1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

חברים, עד כמה קשה לגדל פטריות פסילוסיבין בעצמי?

הנושא בפורום 'עשה זאת בעצמך' פורסם ע"י iWannaGrow, ‏22/1/17.

1. iWannaGrow

iWannaGrow קנאביסט

לייקים:
    26
    אני ממש רוצה להתנסות בעולם הפסיכדליה, חוץ מקנאביס לא ניסיתי כלום.
    LSD אני לא מתכונן לעשות בינתיים, קקטוסים וזה גם לא נראה לי שזה הזמן
    אני ממש רוצה פטריות וחושב שאני מוכן נפשית לדבר הזה

השאלה שלי אליכם היא, זה ממש קשה לגדל את זה לבד? אני רוצה להיות בטוח שמה שאני משיג הוא ברמה טובה עד כמה שאפשר

אשמח אם מישהו יכוון לי או יתן לי התחלה כלשהי (לא לכיוון של פטריות או משהו, כיוון להתחיל איכשהו מאיפשהו לגדל)

מאחל לכולם פה שבוע טוב ומלא בבשורות טובות (חוץ ממכם, השוטרים שקוראים את זה כרגע :) )

פטריה צבעונית אוהב/ת את זה.
  2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אם יש לך את הציוד המתאים זה די קל.
    השאלה אם יש לך את הציוד המתאים?
    אוטוקלאב, מצעים מתאימים, נבגים שלפטריות, אינקובטור.

3. Sergeant Whiskers

Sergeant Whiskers קנאביסט

לייקים:
    11
    לגדל כמות קטנה זה ממש קל, אתה רק צריך סיר, ורמיקולייט ופרלייט מחנות הידרו, קמח אורז מלא, כוסות ונייר אלומיניום, ידע בסיסי בהליכים סטריליים וכמובן נבגים.
    הנה אחלה מדריך:

4. iWannaGrow

iWannaGrow קנאביסט

לייקים:
    26
    חח איזה שרוט אתה אגרונום מבטיח לך D:
    אין לי את הציוד הזה, אבל אם אנשים יכוונו אותי מאיפה אני משיג אותו ומה אני עושה איתו, אז כן יהיה לי את הציוד המתאים

5. iWannaGrow

iWannaGrow קנאביסט

לייקים:
    26
    תודה רבה, אבל אין לי את הדברים הבאים:
    "ידע בסיסי בהליכים סטריליים וכמובן נבגים." מזה הליכים סטריליים, ומאיפה משיגים נבגים
    האם ורמיקולייט ופרלייט זה יקר ומה אני עושה עם זה?

וואו אני יוצא ממש חופר אבל באמת אם תוכלו לעזור לי זה ממש יעזור לי :D

6. Sergeant Whiskers

לייקים:
    11
    אל תדאג אתה לא חופר בכלל אחי, צריך להתייעץ הרבה כשמתחילים לגדל, מין הסתם יהיו לך הרבה שאלות.
    נבגים אתה יכול להשיג דרך FSRE.NL זה אתר שמפיץ בחינם נבגים אתה רק משלם על משלוח לפי ההוראות באתר, ורמיקולייט ופרלייט זה זול נראה לי שב 70 שח אתה משיג אספקה להרבה מחזורי גידול.
    תראה את כל הסרטון לפני שאתה מתחיל לגדל בשביל להבין את הרעיון הכללי, הוא מדבר שם על הליכים סטריליים.
    בכללי אני ממליץ לך קצת להסתובב בshroomery.org להסתכל באשכולות חשובים ולשאול שאלות, לאנשים שםם יש הרבה ידע אבל לפעמים הם לא הכי ידידותיים למתחילים.

7. צחי

צחי קנאביסט

לייקים:
    156
    כמו ש Seargent אמר, אם יש לך ידע בסיסי באנגלית ההצעה הטובה ביותר היא להיכנס ל Shroomery ולקרוא לקרוא ולקרוא, בעיקר לעקוב אחרי מדריכים עדכניים כי התחום השתנה המון בשנים האחרונות.

בתור התחלה תחפש PF TEK.

ברגע שיש לך נבגים, כל השאר מאד קל להשיג, רק חייב להקפיד על סטריליות ברמה הגבוהה ביותר שאתה יכול.

מלבד FSRE, יש את ה Marketplace ב shroomery, שם יש אנשים נחמדים שיכולים לשלוח לך הדפסים תמורת דברים אחרים, במידה ויש לך מה להציע להם.

אתה מוזמן לדבר איתי במידה ויש לך (ובטוח שיש) שאלות נוספות.

8. gilkant

gilkant קנאביסט

לייקים:
    28
    פתחתי אשכול בנושא תחפש בפורום הזה.
    משום מה לחלק מהאנשים שאני מדבר איתם זה נראה פרויקט מסובך והם נרתעים. זה חבל בעיני. אני חושב שזה לא קשה.
    מצריך מעט חקירה ולימוד. לא תמיד פעם ראשונה מצליחה. בסוף מצליחים.
    בקיצור אל תעשו מזה פרויקט. זה לא כזה מסובך ושווה את ההשקעה.
    וגם כף.
    גם הציוד זה בסך הכל סיר לחץ.

אני שוקל לפרסם בקרוב אשכול בנושא של גידול מאסיבי. לאלה שכבר ניסו את הטק הבסיסי (PF TEK)

9. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    ההזמנה לא עלולה לעורר חשד אצל גורמי אכיפת החוק?

10. צחי

צחי קנאביסט

לייקים:
    156
    זה מגיע במכתב רגיל, סיכוי קלוש אם בכלל שיעלו על משהו, זה עטוף בנייר A4 גם ככה.

במקרה הכי "גרוע", יפתחו ויראו חתיכת אלומניום... במקרה אחר יפתחו אותה ויראו הדפס.

נרחיק עוד יותר ונניח שהם יודעים מה זה לעזאזל, אין בזה שום דבר לא חוקי, או שיותר נכון, תחום אפור לחלוטין.

11. Sergeant Whiskers

לייקים:
    11
    מה שהוא אמר ^^

12. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    חד משמעית כן.

CostaElMalek אוהב/ת את זה.
  13. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    תודה על הכנות, שולגין.

ובכל אופן, איזה פתרון ריאלי יש למי שרוצה להתנסות ואינו מקושר בסצנת הפסיכדלים, בהינתן העובדה שהאפשרות להזמנה דרך האינטרנט נפסלה? האם תוכל להמליץ על מקומות בארץ שבהם ידוע לך על פטריות שגדלות פרא?

14. Sergeant Whiskers

לייקים:
    11
    לעורר את החשד של המשטרה זה בהחלט יכול, אבל זה נתפס לעיתים כל כך נדירות מהסיבות שצחי ציין, וגם אם זה נתפס זה די תחום אפור וזה הרבה פחות גרוע מלהזמין זרעים של קנאביס למשל.

אל תפסול את האופציה הזאת, בתכלס היא עדיין נראת לי הכי טובה.
    אין פטריות הזיה שגדלות בארץ, יש אומנם וריאציה של Laughing Gym
    https://en.wikipedia.org/wiki/Gymnopilus_junonius
    שגדל בארץ, אבל בזן שגדל באזור כאן בדרך כלל אין פסילוסיבין, וגם אם יש זה בכמויות מזעריות, מעבר לזה גם די קשה לזהות בוודאות.

15. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    אני לא הייתי פוסל את האפשרות להזמין דרך האינטרנט. להיפך, זו הדרך הטובה ביותר. שאלת האם קיים סיכון שהמעטפה תתפס - ברור שיש, אבל זה לא אומר שאין דרך לעקוף את זה. אתה פשוט צריך להיות אקסטרה זהיר ולהזמין תמיד לתיבה שלא מקושרת אליך בשום צורה. במקרה הכי גרוע הלך המשלוח.

CostaElMalek אוהב/ת את זה.
  16. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    אני עדיין עובד על למצוא מקום ראוי לתיבה כזאת. תודה בכל מקרה ;)

17. gilkant

gilkant קנאביסט

לייקים:
    28
    יש תמיד סיכוי כפי שנאמר.
    עם זאת כאמור זה לא נראה חשוד.
    וקשה לי להאמין שאפילו אם זה יגיע למעבדה של המשטרה יש להם בדיקה מה זה.
    זה יכול להיות הדפס של פטרית מאכל למשל.
    הרי אתה לא חושב שהם ינסו לגדל את זה ולהוכיח שזה cubensis...
    הדרך היחידה שהם יוכלו להוכיח זה אם אתה או מישהו אחר יפתח את הפה.

במקרה פעם הייתי בחקירה משטרתית בגלל שורשים של צמח חוקי לגמרי שהזמנתי. הם טענו שזה זרעים של קנביס. וגם ניסו לעשות עלי מניפולציות שאודה.
    לא הצלחתי להבין למה הם חושבים שזה זרעים בכלל. בכל מקרה הם שלחו את זה למעבדה ולא חזרו אלי.
    בקיצור כל מי שמתעסק בזה מבין אני מניח שיש סיכון מסוים אין מה לעשות, אבל מנסים לצמצם את הסיכונים ואנחנו חושבים שזה שווה את זה.
    אם בכל זאת הגעת לחקירה אל תודה בכלום.
    אולי הפחדתי מישהו אבל זאת האמת.

מה שכן אנחנו בין עצמנו חברי הפורום צריכים להפיץ כי אנשים פחות פוחדים.
    כשיש לי הדפסים ספייר אני מחלק.

#17 gilkant, ‏7/2/17
    נערך לאחרונה ב: ‏7/2/17
  18. fungus-humongous

fungus-humongous חבר חדש

לייקים:
    0
    אהלן חברה.
    במקרה בימים אלה אני מתכנן להתחיל לגדל בעצמי, וכבר תקופה ארוכה מאוד שאני קורא על זה ועל כל הטקים שקיימים.
    בגדול התהליך עצמו כפי שאתם כולכם יודעים איננו מסובך. מה שקצת טריקי זה לשמור על סטירליות.
    להגיד שסיר לחץ זה הציוד היחידי זה לא בדיוק נכון, למרות שזאת עיקר ההוצאה(בהנחה ולא קיים כזה בבית, מתחיל מאזור ה300 שקל לפי מה שאני רואה).
    מאחר ואנחנו בישראל, יש כמובן גם את כל ההכנות מסביב לעשות במידה ורוצים שזה יהיה אנונימי, שזה עוד חסם בדרך ללגדל לבד.

צנצנות - צריך מייסון ג'ארס(צנצנות מייסון), שמשום מה בארץ מאוד קשה למצוא. להזמין מחול לרוב מתחיל מ100+ שקל משלוח על צנצנות שעולות דולר לחתיכה. מה שטוב בהן זה שהן ישרות לגמרי, ואז אין בעיה להוציא את העוגה החוצה. כול הצנצנות שמוכרים בארץ לא בדיוק ישרות לגמרי. אשמח אולי אם מישהו מצא כאלה במחיר נמוך ויכול להמליץ. צנצנות זה משהו שמישהו שמגדל קבוע ירצה אספקה שוטפת. אם צנצנת מזדהמת, זאת אומרת נוצר עובש פניסילין בפנים, האופציה הפחות טובה היא לשפוך את התוכן ולנקות. עדיף פשוט לזרוק את הצנצנת לפח שהיא אטומה בשביל למנוע מצב שהעובש יתפשט לאוויר(לא שווה את הסיכון).
    מזרקים ומחטים - בשביל האינקולציה. צריכים להיות סטרילים, זאת אומרת מדיקל גרייד. אפשר להזמין מאלי או לקנות בארץ. הבעיה היא שבשביל לקנות אותם זה בדרך כלל מגיע בחבילות של 100. אז פוטנציאלית זה גם יכול לעורר חשדות. אני כרגע הזמנתי מאלי ומחכה למשלוח של מזרקים + מחטים מחוברות.
    עמדת עבודה סטירלית - זה דורש שפריצר ריק(בשביל למלות אלכוהול לחיטוי), אלכוהול לחיטוי, ג'ל לחיטוי ידיים(עדיף) וקופסאות פלסטיק גדולות עם מכסה מהסוג שמוכרים בהומ סנטר. אני קניתי לפני כמה ימים קופסאות די גדולות ב60 שקל לקופסה. קופסה אחת צריך בשביל להכין תיבת כפפות(glove box - יענו כמו במעבדות שאפשר לדחוף ידים לבפנים והקופסה אטומה) ועוד קופסה אחת עם קצת חורי איוורור בשביל לשים את העוגות אחרי שיוצאות מהצנצנות.
    כמובן שבשביל להכין את הקופסת כפפות צריך מקדחה או איזה שהוא כלי בשביל לחתוך את הארגזי פלסטיק.

יש עוד דברים כמו ורמוקלייט ומים מזוקקים. שזה אומנם דברים שעולים גרושים אבל זאת עדיין התעסקות למצוא. בכל מקרה אני כבר משהו כמו שבוע מתרוצץ מנסה למצוא הכול.

מעבר לזה מומלץ סיליקון אמיד לחום של עד 110-120 מעלות צלזיוס, בשביל שיוכל להחזיק בתוך הסיר לחץ. הסיליקון הוא בשביל איטום ויצירת חורי הזרקה מתאחים.

בקשר להזמנה, אני פרנואיד. אומנם הסיכויים הם לטובתנו(מעטפה רגילה רק עם חתיכת דף בפנים), אבל עדיין עדיף שזה לא יהיה מקושר לאף אחד. לעשות את הסידורים לתיבת דואר אנונימית זה גם קצת עבודה לטעמי.

הדבר הכי קשה בכול הסיפור זה לשמור על סטירליות. כול היתר באמת פשוט. כול מה שהנבגים צריכים זה מקום נקי, וקצת אוכל בשביל לגדול. כול הטקים מתעסקים בכול מיני שיטות לתת להם את זה.

יש עוד שיטות, שלא דורשות צנצנות, כמו למשל עם אצת אגר בתוך צלחת פטרי. הכמויות שאפשר לייצר ככה הרבה יותר גדולות.

אם זה מענין מישהו, אני מוכן לצלם תמונות של כל הציוד שקניתי עד עכשיו, לגבי מה שעוד לא נקנה\לא הגיע אני יכול לספק לינקים.

כמו כן, מצאתי גם אתר http://www.mushroomprints.com/
    מאמין שכל אחד פה יכול למצוא לבד בגוגל, פשוט עברתי על כמה אתרים שמוכרים הדפסים. אלא נראים די רצינים, גם מבחינת מחיר, מבחר ומשלוח.

אלה קצת יותר יקרים http://www.earthstongue.com/Mushroom-Spores אבל עושה רושם שיש יותר מבחר.

אני יותר מאשמח לדבר עם כל מי שמעוניין להתייעץ או לקשקש על הנושא.

שיהיה בהצלחה אחים יקרים,
    באהבה
    פאנגס

19. צחי

צחי קנאביסט

לייקים:
    156
    לגבי המייסון ג'ארס, לא שווה להזמין. כוסות ישרות פשוטות בארץ עובדות מעולה.

מזרקים, שקל וחצי בבית מרקחת, 10cc.

לגבי אגר, לא מגדלים עליו, זה רק לבידוד. מה שמבודדים מעבירים לצנצנת. כך או כך צנצנת זה חובה.

לגבי הזמנה, יש הרבה אתרים פח.
    ממליץ על www.sporeworks.com

20. gilkant

gilkant קנאביסט

לייקים:
    28
    לא ממליץ תא כפפות - glove box אלא SAB - Still air box.
    מספיק סטרילי, ופחות מסורבל לעבוד בזה וגם להכין אותו.
    אני הזמנתי פעם מ elephantos מזרקים טובים. אבל היות ש sporeworks בארצות הברית , יש על זה אולי פחות מעקב משטרתי מאשר הולנד. אם כי כאמור מכל הדברים שאפשר להזמין ברשת הדפס או אפילו מזרק פחות מפחיד אותי.
    אפשר כמובן להזמין מזרק ולא הדפס שזה חוסך קצת עבודה וסיכוי לזיהום במעבר למזרק. אבל מזרק יותר בולט באמת.
    ותזמין אולי שניים שלושה הדפסים. שאם תיכשל תוכל לנסות שוב.

#20 gilkant, ‏17/2/17
    נערך לאחרונה ב: ‏17/2/17

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!