1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

גזירת עלים

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י adirsh23, ‏31/1/17.

1. adirsh23

adirsh23 קנאביסט

לייקים:
    29
  2. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    לא טוב להוריד עלים. ובטח אם הם ירוקים לא להוריד

3. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    זה לא ניראה מצב שמצריך לגזום עלים אלא להוסיף תאורה.

4. adirsh23

adirsh23 קנאביסט

לייקים:
    29
    יש כמה עלים בודדים בתחתית שהצהיבו

5. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אותם אתה יכול להוריד..

Amitos אוהב/ת את זה.
  6. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    הורדת עלים במשטר פריחה פוגעת ישירות ביבול הסופי.

7. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אני מנסה להבין איך עלים צהובים בתחתית הצמח תורמים ליבול הסופי...

8. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    לא שללתי אותך. הכוונה לרקמות ירוקות.
    עשיתי לך לייק הזדהות (כל מטרת הלייקים פה, לא?).
    למרות שמנסיוני הורדת עלה צהוב תגרור הצהבה בעלה שאחריו ככה שאני באופן אישי לא מוריד עלים צהובים ונותן להם לנשור לבד.

hydrotony אוהב/ת את זה.
  9. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    לא הייתי בטוח לגבי זה חח
    אני לא משאיר עלים צהובים., זנ מושך מזיקים ונרקב באמצע הצמח ואז קשה יותר להוציא..
    אבל זה אני באופן אישי..

10. John Smith

John Smith חבר חדש

לייקים:
    3
    לא להוריד שום עלים בשום שלב של הגידול. אוקיי, אחרי שאמרתי את זה אסביר:

אתה יכול להוריד את העלים שהצהיבו ממש בתחתית הצמח אך גם אותם לא הייתי ממהר להוריד. מדובר במדע מדוייק ולא באיזו תאוריה שמישהו חשב עליה: העלים עשירים בסוכרים וחומרים שחשובים להתפתחות הצמח הגדילה והפריחה שלו. אף על פ שזה נראה מפתה להוריד חלק מהעלים על מנת ליצור חשיפה לאור זהו רעיון לא טוב ומטופש. לא להוריד שום עלה בטח ובטח שאם העלה הוא עדיין ירוק. הורדה של עלים תאיט את קצב הגדילה ורק תיצור תגובה שלילית. העלים שמצהיבים בתחתית הצמח מצהיבים כי הצמח שואב מהם את הסוכרים ומשקיע אותם בחלקו העליון שקרוב לאור. גם עלה שלכאורה נראה צהוב עשוי להיות עשיר בסוכרים חיוניים. קשירה וכיפוף של הענפים היא חלופה טובה יותר על מנת ליצור חשיפה גדולה לאור.

בהצלחה.

11. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    מדע מדויק, חביבי, זה טכניקות גידול.
    כל עוד הצמח בשלב הצימוח אתה יכול ומומלץ לאמן אותו.
    למשל לוליפופינג בשילוב עם סקרוג.
    defoliation - שסתם לידע כללי עשיתי את זה כמה פעמים ואפילו היום (צמח ערום מעלים).
    כל עוד אתה לא נוגע בו שבועיים לפני משטר פריחה הכל תקין - מוכח שאם לא תגע בו בכלל ייצא ייבול דל יותר כשהפוטנציאל המלא לא מומש.

12. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    איפה זה מוכח ?אין שום הוכחה לזה , סתם השארות שהקולות למעלה גדלות יותר ושכל האנרגיה מתרכזת למעלה . אני מוציא מהפופקורן תמיד עוד איזה 100 גרם .
    אם בכל זאת יש לך מישהו שניסה והוכיח את זה, אני אשמח לראות, ואני לא מתכוון מישהו בבית עם 2 עציצים.

אצל הסאטיבות הפופקורן באמת מאוד דליל ומעצבן לניקוי , אבל אצל האינדיקות הפופקורן מאוד בשרי ולא הייתי ממליץ בכלל לנקות את הלמטה . אני משוכנע שאם בקציר הייתי מראה לך את הכמות ואיכות הפופקורן אז לא היית רוצה להוריד גם אותו .

13. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    מה לדעתך על מחזורים של אלפים?
    איזה תשובה אתה תקבל?
    500 ייחורים סקרוג 500 ייחורים נוספים בלי לגעת
    ה500 בסקרוג יוציאו יותר, וכולם מאותו האמא.
    מספיק מוכח? ייבול מודדים במ"ר. מה לעשות שצמח שלא נגעת בו לא ממש את הפוטנציאל שלו?
    אני לא יודע איזה תשובה אני צריך לרשום כדי שתקבל את זה לא נראה שאתה תקבל משהו.

14. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    500 זה הוחכה לפנים אחי , אתה יכול להראות? להגיד מוכח סתם ככה גם אני יכול לספר סיפורים

15. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    תשמע, אני לא מתכוון לצלם לך פה מחזורים של יותר מעציץ אחד.
    אני לא צריך להוכיח ואני לא שומר בסוד, אני ממש אומר - ייבול מחשבים במ"ר.
    תפרוס צמח אחד למטר רבוע הוא ללא ספק יוציא לך יותר.
    תנסה, יש לך את הכלים הדרושים. קח 2 ייחורים - באחד תגע ובאחד לא.
    אם יש לך דרך שבה אוכל לתת לך תשובה כדי שתקבל אותה מבלי שיוציאו נגדי צו אשמח לשמוע :)

16. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    רשמת בדיוק את התשובה שרציתי
    אחינו אל תסתה מהנושא , אני מסכים איתך לגבי הדרך שמחשבים את הייבול .
    אמרתי שאם מנקים את הצמח למטה , זה יפגע לך בייבול בסוף , אם תפרוס את הצמח בלי לנקות אותו למטה , ייצא לך יותר ייבול. לטענתך יש לך מישהו שעשה ניסוי עם 500 ייחורים ואני מבסוט עליך אש , אבל בכל מיקרה עד שאני לא יראה מישהו שעשה את זה והוכיח אחרת אז אתה לא תנשה את דעתי.

גם אני מכיר מישהו שהוציא 5000 ייחורים ועשה את הניסוי והתוצאות היו הפוכות משלך, אין לא יודע איזה תשובה אני צריך לרשום בשביל שתקבל את זה

17. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    @סוטולבוטול אם אתה אוהב להשקיע גיזום על פופקורן באיכות ירודה שיקחו לך 5 שעות מהחיים סע ברכה :)
    אתה יודע מה זה גרין האוס? יש ניסויים שלהם ביוטיוב אחרי 30 שנות נסיון שכל הצמחים שלהם מקבלים לוליפופינג לפנים. אבל חבר שלך עם ה5k צמח מבין יותר טוב :)

אני זוכר עוד שפתחת את היומן על האפגני שאמרתי לך משהו לגבי המשך פריסה ולא קיבלת את זה ולבסוף הסקת את זה על בשרך.. אני לא מבין מאיפה העוינות.

תזכיר לי בהוא שלא נגעת בו.. זמן צמיחה חודשיים וחצי 520 רטוב לא כולל זמן הפריחה?
    65 יום זרע לקציר 566 רטוב 120 יבש.
    יעני, פחות מחודשיים וחצי כולל הפריחה - אה והורדתי לו עלים, מלא! >
    https://www.weedlog.com/#!growlog/11047/auto-white-widow-moc

בכל מקרה, אין לי עניין בעוינות איתך, אני מעריך אותך אבל אין צורך לשלול כל מה שאני אומר.
    שבת שלום יא גברי :)

#17 Amitos, ‏3/2/17
    נערך לאחרונה ב: ‏3/2/17
  18. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    לא שולל אחינו היקר , יש פה עוד דעות חוץ ממך אז הכל טוב , וזה שנגעתי בו יצא 120 יבש , וגידול קודם שלא נגעתי , יצא יבש 200 .
    ולגבי הגידול של האפגני , אל תספר סיפורים שאמרת לי להמשיך לפרוס , כי אני שאלתי על זה ואף אחד לא ענה לי. ומה אתה מכניס נושאים אחרים ללא קשר?אתה רוצה להראות שאתה צודק?אתה צודק אחינו , אתה המאסטר ,אין פה וויכוח.

ובכל זאת ניקוי עלים למטה מוריד מהייבול:cool:
    אחלה של שבת אח על מלא

19. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    אתה גברי עם הלד הזה מה אני אגיד לך , אתה משווה דואל של 250 וואט ללד שלך ? חכמולוג אתה תאמין לי חחחח

20. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    לדעתי כל הויכוח הזה מיותר כי שניכם צודקים.
    אם להוריד עלים או לא זה תלוי בהרבה דברים.
    שיטת גידול, יחס של התאורה לגדול החלל, מספר צמחים, זן, גובה הצמח בשלה בפריחה כמה מרווח יש לצמחים אחד מהשני ביחס לגודל החלל, סוג התאורה וכו' וכו' וכו'.. אני מניח ששתיכם כבר הבנתם לאן אני מכוון..
    נגיד כשמגדלים עם רשת כמו שצריך, לא אמור להגיע אור לגזע כמעט בכלל, מה שיהרוג עלים נמוכים ויגרום למתיחה מיותר של ענפים קטנים נמוכים. (מאמין שעל זה כולנו מסכימים..) אז למה להשאיר אותם מלכתחילה אם אנחנו מכוונים לסקרוג בסופו של דבר?..
    עוד דוגמא, אחד המחזורים האחרונים שלי היה סוג/סקרוג, חלל קטן יחסית שמפוצץ בייחורים עם זמן צמיחה קצר+ רשת תמיכה, בכזה מצב הייתי חיייב לגזום הרבה מאוד ענפי צד תחתונים כי הם פשוט לא היו מקבלים אור, נכון שהייתי יכול להוריד 50% מכמות העציצים אבל הייתי חייב להאריך את זמן הצמיחה כדי לקצור את אותה כמות של ייבול
    קיצור, מבינים את הראש?..
    זו דעתי לפחות..

Amitos אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!