1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

התייעצות בנוגע לגידול הזול ביותר האפשרי (אך אפקטיבי)

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י ארדואן, ‏9/3/17.

1. ארדואן

ארדואן חבר חדש

לייקים:
    0
    אהלן חבר'ה.

זרעים הושגו וכעת אני רוצה להנביט אחד ולתת לו לצמוח ולפרוח.
    הכל מוכן לשלב ההנבטחה (די זול מן הסתם לא צריך הרבה..)
    השאלה מה קורה הלאה, קניתי דלי 10 ליטר ואדמה לא מדושנת וכרגע אני צריך להתייעץ איתכם על תאורה זולה
    והאם אוהל זה חובה או שיש אלטרנטיבות זולות? הבנתי שחבר'ה פה בונים ארונות, יש לי ארון בגדים ריק, האם אפשר לאלתר איתו משהו?

שורה תחתונה- גידול ראשון בתקציב אפסי אך שעדין יצא איכותי...

תודה.

2. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    ממליץ לך על אדמה מעורבבת עפ קומפוסט 50-50 עובד מעולה ולא צריך דשנים (יש כאלה שיחלקו עלי, לי עבד מעולה)

3. ארדואן

ארדואן חבר חדש

לייקים:
    0
    בנוגע למה צריך ומה לא.

בלי ניסיון אני יכול להגיד שלא צריך כלום וצריך הכל, בסוף הכל שאלה של פונקצייה של זמן/איכות
    כשלא תמיד הפער מצדיק את ההשקעה.

אבל את זה בודאות אני אוכל להגיד רק עוד כמה שנים קדימה...

4. eden.heaven

eden.heaven קנאביסט

לייקים:
    99
    1. לדלי צריך להיות מגש שהנוזלים למטה יצאו אליו.
    2. לדלי צריך להיות כמה חורים למטה שהנוזלים יצאו ממנו
    3. תאורה זולה- CFL הכי זול. וזה בסביבות 180 שקל 120W ואתה תצטרך בצבע לבן קר ובצבע לבן חם לפריחה. כלומר זו הוצאה של 360 שקל מייד. (לקנות נורת נל"ג לא חכם לדעתי כי אין לך מערכת קירור טובה ויחד עם משנק אתה תשלם ביוקר)
    4. נייר מליילר יחסוך לך הרבה כסף על קניית נורות. אבל זה 25 שקל למטר.
    5. אם הארון מספיק גדול (אבל לא גדול מדיי). אפשר לעשות ממנו חדר גידול קומפקטי וזול. כל מה שצריך
    -חור עליון (גדול יחסית) בגג שהאוויר החם יוצא
    -חור קטם בגב למטה של הארון (אוויר קר יכנס)
    -כניסה לכבל חשמל לתאורה
    -מאוורר קטן (אתה יכול למצוא ביד 2 או לקנות בebay ב20 שקל)
    שים לב- לסטאפ אין מפוח ואין וונטה. זה אומר שאתה תגיע לפריחה יהיה ריח חזק מאוד בחדר של קנאביס. אז אנשים יוכלו להריח את זה.. הדרך היחידה למנוע את זה היא לסגור את יציאות האוויר עם מפוח למעלה וונטה למטה. ולקנות שרשור אלומיניום למפוח ולחבר אותו לפילטר פחמן. (אפשר להכין בעצמך פילטר ב50-60 שקל דרך איביי)

לגבי החלק הבא אני לא בטוחה. אם אתה גר באזור נקי יחסית, לא במרכז תל אביב לדוגמה. והמים טובים לשתייה. רוב הסיכויים שהחומציות של המים טובה ולא תצטרך להשקיע במד חומציות. (יכול להיות שאני טועה)
    ניתן לקנות מנורות זולות באליאקספרס. אבל הן גרועות ממש וחלשות. חלק מהביקורת על הנורות שיש להן מאוורר זה שהן עושות מלא מלא רעש.
    לגבי מפוח- תהיה בעניינים, גם המפוח הקטן ביותר והמושתק עושה הרבה רעש

Rasen ו-ארדואן אוהבים את זה.
  5. ארדואן

ארדואן חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה על התגובה המפורטת.

אני מוסיף תמונה של ארון הבגדים שרוקנתי (מידות- 75*55*110)
    אני אצטרך לעבוד עליו קצת אני מניח...
    איפה אפשר לקנות את כל הפריטים שציינת?

קבצים מצורפים:

6. eden.heaven

eden.heaven קנאביסט

לייקים:
    99
    אוקיי, זה הולך להיות גידול ביתי מינימלי לגמרי. לא יוצא הרבה אבל זה בסדר.
    אתה יכול לקנות הכל בחנויות הידרו. או אליאקספרס. אני אתן לך קישורים בתור המלצה. אבל שתזכור- אתה רשאי לעבור באתרים של חנויות הידרו אחרות ולעשות השוואת מחירים או לפי קירבה לאזורים מגורים. מומלץ שלא לקנות בחנות ליד הבית

-אתה לא תוכל לשים הרבה תאורה בגלל החום
    -אתה לא תוכל לשים פילטר אוויר בגלל שאין מקום. תשתמש בג'ל אונה (זה ג'ל עם ריח חזק מאוד של מנטה ששמים מחוץ לחלל גידול והוא מוריד טיפה את הריח)

1. תעיף את המדף באמצע
    2. באמצעות מקדחה לעשות מלא חורים קטנים בצורת עיגול ואחר כך לעשות לנסר ולעשות חור שיהיה עיגול יחסית גדול. קוטר העיגול צריך להיות בקוטר של מאוורר שעוד שניה נמצא לך.
    אתה צריך 2 חורים לאוורור. אחד בגג והשני למטה בגב. אפשר להעביר כבל חשמל גם דרך אחד החורים האלו, אין צורך בעוד חור בשביל כבל חשמל
    מאוורר שנראה מתאים:
    https://www.aliexpress.com/item/Sum...lgo_pvid=e8f2e08a-9990-4bb9-b61f-72d8f4043732

אתה תצטרך 2 מאווררים אחד לכניסת אוויר אחד ליציאה. הם מתחברים בusb אז אתה תצטרך מטען usb כמו של טלפונים
    https://www.aliexpress.com/item/Sma...lgo_pvid=7fdb25a9-4cb8-4ebd-ba46-254ee64787e7
    עדיף שתשיג משהו מהבית אמין ולא איכות סינית

נייר מליילר בגודל כזה יספיק לך מטר אחד. לדעתי
    http://www.hydroshop.co.il/products/ציפוי-אלומיניום-רפלקטיבי-מיילר/

נורות CFL אתה צריך קטנות, אסור שיתחמם החלל יותר מדיי. אתה יכול לקנות אותן בכל חנות למוצרי חשמל. הום סנטר למיניהן. לחלל כזה תקנה איזה 4 נורות CFL. 2 בצבע לבן קר ו2 בצבע לבן חם. בעוצמה של 20-25 וואט למנורה.
    הן נראות ככה והמחירים משתנים בהתאם. אתה חייב לשים לב לצבע אבל ולעוצמה
    https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51ds-V84+TL._SL1000_.jpg
    צבע 6500K (בערך) זה לבן קר לצמיחה
    צבע 2500K (בערך) זה לבן חם לפריחה. אתה עושה גידול קטן אז לאורך כל הגידול אתה נותן להם את כל התאורה.
    תקנה 4 בתי נורה כמובן ותקע אחד וחוטי חשמל. תלמד איך לחבר אותם במקביל בזהירות עם חוטי חשמל. אם צריך פירוט תשאל. אבל בזהירות!
    אפשרות נוספת, קצת יקרה אבל חסכונית. לקנות נורות לד ביתיות במקום CFL. הן נותנות יותר אור ביחס לחשמל ופחות חום.
    http://www.ikea.com/PIAimages/0212705_PE366733_S5.JPG
    אבל אלו נורות פי 2 יותר יקרות או יותר

מה שחשוב זה עוצמת וואט.. לפחות 80 וואט שיהיה לך בחלל וזה יספיק. אל תקנה נורה אחת גדולה כי הפיזור חום יהיה בנקודה אחת בחלל.

אבו ג'וינט, Rasen, Bo0mhs1 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  7. ארדואן

ארדואן חבר חדש

לייקים:
    0
    מעריך מאוד את ההשקעה

8. מיכאל_רומיאו

מיכאל_רומיאו חבר חדש

לייקים:
    15
    בתקציב נמוך לגדל בבית זה לא קל, כל שלב של הגידול יביא איתו הוצאות נוספות של דברים ששחכת לקנות או חשבת שאתה יכול להסתדר בלעדיהם וכן הלאה.
    עכשיו תחילת העונה לגידול חוץ, השקעה של פחות מ200 שקלים באדמה לא מדושנת (כמו האחת של הידרושופ) ודשן פרפקט של אקוגן (יש בהום סנטר וחלק מהמשתלות) יביאו לך תוצאות מצוינות.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!