1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

כמה תופעות לא מוסברות

הנושא בפורום 'בית חולים לצמחים' פורסם ע"י white_shark, ‏31/1/17.

1. white_shark

white_shark חבר חדש

לייקים:
    1
    הראשונה היא עלים מקופלים כמו שרואים בתמונה.. ממה נובע? האם לדאוג?

השניה היא עיוות מוזר בחלק קטן מהעלים, "וורידי" העלים לא נפגשים כולם ביחד כמו שצריכים להיפגש.. זה קורה בכמה עלים בודדים ומסקרן אותי ממה נובע..

והשלישית והחביבה עלי היא צמרת של פרחים מפוצלת כמו שתראו בתמונה איך משיגים את זה במכוון? למה זה קורה? האם לדאוג?

פרטים על הגידול:
    חלל קטן (לא מדוד)
    hps250 + ufo90w
    לחות בסביבות ה60-70 באופן קבוע (מנסה להוריד אותה בעקביות אבל כבר נכנעתי)
    טמפ: באור 22-25 בחושך 16-19
    2 מאווררים שמכוונים על הצמחים ויוצרים סירקולציה בחלל.. כולל מעקב קפדני על התפתחות עובש\פטריות עקב הלחות הנוראה
    דשנים של general hydroponic שלושת הבסיסיים
    השקייה אחת לשבוע...
    הצמח בשבוע שלישי של הפריחה וכך זה נראה בינתיים

2. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    1- קצת קשה לאמר כיוון שהעלה נראה בריא יחסית... כל כמה זמן משקה?
    2- גם כאן העלה נראה בריא והייתי מהמר שזה פגם בהתפתחות הצמח ... אך זה לא נראה לא תקין.
    3- אין ממה לדאוג .. נהפוכו.. קולה יותר גדולה, יותר יבול - בשביל להשיג זאת במכוון עליך לקטום את צמרת במפרק הכי צעיר בשלב הצמיחה (אפשר לחזור על התהליך כמה פעמים אבל אך ורק בשלב הצמיחה)

האם יש לי וונטה/מפוח להוצאת אויר מחלל הגידול?

3. white_shark

white_shark חבר חדש

לייקים:
    1
    אני משקה בממוצע אחת לשבוע והאדנית קטנה גם5L.. אני דואג ל"החליף" את האוויר בחדר אבל לא אין לי מפוח.. יש מאוורר קטן שדוחף אוויר פנימה ועוד מאוורר שיוצר סירקולציה בפנים.. ונותן לו תחלופה מלאה שלאוויר חצי שעה ביום (ע"י פתיחת הארון לחלוטין) עד עכשיו זה דיי עובד לי

4. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    האם בטבע ישנה תחלופה של אויר רק חצי שעה ביום??...כמובן שלא.. תחלופת האויר בחלל צריכה להיות קבועה.
    אם אלו האחוזי לחות שלך ידידי אז סלח לי אבל זה לא כל כך עובד לך .. בשלב הפריחה 40% לחות ואתה שקט, ככל שאתה מתקרב ל 80% ישנה סכנה של התפתחות עובשים .. והם יתפתחו..

לגבי ההשקייה נשמע מעט מידיי אפילו אם מדובר בעציץ 5 ליטר..

אתנול אוהב/ת את זה.
  5. white_shark

white_shark חבר חדש

לייקים:
    1
    בטבע יש מגוון רחב של תנאי לחויות שונות באזורים גאוגרפים שונים האם כולם זהים? עובש על מנת להתפתח צריך להתחיל ממשהו (בנית מושבה) אני משתדל לעקוב אחרי זה אבל ע"י פתיחת החלל לחצי שעה ביום מה שמוריד את אחוזי הלחות ל50 אני מחבל בהצלחה שלו להתפתח.. וחוץ מזה החלל סטרילי ככל שניתן.. האם יש לך פיתרון קסם להורדת אחוזי הלחות שעלותו נמוכה! מפוח לא בא בחשבון וגם לא מפזר חום.. ובקשר להשקיה לאחרונה זה יכול להיות אפילו פעמיים בשבוע עקב התפתחותו אני מאמין.. וזה הקצב.. מה זה אמור להביע "נשמע מעט מידי? "

Stella אוהב/ת את זה.
  6. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    תנאי הלחות ממש לא זהים מבחינה גיאוגרפית אך היכן שהם אידיאלים להתפתחות הצמח הוא ישגשג והיכן שלא הם יצאו פחות מוצלחים או לא יצאו בכלל.
    וונטה 4" - 60 ש"ח - קסם !

לגבי ההשקיה פעמיים בשבוע נשמע הרבה יותר טוב...
    "נשמע מעט מידי"- לא מספיק נוזלים ... לאחר כמה מחזורים לומדים להכיר את קצב צריכת הנוזלים של הצמח ופעם בשבוע נשפע פשוט מעט.

7. white_shark

white_shark חבר חדש

לייקים:
    1
    אני אנסה להכניס עוד מאוור כמו שזה נראה הוא דיי "משגשג" אז לא ממש בוער לי העניין..
    ואני מבין שאתה מחשב בדיוק כמה נוזל מתעדה וכמה נספג בצמח.. אני אשמח ללמוד את החישוב הזה..

אגב אני משקע במספיק נוזלים.. זאת לא הייתה הכוונה.. אני נותן תירכובת מדוייקת בכל השקייה ביחס של מים ודשנים ועולה בהדרגתיות אני משקה עד שיש "נזילה" בתחתית העדנית כדי לוודא שאכן כל סנטימטר במצע קיבל הספקה חדשה של מזינים ומים..

8. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    נראה כמו סוג של מוטציות בצמח, לא חושב שיש לך משהו לעשות או לקחת בחשבון בנושא פשוט תמשיך כרגיל.. מאיפה הגנטיקה?
    לגבי לחות/איורור, אתה צריך להוסיף מפוח/ונטה שתמשוך אויר מהחלל גידול לבחוץ ובנוסף לדאוג לאורור תמידי גם של האוהל וגם של החדר שהאוהל נמצא בו.!
    כל תירוץ שתתן לעצמך זה סבבה אבל הלחות שציינת מעידה שהמצב שם לא משהו.. חבל לחסוך כמה שקלים על חשבון איכות הייבול לדעתי לא?.

9. white_shark

white_shark חבר חדש

לייקים:
    1
    לגמרי! הנושא טופל.. הרבה תודה על העזרה!! ולכל מי שהגיב ועזר! מחמם לי את הלב לדעת שיש הרבה ידע סביב הנושא הזה למרות החוקיות שלו ומרמז על לגיליזציה שבדרכה לפה:)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!