1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

MDMA, אז והיום.

הנושא בפורום 'כימיה, ביולוגיה ודברים של חנונים' פורסם ע"י שולגין, ‏22/2/17.

1. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    אהלן חברים,

הבטחתי שאשתף אתכם בדיון שאני מנהל בפרטי מול @GD6 בנושא ההבדלים בין MDMA מודרני לבין המקורי.

GD6 פנה אלי לפני זמן מה וסיפר לי שהוא לומד את הנושא לעומק מפני שהוא מאוד רוצה להכין מתכון ולפרסם אותו כאן בפורום. הוא שאל האם יש לי מקורות להפנות אותו אליהם וכך התחיל דיון מאוד מעניין בינינו שהניב את המסקנות הבאות:

את הציוד הנדרש אפשר למצוא כמעט אצל כל משווק שמוכר ציוד מעבדה מקצועי.

את הריאגנטים GD6 לא הצליח למצוא ואני מצטט:

"את החומרים חלק אפשר להשיג, את החלק האחר לא נתקלתי בחברה שמוכרת אבל זה לא אומר שלא ניתן לרקוח אותם מחומרים אחרים (שגם אותם לא מצאתי) אז אני דיי בבעיה. אם לא ניתן יהיה להשיג חומר X לדוגמא, אז לא ניתן תאורטית לרקוח MDMA. חלק מהחומרים ניתן לקנות באיביי בכמויות ממש קטנות.

חומר אחד מופיע לי רק מאחד מהאתרים הסיניים ולא ניתן להשיג אותו , אלה רק בכמות גדולה של חבית, וגם את זה לא מאמין שיהיה אפשר להביא לארץ אלה אם יש לי רישיון רעלים, והוא מופיע לי ברישיון כחומר שמותר לי להתעסק איתו".

כאן נכנסתי לתמונה והגבתי:

"אני הייתי מתחיל בלחקור פרוטוקולים משנות התשעים. את הספר PiHKAL קראת? לא יודע כמה נסיון יש לך עם MDMA, אבל אם כבר לחפש ריאגנטים, הייתי מכוון יותר לאלה שהשתמשו בהם בשנות התשעים. התוצאה הסופית היתה אחרת לגמרי מאשר החומר שנמכר היום. נסה להישאר נאמן למקור.

הריאגנטים זה הכל. ברגע שיש לך את הרכיבים הנכונים, הדרך למוצר איכותי קצרה.

https://www.erowid.org/library/books_online/pihkal/pihkal109.shtml

GD6:

"הריאגנטים הם הבעיה שלי כרגע. לא יודע מאיפה אפשר להשיג. לא יודע למי בתעשייה אמורה להיות "גישה" אליהם. בכל מקרה תודה. אם זה נראה לך שזה משהו שתוכל לעזור לי איתו אשמח.

זה אחד החומרים

p-Benzoquinone
    לפי Erowid עם החומר משתמשים במעבדות לפתח תמונות פולוראויד כמו המצלמות של פעם.
    יש דרך לסנטז את החומר מחומרים אחרים שגם אותם לא מצאתי באינטרנט.

ויש את החומר הזה שאפשר להשיג באיביי אבל בכמויות קטנות ואין לי מושג אם במכס עלול לעשות בעיות.
    dimethylformamide

ב erowid כשמריצים p-Benzoquinone בחיפוש אז מופיעות מספר דרכים איך לסנתז את זה מחומרים אחרים, רוב השיטות עושות שימוש בחומר שנקרא הידרוקוינון שגם לא ניתן להשיג בארץ. אבל אחת השיטות עושה שימוש בחומר שנקרא אנילין ועוד חומר שכן מופיע באתרים בארץ.
    אנילין באתר הזה
    01540-90 אנילין
    http://chemolab.co.il/orders/shwprddtl.asp?id=1033
    והחומר השני פה
    פוטסיום די כרומט 1 ק"ג טכני Potassium Dichromate
    http://www.belgar.co.il/index.php/z-oe/1-potassium-dichromate.html

Purity

אלה שנראים טהורים לבנים או שקופים אני לא זוכר איך טהור אמור להיראות... הם נראים ככה כי הם עוברים תהליך שאני לא זוכר איך נקרא זה עובר באצטון ואז cעצם זה מוריד מהאיכות ופשוט נראה רק טהור. לכן יותר עדיף לקנות MDMA שלא נראה טהור כי גם ככה לא קיים כזה.. זה לפחות בנוגע למה שיש בדארקנט. למה שיש בארץ אין לי מושג."

תגובתי לנושא:

"לא מדוייק. בגלל זה הפניתי אותך לספר של שולגין. הוא מציין שם שסינתוז וריאגנטים נכונים יביאו אותך למוצר לבן. בלי צורך באצטון. לא הייתי מסתמך על האינפורמציה שמסתובבת בדארקנט, במיוחד על מה שמוכרים מספרים לך. האינטרס שלהם זה למכור, שום דבר מעבר. אם אתה רוצה להגיע לחומר ששולגין פיתח, אתה חייב להיצמד לפרוטוקול של שולגין. יש סיבה שאין היום MD טהור או אפילו איכותי."

GD6

"המדריך של שולגין הוא לבעלי ידע בכימיה. שאר המדריכים כמו המדריך מהדארקנט, הוא יותר "מתכון". כלומר גם נרקומן מהרחוב שמבין אנגלית יוכל עם קצת מאמץ לעקוב אחריו."

הקישור לספר של שולגין, זה שקישרת לעמוד של MDMA מתחיל את התהליך עצמו עם MDA. וכמה עמודים לפני כן הוא כותב על איך לסנתז MDA. כלומר שאם רוצים לעבוד לפי המדריך שלו צריך לעבוד לפי העמוד שמצורף בלינק כאן ואז לעבור לעמוד של MDMA.
    https://www.erowid.org/library/books_online/pihkal/pihkal100.shtml

שמתי לב שכל תהליך אצלו זה הרבה יותר ארוך מאשר בשאר המדריכים באינטרנט. סתם לדוגמא, תהליך אחד 6 שעות, אחד אחר 36 שעות ועוד אחד של 16 שעות וזה לא הכל.

למדתי שלא צריך לעשות טובות לאנשים שלא מעריכים את זה, או לא יודעים להעריך חומר טוב.

אני בטוח שרוב האנשים שתביא להם 200 מ"ג של MDMA טהור יתעצבנו שזה לא גרם. ולא יבינו למה הבאת להם שמינית ממה שהם משלמים עליו 400 שקל".

אני:

"אני מבין, אבל רק בגלל הגישה הזו החומרים שנמכרים היום בינוניים ולא מתקרבים למקור. זה אולי לא ביג דיל מבחינתך, אבל אם היית מנסה את המקור (LSD, MD) לא היית מוכן להתפשר על פחות ממוצר מושלם."

GD6

"גם אני רוצה לנסות את החומרים האלה נקיים וטהורים וקרובים למקור כמו שאתה אומר. שוב.. אני מקווה שזה בכלל אפשרי ואפשר להשיג את החומרים. אם כן, אז זו אחת המטרות. גם אם זה לא משתלם לפעול לפי המדריך של שולגין מבחינת זמן - כסף .
    אפשר לבצע סינתוז או שניים לצרכים אישיים."

אז כמו שאתם מבינים, השיחה הזו רק מוכיחה כמה הריאגנטים חשובים ובהעדרם יצרנים פשוט נאלצים לעשות קיצורי דרך, מה שמשאיר אתכם (הצרכנים) עם חומרים בלתי מזוהים באיכות גרועה. אין לי שליטה על מה שקורה בעולם, אבל אני יכול להבטיח לכם את זה - כל עוד אנשים ששוקלים לייצר יפנו אלי כדי להתייעץ, אני אמשיך לדחוף אותם לכיוון הנכון. כלומר להפסיק לעבוד עם המתכונים החובבניים שמופצים באינטרנט ולהיצמד רק לפרוטוקולים המקוריים.

עד כאן, אעדכן ברגע שיהיו התפתחויות :)

*השיחה נערכה פה ושם כדי שיהיה לכם נח יותר לקרוא.

@GD6 אם יש לך מה להוסיף זה הזמן.

#1 שולגין, ‏22/2/17
    נערך לאחרונה ב: ‏22/2/17
    evilufo, GD6 ו-kingstar אוהבים את זה.
  2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    בוא נראה אם הבנתי נכון.
    יש לך בחור עם דילמה אם ללכת לפי הפרוטוקול של שולגין או משהו מקוצר מהאינטרנט? נקודת התחלה גרועה עד גרועה מאוד.
    סינטוז של MDMA בניגוד ל LSD הוא מורכב, ארוך, מצריך הרבה ראגנטים וציוד מעבדתי. הרבה יותר קשה לסנטז MDMA מאשר LSD.
    כמה יותר קשה? זה כמו להכין חביתה (LSD) לעומת להכין את ארוחת ליל הסדר (MDMA).
    אתה לא יכול לאלתר MDMA. זאת ראקציה די מסובכת ואני אומר את זה בתור מי שבילה במעבדה כמה שנים.
    זאת הראקציה הכימית הראשונה שהוא הולך לבצע? הוא הולך להיכשל כמה פעמים בהנחה שהוא בכלל יצליח לבצע את כל השלבים.

3. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    לא רק מקוצר, גם הריאגנטים שונים. המתכונים ש-GD6 מצא מותאמים לציוד ולרכיבים שניתן להשיג היום. ואלה המתכונים הכי נפוצים נכון לשנים האחרונות. אין להם שום קשר לפרוטוקול של שולגין. קשה לי להאמין שכימאי אורגני מנוסה יעבוד לפי המתכונים האלה, הם חובבניים ולא קרובים לפרוטוקול המקורי.

כשהכסף זה הדבר היחיד שמניע אותך, אתה תחפש את הדרך הכי קצרה וזולה להגיע למוצר שעובד. איכות לא מעניינת היום את היצרן. תהילה ומוניטין לא מכניסים כסף.

4. flox

flox קנאביסט על

לייקים:
    220
    https://erowid.org/archive/rhodium/chemistry/index.html
    פה בדקת כבר?
    אגב תענה בפרטי

5. canna420

canna420 קנאביסט

לייקים:
    179
    כל הכבוד! יוזמה מבורכת, בהצלחה!

6. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    אני רוצה לציין רק שמאז ההתכתבויות האלו.
    החלטתי ללמוד קצת יותר לעומק כימיה..
    כמובן כמו שכבר אמרתי לך בפרטי לא לצרכים פליליים חס וחלילה.
    אני מאמין שבעתיד יהיו לי תשובות יותר רציניות בגלל זה מעדיף לא לקפוץ כרגע למסקנות.
    אבל כמו שכבר אמרת וזה כנראה נכון.. אלה שרוקחים לנו את החומר כנראה מעדיפים לעשות את זה בדרך הקצרה. אבל לא נראה לי שזה הסיבה היחידה לאיכות הירודה.
    השאלה מאיפה הם משיגים את החומרים ומה האיכות של החומרים.
    כלומר אפשר לפעול לפי המדריכים ב Erowid ולהשתמש בחומרים שהאיכות שלהם היא גבוהה וגם בחומרים שהאיכות ירודה.
    נרקומנים באמריקה נכנסים לפעמים לחנויות וקונים חומרים שהם באיכות נמוכה בשביל להשתמש בהם לסינתוז קריסטל מט.
    מישהו אחר יעדיף לקנות את אותו חומר ממפעל ואז האיכות שלו היא כמעט טהורה.
    כמובן ברור למי יצא תוצר יותר טוב.

בוא לא נשכח גם שלפעמים זה גם עובר ידיים, מהמעבדה לסוחר שמחליט למהול את החומר.
    או שזה קורה כבר במעבדה שמחליטים לדלל או לערבב עם חומרים מעוררים(קפאין,אנדרנלין) בשביל לעשות יותר כסף.
    מנה של MDMA גם לא הכי טהורה, לפי המדריכים ב Erowid אמורה להיות 120 מ"ג. שזה דיי חזק לרוב האנשים.
    כשקונים מהסוחר ומקבלים גרם זה אומר בוודאות שיש פה עוד משהו בחומר.

שולגין ו-canna420 אוהבים את זה.
  7. What_ever

What_ever קנאביסט

לייקים:
    236
    אני מסכימה עם אגרונום..
    זה תהליך לא פשוט שכולל הרבה עבודה, המון ציוד, המון ציוד בטיחות והמון חוסר בשינה :)
    כמו ב"שוברים שורות" רק יותר מסובך.
    בהצלחה שיהיה

8. research

research חבר חדש

לייקים:
    21
    דיון מעניין ביותר.

ממה שאני הבנתי מאנשי הכימיה שדווקא LSD קשה מאוד לסנטוז גם MDMA אמיתי קשה אבל LSD עומד בראש הרשימה.
    כל המדמים למיניהם שנמצאים היום בשוק הם חומרים שכל בן אדם בלי ידע בכימיה יכול להכין וזה מה שעצוב.

9. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    גם זה מה שאני קראתי בספר הזה.
    https://thepiratebay.org/torrent/15...ets_of_Methamphetamine_Manufacture_8th_Editio

אני קראתי חלק ממנו ממזמן ואני זוכר שהוא ציין שם שיש חומרים מסויימים שקשה להשיג שצריך בשביל לייצר LSD. ואם אני לא טועה הוא גם מציין שזה הרבה יותר קשה.
    בגלל זה היה נראה לי מוזר שציינו שזה יותר קל.
    אחד מחומרים שאני זוכר שמציינים בספר, הוא תוצר לוואי שהוא בעצם פסולת של מפעלים, ומעבדות "פיראטיות" שהיו מייצרים LSD היו בעצם לוקחים את החומר הזה בחינם. המפעלים היו בשמחה נותנים להם אותם כי להיפתר מפסולת כימית זה יקר. והם הציעו לקחת מהם את זה.
    אבל מאז כבר זה לא כל כך אפשרי, כי ה DEA שם דגש על מי שקונה/לוקח את החומר הזה.

10. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    קראתי ראיון בעבר על כמה חברים, בבריטניה נראה לי, שהחליטו לרקוח את זה.
    אני יחפש ויפרסם פה קישור או את הראיון.
    בכל מקרה.. הם ציינו שם שזה לא כל כך קשה. מספיק ידע ברמה של כימיה אורגנית שאת זה כבר בסמסטר הראשון בלימודי כימיה לומדים.
    הבחור בראיון אומר שהוא למד בתיכון כימיה, ועברו הרבה שנים מאז ולכן היה לו דיי קשה בהתחלה.
    הם היו עובדים 3 אנשים מסביב לשעון.
    הם עשו הרבה טעויות בהתחלה.
    ומכיוון שהם היו מאוד עייפים היו מקרים שהיו שופכים חומר רעיל ועושים טעויות.
    הוא מספר שפעם אחת עשן שחור סמיך מילא את הבית והם היו חייבים להתפנות משם.
    פעם אחת משהו התפוצץ וחומר עף לתקרה ואז נזל להם על הראש.
    בנוסף נגרם לו נזק בלתי הפיך לריאות.

אני טרחתי לרשום את כל זה.. כי אני בהחלט מסכים איתכם.
    אבל זה לא משימה בלתי אפשרית. במיוחד כשפונים לנושא בצורה רצינית ואחראית.
    והכי חשוב.. לומדים מטעויות של אחרים.

11. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    לא מצאתי את הראיון.

לכל מי שמתעניין, הנה כמה קישורים שמדברים על התהליך של סינתוז MDMA

A Complete MDMA Synthesis for the First Time Chemist

זה מדריך שכתב מישהו שניסה לעקוב אחרי המדריך הראשון והחליט להוסיף דברים שלא מצויינים שם או לא מדוייקים.
    A Working MDMA (Ecstasy) Synthesis

והנה המדריך שרכשתי מהדארקנט
    Complete-MDMA.pdf

זה מגיע מצורף עם הספר TotalSynthesisII
    שזמין גם ב Erowid.

שולגין אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!