1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

התנסות ראשונה עם שבר לבן (חרמל)

הנושא בפורום 'פסיכדליה למתחילים' פורסם ע"י OriginalBadMan, ‏12/7/14.

1. OriginalBadMan

OriginalBadMan חבר חדש

לייקים:
    5
    הכנתי משקה חרמל (שבר לבן) - לא מדדתי אבל מהעובדה שבשקית יש 100 גרם זרעים נראה לי שהכנתי תה מ-20 גרם (לא לנסות את זה בבית, עדיף פחות), מעט מים ולימון אחד סחוט.
    שתיתי ב-6:30 בבוקר אחרי שיום קודם אכלתי אמניטה וההשפעה שלה עברה. החוויה מתוארת כאן: http://forum.קנאביס.com/showthread.php/3923-התנסות-ראשונה-באמניטה-מוסכריה. כל זה היה בנחל הקיבוצים.
    שעתיים ראשונות היו קשות במיוחד מבחינה פיזית. הקאתי פעמיים והרגשתי צמרמורות ותחושות רעות בגוף. לא כיף בכלל. הזעה מוגברת.
    כל הזמן הזה הייתי בתוך המים ולא יכולתי לצאת. בקושי יכולתי ללכת. ברגע שהייתי עוצם עיניים הייתי רואה פרצופים של שדים עם עיניים עצומות. עושים מדיטציה. זה זרק אותי לעולם עתיק במיוחד.
    הרגשתי כמו איזה יצור ביצה שחי שם אלפי שנים באותה נקודה. אחרי השעתיים האלה הבחילות והתחושות הקשות בגוף די עברו (בחילה קלה נשארה עד סוף היום) אבל עדיין היה לי מאוד קשה לזוז מתשישות. רק רציתי לשכב על הגב.
    ב-9:00 התחילו להגיע אנשים וממש לא רציתי לתקשר. רוב הזמן שכבתי על המזרון מחוץ לאוהל, מתחת לעץ והזיתי. אני לא יודע אם אותו חומר שגורם לבחילות ולגועל הוא אותו חומר שגורם להזיות. חומר הזיות מאוד מאוד חזק בכל אופן. אי אפשר לעשות כלום חוץ מלשכב על הגב. כשהיה לי חם גררתי את עצמי ונשפכתי לנחל. אגב, היו המון אנשים בנחל והרבה רעש. זה לא עשה לי טוב. פעם הבאה למקום שקט יותר בלי אנשים בכלל. מבחינה נפשית הייתי די בשלווה ורוגע. התחושה הפיזית הלא טובה הייתה הדבר היחידי השלילי. והעובדה שרק רציתי לשכב על הגב או לישון. ככה העברתי כמה שעות.
    ב16:00 בערך ההשפעה די עברה, קיפלתי את הדברים שלי ועזבתי. הייתי תשוש ועייף. בגדול החוויה היא די כמו להיות חולה בשפעת, למרות שאני רואה את הפוטנציאל בזה. יש לי רעיונות איך כן להשתמש בזה ומעניין אותי אם ההרמלין נקי לא עושה את כל התחושת מחלה הזאת. חוויה קשה אבל אני אחזור עליה.

גלפאנד ו-foufou אוהבים את זה.
  2. God

God קנאביסט

לייקים:
    51
    זה maoi נכון? לא אמורים לקחת את זה כמחזק לסם אחר? עשית בכלל צום מיוחד לפני זה או שסתם לקחת? כי נראה לי שהיית מרגיש הרבה יותר טוב אם היית קורא על זה קצת לפני.

3. OriginalBadMan

OriginalBadMan חבר חדש

לייקים:
    5
    בדרך כלל משתמשים בזה בתור maoi ואז מכינים 3-5 גרם. אם רוצים להשתמש בהרמלין (ושאר התבלינים) שבו, שהם חומרים הלוצינוגנים, מכינים בין 3-28 גרם.
    יום לפני לא אכלתי כלום חוץ מאמניטה. אני לא בטוח אם לאמניטה של יום קודם היתה השפעה, נדמה לי שלא. רוב החוויות שקראתי הן לא טובות מבחינה פיזית.

4. SWIM163

SWIM163 חבר חדש

לייקים:
    3
    למיטב ידיעתי הדיאטה צריכה להתחיל לפחות 3 ימים לפני לקיחת הרמלין ועד 3 ימים אחרי לקיחת הרמלין. זה עלול להיות די מסוכן אם לא שומרים על דיאטה נכונה ואולי זה מה שגרם לך להרגיש כ"כ רע באמת.
    לחתול שלי, בכל אופן אין נסיון עם הרמלין, ודי עניינת אותו עכשיו. איך משיגים חרמל?

5. OriginalBadMan

OriginalBadMan חבר חדש

לייקים:
    5
    כן, יש מאכלים שצריך להמנע מהם יומיים שלושה לפני. גבינות קשות, מלוחים ועוד כמה. נראה לי שדי שמרתי על זה. תראה, הכנתי משהו כמו 20 גרם וסך הכל השעתיים הראשונות היו הקשות ובנוסף יחסית לחוויה עם האמניטה זה היה די מבאס (למרות שיש יתרונות). בכל אופן, תכין את עצמך להעביר כמה שעות על הגב :)
    אני בהחלט הולך שוב לנסות ולשפר את העניין. לפעמים גם הגוף צריך להתרגל לחומרים חדשים כאלה.
    http://www.naamaspice.com/sale.asp?pid=629&salenum=

6. delysid

delysid קנאביסט

לייקים:
    21
    זה לא נראה חרמל טוב מה שיש באתר אני הזמנתי זרעים נראים הרבה הרבה יותר טוב ואיכות יותר טובה מפה הזמנתי 15 גרם הביאו איזה 50 גרם
    http://www.mrphbosem.com/בושם-מוצרים/זרעי++שבר+לבן+חרמל.html

7. foufou

foufou חבר חדש

לייקים:
    12
    אההם תשמעו. מה שמעניין הוא איפה הצמח גדל. מכיוון שצמחים רבים שימשו בבית המקדש כ"מעלי תודעה", לעירוב הבשמים האלו קראו "קנה בושם" ובקיצור - קנבוש (הבנתם למה אני חוטרת).
    בכל מקרה, ישנו צמח אחד שקראו לו אפרסמון, וזה נחשב לריח הניחוח הטוב ביותר, מחירו היה בזהב, ורק העשירים ביותר יכלו להרשות לעצמם.
    מה שעוד הם אהבו זה את עולם ה"הי": יין, סמים, וקישקושים. כך שאני לא מתפלאת מדוע עולם הארכיאולוגיה עדיין לא מצא את הצמח ממנו הכינו את בושם האפרסמון (לפחות לא הוכיחו שמצאו). כיוון שהצמח הזה מסריח טילים, ומי שיודע ומעריך את סגולותיו הם יושבי המדבר.
    ומכיוון ש"אנחנו היהודים" די מתנערים מיושבי המדבר של היום, בטענה שאין להם שום זכות על הארץ, אנחנו מבטלים את היכולת שלנו ללמוד ממי שנמצא כאן למעלה מ2000 שנה אלו שנשארו אחרי החורבן, ולא ויתרו על ארץ ישראל גם אם זה אומר להמיר את דתם. אז רק כדי שתבינו על מה אני מדברת: הנה הסבר רפואי מדברי למה ואיך משתמשים בחרמל:
    שבר לבן (בערבית- חריימלאן או חרג'ל)- צמח בעל רעילות ובעל אלמנטים נרקוטיים משמש לרפואה מאגית. נחשב למסייע בכאבים בשיניים, בפרקים, באיברים ובגב. השימוש בו לצורך כך נעשה באמצעות לישת הגרעינים בשומן של עז ובמים, שריפתם ונשימת האדים תוך כדי הזעה. הצמח שימש גם להפלת עוברים לא רצויים תוך סיכון חיי האישה. בנוסף שימוש הצמח גם כסם.

selassie, אתנול ו-CostaElMalek אוהבים את זה.
  8. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    תודה רבה על ששיתפת אותנו מהידע שלך:)

2 שאלות:

* האם יש קשר בין צמח האפרסמון המקראי לבין האפרסמון שאותו אנו מכירים כיום?

* האם אותו שבר לבן נכלל בפקודת הסמים המסוכנים או שניתן לקנותו בחנות התבלינים הקרובה?

foufou אוהב/ת את זה.
  9. foufou

foufou חבר חדש

לייקים:
    12
    לגבי האפרסמון ממש לא. מוצא האפרסמון האכיל הוא בכלל מסין. והגיע לארץ במהלך שנות ה70 אם אני לא טועה.
    בושם האפרסמון מתואר בתקופת בית 2: קבל ויקי, כי זה נושא מגניב לאללה. https://he.wikipedia.org/wiki/אפרסמון_(בושם)
    והקטע זה שאני באמת תוהה אם המושג המודרני "בושם" לא מתבלבל עם הבשמים של בית המקדש (קטורות). אותן היו מכינים מזרעים, ענפים, עלים, שורשים, ושרף של צמחים מדבריים שונים: בעיקר מאיזור ממלכת שבא (אתיופיה, אריטראה, תימן וסומליה) לאורך ים המלח הירדן עד הגלעד (משני צידי הנחל)
    ועוד קטע מגניב זה: שבהסבר הבדואים שורפים את הצמח עם שומן כבש, שזה ממש עבודת פולחן בבית המקדש, הקטרה על המזבח בעזרת השומן, כך שיש ניחוח של בשר כבש טוב שמסתיר את הסרחון של ה, נו, בדיוק כמו הקטורת אצלנו :).
    קוראים לי רוני, אני מורת דרך, ומשוגעת על טבע, היסטוריה, ארכיאולוגיה, תנ"ך וסמים. כך שמתי שיש לך שאלות בתחומים או רוצה לצאת ללקט, יותר מאשמח

goga, אבוקדו ו-CostaElMalek אוהבים את זה.
  10. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    אכן מעניין לגלות ששורשי האטימולוגיה של המילה בושם הולכים אחורה עד לאותו אפרסמון מקראי.
    ולשאלתך, מקריאת הערך בויקיפדיה עולה כי חשדותייך הן מוצדקים, וכי המושג המודרני בושם אכן נובע בחלקו מהשימוש הרחב שהיה נפוץ בתקופת ביהמ"ק.

לא בכל יום יוצא לי לפגוש מישהו/מישהי בעלת ידע נרחב בתחום הבוטני וההיסטורי, ועל כן ההתלהבות שלי:) , שכן אני מוצא את התחומים הללו מסקרנים מאוד.

יש לי כמה שאלות בנושא שאשמח לשתף אותך בהן, אך אני חושש שהדיון כבר חורג מהתחום הפסיכדלי עליו הפורום מתבסס...

11. צחי

צחי קנאביסט

לייקים:
    156
    תודה על ההסבר היפה, למרות שהקפצת נושא בן שנתיים וחצי.

לשאלת השבר הלבן, הוא לא נכלל בפקודת הסמים המסוכנים, ניתן לרכוש אותו בחנויות תבלינים מסוימות תחת השם "חרמל".

הוא צמח מיוחד מאוד (עם טעם נוראי) ואני מאוד מאוד ממליץ לא לקחת אותו למי שלא מבין, בטח שלא 20 גרם!

יש לבחור מזל שהוא חי לספר את החוויה.

CostaElMalek אוהב/ת את זה.
  12. OriginalBadMan

OriginalBadMan חבר חדש

לייקים:
    5
    יש סדרה מעולה בת 15 פרקים, "והארץ הייתה תוהו ובוהו" (יש ביוטיוב). באחד הפרקים (לא זוכר, נראה לי 11 או 12) דיברו על האפרסמון שממנו בתקופה ההיא הפיקו את הבושם שנחשב הכי יקר.

#12 OriginalBadMan, ‏14/2/17
    נערך לאחרונה ב: ‏14/2/17
  13. OriginalBadMan

OriginalBadMan חבר חדש

לייקים:
    5

דקה 8:09 מדברים על העניין.

#13 OriginalBadMan, ‏14/2/17
    נערך לאחרונה ב: ‏14/2/17
  14. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    תודה רבה!

היו צריכים להחיות פוסט בן שנתיים וחצי כדי שתחזור להיות פעיל :)

OriginalBadMan אוהב/ת את זה.
  15. OriginalBadMan

OriginalBadMan חבר חדש

לייקים:
    5
    חחחח, רק עכשיו התאוששתי מהחוויית חרמל o_O

16. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    כמו שמישהו כאן לפניי אמר- מזל שאתה בחיים

17. delysid

delysid קנאביסט

לייקים:
    21
    גם אני עדיין פה :)

18. יבואן לדים

יבואן לדים קנאביסט

לייקים:
    26
    לא מתנערים מאף אחד..אנחנו היהודים קיבלנו מנדט מהבריטים, באף מקום בתורה לא כתוב שיש לנו זכות על הארץ.. המקום היחיד שיש לנו זכות עליו הוא עיר האבות חברון שאברהם אבינו קנה את מערת המכפלה והתנ"ך הוא ה"שטר" קניין. לצערי "יושבי המדבר" הבדואים מקבלים מהמדינה עשרות אלפי דונמים חינם שאנחנו נאלצים לעבוד קשה מאוד רק בשביל לקנות דירת 2.5 חדרים בפתח תקוה

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!