1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

קושי קונסיסטנטי לסיים נשימה עמוקה

הנושא בפורום 'קנאביס רפואי - כללי' פורסם ע"י ShoXeRr, ‏24/2/17.

1. ShoXeRr

ShoXeRr חבר חדש

לייקים:
    2
    היי
    מזה למעלה מחצי שנה אני סובל מתופעה קונסיסטנטית שעיקרה הצורך לקחת נשימה עמוקה מדי כמה דקות, כאשר בחלק גדול מהמקרים הנשימה נתקעת באמצעה ואיני מצליח לסיים אותה. חוויתי את התופעה לראשונה לפני כשנה וחצי באופן מינורי, לאחר מכן היא חלפה ובחורף האחרון חזרה, בתחילה מדי פעם באופן שהלך ונעשה תכוף יותר ויותרת וכאמור בחצי השנה האחרונה מדובר בתופעה בלתי פוסקת - יום-יום, מרגע ההתעוררות עד ההרדמות,

בדיקות רפואיות מקיפות שעברתי בכל החצי שנה לא העלו שום ממצא שלדעת הרופאים הרבים בהם נועצתי עשוי להיות קשור לבעיה, וכל אחד בניסוחיו הוא מפנה אותי לכיוון הנפשי (אני עדיין לא משוכנע). כמובן שבעקבות האינטנסיביות של התופעה אני עסוק בה באופן אובססיבי והחלו לי שלל תופעות חרדה "קלסיות" יותר - פחד שמתבטא בעצבנות ובמתח בשרירי הגב או החזה, תחושות שונות ומשונות בבטן ובגרון ולעתים לחצים בחזה. התופעות הללו מתחלפות זו בזו במהלך היום ובין ימים שונים, אולם בעיית הנשימה נותרת כל הזמן. כאשר כשאני מצליח להתעלם מהבעיה למשך מספר דקות (נדיר) היא לעתים קרובות אף מחמירה ובכל מקרה אינה נעלמת, מה שמכניס אותי לחוסר מוטיבציה, ואני נמצא במין מעגל שבו אני מפחד לעסוק במשהו אחר,

כמובן שחקרתי כבר את כל הפורומים בארץ, למרות שמספר רב של אנשים מתלוננים על תופעת הנשימה הנ"ל (אך לא מספקים מתפח לפתרונה/הבנתה), אין כמעט התייחסות מקצועית לנושא, גם לא בספרות המקצועית, ומספר אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש שהתייעצתי עמם לא הכירו את התופעה הנ"ל כסימפטום חרדה באופן בו אני מתאר אותה,
    אף אל פי שמצאתי מאמר מ 2014 המתאר בחלקו את מה שרשמתי כאן: http://doctorsonly.co.il/2014/05/79168/

עכשיו השאלה שלי היא: האם הקנאביס הרפואי יכול להיות הפתרון לבעיה זו?,
    וסליחה מראש על הפוסט הארוך אך אני כבר נואש וללא כיוון, בתקווה שאולי כבר יקרה נס כלשהו, תודה מראש!

2. ptyahoo

ptyahoo קנאביסט

לייקים:
    31
    אף אחד לא יכול להגיד לך אם זה יעזור לך שאפילו אין לך מושג מה עובר עליך.. בפועל, חולי אסתמה מסוימים מקבלים קנאביס בשל יכולות מכייחות בגרון שצורכים אותו. לדעתי, יש מצב גדול שאידוי של קנאביס יעזור לך.

vvasili אוהב/ת את זה.
  3. ShoXeRr

ShoXeRr חבר חדש

לייקים:
    2
    היי ותודה על המענה!, יש עוד פרטים בקשר לאידוי זה?

4. Stella

Stella קנאביסט

לייקים:
    111
    לא הבנתי, היפר-ונטילציה? נשימת יתר?
    תקשיב קנאביס יכול להיות רע לדברים כאלה, בעברי היה לי תקופה שחרדה מינורית גרמה לי להרגשה לא נעימה של נשימת יתר למשך כמה חודשים, זה לא הפריע לי ממש כי למדתי להתעלם מזה,בסוף זה נעלם, זה העלה לי משהו מהצבא שגם סבלתי מהיפרונטילציה שם (קרבי בשטח לפעמים הנפש משפיעה על הגוף שלך..) , אני אומר לך בכנות זה עובר, התייעצתי עם מישהי ממשפחתי שהיא פסיכיאטרית, יש תרגילי נשימה שאפשר לעשות אבל לי זה פשוט עבר כמו שזה בא. קנאביס העיר לי את זה ולך זה יכל להעלות מכל סיבה ואני מזדהה איתך אחי זה יכול להיות נוראי, אתה מרגיש שאתה נחנק אתה מרחיק אנשים מקרבתך כדי שלא יכבידו על הנשימה שלך, נטו חרדה והיא תעבור, קנאביס זה יכול לעזור תלוי בבן אדם, תתנסה קודם בקנאביס "לא-חוקי" או "לא-רפואי" כמה פעמים תראה אם ההשפעות נעימות לך, מסיחות את דעתך ועוזרות לך.
    זני אינדיקה יהיו יותר טובים לחרדה, למרות שקשה במדינה שלנו לדעת איזה זן אתה מקבל.

עריכה - קראתי את המאמר בלינק שצירפת וכן זו לגמרי התופעה שדיברתי עליה, תרגילי נשימה, וטיפול מקצועי יכולים לעזור, לי קנאביס החמיר לי את זה במידה מסויימת אבל כל אדם הוא שונה, תתנסה ותעדכן.

#4 Stella, ‏25/2/17
    נערך לאחרונה ב: ‏25/2/17
  5. ShoXeRr

ShoXeRr חבר חדש

לייקים:
    2
    תודה רבה על התשובה אף אל פי שאני לא בטוח שזה חרדה וכו, ואם כי אתה בטוח שמה שעשנת לא היו מסוגי THC וסאטיבה? בגלל שהדבר הזה הוא מחריף חרדות ואף כמו שאתה מציין עשה לך רע, אל פי ש CBD ואינדיקה כמו שההוא רשם לי באידוי יכול להיות הפתרון ( אך אני עדיין חוקר ולומד מסביב על הצמח והגדרותיו )

6. Stella

Stella קנאביסט

לייקים:
    111
    thc וcbd הם קנבינואידים, כלומר חומרים פעילים בקנאביס, שניהם זמינים בשתי סוגי הקנאביס גם באינדיקה וגם בסאטיבה, באינדיקה יש אחוזי CBD גבוהים יחסית והוא מרגיע חרדות, ובסאטיבה יש אחוזי THC גבוהים והוא עלול להחמיר חרדות, בארץ קשה לדעת מה אתה מעשן אך אני מגדל את מה שאני מעשן, גם אינדיקה וגם סאטיבה לא עשו לי טוב במיוחד ולקחתי הפסקה קצרה מעישון, אבל העשן עצמו הוא זה שעשה לי רע והחמיר את החרדה יותר מאשר הקנאביס עצמו, גם סיגריות הפסקתי לעשן לתקופה בעקבות החרדה.
    אני מעשן ומגדל מעל עשר שנים ויודע על סגולותיו של הצמח והוא יכול לעזור לך מאוד, אבל אם זה מחמיר את החרדה אל תכריח את עצמך לעשן, או לאדות.
    אני ממליץ לך להתחיל להתנסות בצורת צריכה שלא דורשת שימוש בריאות, כגון עוגיות וכו'
    ומשם תנסה להתקדם, firecrackers הם עוגיות קנאביס מאוד מאוד פשוטות ויעילות הנה סרטון שמראה את הדרך הכי פשוטה להכין אותם, תעקוב ותבצע צעד אחר צעד בדיוק ושים לב שהמעלות של האפייה הם בפרנהייט לא בצלזיוס אז תשתמש בממיר מעלות באינטרנט כדי לדעת על כמה מעלות לאפות, ואין בעיה להשתמש בתנור רגיל ולא בטוסטר אובן, ותשתמש בנוטלה ובבסקוויטים פטיבר :)

7. ShoXeRr

ShoXeRr חבר חדש

לייקים:
    2
    מה בנוגע לשמן CBD?, האם זה גם יכול לעזור?, מאחר וראיתי באחת מההודעות של מישהי ( בפייסבוק ) שהיא טוענת שזה עזר לה ( אף אל פי שאני לא יודע ספציפית עם זה נשימה ), ושוב תודה על העזרה.

קבצים מצורפים:

8. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    היי שחר, לדעתי כדאי לך לנסות שמן או שאכטה קטנה רק כדי לדעת אם יש הקלה כלשהי בזה.
    יש מצב כמו שהרופאים אמרו לך שהבעיה היא בכיוון הנפשי ולא הפיזי

9. ShoXeRr

ShoXeRr חבר חדש

לייקים:
    2
    זה אופיר, ובנוגע ללקחת שאכטה ( במיוחד שזה עישון ) ועוד מ THC, אני דיי לא רוצה לקחת סיכון.. במיוחד שזה לא ה"רפואי" ו"חוקי" ככה שכשיהיה הצורך אני ילך להשיג את הרישיון שלי, אך כרגע אני צריך לדעת "הוכחות" או "עדויות" מאחר וכל הנושא הזה לא "חוקי" לצערנו וככה קורה מצב שהרפואה הקונבנציונלית עוד יותר לא עוזרת לי בפתרון הבעיה הנ"ל ואני תקוע ללא פתרון כאיזה "מחלת חשוכת מרפא" או איך שתגדירו זאת לנכון ( כמו שכתבתי למעלה ) ואיני מוכן לחיות עם ה"מחלה" הזו מאחר וזה הורס לי את כל תפקוד היום כשכל כמה דקות אני צריך לקחת נשימה ולא תמיד זה מתאפשר ומפה ועד לשם זה מגיע למצבים לא נעימים עד לכאבים וחנק ממשי

10. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    סליחה חשבתי שאתה שחר בגלל שהיה אחד בשם הזה שפרסם אותו פוסט, זה התקף שנמשך כמה דקות?

11. Stella

Stella קנאביסט

לייקים:
    111
    מה שכתבה הבחורה בפייסבוק, זה היה בעיה פיזית אצלה, בפן הנפשי זה הרבה יותר מסובך. אני ממליץ לך באמת בתור התחלה תנסה קנאביס, אתה חייב, ללכת את כל הדרך הארוכה והמייגעת עד לקבלת הרישיון הרפואי מבלי לדעת האם זה יעזור או לא נראה לי משהו מאוד בזארי. יכול להיות שהקנאביס יחמיר את המצב ואז תצטרך ללכת לטיפול שונה, עדיף לנסות, תמיד.

12. ShoXeRr

ShoXeRr חבר חדש

לייקים:
    2
    לא זה לא התקף, זה משו כמו רפלקס שמורגש בגוף שרוצה ממך בכל כמה דקות לקחת נשימה עמוקה בשביל להשלים את החסר ( כמו שרשמו במאמר שקישרתי בתגובה למעלה ) וכשאתה לא לוקח נשימה זו, אתה מרגיש חוסר אוויר,דחק, כאילו אין חמצן ( בעומק הנשימה ) ואני ככה כבר קרוב לחצי שנה ככה סובל לוא מסוגל לתפקד לרוב, שמעתי אנשים עם אותו מקרה כבר חיים עם זה כמה שנים ללא פתרון, ואני החלטתי שזה לא הגיוני וכי בסופו של דבר לכל דבר יש תפתרון שלו ( אופטימי ), ומקווה שהצמח הקנאביס מכל סגולותיו יוכל לעשות זאת,
    רק שאני אישית לא מנוסה מספיק חוץ מלקרוא מחקרים,תגובות,הודעות, ולראות הרצאות של פרופסורים כגון רפאל משולם ועוד.

13. ShoXeRr

ShoXeRr חבר חדש

לייקים:
    2
    אני מסכים איתך, אבל הקטע של ה"לנסות" זה יותר ביזארי כי פה אתה לוקח סיכון וברוב הסיכון אתה תגמור בתחושה רעה, כי אם לדבר על מה שמוכרים לך ב"שוק השחור" זה רעל, ולא מתקרב לרפואי שאולי יכול לעזור לי,
    לכן אני מעדיף להיות מול צוות מומחים שבוודאות ידעו תשובה לכך, וידעו בעיקר מה עדיף ומה לא עדיף.

14. Stella

Stella קנאביסט

לייקים:
    111
    דבר ראשון אתה מתאר את המצב באופן מאוד מאוד גרפי ומדויק, אופן שאני לא יכולתי לתאר אותו כשחוויתי אותו, זה יעזור לך והיה ותצטרך להגיש משהו לועדה רפואית או משהו בסגנון הזה.
    דבר שני יש לי שאלה אלייך, בתקופה שחוויתי את החנק הזה הרחקתי אנשים ממני פיזית לא יכולתי שמישהו אפילו לא אשתי יהיו קרובים מדי אלי פיזית כי הרגשתי שאין מספיק אוויר בסביבתי, חרדה של ממש, ואז התחלתי לנשום מהר והייתי צריך לקחת נשימה גדולה ואם לא לקחתי כמו שתיארת הרגשתי חנק חזק מאוד, האם אתה מרגיש את אותו הדבר? עם אנשים בסביבתך? עם הצורך למרחק פיזי אפילו אם קטן?

15. Stella

Stella קנאביסט

לייקים:
    111
    אני אצטרך לתקן אותך, המידע שבידך שגוי באופן חמור, פרחי קנאביס לא יכולים להיות רעל ואני אחראי לחלק מן החומר שנמצא ב"שוק השחור" וגם מה שלא מגיע ממני שזה רוב ממש אינו רעל אלא תרופה, ההפך בקנאביס הרפואי משתמשים בחומרי ריסוס רעילים על הצמחים והפרחים (פורסם לא מזמן) דברים שאני לא עושה למשל.
    ורוב הקנאביס שתקנה ברחוב הוא איכותי+ כי הגענו לרמה שאנשים יודעים לגדל אותו וכמו שצריך!
    קנאביס "רפואי" הוא בדיוק כמו קנאביס "רגיל" זה פשוט הסטטוס החוקי השונה של השניים שמבדיל בינהם.
    תקנה רק פרחי קנאביס ולא חשיש (חשיש הוא מיצוי של הקנאביס, ברעיון זה טוב מאוד ובחול הוא באיכות מאוד גבוהה אבל בארץ הוא באמת חרא שמעורבב בו שטויות) ותראה שבמרבית הפעמים איכות הפרחים בשוק הלא חוקי עולה פי כמה וכמה על איכות הפרחים הרפואיים, ומבחינת החוקיות א' אתה מטפל בעצמך אל תזרוק זין וב' המשטרה מפסיקה לרדוף צרכנים.

16. ShoXeRr

ShoXeRr חבר חדש

לייקים:
    2
    קצת השארת אותי פאור פה עם מה שרשמת, כי בכל זאת כשאצטרך להשיג אותו אני אצטרך לדעת מה הטוב מה הרע ומה המכוער. כי כל הצד הזה פשוט מבולגן ברמה שאני עדיין "מתלמד" אז אני בעצמי כבר מסתבך, ומעבר לזה אני עם מחשבות טובות, לרוב זה כשאני יושב כמו שרשום גם במאמר אז ב 100% מתאפשר לי איפשהו הנשימה יותר בקטע רגוע, אבל כשאני עומד או מתחיל לאכול או עושה פעילות כלשהיא, זה מורגש, ואז הנשימה לכאורה מציקה, ובעניין הדחיקה עם אנשים, יש מצבים אבל לא בהכרח, אף אל פי שהייתי יצא לי להיכנס לחדר קטן סגור ללא חלון וחנוק מבפנים וזה הכניס אותי לסיטואציה של פסיכוסמטי שרופא אמר לי, וזה דיי "הלחיץ", זה גם מתבטא במצבים של אוכל כשאני אוכל ומרגיש תוך כדי אכילה מחנק וצריך לנשום שיתאפשר לי מקום תוך כדי ( קטע מעצבן ממש ) ובקיצור זה לא נגמר, ברוב היום אני מתעסק סביב התעסוקה שלי או ב"עולם" שלי שזה עוד איכשהו המקום היחידי שעוזר לי להתמודד עם כל הסיטואציה הנ"ל, אבל שוב הבעיה קיימת...

עריכה: מה שכן אני יכול בוודאות לאמר שזה מורגש באזור החזה באמצע כל הקטע הזה, ולפעמים כאילו זה מתבטא מהבטן גם,

17. Stella

Stella קנאביסט

לייקים:
    111
    אחי בתור אחד שמבין אותך עד הסוף אני פה אתה מוזמן לשאול כל שאלה בנושא, אם כבר ענית על זה סליחה אבל עם איזה רופאים התייעצת? תחפש תרגילי נשימה להיפרונטילציה באינטרנט (עדיף באנגלית), תנסה זה עזר לי במידה ואולי לך זה יעזור אפילו יותר, ותזכור שזה יעבור בסוף, המוח יודע מה הוא עושה ותמיד הוא מתאפס בסופו של דבר, לפעמים הוא צריך קצת זמן.

18. ShoXeRr

ShoXeRr חבר חדש

לייקים:
    2
    אני מאוד סקפטי שהמוח יעשה את שלו, כי זה אותו דבר באשר לאלה הלוקים בפוסט טראומה, שכמו שאומרים "הכל בראש", אלה שעם אותו דבר כמו שלי חיים עם זה כמה שנים ואם היה לזה פתרון הייתי שומע על זה, לצערי זה לא קורה...

19. Stella

Stella קנאביסט

לייקים:
    111
    אני חוויתי את זה לשתי תקופות בחיי, בצבא, ולפני כמה שנים-וזה עבר בשתי המקרים, הרגשתי מה שאתה מרגיש ועוד כמה דברים בנוסף וזה עבר, תאמין שזה יעבור מכאן מתחיל התהליך.

20. ShoXeRr

ShoXeRr חבר חדש

לייקים:
    2
    מקווה, בנתיים אני לא מסוגל לכאורה לתפקד כמו "לעבוד" ככה שאני לא יכול לפרנס את עצמי ויש לי את ההורים שלמזלי עוזרים לי, מעבר לזה אני לא יודע אם לציין זאת אבל אני מטופל בבלוטת התריס מגיל 8 כמעט עד היום עם כדור אלטרוקסין של 50 מק"ג, השאלה שלי היא: האם יש קשר בין הבעיות שאני חווה? כי לפעמים הרופאים גם אמרו שזה בגלל מחסור ככה או ככה וככה, ובמידה וכן, הבנתי דרך סרטון של שלומי סנדק שהוא טיפל במישהי שהייתה לה בעיה בבלוטת התריס והכל יתאזן בזכות הקנאביס לכאורה,

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!