1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

לפני גידול ראשון

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י אלון10295, ‏15/2/14.

1. אלון10295

אלון10295 חבר חדש

לייקים:
    0
    קניתי זרעים ואני מחכה שהם יגיעו ויש לי כמה שאלות-
    1. האם כדי לי לעשות את זה במפרפסת של בית נטוש ( הבית מאוד מבודד ובטוח)?
    2.האם כדי לי בגידול הראשון להתחיל לעשות קשירות וקיטומים? ואם כן האם זה תופס בגידול חוץ עם זנים אוטומטים?
    3. עד כמה דשן זה חשוב והאם יש לכם הצעות ?
    4. הצעות לאדמה
    5. יחס בין אדמה לדשן
    7. מגיע לי עוד 10 זרעים רגילים האם כדי להתחיל איתם כבל עכשיו?
    8. האם כדי להתחיל גם עם הזרעים האוטומטים עכשיו (גידול חוץ באיזור ירושלים לאחרונה חזר הגשם) אני ישמח לתשובות )

2. apsord

apsord חבר חדש

לייקים:
    0
    1. אם הבית באמת בטוח ונטוש אז לך על זה...רק שים לב שהצמח מקבל שמש.
    2. לא ממש נחוץ לעשות קשירות בגידול חוץ. וקיטום אתה יכול לעשות...תראה קצת מדריכים ביוטיוב ותעשה הכל בעדינות.
    3. דשן זה חשוב.
    4. כל אדמת גידול ממשתלה אמורה לעשות את העבודה.
    5. 1/3 אדמה 1/3 קומפוסט (זבל עופות) 1/3 ורמיקוליט. זה אמור לעשות את העבודה למשך רוב הגידול, אם יהיו מחסורים אפשר יהיה לתקן עם דשן פריחה או עם עוד קומפוסט.
    6. עם גידול חוץ כדאי לחכות עד למרץ-אפריל.
    7. גם עם האוטומטים כדאי לחכות נראה לי...קר ואין הרבה שמש זאת אומרת שהם לא יתנו הרבה יבול.
    (תקנו אותי אם טעיתי במשהו...)

3. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    מה שהוא אמר :)

4. אלון10295

אלון10295 חבר חדש

לייקים:
    0
    ורמיקוליט?

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    ^ מה שהוא אומר : ).

ורמיקוליט היונו מינרל הדומה מאוד בהרכבו הכימי לחול. תפקידו לאורר את הקרקע ולמנוע ריקבון שורשים.
    אם אתה לא מוצא ורמיקוליט, אתה יכול להחליף בחול, טוף פרלייט או קוקוס.

6. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    1. האם כדי לי לעשות את זה במפרפסת של בית נטוש ( הבית מאוד מבודד ובטוח)?
    רק אתה יכול לדעת

2.האם כדי לי בגידול הראשון להתחיל לעשות קשירות וקיטומים? ואם כן האם זה תופס בגידול חוץ עם זנים אוטומטים?
    מיותר ואפילו לא כדאי, במיוחד אם אתה מגדל בחוץ, ובמיוחד בזנים אוטומטיים.

3. עד כמה דשן זה חשוב והאם יש לכם הצעות ?
    דשן, אם תשתמש בו כמו שצריך, יגדיל לך את היבול משמעותית.

4. הצעות לאדמה
    תערבב אדמת משתלה כלשהי (לא מדושנת) עם קומפוסט וורמיקולייט\פרלייט\טוף ביחס של 1:1:1 .

5. יחס בין אדמה לדשן
    בחודש-חודש וחצי הראשונים אל תדשן בכלל. תקנה לך דשן מהסוג שמייצרים במיוחד לגידולי גאנג'ה, אפשר למצוא בכל החנויות היידרושופ למיניהן, ותדשן לפי ההוראות יצרן.

7. מגיע לי עוד 10 זרעים רגילים האם כדי להתחיל איתם כבל עכשיו?
    אם אתה יכול כדאי לך להתחיל איתם עוד חודש בערך, אולי קצת פחות. אני הייתי מנביט אותם 3, 3, 4 (תשחק עם זה איך שבא לך), בהפרשים של 3 שבועות (בהנחה שכולם מאותו זן) ככה שגם יהיה לך יותר קל לטפל בהם בגידול עצמו, וגם תקצור אותם במרווחים.

8. האם כדי להתחיל גם עם הזרעים האוטומטים עכשיו (גידול חוץ באיזור ירושלים לאחרונה חזר הגשם) אני ישמח לתשובות )
    גם פה אני הייתי זורע כמה עכשיו (לא יודע בדיוק כמה יש לך) ומתחיל לגדל אותם בבית אפילו בלי ציוד מקצועי. בהשקעה מינימלית של 50 שקל +- הייתי שם אותם מתחת לאיזה 70 וואט בערך של cfl ומוציא אותם לשמש כל עוד יש כזאת (אל תדאג הרבה גשם לא הולך לרדת), ובשלב מאוחר יותר, עוד חודש בערך - מעביר אותם למקום הסופי שלהם בחוץ.
    הסיבה שכדאי לך להתחיל עם אוטומטים עכשיו זה פשוט כי יהיה לך יבול עוד +- 3 חודשים, כשכל הזרעים הרגילים יסיימו לפרוח באיזור אוקטובור-נובמבר-דצמבר ככה שעד אז יהיה לך מה לעשן. גם אותם הייתי מנביט בכמה נגלות, כל 3 שבועות נגיד.

#6 woogs, ‏15/2/14
    נערך לאחרונה ב: ‏15/2/14
  7. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני מסכים עם woogs,

קרה משהו איום ונורא לעריכה של ההודעות!

8. apsord

apsord חבר חדש

לייקים:
    0
    woogs מה זה "דשן מהסוג שמייצרים במיוחד לגידולי גאנג'ה"?

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    זה ממש כמו דשן אורגני רגיל. רק יקר יותר.

10. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    תקן אותי אם אני טועה כי במלוא מובן המילה אין לי ניסיון עם הדשנים האלה וגם לא גידול גאנג'ה לצורך העניין, אבל לא כל העניין מסביבם זה כמויות מדוייקות של המינרליים הספציפיים, בדיוק למה וכמה שגאנג'ה אוהבת ?
    ועוד הערכה הכי בסיסית היא לפחות 2 סוגי דשנים - אחד לגדילה ואחד לפריחה .
    אז זה לא כאילו זה השעונים השוויצרים של הדשנים לקנאביס, לעומת שעון קאסיו דיגיטלי שמיוצר בסין ?

11. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אלון, אם מדובר בגידול חוץ בירושלים עדיף שתחכה כמה שאתה רק יכול. הלילות עדיין קרים ויש סיכוי שישארו קרים גם לכל אורך חודש מרץ. אפריל - אולי.

12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    woogs,

דשנים ממש לא פועלים כמו שעון שוויצרי.
    בתקופת הצמיחה הצמח צריך הרבה חנקן (N). בתקופת הפריחה הרבה זרחן (P) ואשלגן (K). זה הקו המנחה העיקרי.

הספרות המדעית מדברת בעיקר על דישון של קנאביס מסחרי לסיבים ובד (המפ) ובעיקר על גידולי חוץ.
    אני לא מאמין שקנאביס ביתי רחוק מצרכי הדישון של קנאביס למטרות סיבים. למרות שהיבול שהמגדל רוצה לקבל שונה.
    בכל אופן, היחסים של NPK לקנאביס מסחרי לא כ"כ דומים ליחסים המצויים בדשנים של חברות "מומחות".
    היחסים בספרות הם בד"כ NPK ביחסים של 2:1:2. מדובר על ממוצעים במספר מדינות ובגידולים מאוד נרחבים.

חברות שמייצרות דשנים "יעודיים" לקנאביס?
    מאיפה המידע שלהם שאוב בדיוק?

אם הרכבי הדשנים היו כ"כ מדוייקים, היה ניתן למצוא סוג של מאמר מדעי על קנאביס ביתי (ממסטל) שעוקב אחר כמות הנוטריינטים בקרקע לאורך כל הגידול במספר קומבינציות NPK שונות.

מישהו ערך את המחקרים? איפה התוצאות?
    אתה רוצה לשכנע אותי שהדשנים היעודיים שלך הכי טובים? אני רוצה לראות מאמר מדעי שתומך בטיעון שלך.

דישון יכול להיות דבר מדוייק (לצרכי חיסכון בעלויות הדשן). אך דרוש מחקר שיגבה זאת.
    ולא, אוסף של אנשים שמפרסמים בפורומים מסביב לעולם כמה הגידולים שלהם מוצלחים זה לא מידע מהימן.

13. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אוקיי תודה

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!