1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יומן גידול ירושלמי - מעודכן ל-31.12.2013

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י גוזון, ‏31/12/13.

1. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אגרונום, לפי חברת הזרעים זו ביג בנג אוטומטי. כך היה כתוב על שקית הזרעים וזה מה שהזמנתי. ברור שביג בנג זה לא. אולי ביג זבנג...
    אני מתחיל להתרשם שאולי צדקת שלא עובדים שם האנשים הכי מקצועיים בעולם, או שמישהו במחלקת האריזה טעם יותר מדי מהתוצרת...

2. nimrodg

nimrodg קנאביסט

לייקים:
    107
    woogs עשה עם תוכנת השרטוט של גוגל Sketchup.

3. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    יאפ
    google sketchup
    אבל אני מזהיר אותך, השימוש בתוכנה עלול להטריף אנשים על דעתם,
    על אחריותך בלבד [;

4. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    עכשיו אני שם לב שהקצוות של העלים טיפה צרובים/שרופים. אולי זה תוצאה של האור הרציף? יותר מדי אור? או אולי פחות מדי מים?

5. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    יכול להיות הרבה דברים,
    כרגיל צריך תמונה

בגדול אבל הייתי אומר שאם זה רק העלים שקרובים למנורה זה בגלל האור (לא בגלל שהוא רציף אלא בגלל שהוא קרוב מידי), אם זה בכל הצמח או רק החלק התחתון זה או חוסר\עודף באלמנט מסויים או שהצמח מזדקן,
    עלים נוטים להצהיב לקראת סוף החיים של הצמח

6. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אני לא חושב שאתה צריך להאשים את העובדים בחוסר מקצועיות.
    תחשוב על זה - החברות האלה הם קודם כל מקור פרנסה ועסק,
    וכמו שאגרונום אמר - בשהבחת זנים אתה רוצה להגיע בד"כ לדור 13 פחות או יותר כדי לקבל את הגנטיקה הכי יציבה ועם כל הדברים החיוביים מפה ומפה ובלי כל הדברים השליליים (שיש בגנטיקה, כמו לדוגמה אחוז thc),
    אבל בתור עסק ומקור פרנסה אני לא חושב שגם אתה היית מרשה לעצמך פשוט ככה להיפטר מאיזה 10 דורות של זרעים, זה דברים שלוקחים זמן אל תשכח,
    אלא אם כן אתה ג'וני דפ או סנופ דוג ואז הם בטח היו מחלקים אותם חינם (ד"א הרבה חברות זרעים זה מה שהן עושות, על כל קניה של x זרעים תקבל זרע חינם, שכמובן זה לא איזה וויט וידו משובחת שעברה 13 דורות)

בכל מקרה אני חייב לזוז [:
    יש גשם בחוץ !

7. shoko

shoko חבר חדש

לייקים:
    1
    שלום גוזון
    אין חדש ?
    עוקב בדריכות עם מחזור מקביל אליך מזרע ארז ארץ ישראלי
    כבוד על היומן!

8. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    הי שוקו, זז בעצלתיים, אין כל כך מה לעדכן :)

ל"מופרעת" נשרפו קצת קצוות של עלים למעלה, היתה קרובה מדי למנורה. עכשיו הכל בסדר, מוציאה פרחים ונקווה שתתמקד בזה ולא בלצמוח לגובה...

מס' 3 שלי הכי מתקדמת. יש לה באדים עבים עם פרחים יפים. השבוע חלק קטן מהשערות הלבנות שלה החלו להצהיב. עוד סימן שאני רואה שהיא כבר ב"קנה" זה שהעלים הצמודים לפרחים למעלה מתחילים לאבד מהגוון הירוק כהה שלהם והופכים לבהירים יותר. כמו שראיתי בתמונות רבות, ברגע שהפרחים מבישילים לגמרי ומוכנים לקציר, העלים הללו מצהיבים לגמרי לאחר שהפרח "שואב" מהם את כל האנרגיה.

מתלבט אם להעלות את מינון הדישון שאני כבר בפריחה מתקדמת. בינתיים אני ב-2 מ"ל לליטר, אחת לשתי השקיות.

עדכון מפורט יותר + תמונות - לקראת סופ"ש

9. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    הצהבה של עלים בד"כ נובעת מחוסר ולא עודף בדשן
    אז אתה יכול לתת לזה ניסיון - תעלה בקצת את המינון לאיזה פעמיים שלוש, נגיד פי 1.5
    אם היא מגיבה בסדר תעלה לפי 2
    ואל תשכח שבועיים לפני הקציר לתת לה רק מים נקיים במינון קצת יותר גדול ממה שהיית נותן עד אז (יש כאלה שמגזימים ונותנים פי 3 מגודל העציץ שלפי דעתי זה מטורף וגם בזבוז לא נורמלי של מים, אבל - פי 3 מהכמות שהיית נותן עד עכשיו צריך להיות בסדר).

10. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    woogs - לא כל העלים מצהיבים, רק העלים למעלה אצל מס' 3 שבפריחה מתקדמת, וכאמור לפי מה שאני מבין זה תהליך טבעי ולקראת הקציר העלים הללו שליד הפרחים מצהיבים לגמרי.

באשר לדישון: אתה מתכוון להעלות את התכיפות של הדישון (ז"א - לדשן בכל השקיה) או להגדיל את המינון ולהמשיך לדשן פעם כן פעם לא.

חוצמזה, אני מאמין שאני כשבועיים לפני הקציר עם מס' 3 כעת. כמו שאמרתי - השערות מתחילות להצהיב

11. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אוקיי אני יסביר לך את זה ככה -
    גם הזדקנות זה תהליך טבעי נכון ? [:
    ועדיין יש אנשים שמטפלים בעצמם טוב והם מזדקנים יותר לאט מאחרים
    זה שזה תהליך טבעי זה נכון, אבל עדיין עם טיפול טוב אתה יכול למנוע את זה - רוב המגדלים המנוסים שראיתי בפורומים מחו"ל מסיימים את הגידול שלהם עם צמח ירוק כולו ועדיין פרחים שמנים ושעירים.

בקשר לדישון אני מתכוון שתעלה את כמות הדשן שאתה מערבב במים פי 1.5, ותמשיך לדשן באותה תדירות.

נשמע לי קצת מוקדם קציר עוד שבועיים, וזה שהשערות מתחילות להצהיב לא אומר כלום בעיקרון.
    תמונה תעזור מאד להחליט,
    ד"א אין לך מיקרוסקופ ?

12. shoko

shoko חבר חדש

לייקים:
    1
    המלצתי לגבי 3 הכן מראש חלל זמני מאוורר ל48 חושך ולהמשך ייבוש הפוך. יציאת 3 בלבד ללא הפרעה לשאר הבנות בחלל הקיים להמשך פריחה
    כמובן לאחר לפחות 2 השקייות מיים מאוזנים בלבד
    ומכיוון שזרזים מקדמים למצוות זה הזמן להנביט את המחזור הבה
    שחלילה לא יהיה יבש בקיץ המפשפש ובה

13. shoko

shoko חבר חדש

לייקים:
    1
    שלום
    יותר מאשמח להמלצותך לגבי זהירות "מתמנונים"
    בהתחשב בתפיסת חברינו הצעיר אתמול
    שטוען שיכול להיות שניתפס מהיומן שלו בפורום

14. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    זה קטע שאתה אומר את זה. אני גם לחוץ מזה אש. על הבוקר העברתי את כל הגידול לבית אחר, מקום בטוח, בית ריק בישוב שלי. אם יבואו כעת לא ימצאו אצלי כלום, כי ממש נכנסתי לסרטים אתמול.

15. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    התחלתי לחשוב על כל הסיכון הזה שבכתיבת יומן גידול. אמנם אני נזהר עם כתובות איי פי והכל, ועדיין - לא יודע...

מצד שני לא יודע כמה תמנונים מגיעים, אם בכלל, לפורום הזה. אין לי מידע על מקרים נוספים של חברים בפורום חוץ מבאדי. ובאדי בל נשכח הוא צעיר (צעיר מדי לטעמי כדי לגדל, אבל זה עניין אחר), גר עם ההורים, וכנראה יש לו שכנים לא סימפטים - אז אי אפשר לדעת בוודאות.

אם יש מישהו מחברי הפורום שיודע או חושד על מקרים נוספים של חברי פורום שפשטו עליהם תמנונים - אשמח לדעת.

16. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    בכל מקרה, נחזור לענינינו...

woogs - תודה לא ידעתי את זה.

אעלה את כמות הדשן.

שוקו - גם אני שמעתי ש-48 שעות חושך עושות טוב לפני הקציר, אבל אני לא בטוח כמה זה באמת עוזר/משפר. הדעות חלוקות. בכל מקרה, עוד חזון למועד...
    באשר למחזור הבא: אני מקווה שרק שנה הבאה. זה רק לצריכה עצמית, אז אין לי מה לגדל כמויות...

אין לי מיקרוסקופ, וגם לא חושב שאקנה אחד... אני כולה מגדל מתחיל שלא ממש מבין - לא נראה לי שאתחיל להתעסק עם טריכומים שקופים או חלביים וכיו"ב. לפי המדריך שקראתי גם בארץ וגם בחו"ל, ברגע ש-80 אחוז מהשערות הופכות לכתומת, זה מדד מספיק טוב

הנה תמונות

17. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    התמונות הם של מס' 3 (שהפכה כעת למס' 1 בסדר החדש במיקום החדש, אבל אני עדיין קורא לה מס' 3 :) )

יתכן שאעדכן קצת פחות כעת בשל הריחוק הגיאוגרפי מהצמחים

18. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מאוד מדאיג העניין עם באדי.
    מאוד...
    מישהו אולי מעביר סדנת ריענון לבטיחות וביטחן בעבודה בקרוב?

גוזון, הצמח נראה ממש טוב! כל הכבוד!

איפה השאר?
    איפה הגבוהה?

19. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    גם הגבוהה שם אבל לא הספקתי לצלם עם כל הבלגן של המעבר... בימים הקרובים :)

אגרונום לפי דעתך והתמונה עוד כמה זמן עד לקציר? שבוע? שבועיים? יותר?

וגם: מה קורה אם (תאורטית חבר'ה... תאורטית) קוצרים נניח צמח בשלב הזה? אין בו thc? יש בו מעט thc? קנבואידים?

20. shoko

shoko חבר חדש

לייקים:
    1
    באמת מדאיג . . .
    בהתחשב בעובדה שנשללו כל המובלים לתפיסה למעט פרסום היומן בפרום .
    גוזון לגבי העברת הבנות אין לי אלא לשבח את זהירותך שהרי אתה בעל משפחה
    המלצתי אל תמהר עם קציר
    יש אפשרות לחתוך רק פרחון קטן לייבוש של כמה ימים שילמד על בשלות הצמח מס 3

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!