות וההבדלים מודגשים ומוחצנים בין היומנים כאן.
    3. הטריכומות ביומנים הקודמים ובנכחי באותו מצב - חלביות עם התחלה של אמבר. ההבשלה כאן איטית יותר זה הכל - שילוב של לחות נמוכה, בלי תוספת PK, טמפרטורה ועוד המון תנאים מצטברים עד לרמת הספקטרום.
    4. לא הבנתי, פשוט תופרים ובמידת הצורך תומכים. אל תשכח שלגזע הענק יש תפקיד משמעותי בהחזקת התפרחות.

9. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    ****קציר****

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

*ייתכנו בעיות צפייה בתמונות, התקלה תסודר תוך כמה ימים.

עדכון משקל סופי ומסקנות לאחר ייבוש וניקוי יסודי (עד שבועיים).

10. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    ********מסקנות********

הגיע הרגע המיוחל שהרבה חיכו לו, בעיקר אני - הצמח נקצר, יובש, נוקה, ייושן מעט עד הפסקת איבוד המשקל וכמובן - נשקל.

והרי התוצאות-

משקל:

360 ג'
    1.05 גרם לוואט (340W)
    התוצאה הסופית לא מרשימה כמותית, אך מבחינת הבדיקה שביצעתי עבור המנורה הזו - בהחלט ניתן לומר שהיא הוכחה כיעילה. המנורה נתלתה בגובה 50 ס"מ מהצמרת לכל אורך המחזור.

זמנים:

65 ימי צמיחה
    94 ימי פריחה (!!!)
    ובסה"כ 159 ימים למחזור כולו.

חשוב לציין שהמחזור ארוך משמעותית ממחזוריו הקודמים של אותו קאט. בד"כ הקציר לזן זה היה סביב 66-72 ימי פריחה. אין לי אפשרות להצביע על הורדת PK מתפריט התזונה, או על המנורה - כגורם ישיר אחראי לעיכוב זה. את הבדיקות האלו אני אעשה ואעדכן במחזורים הבאים.

דישון:

חוץ מאקוגן פרפקט (5-3-8) וקלמג (4-0-0) הצמח לא קיבל כלום. בנוסף, הצמח הושקה בכל השקיה שלישית רק מים.
    התגלו לקראת הסוף חוסרים קלים שתוקנו - במגנזיום, ובמקביל חוסרים בזרחן שבחרתי להתעלם מהם לחלוטין בעקבות היצמדותי למחקר שיצא ממכון וולקני, הקובע כי זרחן בכמות של מעל 50PPM תפגע בייבול ובחומרים הפעילים (פגיעה עד כ-50% ע"פ המחקר). המחקר עוד לא פורסם ולמיטב הבנתי נמצא בשלבי הגהה. המחקר נחשף בכנס בחסות משרד החקלאות שהתקיים בקיץ בנושא קנאביס.

מבחן הטעימה:

שנתיים חברים, שנתיים אני מגדל את הקאטים של הביגבאד הזה מאותו צמח אם. ניתן לומר, ומבלי להצביע באופן ישיר על המנורה או על הורדת הPK מתפריט התזונה - יצאו לי הפרחים הטובים והחזקים ביותר מהזן הספציפי הזה, שכאמור גודל מאותו צמח אם.

הטעם שלו הוא מבין הטעמים המובחרים ביותר שיצא לי לטעום, והריח ייחודי ומצחין מתיקות שמעט חזקה יותר מהמחזורים הקודמים.
    מבחינת ההיי - יש ברשותי פרחים מיושנים גם מהמחזור הקודם, שלווה בהרבה תקלות כמו התחשמלות בית השורשים וקרבה למנורה. הפרחים האלו, שיצאו המחזור הזה, לא משקפים ולו במעט את הפרחים שהתקבלו ממחזורים קודמים - השינוי היחיד שנעשה הוא הורדת הPK מתפריט התזונה ובנוסף כמובן המנורה הזו.

חוות דעתי על המנורה:

זה לא סוד שאני פריק של ציוד, יש ברשותי המון נורות לד - ממגוון הקשת הרחבה שיש לשוק הגידול הביתי להציע.
    בהשוואה להספק שלה המנורה הוכחה כיעילה, ומבחינת הפרחים, מבלי להצביע באופן ישיר על המנורה אמנם, אבל גם ללא יכולת להתעלם ממנה - המנורה הוכחה כיעילה.

יתרונות:

1. נטולת מאווררים - שקטה לגמרי

2. מחממת כלפי מעלה, מאפשרת יניקה מושלמת של החום עם המפוח

3. ערבוב הצבעים - מאפשרת הסתכלות ישירה על הצמח ועבודה נוחה מבלי לעוור אותנו תוך כדי, והתמונות יעידו.

4. 1 גרם לוואט, מינימום השקעה (!!!)

חסרונות:

1. המנורה מתאימה לחלל קטן ממטר רבוע, נניח 80X80. בעבודה עם צמח אחד - הצמח ניזון מהאור בצורה יעילה ומזין גם איזורים שמקבלים פחות אור. מנגד, בעבודה עם כמה צמחים בחלל של מטר, אפשר להגיד כי מימדי המנורה לא יכסו ביעילות את הדפנות.

2. חדירת האור - כשליש מהייבול מוגדר כ"פופקורן" - פרחים קטנים ולא נוחים לניקוי, שהיו מתחת לחופה העליונה של העלים ולא קיבלו מספיק אור. בהספקים גבוהים יותר ניתן להבחין כי למרות שחופת העלים מכסה המון פרחים - הפרחים שלא חשופים לאור עדיין מתפתחים יפה. כאן המצב שונה. הפרחים, וגם הקטנים שלא חשופים לאור - איכותיים אמנם, אך קטנים ולא נוחים לניקוי.

מסקנה אישית: לוליפופ קשוח יכול לחפות על כך, או לחלופין - לחזק עם נל"ג.

באופן כללי, אהבתי מאוד את התוצר, ולא יכולתי באופן ריאלי לצפות לכמות הגבוהה מוואט לגרם, כשביודעין ננקטו מינימום פעולות בגידול הזה. עלות הגידול הייתה אפסית, דשנים זולים ומים. בלי הורדת עלים, בלי אימונים מסוימים בזמן הפריחה ובעיקר - בלי מיתוסים.

לרגל סיום המחזור, ולמען גילוי נאות - את המנורה קיבלתי בחינם לצורך בדיקת טיב האיכות שלה ולניפוץ הסטיגמות לגביה, שכמו שחלקכם יודעים - המנורה הייתה בעלת שם רע, בלשון המעטה, כאן בפורום.

למעוניינים לרכוש:
    המנורה נמכרת החל מ4800 ש"ח ועד מחיר הזוי של 5800 ש"ח בחלק מן החנויות שעוסקות בתחום בארץ.
    כמו כל המוצרים שאנחנו המגדלים קונים מהחנויות - חשוב לדעת כי המוצרים "עוברים ידיים" ומכך מתומחרים בהתאם. באופן חד פעמי היצרן מציע רכישה ללא "דמי התיווך" של כל הרשתות המוכרות. לרגל סיום המחזור ולזמן מוגבל הוא מציע רכישה במחיר של 3500 ש"ח למנורה הנ"ל 340W, ו2000 ש"ח לדגם הקטן יותר 185W - דרכו באופן ישיר באתר שלו או בטלגרם תחת המשתמש: @Agro1

***חשוב לציין שדעתי לא מוטה לכאן או לשם, וכמי שביסס את עמדתו כאותנטית אני מבקש להשאר כזה. יכול להיות והיצרן או חלק מהקהילה, שאני מזוהה איתה, לא יאהבה את הסיקור האישי שלי למחזור עצמו ולמנורה. יכול להיות שחלקכם לא תסכימו עם המסקנות, אך אלו דברי ואשמח להתדיין לגביהם.

שיהיה לכולם חג קציר שמח, והרי התמונות!

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

#150 Amitos, ‏12/12/17
    נערך לאחרונה ב: ‏4/2/18
    pioneer, vvasili, Potter ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  11. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
    בום אחי ותודה על ההשקעה

Amitos אוהב/ת את זה.
  12. דוד הכיטוב

דוד הכיטוב חבר חדש

לייקים:
    7
    איך המנורה הזו ביחס לספקטרום קינג 440?

13. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    לא בדקתי או השוואתי אותה לנורה שציינת. אתה יכול לשלוח לי בפרטי או כאן את גרף הספקטרום/PPFD שלה ואני אתן לך חוו"ד ע"פ הנתונים שתמציא בפניי.

14. דוד הכיטוב

דוד הכיטוב חבר חדש

לייקים:
    7
    כנס לדף איפה שרשום 400+ זו המנורה עם כל הנתונים

15. דוד הכיטוב

דוד הכיטוב חבר חדש

לייקים:
    7
  16. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    נראה מצוין.

17. DArchitect

DArchitect חבר חדש

לייקים:
    5
    מאיפ
    מאיפה קנית? וכמה עלה לך?

18. דוד הכיטוב

דוד הכיטוב חבר חדש

לייקים:
    7
    ידידי היקר האם באיזה שלב אמרתי שקניתי או דיברתי על עלויות?

19. DArchitect

DArchitect חבר חדש

לייקים:
    5
    סליחה שחשדתי ;)
    בכמה ראית שמוכרים את זה? למה דווקא שאלת על הנורה הזאת?

20. דוד הכיטוב

דוד הכיטוב חבר חדש

לייקים:
    7
    ראיתי באחת החנויות שגם עושים מכירת חיסול ונותנים הנחות ענקיות על ספקטרום קינג אז רציתי לשאול איך הדגם של ה400 וואט שלהם בהשוואה לאגרו לייט 340

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!