1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

לותיקים ביננו: סאטיבה אינה פורחת, שבוע 10!?

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י Dankling, ‏3/2/17.

1. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    שבוע 10. סאטיבה מאד לפי הצורה. היחור הגיע מחצר של מכר, ראיתי את האמא פורחת כך שאני יודע שהיא יודעת לפרוח!
    איתה באוהל עוד בנות משני זנים שונים ואין איתן בעיה כך שזאת לא חדירת אור.
    לגבי Pre-sex, אני לא בטוח. אני רואה את שתי השערות הלבנות (Pistils) יוצאות רק בצמיחה חדשה. אני לא רואה Calyx, הוא קטן מאד או שהוא לא קיים. אחרי יום-יומיים השערות מתות (נראה כמו שערות לבנות שלא מקבלות אור למטה אבל מדובר בחופה).
    חוץ מזה הצמח ממשיך לגבוה כאילו הוא תקוע ב-Pre-Flower, כמו בתחילת שלב הפריחה.
    הבנתי שיש סאטיבות מאזורי קו המשווה שיכולות לפרוח גם מעל 16 שבועות. נניח וכן, גם לזה היא כבר באיחור.
    הייתי בטוח שהיא תתחיל לפרוח באיזשהו שלב ואמשיך איתה עם המחזור הבא אבל עכשיו אני צריך לקבל החלטה אם להעיף אותה ולפנות מקום.
    קיפלתי ועיקמתי אותה על עצמה כל כך הרבה פעמים שהיא נראית כמו תאונה אבל היא חיונית ומריחה ממממש טוב גם בלי פרחים.
    דבר נוסף שלא נתקלתי בו בעבר: פה ושם היא פלטה סוג של שרף שהתקשה לכדורים לבנים זעירים (פחות ממילימטר). בהגדלה הם נראים כמו כדורים מושלמים שהסתיידו וחתיכה קטנה חסרה כאילו בקע משהו מהכדור. כמובן שנלחצתי כי חשבתי שאלו מזיקים אבל אין לי כלום. אני נקי ממזיקים כבר הרבה זמן ויודע לשמור על זה ככה. אותי הכדוריות האלו כבר לא מדאיגות, הן די תמימות. אבל מעניין אותי לקבל אישור ממישהו אחר.
    אם מישהו נתקל במשהו מכאן ויש לו מה לתרום לי, אני אשמח.

2. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    תמונה תעזור..

3. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    הייתי מעלה אם הייתי חושב שיעזור במשהו.
    נראה כמו צמח בריא בצמיחה. אין מחסור, אין עודף, אין פרחים. רק שהיא בשבוע עשירי של פריחה.
    נתקלת בדבר כזה?

4. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    כלומר לאחר שהעברת למשטר אור של פריחה ואתה עדיין לא רואה פריחה לאחר 10 שבועות?

5. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    אכן כן. ממש מוזר.
    רעיונות?

6. Stella

Stella קנאביסט

לייקים:
    111
    איזה תאורה יש לך?
    תקנה תאורה בעלת ספקטרום אדום, ודשן בעל PK גבוהה- וכמה שיותר אור אדום!

7. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אתה בחוץ או בפנים??
    אם בפנים כנראה שכן חודר אור או שהטיימר שלך מזייף, ובשתי המקרים רק לזן הזה זנ משבש את החיים והזנים האחרים לא מגיבים ככה..
    אם בחוץ אז הימים מתארכים כרגע, יכול להיות שהיא התחילה לפרוח ועכשיו היא חוזרת לצמיחה שוב (מסביר את הנבילה של השיערות שתיארת..)

8. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    אני עם HPS 600. אני לא בטוח שלהוסיף FAR RED זה מה שחסר לה כדי להתחיל לפרוח. אין סיבה שהיא לא תפרח תחת HPS, היא יכולה לפרוח גם תחת 6500K עם תוצאות יפות. משך שעות החושך הוא מה שקובע לה אם לפרוח או לא. כמובן שהייתי צריך לציין מייד שלא מדובר באוטומט והאמא היא נקבה. ראיתי את האמא פורחת outdoor או ליתר דיוק לקחתי יחור שהפך לאמא של הבנות שכרגע יש לי איתן בעיה בפריחה.
    היא קיבלה הרבה בלומבטיק לאורך הפריחה כמו שאר הזנים בחלל והגעתי איתה ל-1600ppm ולא הראתה סימני עודף, פשוט המשיכה לגבוה. בצמיחה האמא גם אוהבת יותר משאר האמאות.

9. Stella

Stella קנאביסט

לייקים:
    111
    אני הייתי מנסה להוסיף Fr אם יש לך תקציב, ועוד לא ראיתי צמח שהניב תוצאות יפות תחת 6500K, מניב רק אכזבות.

10. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    אני מגדל באוהל בחדר אטום ודי בטוח שלא חודר אור.
    את היחור המקורי לקחתי מאמא פורחת וזה היה כבר בספטמבר. אחת המחשבות שעלו לי היתה שאולי הזן הזה צריך משטר תאורה טיפה שונה, נניח 13/11. אין לי חלל נפרד לבדוק את התיאוריה הזאת ואני נשאר על 12/12 אולד סקול.
    הטיימר גם לא מזייף. עברתי לא מזמן משעון שבת שלא זייף, לארון חשמל עם טיימר איכותי שלא מזייף ואני יודע את זה כי אני נמצא שם ורואה כשהוא נדלק וכבה - כמעט תמיד.

11. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    לא ניסיתי להפריח תחת 6500K, רק מה שאני רואה באינטרנט.
    אני כרגע בתהליך לעבור ללד ונכנסתי עמוק לנושא. אני משוכנע שאתה יכול להפריח בכל הספקטרום, זה תלוי בעיקר על כמות הפוטונים שאתה מספק לו (בטווח שמעניין את הצמח כמובן, לא אותנו) ולאו דווקא על טמפ' הגוון.
    כמובן שלכל גוון בספקטרום יש תרומה כלשהי (מלבד צהוב, למיטב הבנתי), אך אפשר לגדל ולהפריח בכל גוון.
    אני כרגע לא אשקיע על FR אבל זה שלב 2 של המעבר ללד. ביחד עם אולטה סגול.

האם מישהו נתקל במשהו דומה?

12. Stella

Stella קנאביסט

לייקים:
    111
    קצרתי מאות מחזורים בחיי ולא נתקלתי במשהו כזה. דעתי היא שתזרוק אותה.

13. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    גם אני לא נתקלתי בזה..
    הדבר היחיד שאולי בעייתי פה זה זה שלקחת ייחור מייחור פורח..

Weed Lover ו-Stella אוהבים את זה.
  14. Stella

Stella קנאביסט

לייקים:
    111
    גם אני חשבתי על זה אבל 10 שבועות זה מעל ומעבר בשביל הייחור לחזור לצמיחה ולהתחיל לפרוח שוב.

15. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    לקחתי יחור מצמח פורח. היחור הפך לאמא בריאה.
    מהאמא לקחתי שלושה יחורים ואיתם יש לי בעיה עכשיו. הם עברו 5 שבועות VEG לפני הפרחה.
    אין פה שום דבר יוצא דופן.

16. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    רציתי לברר עם עוד מגדלים אם מישהו נתקל בזה לפני שאני זורק.

17. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אני הייתי מוציא לאיזו נקודה טובה בחוץ,
    שים אותם בחביות של 300 ליטר וצא לדרך

18. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225

איזה FAR RED היית מוסיף ל נל"ג 600 ??
    באדמאסטר ?

19. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225

פוטופריודי תקין אמור להפריח בשינוי זמני האור בלי שום קשר לתדר הקרינה שהוא מקבל.
    ברור שהתדרים האדומים ועוצמתם יקבעו איכות ועוצמת התפרחת, אבל "קבלת ההחלטה" להפריח או לא תלויה רק בפוטופריוד.

לדעתי האישית אלו האפשרויות-

1. זרע פגום מקססה, מוטציה גנטית - יש מליון סוגי תופעות מגידול של זרעים בודדים מקססות.
    תופעות של 0 פוטנצי, הפרחות פתאומיות בלי קשר לשעון , הרמי הזויים, ועוד ועוד . יש לזה סיבות למוטציות לא אכנס לזה.

2. סטרס מסויים קשה שדפק\עדיין דופק את ההפרחה. יכול להיות שלא שם לב אולי לקיצוניות חזקה אולי בתנאי הגידול.

3. דליפת אור אולי לחלל הגידול בזמן החשיכה, בעיות בשעון אולי. יש לוודא ש 12\12 הכל פיקס וחושך מוחלט בפנים בלי הפרעות
    כלל

20. Eff

Eff קנאביסט

לייקים:
    225
    אה לא קראתי.
    לקחת ייחור מאמא פורחת - monster cropping.
    נו זה בלגן...

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!