1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה בבחירת דישון

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י התינוק החמוד, ‏5/4/17.

1. התינוק החמוד

התינוק החמוד קנאביסט

לייקים:
    22
    אני עדין לא סוגר איזה דישון לקנות
    אני מעונין רק במינרלי
    אני משתמש במי ברז (שזה אומר דישון לא אם ec בעיתי )
    השמח לקבל עצות דעות וכל המסביב וכמובן שעושה עבודה

2. ko3ak

ko3ak קנאביסט

לייקים:
    67
    אני לא חושב שתקבל פה תשובה חד משמעית...
    הכל פונקציה של:
    - מחיר
    - כמה אתה רוצה/אוהב להיסתבך (חלק מהדשנים מגיעים ב-2 חלקים, חלק ב-52 חלקים :) )
    - שיטת גידול
    - זמינות קרוב לבית (לדוגמה הידרושופ לא עובדים עם Canna והידרוגארדן לא עובדים עם GHE)
    - הוכחות מהשטח (יומני גידול)
    - וותק בשוק.

מומין טרול אוהב/ת את זה.
  3. התינוק החמוד

התינוק החמוד קנאביסט

לייקים:
    22
    בוא בגיד מחיר סביר ולא יותר מידי מרכיבים אני עובד עכשיו אם שבע מרכיבים יצא לי בסביבות 1300שקל לעונה
    בלי יותר מידי שיטות

4. מומין טרול

מומין טרול קנאביסט

לייקים:
    115
    אני עובד עם BIO NOVA ומאוד מרוצה..

5. התינוק החמוד

התינוק החמוד קנאביסט

לייקים:
    22
    מה מחירים לסט שלם .?
    ואיזה תוספוים אתה משתמש ?

6. מומין טרול

מומין טרול קנאביסט

לייקים:
    115
    לגבי מחיר לסט שלם לא זוכר כי קניתי לפני הרבה זמן .. רובם לא יקרים, רק ה TML. אני חושב שאוותר עליו בפעם הבאה.

אני משתמש בדשן שלהם לאדמה ובנוסף TML, BN-zym, BNxcel, PK 13-14

7. התינוק החמוד

התינוק החמוד קנאביסט

לייקים:
    22
    למה לוותר בגלל המחיר .?
    או שהוא סתם ולא נותן כלום
    ובלום בסטיק .?
    וב קל מג .?

8. דין28

דין28 קנאביסט

לייקים:
    34
    אני מישתמש בשלושה דשני בסיס של
    GHE FLORA SERIES
    GHE Flora Bloom
    GHE Flora Gro
    GHE Flora Micro

אני מאוד מרוצה מי דשנים שלהם !!!

התינוק החמוד אוהב/ת את זה.
  9. yaghu

yaghu חבר חדש

לייקים:
    11
    היי חבר אנסה להסביר במה אני משתמש כרגע ובמה השתמשתי לפני בקוקוס, אדמה והידרו.
    אני מגדל כמה שנים בעיקר קוקוס, כשאני רוצה להשתעשע ויש לי כח לניסויים אני עושה הידרו DWC עם דלי ואבן אוויר או אוקסיפוט. גידולים שאני לא רוצה לשחק איתם ולהוציא מקסימום יבול הם תמיד בקוקוס. ובאדמה אני משתמש לרוב להנבטות וצמחי אם.

דבר ראשון חובה לקחת בחשבון שהדישון הוא פרמטר שולי לעומת תנאי סביבה כמו תאורה, לחות, טמפרטורה ואוורור. מצד שני גם צריך להבין שלא חושב עד כמה אלמנט כלשהו הוא ״מיקרו-אלמנט״ וכמה מעט הצמח צריך ממנו - אם הוא חסר או לא נספג מסיבות כמו טווחי PH קיצוניים זה ישפיע לרעה על הייבול.

אז טיפ ראשון : תמיד לפני שאתה הולך לקנות עוד בקבוק ב-400 שקל תראה אם אין לך מקום להוספת עוד מנורה או עוד ונטה שתכניס אוויר וכו׳.
    טיפ שני : לפני שאתה משקיע בעוד דישון תשקיע במד EC ו-PH. מד PH --חובה-- לכייל כל שבוע (אפילו שאומרים לך שבועיים). לא להתקמצן ולכייל גם עם נוזל כיול 4.0 וגם עם נוזל כיול 7.0.

מד PH ממליץ לך לקנות איכותי כמו BLUELAB ולשמור עליו ולכייל כל הזמן. לא לתת לזה לשבת יבש כמה חודשים!
    מדי EC יותר אמינים והסיניים הזולים הרבה פעמים מפתיעים ומחזיקים לא מעט זמן.

אני אישית עובד עם מי אוסמוזה/מזגן ולפעמים מוסיף 10% מי ברז. 0.5 מל׳ לליטר קלמג של גרוטק.
    PH בצמיחה מאזן ל-5.8, בפריחה עולה לאט לאט כל שבוע עד שבוע 5 שאני ב-6.2 ונשאר שם עד הסוף.
    אני חושב שהקסם בהידרו/קוקוס זה מים טובים. אז אם אתה עובד עם קוקוס והמי ברז שלך יותר מ-EC 0.3 אני ממליץ לעבוד עם אוסמוזה (או מי מזגן אם הפילטרים נקיים!). באדמה גם מים רגילים לרוב יעשו את העבודה. שוב ממליץ לבדוק! יש מקומות בארץ שיש מים מותפלים שזה אחלה לחקלאות. יש מקומות שיוצא ec 0.9!!!

-דשני בסיס :
    השתמשתי בביו-נובה הידרו סופרמיקס וקוקו פורטה-A+B וב-canna קוקו A+B - אני משתמש כבר תקופה ארוכה בהאוס אנד גרדן COCO a+B לגידולי קוקוס ו-aquaflakes a+b לגידולי הידרו. ביונובה וקאנה חברות מעולות והיחידות שבביצועים וטעם התקרבו ל-hng לטעמי אבל עם האוס אנד גרדן הבילד-אפ של המלחים תמיד יותר נמוך וזה הקסם בעיניי.
    -הדשנים מאוד חומציים ככה שרוב הזמן לא תצטרך PH-
    -הדשנים מאוד מרוכזים ועושים את העבודה. אין שום סיבה להגזים בכמויות אני לא עובר ec 1.3 בצמיחה (0 חוסרים) וגם בפריחה 2.0-2.2 (תלוי בזן) רק לשבוע כשרוב הזמן פחות.
    -זה הבסיס החשוב של כל מערכת התזונה בשבילי. לא משנה מה אני מחליף בדישון h&g a+b יישאר שם.
    -דשנים מינרליים יכולים בקלות להחזיק שנה-שנתיים בתנאים נאותים. אני וחבר בדרך כלל קונים של 10 ליטר ומתחקלים ומחזיק לחצי שנה/שנה ומוריד המון את העלויות
    http://www.i-h.co.il/shop/hng-cocos-ab-10l/

* השתמשתי ב-Hesi TNT לצמחי אם תקופה. אינסוף חוסרים ובעיות וחוסר חנקן! קיצור גם לאמהות אני נותן עכשיו האוס במינון נמוך והן מאוד שמחות.
    * יש לי בקבוק של CANNA Start שהוא דשן במינון נמוך + מיקרו אלמנטים להנבטות. חייב להגיד שעובד כמו קסם עד שבוע שלישי של ההנבטה שאני עובר לדישון יותר רציני ככה אבל גם שם a+B במינון נמוך יכולים לעשות את העבודה.

קלמג של גרוטג 2-0-0 - אני משתמש במי אוסמוזה (100% אוסמוזה, לפעמים 90% אוסמוזה 10% ברז) , בעבר הייתי מערבב 20% ברז ולא משתמש בקלמג עם דשני האוס. מאז שעברתי ללדים הרגשתי שהצמחים קצת יותר דורשים קלציום והתחלתי לתת. השתמשתי לפני כן בקלמג של אדוונס אבל אני גם ככה מרגיש במקסימום חנקן תמיד אז לא אהבתי את ה-4-0-0 וגם המינון שם בשמיים בעיניי. בקלמג של גרוטק אני משתמש 0.5 לליטר!! רק אם אני רואה חוסר בקלמג או ברזל בעין אני מעלה להשקיה אחת ל-1 מיל לליטר.

N27 של האוס אנד גרדן
    - תוסף חנקן מרוכז - אפשר להוסיף לפי הטבלא שלהם בזמן הצמיחה. אני חייב להגיד שה-npk של דשני הבסיס שם מספיק טובים לרוב הזנים שניסיתי. רוב הזנים שגידלתי הראו סימני הרעלת חנקן אם הוספתי עוד N (יש עוד טיפה גם בקלמג), חוץ מבלודרים שלא משנה כמה נתתי לו הוא אכל :)

top booster
    - תוסף PK 13/14 - לשימוש רק לשבוע 5 או 4 לפני הקטיף. שבוע בלבד. אני משתמש בו לשבוע (1.5 מיל׳ לליטר) אם אני הולך להשתמש אחר כך 3 שבועות שוטינג פאודר.
    - כל ה pk 13/14 דומים מאוד - ההבדל העיקרי בהאוס שיש ברזל זמין וזו ברכה.
    - משתמשים ממש מעט ול-4-7 השקיות במחזור ככה שלרוב אין טעם לקנות בקבוק גדול!

שוטינג פאודר - תוסף זרחן ואשלגן מאוד מאוד מרוכז. אני משתמש בו רק 2-3 שבועות לפני שבוע שטיפה. חובה לעבוד עם מד EC ומי אוסמוזה! אבקת קסם - נמהל מאוד בקלות אבל אל תוותרו על ערבוב טוב. להשתמש רק אם הצמח בריא 100% ולבדוק נקז ולא לוותר על שטיפות. התוסף היחיד לדעתי שבאמת מעלה משקל 10-20% בקלות וגורם ליצירה של קליקסים חדשים והרבה שערות חדשות שבעיני זה עוד טעם וטרפינים.
    אני מוריד ec בסיס ל1.1-1.2 לפני הוספת שוטינג, שבוע ראשון מוסיף 0.65 גרם לליטר, שבוע שני-שלישי מעלה עד 1.2 גרם לליטר תלוי בזן!
    אם ערבבת הכל נכון עם מי אוסמוזה אחרי הוספת שוטינג סביר להניח שה-ph יהיה על 6.2 שזה תענוג.

k20 ביונובה - תוסף אשלגן של ביונובה (יש גם של canna אצל גיא מסדרת ה-mono) - מי שעובד בקוקו עם דשנים בשני חלקים יודע שזרחן לא חסר (גם כי הצמח צריך פחות ממנו וגם בגלל המצע עצמו וההתנהגות שלו).
    במחזורים או זנים שאני לא הולך להשתמש בטופ בוסטר ושוטניג אני פשוט נשאר עם a+b ומשבוע 4 בערך מתחיל להעלות את מינון ה-k20 .

canna ברזל 0.1%
    - ברזל זמין. ב-4 המחזורים האחרונים לא יצא לי להשתמש בו. חומציות נכונה, הברזל שב-a+b' והברזל שבקלמג כנראה עושים את העבודה. שלא לדבר על השאריות בויטהסול ותמצית אצות וטופבוסטר שגם בכל אלה יש מעט ברזל.

תוספים :
    תוסף ניקוי:
    דריפ קלין - תוסף שאסור לוותר עליו בעיניי, במיוחד אם יש השקיה אוטומטית. העלות יחסית אפסית (0.1 מיל לליטר)
    1. מונע סתימות
    2. מונע הצטברות מלחים במצע!! זה אומר פחות שטיפות ופחות קצוות שרופות לעלים.
    להשתמש מהתחלה. אסור להתחיל להשתמש באמצע המחזור כי אז זה יכול לגרום לבעיות אם פירוק יותר מדי מלחים מהמצע או הצנרת ישר לבטן הרכה של הילדות.

תוסף פריחה:
    bud xl - המוצר הזה לטענתו עם אנזימים (והורמונים?) ועוזר להעברת יותר סוכרים מהעלים לבצים. שורה תחתונה - הוא עושה את הייבול טיפה יותר גדול והרבה ויותר מתוק. מי שמנסה לרוב לא מוותר עליו. מינון 1 מיל׳ לליטר משבוע 3-4 של הפריחה עד הסוף.
    השתמשתי בעבר גם בקנאבוסט. תוצאות מאוד יפות בקריסטלים אבל מבחינת טעם לא השתווה ל-bud xl. חוץ מזה יוצא ממש יקר הבוסט (מינון שלו 2-4 לליטר במקום 1 והבקבוק עולה פי-2 פלוס)

תוסף שורשים:
    אני כרגע עובד עם תוסף שורשים rootech של יילדטק. תוסף מדהים שמעבר לעבודה הטובה שהוא עושה יש לו כמה יתרונות
    1. לא מעלה ec
    2. חומצי ולא בסיסי
    3. 100% טבעי ממיצוי צמחים ואצות
    4. הריח מדהים והוא שקוף יחסית ולא משאיר שאריות במגש או במיכל השקיה
    5. שוטף את השורשים כל פעם (הוא מקציף כנראה בגלל סאפונין באחד הצמחים) וגם מונע/עוזר במקרים של פיתיום (רקבון שורשים).
    עבדתי לפני זה עם תוסף שורשים של האוס אנד גרדן שהוא נחשב הכי טוב בעולם ולא היו לי תלונות עליו. עשיתי ניסויים אחד ליד השני בהידרו שאפשר לראות את השורשים ועם ה-rootech בdwc היו באופן קבוע יותר שורשים והם היו יותר לבנים :)

תוסף אצות:
    Algen Extract - תוסף מאוד איכותי ומרוכז מאצות נורבגיות וכו׳.. קצת יקר אבל במינוים של 0.2-0.4 מיל׳ לליטר זה מחזיק המון ובסוף יוצא יותר זול מרוב תמציות האצות למיניהן.
    פעם הייתי משתמש בו רק בצמיחה 0.4 מיל׳ לליטר. במחזורים האחרונים אני משתמש בו עד הסוף כשבפריחה אני יורד ל 0.2 מיל׳ לליטר. שורה תחתונה: ממליץ מאוד - הצמחים ירוקים עד הסוף ו-0 חוסרים. ההורמונים מהאצות גם עוזרות להתמודדות עם חום שזה ממש אחלה.

אנזימים :
    multi enzym - האנזים הכי חזק שיצא לי לעבוד איתו. גם ביונובה ו-canna עשו את העבודה לא רע. האנזימים מפרקים שורשים מתים ושאריות דישון לחומר שהוא זמין לצמח. מצד אחד מרוויחים שורשים יותר בריאים (פחות דברים נשארים להירקב) מצד שני פחות הצטברות של מלחים וכל זה הופך להיות אוכל זמין לצמחים. לא לוותר במיוחד בגידולים עם עציצים גדולים ותקופת צמיחה ארוכה! ולמי שאוהב ניסויים זה תמיד כיף לשים כוסות של אנזימים ולזרוק דברים אורגניים בפנים ולראות אותם מתפרקים :) הטבלא ממליצה להשתמש עד אמצע פריחה. אני משתמש בנוסף גם בשטיפות בין לבין וגם בימים האחרונים של השטיפה.

תוסף לכל המחזור:
    ThriveTech עוד מוצר 100% טבעי מצמחים שלדעתי מבוסס על נוסחא דומה ל rootech.
    עוזר לספיגה טובה יותר של המינרלים ובריאות איזור השורש ומגביר פריחה. מינון 0.1 מיל לליטר ככה שזה יוצא ממש ממש זול לשימוש. עובד ממש מעולה גם כספריי עלוותי (כנראה בגלל ההורמונים).

ממתיק(יאללה תתחילו לצעוק עלי) :
    ויטהסול bionova vitasol - מולסה עם ערכים מובטחים - הייתי משתמש לפני זה במולסה אבל ב-77 שקל לבקבוק ליטר עברתי לויטהסול . npk 3-0-6 - שימוש 0.5 לליטר במחצית השניה של הפריחה, לקראת הסוף 0.8 , בשטיפה 1 מיל לליטר. אחלה תוסף וממש זול.
    צמחים משחררים פחממות לאיזור השורשים בשביל שזה יגיע לחברים הקטנים שעוזרים שם. הסברה היא שהצמחים יותר מתקמצנים לקראת סוף הפריחה ככה שהוספת פחמימות וסוכרים גם עוזר לחידקים לחיות וגם גורם לצמח לשחרר פחות סוכרים ופחמימות לשורשים שזה גורם לפרי מתוק יותר. וגם יש בויטהסול הרבה מיקרואלמנטים והרבה K.
    אפשר להשתמש גם במולסה - חסרונות - יותר דביק ויותר סיכוי לסתימות, אתם לא 100% יודעים מה יש בפנים, כנראה פחות K ואולי הרבה יותר מדי גופרית. אני מעדיף ביונובה.

חידקים ופטריות וחבריהם :
    - מיקוריזה גרנולרית של זרעי קדם - המוצר היחיד שאפשר למצוא בארץ נראה לי (יש אצל גיא בהידרוגרדן). בשתילות ייחורים או העברות מצע אני מפזר ממנו על השורשים.
    Great White Shark - אבקה נמהלת. מפזר ממנו על השורשים בזמן שתילה ועוד 3-4 פעמים פה ושם בהשקיות לאורך המחזור. במיוחד אם המצע התייבש לי לגמרי מסיבה כזו או אחרת.
    Orca - כמו השארק אבל נוזלי. לצערי נגמר לי כרגע. הייתי משתמש בו בכל הכנת תמיסה ב-dwc כדי למנוע שינויים קיצוניים באוכלוסיית החידקים בהחלפת תמיסה
    - אני מקווה במחזור הבא לעשות ניסויים עם חיידקים מקבעי חנקן (Azo-Bacteria) - האם למישהו יש נסיון/המלצה לגבי זה? @אגרונום @Adiv

Leo, דוד גו, Xxx85 ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  10. WindForce

WindForce קנאביסט

לייקים:
    77
    איפה אתה קונה Great white shark בארץ?
    הרוטס אקסלרטור של H&G הכי טוב שעבדתי איתו אי פעם.

התינוק החמוד ו-yaghu אוהבים את זה.
  11. yaghu

yaghu חבר חדש

לייקים:
    11
    כמו שאמרתי נראה לי שהשקיות של הגרנולרי של זרעי קדם זה היחיד שיש בארץ (אם אני לא טועה קניצי ב-50 שקל או משהו בסגנון מגיא בהידרוגרדן בבני ברק). שקית קטנה מחזיקה ל-10-40 שתילות תלוי בגדול השורשים שאתה מעביר.
    great white shark ו-orca פעם אחרונה חבר הביא לי מארה״ב. שני חברים מזמינים ב-ebay קבוע בלי בעיות. אני ככלל משתדל לא להזמין גם מוצרי גידול מחו״ל ישירות אלי כדי להיות על הצד הבטוח.
    הרוטס המוזהב של האוס זה מוצר מדהים! שתבין כמה אהבתי אותו פעם אחרונה קניתי ממנו את הבקבוק של הליטר. אבל אחרי שניסיתי rootech באחד ממחזורי ה-dwc אני בעיקר עובד איתו. מה שמבאס ברוטק שהוא יוצא יותר יקר מהאוס קצת כרגע (האוס 0.3 מיל׳ לליטר עד אמצע פריחה - רוטק 0.5-1 מיל׳ עד הסוף).

התינוק החמוד אוהב/ת את זה.
  12. התינוק החמוד

התינוק החמוד קנאביסט

לייקים:
    22
    תודה על המידע

yaghu אוהב/ת את זה.
  13. yaghu

yaghu חבר חדש

לייקים:
    11
    בכיף אחי. באיזה מצע ודשנים השתמשת עד עכשיו ולאיזה שטח/מנורה?

14. התינוק החמוד

התינוק החמוד קנאביסט

לייקים:
    22
    100/100 שתיים של 400 ועוד תוספות של cfl
    השתמשתי בביו ביז
    ואני עכשיו חושב לעבור לביו נובה
    מצע אדמה

15. KOMBOX

KOMBOX חבר חדש

לייקים:
    16
    אני ממליץ לך ללכת על אטמי או אדוונס
    הרבה יותר טוב מביוביז וביונובה

16. KOMBOX

KOMBOX חבר חדש

לייקים:
    16
    עצוד שיש פה עדיין חנויות שדוחפות פה המלצות לא אוביקטיביות
    תדחוף עוד כמה קישורים לאתר שלך 20 קישורים זה לא מספיק מר yaghe

17. נופי

נופי קנאביסט על

לייקים:
    273
    האוס אנד גארדן.

18. התינוק החמוד

התינוק החמוד קנאביסט

לייקים:
    22
    בקשר לאטמי יש לי בעייה של ec כי איתם חייב מי אוסמוזה כי הם דורשים ec1.2 / 2.2 בגג
    מימי

19. yaghu

yaghu חבר חדש

לייקים:
    11
    לך על ביונובה אתה כבר במחזור הראשון תראה הבדל משמעותי לעומת הביוביז שעשית עד עכשיו. יש ערכות ביונובה לאדמה בפחות מ-300 שקל נראה לי.
    אחי יש לך מלא אור שם איזה כיף! אתה משקה ידנית?

20. התינוק החמוד

התינוק החמוד קנאביסט

לייקים:
    22
    כן

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!