1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עלי מניפה - האם ומתי להוריד? וקצת רקע.

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Dr Greenthumb, ‏4/4/17.

1. Dr Greenthumb

Dr Greenthumb חבר חדש

לייקים:
    13
    כמגדל מתחיל אני נתקל לראשונה בעלי מניפה אימתניים המטילים צל על כל השכבה התחתונה של הבנות..

כדי להעשיר את הידע שלי כמובן, אשמח לדעת מה תפקידם המדוייק, איך הם תורמים ולמה הבדלי הגודל בינם לשאר העלים כאלו גדולים?

שאלתי היא - האם כדאי להפתר מהם לטובת חדירת אור טובה יותר ומיקוד צמיחה באיזורים אחרים? ואם כן באיזה שלב כי אני כן מבין שעלי המניפה נותנים יותר אנרגיה מהאחרים אך גם צורכים לא מעט.

אני מקווה שסיימתם את מלחמת הבולבולים שלכם - כי אני לא הולך לכתוב לאף אחד בפרטי - מעדיף את חוכמת ההמונים ושמח לראות דיון ער.

אגב, את אמנדה וביאטריס כבר עשרות ראו ואפילו לא מילה טובה/רעה אחת.. תודה על זה,.. :)

2. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    את מי?

בכל מקרה, ככלל - בצמיחה אתה יכול להוריד מה שאתה רוצה, הצמח מתאושש.
    כמובן כל עוד לא מדובר על אוטומט בו ההמלצה היא לא לגעת בכלל.

בפריחה - same as auto. לא לגעת.

ד"א, חוץ מאדם אחד שמפנה לפרטי אין כאן עוד כאלו. אני לא רואה מה הטעם בלהפנות הערה ישירה כלפי חלק מחברי הפורום ובעת ובעונה אחת לבקש עזרה.
    אל תהיה חלק מה"מלחמה", כדברייך.

Potter אוהב/ת את זה.
  3. ko3ak

ko3ak קנאביסט

לייקים:
    67
    את עלי המניפה הגדולים לא מומלץ להוריד.
    בכל מקרה אני אישית קושר אותם בחוט בפריחה בצורת צינורית.

כך העלה ממשיך לספק סוכרים, לקלוט אור באופן חלקי ולא חוסם איזורים אחרים.
    לפעמים אחי חתתך חלק מהעלה ולא את כולו... כל זה רק בפריחה...

4. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    הם משמשים כמעין קולטני אנגיה... ממש כמו באנרגיה סולארית ... קולטים את אנרגיית האור וממירים אותה לצרכי הצמח...

5. Dr Greenthumb

Dr Greenthumb חבר חדש

לייקים:
    13
    ולאחר התאוששות הצמח ישקיע בהצמחת עלי מניפה חדשים או יתמקד בקיים ?

אני רוצה לעשות לוליפופינג כשיתמלא לי מסך הסקרוג - מכאן שאלתי (אני רוצה שהקולות הקטנות יעלו למעלה לכיוון הסקרוג והמניפות האלה מסתירות)
    כך שעלי המניפה בכל מקרה ירדו בערך שבוע לאחר שינוי משטר אור (לפי מה שהבנתי זו התקופה להתחיל לנקות את האיזור התחתון)

תקן אותי אם לא הבנתי - זאת אומרת שבעצם גם אם המניפות מסתירות את הצמח בחלקו התחתון, עדיין המניפה תספק לאיזורים האלה אנרגיה כדי לגדול אפילו בלי מגע אור ישיר?

עמיתוס בנוגע להערתך על הערתי. צודק - יצאתי קצת עצבן - לא הכוונה פשוט נתקלתי פה בגישה הזו וזה לא רלוונטי לנושא או תורם לאף אחד מתחיל (כמוני).. סך הכל דיונים זה דבר טוב גם אם אין הסכמה ואין צורך באגו.
    נכון, גם לא מצדי.

לשאלתך - אמנדה וביאטריס - אשמח לשמוע דעתכ/ם כי אין לי מקור השוואה רילבילי.

http://forum.קנאביס.com/index.php?threads/רוצהלהשוויץ-אמנדה-וביאטריס-גידול-ראשון.16327/

דעות על הציוד על הדשנים, צפיפות הגידול, מצב הצמחים בהתאם לזמנים שלהם, דברים להזהר מהם - כל דבר.

#5 Dr Greenthumb, ‏4/4/17
    נערך לאחרונה ב: ‏4/4/17
  6. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    לא! לאחר שינוי משטר האור כלומר מצמיחה לפריחה אסור לגעת בצמח.
    כל השינויים וההורדות אתה עושה בצמיחה בלבד לפני שינוי משטר התאורה.

ברגע שתוריד עלים בצמיחה אתה תחשוף ותעודד צמיחה של ענפי צד מהירה יותר, שאלו מהר מאוד יצמיחו עלווה חדשה ובריאה. אתה יכול לראות היומן שלי ואת השינויים שבוצעו שם במהלך תקופת הצמיחה:
    https://www.weedlog.com/#!growlog/11823/bigbudxxl-moc

SaTLaTiMe420 אוהב/ת את זה.
  7. Dr Greenthumb

Dr Greenthumb חבר חדש

לייקים:
    13
    יומן מעולה - צמח יפייפה.
    גם אני בדיוק התחלתי לשחק עם ה Scrog בערך באותה תקופה שאצלך התחלת לסדר ולפי זה אני בערך עוד שבוע מתחיל ניקיונות - יום 46 אצלך. (אני היום ב38 ונראים באותם הגדלים).

מה שכן אני מבין שאולי שתי עציצים ל כזה שטח כמו שלי (150*60*60) מוריד פוטנציאל יבול (כאילו אולי אני יכול להשיג משתיהם ביחד את מה שהייתי משיג מאחד עם כזה נפח).

וסבבה - פריחה לא נוגעים בכלום. כלל אצבע!
    תודה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!