1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

הפקה מהצמח-רב פעמית

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י Peleg, ‏13/3/17.

1. Peleg

Peleg חבר חדש

לייקים:
    4
    ברצוני לדעת מה קורה לצמח קנאביס כשגדל , ללא הקציר , האם מפריח שוב לאחר שהתפרחת שלו נובלת? האם התפרחת יכולה לשמש לצ'אראס מבלי לקטוף וכך לגרום לצמח להפריח שוב מחדש כל תקופה מסוימת? כך שמשמש כצמח רב פעמי. אשמח לתשובה מקצועית.

2. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    שאלה מעניינת.
    אני לא בוטנאי אבל ממה שכולם יודעים; אם תשאיר את הצמח במצב פריחה הוא יבשיל יתר ולא יהיה כיף לצריכה, אבל.. אני מבין שישנם זנים שממשיכים לצמוח ולהצויא שערות וטריכומות חדשות גם לקראת סוף הפריחה. בסופו של דבר, כולן יגיעו להבשלה מלאה ואז להבשלת יתר. אם הצמח נבל אז זהו, הרי הוא עונתי ולא יחזור לתחייה.
    בזמנו צפיתי ביוטויב ב-Strain Hunters Jamaica בה מכינים צ'אראס מצמח חי בדומה קצת לצ'אראס ההודי. בלי קשר שהסדרה מאד מעניינת, בג'אמייקה יש אקלים המאפשר לשתול 12 חודשים בשנה, השדות שם יכולים להמצא בפריחה במהלך רוב חודשי השנה, מצב דומה למה שאתה מחפש. המקומיים אומרים בסרט שמכל צמח הם יכולים להפיק 3 פעמים צ'אראס במהלך החיים שלה. מה שמחזק את הנטייה שלי לחשוב שאתה יכול להצליח במה שאתה מנסה לעשות.
    לדעתי לא תהיה לך ברירה ותאלץ להפריח בנות חדשות מדי כמה חודשים כי הבנות שלך ימצו את עצמן אבל נשמע ששלושה סיבובים על כל אחת - יותר טוב מאחד.
    מקווה שעזרתי במשהו

3. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    הוא עונתי, ברגע שמסתיימת תקופת הפריחה הוא חוזר לצמיחה וכן הלאה. הצמח לא מת אם לא קוצרים את כולו.

@Peleg - אתה יכול לעשות דבר שנקרא Reveg - ברגע שיש בשלות לפרחים אתה מעביר את השעות למשטר תאורה של- 18/6 בחזרה. מהפרחים יתחילו לצאת גבעולים לאחר כחודש. אתה יכול להפריח אותו שוב מאוחר יותר אך הייבול יהיה פחות טוב מהפעם הראשונה אלה אם כן תקח ממנו ייחורים ותתחיל מחדש.

לעשות צ'אראס בד"כ הורג או לפחות פוגע ממש בצמח, תהיה זהיר.

דודה אוהב/ת את זה.
  4. Stella

Stella קנאביסט

לייקים:
    111
    אין להיות זהיר בזה, צ'אראס עושים מהלב ובכוח חח

5. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    ובתנאי שאתה לא מתכנן להפריח שוב:eek:

Stella אוהב/ת את זה.
  6. נופי

נופי קנאביסט על

לייקים:
    273
    עמית, בנוגע לReveg לא עדיף 24 שעות אור במקום 18/6?

7. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    לא תקטוף בזמן הפרחים יעלו עובש
    אפשר להחזיר את הצמח למצב צמיחה, עושים את זה בהולנד. זה לא כלכלי בכלל אם יש לך אופציה לשים צמח חדש בעונה המתאימה.

8. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    לא.
    עושים את זה גם פה. אם תרצה אשלח לך יומן גידול לייב של Reveg, לא עובש ולא קסקסים.

9. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    לא עובש כי קצרת את הפרחים.
    עשיתי את זה כמה פעמים, זה לא כלכלי כמו ייחורים בריאים

10. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אם אתה רוצה לשמר את הגנטיקה של משהו טוב, נניח למון הייז עם אחוז גבוה של למונן ושאר הירקות - reveg ולקיחת ייחורים היא הדרך הטובה ביותר.

11. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    ממש ממש לא
    הדרך הטובה ביותר היא לשמור ייחורים מכל הצמחים לפני שאתה מפריח אותם

hydrotony אוהב/ת את זה.
  12. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    טוב, אין לי כוח להתקטננות הזו.. אתה יכול להפריח עשרה זנים בעלי תכונה X בתיאוריה ורק אחד יוציא לך את התכונה. ונניח ששמרת ייחורים לפני ותרצה לשמר גנטיקה, מה תעשה אז? תקח ייחור מייחור?

13. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    למה להפריח את האמא? תפריח את הייחור..

14. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    בטח.
    ייחור מייחור זה הרבה פחות סטרס מלהחזיר צמח מפריחה לגדילה.

ולא 10, עכשיו ספציפית יש בערך 20, עוד מעט יהיו עוד 20.
    שומרים ארכיון ודואגים שיהיה עותק בריא של כל הקאטים עד שבוחרים את הווינר\ ית\ ים.
    זה הרבה יותר בטוח מאשר להפריח את כולם ולקוות שבאמת תצליח להחזיר את הצמח לגדילה בטווח זמן הגיוני. אני גם מאמין שההשפעה של הפרחים נפגמת בצמחים שהופרחו בעבר.

יש סיבה שאין אף מקום רציני בעולם שעובד בשיטה הזו.

15. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    בהנחה שהיא לא אמורה להיות אמא. פשוט מפריח מזרע ויצא ממש טוב.

אין אף מקום רציני שלוקח ייחור מייחור. פשוט, כל החסרונות שתיארת קורים בדיוק שפועלים כך.

אתה יכול להמשיך לשלול, אני מתכוון לשימור גנטיקה של משהו יוצא דופן. תאמין לי, REVEG עושים ועוד איך, ועושים את זה בדיוק בגלל הסיבה הזו. המונח כולו ודרך היישום שלו היא "לשמר גנטיקה טובה".
    ואני מאמין בחתול, שאומר מיאו מנסיון ששום דבר לא נפגע ברגע שהתחלת סייקל חדש.

16. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אני נוטה להסכים עם פונזי, לא רואה סיבה אמית לעשות REVEG .. לא מבחינת זמן שאתה מבזבז ולא מבחינת השימור של הגנטיקה.. בחייאת כאילו אתה אתה איזה ברידר על שבמקרה יצא לו איזה זן 100% THC שמסיים פריחה בשבוע...
    אני גם לא מבין כל כך את סדר הפעולות שלך.. אתה מסיים פריחה, קוצר ומחזיר לצמיחה עוד לפני שאתה יודע איזה זן מטמטם זה? איך בדיוק? מקפיא את הצמח ומחכה חודשיים לסוף הקיורינג?
    או שאתה מחליט שזה זן שאתה רוצה לשמור לפי הטעימה שהורדת בשבוע שביעי?
    קיצור אחי אני לא מבין את ההגיון בREVEG..
    תגדל צמח מזרע מאיזה זן שתרצה, תוך שבועות בודדים אתה כבר יכול לקחת ייחור, לתת לו(או להם) זמן צמיחה מינמלי ואז להפריח אותו כמו שצריך, לקצור ולייבש כמו צריך ואם זה באמת זן החלומות שלך אז זרוק את האמא באיזה נקודה שקטה ותמשיך להוריד ממנה ייחורים. כל התהליך הזה (ואני מדבר מנסיון, זה מה שאני עושה) מהנבטה של האמא עד קציר של ייחור לא יקח לך יותר מ4 חודשים אם הכל טוב.. ובסוף ה4 חודשים יש לך אמא בריאה שלא עברה התעללות ושינויים קיצוניים וכמה ייחורים שרק תרצה להפריח מהזן החלומי שלך שכל כך חשוב לך לשמור..
    זו דעתי לפחות...

קואלה אוהב/ת את זה.
  17. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אני לא עשיתי REVEG באופן אישי, פשוט עזרתי למכר פעם בזן שיצא לו אחוז מטורף של למונן. מסוג הלמון-הייז שתשיג 1 מ20 מחזורים שתנסה. היה שווה לעשות לו REVEG והייחורים יצאו אחלה, הניבו יותר מהאמא, שלימים נהייתה אמא בריאה שמוציאה ייחורים על בסיס קבוע תחת תאורת bluemoon של באדמאסטר.

אני לא מתיימר להיות ברידר, אם פותח הפוסט שאל על REVEG אני עניתי לו בצורה עניינית לגבי השאלה שלו. מה משתמשים אחרים כאן עושים מעניין לי את שתי החמודות, ימין ושמאל.
    להגיד שזה לא טוב כשלא עשיתם את זה בפועל, או להסביר לכם למה זה טוב כשאתם לא מבינים זה פשוט מיותר ולא ענייני.
    יש המון דרכי פעולה שאתם יכולים לעשות. אם בREVEG עסקינן - עושים את זה וזה עובד.
    תמונה שהייתה לי במקרה בתחילת הדרך של REVEG מהלמון המטורף לעיל:

Luda Banana ו-Potter אוהבים את זה.
  18. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אני עדין לא מבין מתי הבנת ששווה לשמור את הצמח הזה..איך הספקת לייבש ליישן ולעשן אותו?
    או שאולי זה אותו הבאד שהורדת בשבוע השני בשביל לראות עם מיקרוסקופ טריכומות אדומות??

19. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    תקנה מייטי, תבין.
    אני חוזר ואומר, זה לא צמח שלי. אני פשוט המלצתי למכר לעשות את הREVEG אחרי הטעימה.
    כשאני חושב שצמח מוכן לקציר אני לוקח חתיכה ומכניס לוופו על 210, חושב שיש אנדקציה טובה יותר להרגיש טעם מאידוי? אז אין.

אמבר*, אם אתה בוחר לצטט אותי, תדאג שזה יהיה לפחות נכון.
    לא יודע באיזה שבוע אתה חושב שמתפתח צבע האמבר, אתה מוזמן לשלול אותי עם תמונה ואני אהיה כאן כדי להראות ההפך אם צריך :)
    סיעור מוחות זה דבר טוב טוני, אבל לא שעושים אותו על פארש.

20. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אין לי תמונה לשלול אותך.. אני אפילו לא מבין מה אתה רוצה שאני ישלול, את זה שאין טריכומות אמבר בשבע שני? אני מאמין שאין לי צורך, יש פה מספיק צופים שנמצאים בשבוע שני.. מפציר בכם לקחת מיקרוסקופ וללכת לראות בעצמכם.
    אני בסך הכל אומר שreveg זה לא משהו שעושים כי זה לא משתלם ולא כלכלי, ועובדה שאתה אפילו לא יכול להסביר לי איך ביצעת אותו מבחינת זמנים (מה מייטי?? מייטי מריץ זמן קדימה?)וזה שעמיתוס הגדול המליץ לחבר שלו לפי בדיקה במייטי לא באמת אומר כלום.. אפילו לא אם תעלה תמונה של זה.
    אז בקיצור בוא נסכים לא להסכים גם בנושא הזה.. את החוות שלנו כנראה שלא נפתח ביחד אז הכל טוב( דבר איתי כשתרצה גנטיקה מאמאות בתולות)(; :)

קואלה אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!