1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלה לגבי טמפ' ומרחק מהמנורה ועוד :)

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י nemo, ‏30/3/17.

1. nemo

nemo חבר חדש

לייקים:
    4
    היי חבר'ה, מה נשמע?
    אז....כמה שאלות.

יש לי מנורה 400W
    הנבטתי 5, כולם נשתלו אבל לאחר 4 ימים - רק 1 שרד וגדל יחסית נורמאלי. [ אבל הוא גדל כ"כ לאט! לא מבינה למה]
    הוא נמצא על הרצפה כשהוא מוקף בקופסת קרטון גבוהה בשטח של 30X60...
    גובה המנורה הוא בערך מטר מעל הצמח...
    וההשקייה היא השקייה מלאה ואז רק עד שהאדמה מתייבשת משקה שוב מלא וכן הלאה. ופשוט ריסוס של מים (מתיזה בספריי כזה..)... כל שלוש שעות בערך...ללחות
    בנוסף כל דפנות הקרטון מבפנים מצופות נייר כסף... חם בפנים...

פעם גידלתי בלי מנורה [נפל מהחלון בשבוע ה4 חחח] אבל הוא גדל ממש מהר ויפה..
    מה שהצמח הנוכחי הניב לי לאחר שבועיים של 18 אור 6 חושך. קיבלתי אחרי 3 ימים של גידול רגיל בלי מנורה.

אז.. רגע לסדר את הבלגאן אלו הנתונים:
    מנורה 400W
    גובה מטר מהצמח
    השקייה: מיבש לרטוב + מים בריסוס
    שטח 30X60
    6חושך, 18 אור.

אני בטוח עושה משהו לא בסדר, ויש כ"כ הרבה מדריכים שסותרים אחד את השני, אני כבר לא יודעת מה כן ומה לא.
    מישהו יכול לעזור לי מהנסיון שלו ?
    אני יכולה לצלם אם זה יעזור...

[ולחדד* אין בעיה קונקרטית כרגע מלבד שפוחדת שימות כמו השאר... בין היתר רוצה להבין למה זה כ"כ לאט, בנוסף אין עדיין אוורור, קונה מאוורר היום, וגם הנתונים פה בשביל שאולי אם מישהו יזהה בעיה או התנהלות שגויה, אשמח לשמוע!]

תודה :)

אה אה עוד משהו!! המנורה עם המשנק והכל- עלו לי 700, זה יקר?

#1 nemo, ‏30/3/17
    נערך לאחרונה ב: ‏30/3/17
  2. SaTLaTiMe420

SaTLaTiMe420 קנאביסט

לייקים:
    30
    קודם לשם התחלה אני ממליץ לך להשתמש במנורה חלשה יותר בנביטה (פלורסנט או מנורת שולחן רגילה של לפחות 45-100w שתוכלי לקרב אותה לנבט כמה שיותר 10-5 ס"מ ) עד שהם יגיעו לגובה של לפחות 10 ס"מ ויהיו להן לפחות 3 קומות(צמתים) ורק לאחר מכן בנורה של ה400w כשתעבירי אותן לעציץ גדול יותר תשמרי על מרחק של 30-45 ס"מ מהעציץ.

בנוגע להשקיה את צריכה להתיז עם מרסס על האדמה קצת מים שתיהיה לחה תמיד עד עומק של 2 ס"מ בנתיים שהוא נבט ובשום אופן לא להתיז מים על הנבט.

קחי קופסת נעליים או קופסא קצת יותר גדולה , אין צורך בקופסא הענקית שאת משתמשת כרגע ) בנייר כסף הפוך או מיילר ותסגרי אם מכסה פלסטיק שקוף או זכוכית ככה שתישמר הלחות בחלל (את צריכה לחות של לפחות 60% , ותשמרי גם על טמפ' 23-29 על תעברי את ה30 ועל תרדי מה20 אחד הדברים החשובים בגידול זה מד טמפ' ולחות , ולשם אוורור תפתחי את המכסה מידי פעם כשאת משקה לרבע שעה. ככה אני עשיתי:

גם מעניין אותי מאיפה הזרעים -זה פרט חשוב .
    אה וגם אם זאת את בתמונה אני ממליץ לך להחליף אותה למשהו פחות מפליל :)

#2 SaTLaTiMe420, ‏30/3/17
    נערך לאחרונה ב: ‏30/3/17
  3. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    איזה סוג המנורה שלך? 400W דואל, מטאל הליד, לחץ גבוה - צמיחה או פריחה? אולי יש לך מנורה של פריחה ואת לא מבינה למה הצמח צומח ממש לאט. את צריכה צבע כחול במנורה (לא צבע שאת רואה בעין, ספקטרום).

בקשר להערה לגדל קודם בפלורסנט - לא רלוונטי, צמח שגודל עם יותר אור גודל יותר מהר.

400W מאוד חזק לחלל המצחיק שיש לך.
    דבר ראשון אם את רוצה לגדל בחלל סגור את צריכה 2 חורי אוורור - אחד בתחתית החלל ואחד למעלה.
    בתחתית החלל לשים וונטה שתכניס אוויר קר או לחלופין רק לעשות חור כדי שהוונטה למעלה תמשוך משם אוויר באופן פאסיבי.
    כאמור, למעלה מניחים וונטה שמוציאה אוויר.

דבר נוסף - תזרקי מהר את הנייר כסף, הוא מחמם לך את החלל ומחזיר אור באפקטיביות מאוד נמוכה.
    תקני מיילר, מדובר על רפלקציה ייעודית לחללי גידול עם החזר אור מאוד אפקטיבי.

לגבי משטר השקיה - את מרעיבה את הצמח. לא מטפלים בצמח מבוסס ייבול כמו שמטפלים בצמח נוי.
    תשקי כל יומיים -יום כן, יום לא - עד לקבלת 20% נגר.
    את הנגר תפני כשעה לאחר השקיה.

תקני מד טמפרטורה לחות, תבדקי מה הטמפרטורה בחלל - אידיאל 28-30, כל חריגה כלפי מעלה לא תאפשר לך להוציא משהו שיחזיר את הוצאות החשמל.

דבר אחרון - תפסיקי לרסס!

אם תקציב זאת בעיה - תקני נורת CFL120W, היא לא תחמם לך את החלל ויש לך את האפשרות לבחור בין צמיחה/פריחה מבחינת סוגי האור.
    אני מאוד ממליץ לך לקנות חלל גידול ייעודי. יש כאלו זולים למשל 60X60X150 שעולים בסביבות ה550 ש"ח.
    ההוצאה משתלמת ומחזירה את עצמה.

nemo ו-WindForce אוהבים את זה.
  4. SaTLaTiMe420

SaTLaTiMe420 קנאביסט

לייקים:
    30
    היא כרגע מדברת על נבטים, תמונה ממש תעזור לכולנו...

5. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    נבט צומח בשמש? הוא גם יכול לצמוח ב1600W.
    אין עקרון או חוק שאומר שצריך לגדל נבט תחת תאורה חלשה, לא יודע מאיפה הסיקו את זה.

6. nemo

nemo חבר חדש

לייקים:
    4
    אז יש לי DUAL 400 W
    ואין לי כרגע תקציב לאוהל גידול.. יש לי חדר שלם פנוי לזה.. אני יכולה לבנות או לאלתר איכשהו?

איך אני כרגע מתנהלת עם המנורה הזו והחלל שיש לי?
    ואיך אני יכולה לשלוט בטמפרטורה עם הנורה הזו..ובלחות..?
    אני יכולה לצלם תמונה של הכל ותמליץ לי מהנסיון שלך מה עדיף לעשות ביחס לכל המשתנים?
    כמו סוג המנורה, החלל וכו'..?
    בכל אופן תודה רבה על העזרה והתשובה המפורטת :)

7. nemo

nemo חבר חדש

לייקים:
    4
    תמונות של הצמח..
    של גודל החדר [ מרפסת ]
    של הקופסא בה זה היה עד כה

קבצים מצורפים:

8. nemo

nemo חבר חדש

לייקים:
    4
    היי תודה על התגובה! וכן אסיר את התמונה חח!
    בינתים שלחתי תמונות אולי כשתראו - התשובות יהיו יותר מדוייקות :]

9. fenixsword

fenixsword חבר חדש

לייקים:
    2
    אני אלתרתי חממה, עלה לי 100 שקל (ללכת לאיזה נגר שיחתוך לי כמה קרשים לבסיס ועוד כמה שקלים על כיסוי רפלקטיבי מיוחד) בניתי הכל לבד במו ידי :)
    לי אישית היו בעיות עם טמפרטורה אך הצלחתי להתגבר עליה בעזרת כמה טכניקות: קודם כל משאבה עם מפוח שצמוד למנורה (משם יוצא רוב החום אז הוא שואב אותו החוצה) בנוסף שמתי 2 מאווררים מ 2 כיוונים שונים שמכוונים על הצמח כך שא' תהייה לי סירקולציה טובה של אוויר והטמפרטורה בחלל גידול לא תעלה וב' העלים ירעדו כל הזמן מה שמשפר לה את גדילת השורשים ומחזק אותה משמעותית. את יכולה לקנות מאוורר קליפס קטן בכמה שקלים אני אלתרתי מ2 מאווררי מחשב שמצאתי בבית זה עושה לי את העבודה מצוין! פלוס ביום אני פותח את החלון בחדר ועוד חלון בבית כדי שתהייה רוח פרצים (יש לי אוורור טוב בבית עם העובדה שכרגע מזג האוויר מעולה) ובימים יותר חמים אני אפילו מדליק מזגן בחדר, אבל זה נדיר. בלילה אני סוגר את החלונות, סוגר אותה בארון (EVIL ME ;P) ובעזרת כל השיטות האלה אני מצליח לשמור ביום על טמפרטורה של עד 26 מעלות ובלילה בסביבות ה20. מה שלפי מה שקראתי טווח מעולה של טמפרטורה. (ולפני זה היו לי פערים מוגזמים מ16 בלילה עד 32 ביום.. מסכנה שלי)
    יש מדריך בפורום גידול למתחילים איך מעלים תמונות באופן אנונימי, תקראי ותשתמשי בו.
    כל שאר השאלות אני מעדיף לתת לאנשים עם יותר ניסיון לתת לך תשובה כי אני בעצמי עדיין צעיר חח
    בהצלחה!

nemo אוהב/ת את זה.
  10. nemo

nemo חבר חדש

לייקים:
    4

חחח אוקי! תודה רבה :] ובהצלחה!

11. SaTLaTiMe420

SaTLaTiMe420 קנאביסט

לייקים:
    30
    נכון אחי אבל פלורסנט לא מתחמם ולכן אתה יכול לקרב אותו כמה שיותר לנבט שהלומינים לא יתפזרו ומבלי לגרום לחלל להתחמם .
    בנתיים נראה שחם להם ובגלל המים שריססת עליהם פלוס הנורה החזקה הם נראים ככה מצ'וקמקים, גם אין לך שליטה על הטמפ' ולחות עם מה שרואים בתמונה קחי קופסא אטומה קופסת פלסטיק תהפכי את הנייר כסף לצד הפחות מבריק ותרחיקי את הנורה אם אין לך נורה חלשה יותר ותסגרי אם מכסה פלסטיק שקוף או זכוכית

12. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    מנורה כבר יש נבט יש.למה לא לעשות את זה כמו שצריך.לא מבין

13. SaTLaTiMe420

SaTLaTiMe420 קנאביסט

לייקים:
    30
    זהו שהיא היית צריכה לחשוב על כל מה שמסביב ליפני שהנביטה , אבל כבר הנביטה לא נעזור לה? תשמעי אם זה זרעים מקססה לא כזה נורא שהוא ימות נכון? אם זה זרעים מוזמנים ננסה לחשוב איתך על פתרונות שלא דורשות תקציב גבוה אבל כן ידרשו תקציב מינימלי מצדך.

14. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    מטעמי בטיחות אני אמליץ לך לא לגדל כלום עם הנורה הזו ב"חלל הזה".
    אני מקווה שתקחי את העצה שלי ברצינות ותפסיקי להפעיל שם חלל גידול - עוד כמה מעלות ולא ניראה לי שתשאר לך כביסה לקפל (הגיע הזמן אגב).

ועכשיו רגע של רצינות - חם לו, חם לו. אני מהמר שאת חורגת מ-35 מעלות לפחות. אם אין לך פתרון יצירתי (כמו למשל לגדל אותו באור השמש עד שתתארגני על חלל גידול + ציוד נלווה) אני באמת מציע בחום להפסיק מה שהתחלת שם.

15. SaTLaTiMe420

SaTLaTiMe420 קנאביסט

לייקים:
    30
    אני יגיד לך תכלס במקומך הייתי מחזיר ממי שקנית ממנו את המערכת תאורה ב700 , שולח מישהו לאילת או מישהו שנמצא שם כבר שיקנה לי אוהל 60 ומערכת של 250w כולל דשנים של ביוביז הכל יצא לך בול על ה1000 שקל (עשיתי חישוב) אם את רוצה להוסיף גם מפוח זה עוד 300 שקל , עם כבר מדובר בנבט אחד זו ההשקעה המינימלית ואני בטוח שהוא יחזיר לך הרבה יותר אהבה ממה שאת מביאה לו :p

16. התינוק החמוד

התינוק החמוד קנאביסט

לייקים:
    22
    אני חושב שאפשר לגדל בחדר לפחות עד 6 שבועות בכיף
    בלי לדאוג לריח
    ואז כבר תדאגי לחלל רציני יותר

17. nemo

nemo חבר חדש

לייקים:
    4
    אוקי אז ככה..
    קודם תודה על הכל.

הזרעים הם מקססה.
    אני אתחיל מהתחלה עם זרעים שאני אקנה.
    מה אני צריכה לארגן בשבילם?
    ה400W לא טוב? :(
    אני יכולה להשתמש בו בצורה נבונה יותר שכן תטיב לגידול?
    התכנון שלי לגדל 5, אז להשיג קרטון ממש ענקי אולי ולהרים לגובה את המנורה?
    החלל" הזה- אמנם הוא עמוס בדברים אבל מתכננת להעיף משם הכל בשביל הגידול.
    לפי התמונות, מה נראה לכם לא מתאים בו לגידול? אשמח להבין.
    נכון זה מרפסת ולא אידאלי אבל מלבד הריח יש עוד בעיות עם החלל הזה?

למה כן המליצו לי על 400W ואגב, אזכיר שזה DUAL

18. nemo

nemo חבר חדש

לייקים:
    4
    למה להפסיק לגדל עם המנורה בחלל הזה?
    האם תוכל להסביר לי מה חלל גידול רציני יותר דורש? כלומר מבלי לקנות... מה אני יכולה להכין? הוצאתי 1000 שקל על המנורה והכל..אדמה ודשנים.. ועכשיו עוד כסף על זרעים שאזמין...
    אז למדתי על הזרע הזה מהקססה...

19. nemo

nemo חבר חדש

לייקים:
    4
    היי תודה,
    כן זה מקססה, לא נורא שימות, הזמנתי עכשיו זרעים.
    אבל איך אני יכולה להכין את החלל בשבילם מבלי להוציא עוד כסף?

20. nemo

nemo חבר חדש

לייקים:
    4
    איזה גודל של חלל צריכה ל 400 W ?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!