1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שתי שאלות בנוגע לפסיכדלים והשפעתם עליכם.

הנושא בפורום 'פסיכדליה למתקדמים' פורסם ע"י פטריה צבעונית, ‏23/1/17.

1. פטריה צבעונית

פטריה צבעונית קנאביסט

לייקים:
    34
    אהלן...

יש לי שתי שאלות לשאול מבין רבות שאני חושב לשאול בעתיד :

1) האם הפסיכדלים גרמו לכם לראות את האנשים בחברה באופן יותר... איך נגיד... חיים בחלום, בורים, שטופי מוח וכתוצאה מכך גרמו לכם להתרחק יותר מאנשים או לא למצוא מכנה משותף עם רוב האוכלוסייה?
    לדוגמא אצלי זה גם היה לפני שאכלתי פטריות אבל מאז ההתנסות שלי זה קצת יותר התחזק. אני מסתכל על רוב האנשים כמו על בורים כי לא הייתה להם התנסות של לפחות כמה שעות ולא קיבלו שיעור ב"צניעות" כמו שחוויה פסיכדלית יכולה לגרום ונראה שהם פועלים ומתנהגים רק מאגו ושטיפות מוח, מה שגורם לי לפתח יותר סלידה כלפיהם.

2) האגו המחורבן- בתור בן אדם שלצערו תמיד מתעסק בדברים קטנוניים וכל דבר כמעט מוציא אותי משלוותי, קשור גם לבעיות קשב וריכוז שלי בין היתר והרגישות יתר. האם הפסיכדלים(אני אחשיב גם MDMA) והאופן החד שבו הם הורגים את האגו גרם לכם לשינוי קבוע בהתנהלות וההתנהגות שלכם עם בני האדם מהקרובים אליכם ועד הרחוקים וגרם לכם להסתכל על סיטואציות חברתיות בדרכים שונות עם יותר סבלנות/סובלנות בלי בעיה לוותר לפעמים על האגו ולהיות "שני" או להבליג על מצבים שבעבר הייתם נתקעים בהם?

#1 פטריה צבעונית, ‏23/1/17
    נערך לאחרונה ב: ‏4/2/17
  2. doltaraneik

doltaraneik קנאביסט

לייקים:
    146
    אני יכל להגיד שאני מאד מסכים ומזדהה איתך.אני לא מחשיב את עצמי שונה או עילוי חלילה כי חוויתי חוויה פסיכדלית כזו או אחרת,אבל בזמן טריפים על חומרים חזקים אתה נפתח לדברים שלעולם לא תפתח אליהם ברגיל.
    99 אחוז מהאנשים שאני מכיר תקועים עמוק עמוק בתוך העולם הרובוטי שלנו,רחוקים מהאמת,רחוקים ממה שבאמת עובר לנו מול העיניים,רחוקים ממה שיש אצלם בפנים.הדלתות אצלם בפנים נעולות כל כך חזק,שכבר יש קורי עכביש על הידיות שלהן.
    כולם עם האף למעלה,כולם חיים בתוך בלוף.אם הם היו חווים פעם אחת לפחות כמה האגו שלהם חלש ואיך הוא יכל להתפורר בזמן טריפ,הם היו מסתכלים על דברים אחרת.

פטריה צבעונית אוהב/ת את זה.
  3. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    לשאלתך הראשונה: בהחלט כן. אבל צריך להזהר, מפני שהדרך מהמקום שאתה נמצא בו כרגע למגלומניה קצרה מאוד. אתה רואה אותם כבורים, אבל הם עדיין הרוב, מה שהופך אותך ליוצא דופן. צריך לאזן את התחושה הזאת ולנסות להתאים את עצמך לרוב, לפחות למראית עין. במקביל נסה למצוא אנשים שנמצאים במקום שלך, יהיה לך הרבה יותר קל להתחבר אליהם.

למדתי לאהוב את האגו שלי. הוא בלתי צפוי ולפעמים חתיכת חרא, אבל אני אוהב אותו כי הוא חלק ממני. הוא עזר לי להבין מי אני ואילו דברים אני אוהב. אגו זה לא רק רע. נכון, יש אנשים שנותנים לחלקים האפלים של האגו יותר במה וזה בא לידי ביטוי באישיות שלהם, אבל זה לא הופך את האגו לדבר שלילי.

ההמלצה הכי טובה שאני יכול לתת לך היא - קח את הדברים הטובים שיש לאגו שלך להציע ותעצים אותם.

4. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    אולי למדתי יותר להסתכל על חצי הכוס המלאה, אבל אולי זה גם בגלל העבודה שלי עם אוטיסטים אין לי מושג, קשה לי לשפוט את השינויים שחוויתי בעקבות, אני חווה הכל באופן רציף, אני חושב שזה כן שיפר את יכולת ההסתכלות שלי על אנשים (שלדעתי גם ככה טובה), עם חברים אני מרשה לעצמי להיות יותר עצמי לשפוט וכד' ולהפך עם אנשים זרים אני מסתכל על הצד החיובי שיש לדעתי כמעט בכל אדם, רק צריך למצוא אותו.

Mr.Tight, Pandora's Box ו-פטריה צבעונית אוהבים את זה.
  5. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    לגבי השאלה הראשונה - בעבר האמת שחשבתי כמוך, אבל עם השנים ועם הסמים הבנתי שיש מכנה משותף אחד לכל בני האדם, נו טוב, לרובם המכריע, והוא נקרא "אושר" , כולם בשורה התחתונה מחפשים אותו, וזה מה שמחבר אותי לכולם בעצם.

נכון , רוב האוכלוסיה סביבנו דיי תקועים,כולם עם אותן מחשבות מקובעות ואורח חיים מקובע.. אבל אני לא יודע אם זה מה שעושה אותם בורים..למה אני יותר טוב ממישהו אחר? כי הוא לא אכל אסיד או פטריות בחיים שלו? נשמע לי לא הגיוני כשאני שואל את זה ככה גלוי. יש אינסוף דברים שיכולים לקרות לבן אדם במהלך חייו שיגרמו לו לו להסתכל על החיים בצורה שונה, לא רק סמים.

חייב לתת צ'אנס אמיתי לכל בן אדם מולך ורק אז אולי תצליח לגלות מי הוא. . .
    הפסיכדליה גורמת לנו להתנהג בטבעיות ולהחצין את מי שאנחנו לעומת שאר החברה שנראים בעינייך סגורים לגמרי, אבל זה רק כי החברה היא כזאת, האנשים הם לא בהכרח כאלה .
    אני מניח שקצת גישה אופטימית לנושא תראה לך שיש קצת אמת בדבריי.

לגבי השאלה השניה - אין ספק בכלל לגבי ההסכמה שלי בנושא.

kingstar ו-פטריה צבעונית אוהבים את זה.
  6. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    סליחה חשוב לי לתקן שיש בכל בן אדם

7. מומין טרול

מומין טרול קנאביסט

לייקים:
    115
    אני באמת מעוניין לדעת למה אתם חושבים שאחרי צריכה של חומר כזה או אחר יש לכם מושג לגבי ה"אמת", או לגבי מה אנשים חושבים ומרגישים, ומה נכון ולא נכון

הכל בא מהמח שלנו, ייתכן שקודם חשבנו ככה ועכשיו אחרת.

תסלחו לי אבל קשה לי מאוד לקבל את הקביעה שיש לנו (לכם) ידע אבסולוטי בעקבות התנסות בפסיכודליים

8. doltaraneik

doltaraneik קנאביסט

לייקים:
    146
    אין לנו ידע אבסולוטי בעקבות התנסות בפסיכודליים.יש לנו תפיסה אחרת.יש לנו הבנה,שהידע שיש לנו,הוא כלום לעומת מה שיש בגדול.כשאתה חווה התפרצות של כל מה שהכרת בזמן טריפ וכשאתה מקבל ריסטארט בזמן טריפ ואתה בעצם מתנתק מכל מה שבנה אותך עד היום (מסגרות,חינוך,וכו') והכל נזרק בעצם,אתה מבין שהמשוואה צריכה להיות אחרת,לא איך שהיא נראת.אתה מבין שהדברים פסולים,שהחברה פסולה,שהדברים לא נכונים.אתה נחשף לכל כך הרבה דברים שאתה לא יודע איך להרכיב מהם תמונה ואיך להתמודד איתם ולהבין אותם.אבל אתה יודע שמה שהכרת עד עכשיו זה כלום,אתה לא יודע לאיזה עומקים אתה יכל להכנס.
    אתה צריך להבין שכל בן אדם,יש לו את האגו שלו.בטוב וברע האגו הזה איתך,הוא מי שאתה בעצם.וכשאתה מתנתק ממנו,הכל מתאפס,ושם אתה מבין כמה אתה קטן.אף אחד לא חסין מפני זה.

9. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    איש יקר, אם אני אגיד לך שבעברי הרחוק הייתי ספקן יותר ממך אתה תאמין לי? כשהחברים הכי טובים שלי המליצו לי לנסות LSD מפני שהם כבר לא מצאו דרך לתקשר איתי. הם כל הזמן דיברו על כמה עיוורים הם היו וכמה שהמציאות גרמה להם להיות מנותקים מעצמם.

מצד אחד הם פתאום נראו לי אנשים אחרים, מנותקים ואפילו מעופפים מדי. מצד שני זה נורא סיקרן אותי להבין איך יכול להיות ששני חברים, שניסו את אותו החומר פחות או יותר באותה תקופה פתאום מדברים אותו הדבר. לשניהם יש את אותן המחשבות ואותה הגישה לחיים. רציתי לדעת איך לעזאזל דבר כזה הגיוני בכלל. כאילו שכישפו והפכו אותם לאותו בן אדם.

אני אגיד לך מהי האמת - האמת היא המציאות שאתה יוצר לעצמך. לא מה שהכתיבו לך ולא מה שלימדו אותך, כי האישיות הזו היא לא אתה. היא בנויה מנורמה ולחצים של החברה להפוך אותך לרובוט. לעבד. לחייל. וכשאתה הולך נגד הנורמה אתה באופן אוטומטי נחשב למורד, ללא נורמלי, לאאוט סיידר. כולם חובשים מסכות רק מהחשש שאחרים יגלו את הפרצוף האמיתי שלהם. זאת אמת מבחינתך? מבחינתי זה שקר.

הפסיכדלים גורמים לך להסיר את המסכות ולהיות אתה בלי החשש של "מה אנשים יגידו או יחשבו". הדעות שלהם מפסיקות להטריד אותך ואתה מתרכז רק בדברים שעושים לך ולסביבה שלך טוב. אתה מבין שכולם מחוברים, כולם חלק מהיקום ולכולם יש משמעות. אתה פתאום מבין שיש לך את הכלים לסלול לעצמך את הדרך, ובמקרים מסויימים לעזור לאחרים למצוא את הדרך שלהם.

אני יודע שמבחוץ לאדם שלא נמצא במקום הזה אין את היכולת להבין איך זה שכולם מחוברים ליקום ברמה האנרגטית, וזה כמעט בלתי אפשרי להסביר את זה במילים. בסופו של דבר אתה תהיה חייב לגלות את זה בעצמך.

#9 שולגין, ‏24/1/17
    נערך לאחרונה ב: ‏24/1/17
  10. פטריה צבעונית

פטריה צבעונית קנאביסט

לייקים:
    34
    תודה רבה, אחלה תשובות אנשים. בקשר למה שמומין רשם אני רק אעלה את הסירטונים האלה שקשורים למה ששאלת :

#10 פטריה צבעונית, ‏24/1/17
    נערך לאחרונה ב: ‏24/1/17
  11. doltaraneik

doltaraneik קנאביסט

לייקים:
    146
    כל כך נכון.
    אפשרי להסביר במילים את הכלים שהאסיד נותן לך,ואת היתרונות שהוא מעניק לך בכך שאפשר לדעת דוגמאות על זה.אבל צריך לחוות את זה בפועל,צריך להרגיש את זה.כשזה קורה יודעים שזה שם,ומרגישים הכל.

אני מבין את האנשים שלא מבינים את מה שאנחנו כותבים,כי פעם היינו כמוהם (ולא בקטע מתנשא חס וחלילה,כי זה וודאי שיש את האדם לפני שנכנס לפסיכדליה ויש את האדם שאחרי ) .
    הבעיה שאנחנו די מיעוט,אולי לא בפורום :))) אבל באופן כללי בחברה עצמה.ולך תסביר לאנשים שקבורים עמוק בתוך השקרים שהעולם שלנו נמצא בהם שיש משהו מעבר לזה.עצם הנסיון להסביר להם את זה יהפוך אותך למוזר בעיניהם.אנשים פוחדים לגלות את האמת.

12. doltaraneik

doltaraneik קנאביסט

לייקים:
    146
    I believe that with the advent of acid, we discovered a new way to think, and it has to do with piecing together new thoughts in your mind. Why is it that people think it's so evil? What is it about it that scares people so deeply, even the guy that invented it, what is it? Because they're afraid that there's more to reality than they have ever confronted. That there are doors that they're afraid to go in, and they don't want us to go in there either, because if we go in we might learn something that they don't know. And that makes us a little out of their control.

he is losin his mind and feels it going
    :)

שולגין אוהב/ת את זה.
  13. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    Simon :)

14. doltaraneik

doltaraneik קנאביסט

לייקים:
    146
    The one and only
    גם באינ דאב בLSD יש קטע ממש מעניין,אבל לא הבנתי אותו עד הסוף אף פעם (beyond sanity,unsanity and insanity וכו')

pm btw (לא נעים לי כבר אז אני מסווה את זה)

15. Cinderrela 99

Cinderrela 99 קנאביסט

לייקים:
    84
    אני תמיד יעדיף מדיטציה אם הכוונה העיקרית שלי היא ללמוד את עצמי והסביבה שלי טוב יותר .
    סמים, אני לא ממש יודע, ניסיתי מעט ולא קמתי עם תובנות חדשות.

16. פטריה צבעונית

פטריה צבעונית קנאביסט

לייקים:
    34
    הכל בסדר... אין בעיה עם אנשים בעלי מודעות עצמית ולסביבה שרוצים להתפתח נפשית,רוחנית.

הבעיה היא עם אנשים חסרי מודעות ומלאי אגו שחושבים שהשמש זורחת להם מהתחת.. להם הייתי דוחף איזה כמות נכבדת של סם פסיכדלי שירגיע אותם ויחבר אותם לקרקע.
    או לאנשים שלא מוצאים פיתרונות אחרים-יש מגוון שימושים ויש כל מיני סיבות.. אפשר להתנסות ואפשר שלא... בחירה אישית.

הלוואי ובעתיד נתקדם ונתבגר כחברה ונחקור את החומרים האלה בצורה רצינית במקום הפחדנות והאינטרסים הברורים של הממשלה. זה עוד ייקח זמן מה כי אלה לא סמים בידוריים.

Cinderrela 99 אוהב/ת את זה.
  17. doltaraneik

doltaraneik קנאביסט

לייקים:
    146
    אתה עצמך כתבת-הכל בסדר
    אל תתיחס אל האנשים החסרי מודעות האלה.תחיה את החיים שלך אחי,אל תתן להם בכלל להרגיז או להשפיע עליך.אני מכיר את ההרגשה שלך טוב מאד,אבל זה מה שיש.תיהיה אסיר תודה שאתה מודע למה שיש מעבר ואתה לא כמוהם.

18. Cinderrela 99

Cinderrela 99 קנאביסט

לייקים:
    84
    ברור

19. פטריה צבעונית

פטריה צבעונית קנאביסט

לייקים:
    34
    כן אתה צודק.. מטריד אבל שנראה קשה למצוא אנשים שבלי קשר לשימוש בפסיכדלים או לא חוקרים את התודעה, הנפש, האנרגיות המנטליות שלהם ורוצים להתפתח במישורים האלה.. רוב האנשים פה ידברו על האח הגדול, חתונה של איזה סלב רדוד ומטופש כמו בר רפאלי וכל מיני כתבות צהובות כאלה ואחרות שהתקשורת דואגת לפרסם מכל עבר...חח עצוב

במקרה היום, מפתיע שנוכחתי לזה אבל פתאום שמעתי קבוצה של אנשים זרים לגמרי שדיברו על סמים פסיכדליים ואמרו שהלוואי שהיו נותנים לכל האנשים האלימים, התוקפניים ומלאי האגו סמים כמו אסיד, פטריות,MDMA שזה ממש משנה את נקודת המבט על העולם ופותח צ'אקרות ושאנשים צריכים להשתמש בחומרים האלה בצורה רצינית ולא בסתם מסיבות טבע שלא תורמות להתפתחות בשום דרך... חחח פה ושם יש הפתעות.

20. What_ever

What_ever קנאביסט

לייקים:
    236
    1. לא בדיוק. אני יותר רואה אנשים ככאלו שלא התבגרו, ככאלו שנמשכים לשטויות ולא מעריכים את הדברים הטובים והאמיתיים בחיים(בריאות, אהבה, אושר, שמחה וכדומה). אנשים דיי מתעסקים בעצמם. לראות מישהו כטיפש אני לא אוהבת, כי אני מאמינה שכל אחד חכם בדרכו שלו.

2. לא בדיוק הבנתי למה אתה מתכוון, אבל ממה שהבנתי בערך- אגו הוא לא דבר רע בהכרח. צריך שיהיה לנו אגו כי הוא לעיתים עוצר אותנו מלעשות דברים שמזיקים לנו, הוא אפילו לפעמים עוזר לנו להעריך את עצמנו. הכל במידה :) .

gal123 אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!