1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שבוע רביעי לפריחה, סאטיבה או אינדיקה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י PhazonRed, ‏9/3/17.

1. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    נו אז סבבה. כמו שאמרתי.
    לזרוק את הביטוי אינדיקה וסאטיבה ולהשתמש בביטויי ברורים כמו עלה רחב או עלה צר.
    שמח שהדיון הסתיים עם זה שהבנת את הנקודה.

2. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    לא חבוב. אתה תלך ותאשש את מה שרשמתי לך החל מהעמוד הראשון של הפוסט הזה. אני לא שיניתי גרסאות. חוץ מלהוציא את דברי מהקשרם ולטעון שאמרתי דברים שברור לכל שלא אמרתי, ביקשת שאגיד לך משהו על מבנה הצמח ותכונות שיש לו -בהתאם למיקום הגיאוגרפי שהוא צמח שמשם גם הגענו לביטוי סאטיבה/אינדיקה.
    אני שמח שהדיון נגמר בכך שלא הייתה לך האופציה להגיב כמו שצריך כשהבמה הייתה שלך. אתה מוזמן תמיד לשלול או לאשש את מה שרשמתי כאן גם בהודעה פרטית אם זה גורם לך להרגיש לא בנוח כשקפצת וקפצת וסיימת ללא מסקנה.

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    סבבה. טעיתי.
    מה טענת לגבי אינדיקה וסאטיבה? האם למושגים הלו יש משמעות מלבד התכונה של עלה רחב או צר?
    או שהמילים אינדיקה וסאטיבה מייצגות סט תכונות גנטיות אחרות?

4. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    כפי שאמרתי קודם, אין למשמעות המילים האלו כלום מלבד מבנה הצמיחה,
    ולא שום תכונה גנטית אחרת שמוכרת לי כרגע.

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מה זה "מבנה הצמיחה"?
    צורת עלים או תכונות נוספות?

6. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    Objection, leading the witness

7. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אני יכול ללמד אותו על דיבייט ורטוריקה דבר או שניים. אני לא מבין איך החציל היקר לא הבין מהרגע הראשון שזה לא עובד עלי.

חצילון, הדיון הסתיים כשאמרת "טעיתי".
    אני מוחל לך ואאפשר לך להמשיך בחיים, הפעם.
    אם ברצונך לשאול שאלות נוספות, תאגור אותן ותקרא את עמודי השרשור עד שתענה לעצמך על הכל.
    שיהיה אחלה שבוע פורה ב5-3-8 :)

8. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    הדיבור שלך ממש מעצבן
    תחלוק טיפת קבוע לאגרונום כי אל תשכח מי משניכם הוא המומחה

9. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אני לא צריך לחלוק כבוד לשום מומחה כל עוד הוא לא מכבד אותי.
    כבוד בא לפני תארים, קודם כל תהיה בנאדם.
    גם אני איש מקצוע, לא גנן - אבל יש לי ארון עניבות.
    אם צריך לעצבן פה ושם איזה מתנשא כדי להבהיר שלא נשתוק לדיבור נגוע So be it.

10. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    החתימה שלך כל כך אירונית ביחס אל הגישה שלך

11. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    החתימה שלי באה ממקום אישי. כשאני ניסיתי דברים ונכשלתי ולמדתי מהכשלון. אני לא צריך ד"ר פוץ שיגיד לי לרשום את אותו הדבר עשרות פעמים בכדי שבפעם העשירית אולי אני פתאום אגיד שאני טועה.
    ברור לי הצד שלך בסיפור, אם היית ניטרלי היית מסכים שזו הנורמה. להגיד לי שאיזה אילעי שלל את המונח הזה ושאני טועה בעוד שכל מקום אחר בעולם שמתעסק בקנאביס משתמש באותו מונח בדיוק - זאת אירוניה.

12. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    ההבדל ביננו מר אמיתוס
    זה שאני מעריך את אגרונום

כאחד שראה ולמד ממומחים בתחום הקנאביס (גם בקורסים ייעודיים) אני יכול לומר שאגרונום זה ככל הנראה אחד מאלה שמרצים בנושא. הוא עם ידע רחב מאוד בתחום ואני באמת לא יודע איך אתה מעיז להתווכח איתו
    לא הייתי מתפלא אם הוא בכלל המרצה שלי באוניברסיטה
    זה כמו ללכת לרופא ולהתווכח איתו על רפואה

וזה לא משנה מה כולם אומרים ב"עולם הקנאביס" שזה בסה"כ חבורת סטלנים בפורומים שיושבים כל היום במחשב.

ויותר מזה, אני חייב לציין שאני גם לא מחבב את הגישה של אגרונום. מקצועית ומקובעת מדי
    ועדיין - הוא צודק

13. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אתה צודק, זה ההבדל.

מה שעשיתי כאן בדיון הספציפי הזה לא בא מגישה שאני מגיע איתה מהבית. מה שעשיתי הוא לשקף את הגישה שלו כשהוא החליט שהוא מגיב לי.
    תשים לב שבכל הפוסטים בהם אני מגיב אני משתדל ככל שאפשר לשמור על שפה ראויה ומכבדת, עד ש-פה ושם קופץ בחור רע וגורם לי ממש לקלל.
    מה רע בלקלל? זו בסה"כ צורת התבטאות, בדיוק כמו התנשאות.
    הכל עניין של איך פונים אלי.

לעניין המרצה או המדבר כמו מרצה - אני יכול להגיד לך כאדם שמדבר עם המון פוליטיקאים ושופטים - אתה מכבד את התואר אבל לא בהכרח את הבנאדם. מה שיפה כאן זה שהפורום אנונימי לגמרי, יכול להיות שאם אגרונום הנכבד היה מלמד אותי משהו במסגרת המקצוע, הייתי נתקף בין עקרונותיי לכבוד ובין שתיקת יחסי המרות. כל עוד לא כך הדבר ואני לא מכיר אותו והוא בטח לא מכיר אותי - אין לי סיבה לכבד אותו בדיוק כמו שהוא לא מכבד אותי/ או מכבד אבל משתמש בי באופן סרקזמיסטי כדי להציג טענות.

אני מכבד כל אדם באשר הוא - אנונימי ככל שיהיה. אם באנונימיות עסקינן אז אתה מגיב לכבוד בכבוד או לזלזול בזלזול.
    מקווה שהייתי ברור ומצטער אם גררתי אותך לשיחה המיותרת הזו. אותך אני מעריך יותר ולא בגלל המקצועיות, אתה פשוט מדבר טוב יותר ממנו.

cooldude1212 אוהב/ת את זה.
  14. nemesis

nemesis חבר חדש

לייקים:
    13
    אין לי מושג על מה הויכוח אבל אני יכול להעיד ש- @Amitos תותח בכל הנוגע לעזרה למתחילים, והרבה נעזרים בו.

Potter, vvasili ו-Amitos אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!