1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

התייעצות לגבי חלוקת חלל

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Gingi, ‏8/2/17.

1. Gingi

Gingi חבר חדש

לייקים:
    6
    צריך רעיון איך לחצוץ חלל מלבני לשניים על מנת שסוגי מנורות שונות לא יתערבבו.
    חדר אחד הפרחה ואחד גידול ז״א תאורה שונה שאסור שתזלוג.
    גודל החלל 3 מטר אורך
    90 ס״מ רוחב.
    בעיקרון אני רק צריך לחסום אור בין שני החללים, חשבתי על וילון אבל אולי למישהו יש רעיון יותר פרקטי?
    פשוט אותו חומר שאשתמש בו להפרדה צריך להיות עם מיילר עליו אז לא יודע אם וילון רלוונטי.

2. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    החשש הוא לא מגוון האור אלה מאור שיעבור מהחלל צמיחה לפריחה בשעות החושך של הפריחה. זה חייב להיות 2 יחידות נפרדות לחלוטין
    נראה לי פלטת גבס

Gingi אוהב/ת את זה.
  3. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    במקרה אני מתמודד כרגע עם אותו הדבר ואפילו עם אותם המימדים 280x90.
    אני רוצה לסגור את כל החלל הזה מהתקרה לרצפה וכמוך את החלל עצמו לשניים.
    היה לי רעיון כזה: מכיר את השמשוניות (ברזנט PVC) מהם סוגרים חללים. דיברתי עם מספר מקומות והם יכולים לעשות כמעט הכל. רוכסנים (עם או בלי חפיפה), חפיפות בין יריעות עם סקוטש (אטום אור), חלונות וכולי.
    בהיקף יש טבעות פליז שאתה יכול לקדוח דרכם ישירות לקיר/תקרה עם שייבה. היריעה עצמה עמידה למים, שמש ובלי חלונות הוא אטומה לגמרי לאור.
    סגירת כל החלל הזה עם 2 דלתות ענקיות לגישה לא אמורה לחצות את ה-1000 שקלים, תלוי במורכבות.
    אופציה זולה יותר תהיה לקדוח מסילות לקיר גבס סביב החלל והחלוקה הפנימית שאתה רוצה ולתלות ולתלות מהמסגרת את היריעה המחזירה אור מחנויות ההידרו. אם חלוקת החלל קבועה אז תוכל לאטום ביהם לגמרי. הבעיה העיקרית היא פתיחה וסגירת היריעה. אני עוד עובד על זה..

Gingi ו-אתנול אוהבים את זה.
  4. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    את הדוגמא נתתי לפי הדרישות שלי אבל המחיצה הפנימית דומה. אם המחיצה שלך תהיה קבועה, לך על האופציה הזולה עם מסילות הגבס.

5. Gingi

Gingi חבר חדש

לייקים:
    6
    העלתי תמונה שציירתי בעצמי יש לציין! (השקעתי מלא) ככה נראה החלל, הארבע קירות מסביב הם גבס, וגם יש כביכול דלת שמפרידה בין שני החללים אבל פירקתי אותה כי הפתיחה שלה הייתה לכיוון פנים וזה בזבז מקום. אז השארה המסגרת גבס שמסביב לדלת.
    אין לי בעיה שהדלת הזו תמשיך להיות פתוחה אני רק מחפש פיתרון ליצירת ההפרדה בין החללים בגלל שעות תאורה שונות כמו שאמרתם.
    אז או לשים וילון רק על הכניסה של הדלת הזו, או את מה שאתה הצעת לעשות איפה שהקו המקווקו.
    http://imgur.com/E5ApIrA
    מה שהצעת הוא רעיון טוב אבל אותו בד או כל חומר אחר בעצם צריך לשמש כדלת כי כל פעם אצטרך להזיז אותו כדי שתהיה לי גישה.

באותו נושא אני שובר את הראש מה לעשות מבחינת חימום/קירור?
    חשבתי על להתקין מזגן שישב באמצע הקיר שחוצץ בין החללים ככה שהוא יצא חצי בכל חדר.
    יש לך רעיון יותר טוב אולי?

6. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    נראה שאתה יוצא מכלל שליטה.
    במקרה הזה עדיף לך 2 חללים נפרדים!

אתנול אוהב/ת את זה.
  7. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    צודק אמיתוס! אל תסתבך יותר מידי עם חומרי הפרדה שתוציא עליהם כסף ולא בטוח שיפרידו או לא יהיו יעלים.
    עדיף להשקיע כמו שצריך!

8. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    עוד דבר חשוב שיפתור לך חצי בעיה!!
    תהפוך את המשקוף כדי שהדלת תפתח החוצה!

אתה אומר שיש שם דלת שנפתחת פנימה והורדת אותה! וזו מחיצת גבס!
    אם זה גבס אז ניתן להפוך את המשקוף פתיחה כלפי חוץ

9. Gingi

Gingi חבר חדש

לייקים:
    6
    אני מנסה לחסוך עלויות של שני מזגנים... זו הסיבה.

10. Gingi

Gingi חבר חדש

לייקים:
    6
    צודק זה רעיון אבדוק את העניין!

11. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    מה רעיון?! זה רעיון גאוניייי!!! :p
    נחה עלי רוח הגויינט חחחח

דוד גו ו-Gingi אוהבים את זה.
  12. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    אפרופו לא להשתגע.. ניסיתי לחשוב על עוד אופציה לנושא הפרדת החללים.. סקיצה :
    https://postimg.org/image/us5qo2bz5/
    בהצלחה

דוד גו אוהב/ת את זה.
  13. Gingi

Gingi חבר חדש

לייקים:
    6
    חחחח אז זהו לא רציתי לצאת טמבל כי אין לי מושג בזה את האמת, אבל אני לא כזה חושב שזה אפשרי בכלל... או שזה אפשרי ובכל זאת יצאתי?! וואלה לא יודע נבדוק :)

14. Gingi

Gingi חבר חדש

לייקים:
    6
    קטלני!

15. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    בשמחה .. בגדול הרעיון מאוד פשוט

16. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אוי!
    "Trust Me, I am a Mechanical Engineer"
    תקשיב לבחור הזה.

pioneer אוהב/ת את זה.
  17. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    אם וילון, אז וילון שחור אטום שמיועד לחדרי הקרנה יכול להתאים לך. בנוסף תצטרך לתפור לו יריעה מחזירת אור באחד הצדדים. בעיני עדיף לך כבר להשמיט את הוילון ולהשתמש רק ביריעה.
    להצמיד להיקף היא אכן הבעיה הגדולה כי נדרשת אטימה לאור. חייבים לבנות מסגרת כלשהי שאליה תקבע את היריעה. הפתרון הקל והזול ביותר שהגעתי אליו הוא מסילות הגבס. בונים מסגרת ובמקום להצמיד לוחות גבס, מצמידים את היריעה. המסילות נותנות 2-3ס"מ אליהן מצמידים את היריעה.
    סקוטש היא האופציה ההגיונית אבל מנסיון, הגידול הראשון שלי היה בחממה מאולתרת ודלת עם סקוטש. שנאתי את זה. הסקוטש מרעיש לאללה, אתה כל הזמן מתקן את הסגירה כי זה לא נסגר שטוח והסקוטש מאבד מהאחיזה שלו ממש מהר. רוכסנים עדיפים בעיני אבל זה כבר תפירה ולא הדבקה.
    הפתרון שאני הצעתי עם השמשונית בא לענות על כל המגבלות שעומדות בפנינו, אטום לאור ומים, הם עושים לך את הדלתות/חלונות עם סקוטשים/רוכסנים ביריעה. בהיקף של היריעה יש חורים כל 30-40 ס"מ עם חישוק פליז. אתה מבקש שוליים של 2-3 ס"מ בהם החישוקים יהיו ובעצם מקפל את השוליים שיהיו ישרות עם הקיר והתקרה וככה מצמיד לקיר. אפשר גם להצמיד לקיר עם קרשי עץ או למסגרת מוכנה (כמו מסילות הגבס). הכל תלוי בתקציב שלך וביכולת שלך. אני רק מציין שוב שאני בתהליכים של תכנון חלל הפרחה חדש ואלו התובנות שהגעתי אליהן, עוד לא עשיתי את העניין עם השמשונית בעצמי.
    לגבי איפה לעשות את המחיצות, זה תלוי בצורת עבודה שלך. אם לא אכפת לך לעבוד בחדר (גם על צמיחה) רק שהאורות של פריחה דולקים אז הייתי אוטם את הדלתות הקיימות טוב ומשאיר את הפריחה בחלל הגדול, מתקין שם גם את המזגן והצמיחה נשארת בתוך החלל של הפריחה.
    אם אתה כמוני ואוהב לעבוד סביב החללים שלך מתי שנוח לך ולא לצמחים, הייתי אוטם את הצמיחה טוב וסוגר את הפריחה כפי שהצעת בקו המקוקו. אני לא רואה דרך להתקין את המזגן באמצע המחיצה ולא ליצור זליגות אור עצבניות. לדעתי, שים את המזגן בחלל המרכזי ותחליף את האוויר בשני החללים מהחלל המרכזי הממוזג ע"י מפוחים קטנים. הרעיון הזה נקרא lung room, תחפש עליו והוא פותח לך את הדרך לשימוש ב-CO2 (אם זה מעניין אותך) אחרת תאלץ לזרוק את האוויר החם מחוץ לבית מה שמקשה מאד על שימוש ב-CO2.
    אני עובד בצורה דומה עם חדר ממוזג ובתוכו אוהלים נפרדים לצמיחה ופריחה. המזגן וקולט הלחות (שיגיע בהמשך..) עובדים אצלי אוטומטית עם מדי טמפרטורה ולחות על מנת לשרת את צרכי הפריחה.
    היו פה כמה רעיונות טובים, עם המשקוף וחללים נפרדים. יצאתי מנקודת הנחה שאתה שואל איך לפצל את החלל כי זה כל מה שעומד לרשותך..
    בהצלחה גבר

Gingi אוהב/ת את זה.
  18. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    יש משפט שאומר... ! Less is more
    רעיון פשוט + ביצוע נכון = פתרון גדול

רצוי לנסות לפני שממליצים...

19. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    המילה ממליץ לא מופיעה אפילו פעם אחת בכל השרשור הזה.
    כבר בפוסט ראשון שלי כתבתי שזה רעיון בעבודה:
    וחזרתי על הנקודה הזאת גם בפוסט האחרון על מנת שההצעות שלי ילקחו כמו שהן - הצעות.

אני מעריך את התרומה שלך לפורום ובנושא הנוכחי אך אני משקיע הרבה זמן בהודעות ובורר את המילים בקפידה על מנת שיהיו ברורות וקורקטיות. אם בחרת להעיר לי, לפחות שיהיה מבוסס.

20. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    דבר ראשון השקעת הזמן שלך היא מבורכת כיוון שהיא באה ממקום של לתרום ולהעשיר... אך המטרה היתה לא להעיר אלה להאיר .

ידוע כי בסיסו של החומר ממנו עשויה השמשונית הוא פוליאתילן (פלסטי), חשיפתו לאור חלל הגידול לאורך זמן ופעולת כיפוף החומר כאשר נכנסים ויוצאים מהחלל מזרזת את הבלאי של החומר ולכמו כל החומרים הקשיחים גם יש נקודת כשל... מה שיקרה בסופו של דבר אם מיישמים רק את השימשונית ייווצרו סדקים ביריעה ... כמו תהליך התקלות רק יותר מהר.
    השכבה שמחזירה אור הינה עדינה וזקוקה ל"תמיכתו" של חומר נוסף (שכבת הבד האטום) בכדי למנוע את ההתבלות הגבוה של החומר ולאפשר לו יותר אלסטיות וכך למנוע סדקים ביריעה שיביאו לזליגת אור ... לא סתם מייצרים חללי גידול בשיטה של השכבה הכפולה.
    לגבי הסקוצ - אין סוף דבקים, אקדח סיכות, או כל שיטה אחרת באשר היא .. אם היא מיושמת נכון ולא באופן חפיפניקי לא תהיה זליקת אור.. אכן יהיה רעש (מה שמושך תשומת לב כך שמלחתחילה לא הייתי עושה זאת בגידול חוץ) אבל נשיג את המטרה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!