1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

Bio bizz על איזה טבלה ממליצים?

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י smily, ‏7/3/14.

1. smily

smily חבר חדש

לייקים:
    2
    העיקרון שלי מאד פשוט ככל שיהיה בריא וחזק כך יפיק יותר תועלת מכל בחינה...

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    greenmind,

אתה לא יכול להעלות את ריכוזי המימן (H), פחמן (C) וחמצן (O). הם לא באים מהדשן. הם באים בעיקר מהאויר.

הצמח צריך יותר חנקן בשלב הגדילה (וגטטיבי) מכיוון שחנקן בונה חלבונים DNA ומולקולות נוספות.
    היסוד הזה דרוש בעיקר לרקמות חדשות שנוצרות בשלב הוגטטיבי.
    במהלך שלב הפריחה (רפרודוקטיבי) הצמח צריך פחות חנקן. לעומת זאת הוא צריך מעט יותר אשלגן (K) וזרחן (P).
    זרחן דרוש לצמח כדי לייצר אנרגיה. והתפתחות פרחים דורשת הרבה אנרגיה.
    אשלגן מעורב במספר תהליכים של נשימה (פותח וסוגר פיוניות) והפעלה של מספר אנזימים, חלקם קשורים לפריחה.

הסברתי ממש בקצרה. נוטריינטים זה נושא שיכול לתפוס פרק שלם בספר על פזיולוגיה של הצמח.
    אני יכול להרחיב הרבה על הנושא.
    אתה רק צריך לשאול יותר שאלות.

3. weedberg

weedberg חבר חדש

לייקים:
    0
    - אגרונום כמה זמן לוקח לחומרים טיבעיים (שאריות של זבל אורגני שיש בבית-סטייק,קליפות של פירות וכו") להתפרק ולהזין את הקרקע ?

- והאם ניתן גם לפזר מעל הקרקע או רק לקבור באדמה זמן מה לפני השתילה(כמה זמן לפני) ?

- יש המלצות לזבל אורגני טוב ?

4. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אתה לא יכול לזרוק סתם דברים לקרקע,
    אתה עלול לגרום לעודפים ביסודות מסויימים, ואתה לא רוצה את זה אלא אם כן יש לך חוסר באותו יסוד ספציפי,
    לדוגמה בננה מכילה הרבה אשלגן, אז אם חסר לך אשלגן לא יזיק לזרוק שמה א תהקליפה.

מה שאתה כן יכול לעשות עם זבל אורגני זה ערימת קומפוסט,
    אבל לוקח לזה איזה 4-5 חודשים עד שזה מוכן

5. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    אז בלון של CO2 יכול לעזור? או שזה נועד רק למנוע מחסור כששמים הרבה צמחים במקום קטן? וגידול הידרו בעצם נועד כדי לאפשר למגדל שליטה מדוייקת כמה שיותר בכמות הנוטריינטים?

ולפי מה שהבנתי עד כה דווקא שיטות מסוימות של training יכולות לתת יבול מוגבר, וממך אגרונום אני מבין זה שדשנים יעזרו לנו רק לשמור על התפתחות תקינה אבל הן לא יאיצו שום מנגנון בצמח?

כדי להאיץ בצמח הוא צריך גירויים פיזיים..... שמע אני לומד פה הרבה :) איך אני מחכה להזדמנות הראשונה שתיהיה לי לגדל כבר...

מכירים SCROG?

6. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    אני עם אגרונום בעניין הזה, ממש לא כמה שיותר, גם אם הצמחים "ישרדו את זה".
    אחרי כל השקיה בה אני מדשנת אני רואה הבדל ממשי בגדילה מאשר השקיה שבה אני לא מדשנת, למרות הכמויות הקטנות.
    לפי ההיגיון ומראה הצמח, בלי טבלאות.

בהצלחה לשנינו. ;)

7. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    דשנים לא יאיצו שום דבר בצמח. הם דרושים כדי לשמור על התפתחות תקינה.

כעיקרון ההרכב של הקומפוסט הוא זה שקובע כמה מהר הוא יתפרק. תלוי גם בתנאי הסביבה.

הוספה של co2 תאיץ את הגדילה, כלומר משך המחזור יהיה יותר קצר. לא תקבל יותתר יבול.
    כנ"ל גידול הידרופוני.

שיטות מסויימות של גיזום ועיצוב הצמח יכולות לעזור לו לקלוט אור בצורה אופטימלית. וגם יכולים לעזור לצמיחה יותר בריאה.
    קשה לי להגיד שתקבל יותר יבול.

מקווה שעניתי לכולם.

8. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    Scrog לא מגדיל יבול?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!