1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

משכך כאבים לזמן הלידה?

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י אהוי, ‏1/4/17.

?

אישה - היית מנסה בעצמך? גבר - היית נותן לאישתך לנסות?

1. בטוח לאם ולתינוק

0 דירוגים
    0.0%
  2. לא יודע

62.5%
  3. אין מצב!

37.5%
  1. אהוי

אהוי קנאביסט

לייקים:
    61
    נקבה חביבה שאני מכיר מתחילה להתקרב ללידה. היא סולדת מכל משככי הכאבים שנותנים היום בבי"ח (ע"ע אפידורל) בגלל שזה כימיקלים ובגלל שהתופעות לוואי שיכולות לקרות כתוצאה ממנו מפחידות אותה יותר מהכאב של הלידה.

ואז.. עלה הרעיון לאכול עוגיה\ עוגה ממש לקראת הלידה, בגלל שבאכילה לוקח יותר זמן לחומרים האקטיביים להתפרק, אנחנו לא בטוחים אם זה יצליח להגיע לתינוק - ואם כן, מה תהיה ההשפעה.

אשמח לשמוע דעות ועוד יותר אשמח לשמוע ניסיון.

*היא לא משתמשת קנאביס ברגיל ולא בהריון. רק שאכטה או 2 בעת מיגרנה.

לטובת הסקרנים כמוני אשתף קצת ממה שמצאתי באינטרנט ברפרוף:

ישראלית:
    אכלה עוגת חשיש לפני הלידה, עזר מאוד עם הכאבים ואפילו הצליחה לצחוק לפני ואחרי. גם התיאבון חזר מהר :)
    מאוד רוצה לעשות את זה שוב לקראת הלידה השנייה.

חו"ל: קיבלה המלצה חמה מחברה שעישנה ושתתה כוס יין לפני הלידה ומאוד עזר לה. אז כשהיא ניסתה בעצמה היא אמרה שזה לא ממש עזר והיא גם הקיאה 3-4 פעמים אז היא לא תנסה את זה שוב.

2. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    כל מי שיגיד לך שזה "בטוח" ולא בעל הכשרה רפואית יעשה טעות איומה.
    אין לי דעה בנושא אני רק אמליץ להתייעץ עם רופא לפני. רופאים זה לא שוטרים, הם יתנו לך חוו"ד אובייקטיבי בנושא.

מומין טרול ו-אהוי אוהבים את זה.
  3. אהוי

אהוי קנאביסט

לייקים:
    61
    אני בטוח שהיא לא תעשה שום דבר בלי להתייעץ עם רופא קודם.
    בנתיים אני סקרן אם יש כאן אנשים שניסו את זה לפני כן ויכולים לספר או סתם אנשים מלומדים שיכולים לשפוך קצת אור על הנושא.

4. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    אני לא מבין מה הבעיה בלקחת אפידורל בזמן הלידה
    אבל אם היא מפחדת מהכאב כנראה שקנביס לא יהיה פתרון טוב לכאב.אבל כמו שאמר חברינו כדי להתייעץ עם מישהו מקצועי

5. אהוי

אהוי קנאביסט

לייקים:
    61
    מעבר לזה שאפידורל הוא משכך כאבים כימיקלי חזק, לא כולם יכולות לקבל (סיבות רפואיות כאלה ואחרות).
    אבל גם אם אין שום בעיה לקבל אותו - הוא מוזרק לחלק האפידורלי בגב ויכול לגרום לכאבי גב למשך שנים רבות. לידה כמו בכל דבר אחר - הכי טוב טבעי.
    השאלה אם אפשר להקל קצת על העניין עם משכך כאבים טבעי.

6. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    כמובן שהכי טוב טיבעי אין ספק.אבל לכאב זה הפתרון האופטימלי לא רק ליולדות בכלל לכאב
    והכאב בלידה הוא כאב כאב.לא נראה לי שיש משהו אורגני או במילים אחרות טיבעי שיכול לעשות את העבודה כמו אפידורל.רק בריאות ובהצלחה

אהוי אוהב/ת את זה.
  7. Rasen

Rasen קנאביסט

לייקים:
    45
    אם יש לה נסיון טוב עם קנאביס אז אולי , כי היא מכירה טוב את ההשפעות (גם כן בהתייעצות של רופא), אבל אם כמו שתיארת , פעם ב... אז לא הייתי ממליץ .
    ההשפעה של קנאביס היא שונה לאחד לשני, יש כאלה שקנאביס אפילו מעצימים את התחושות וגם את הכאב, כך שבמקרה כזה היא תצא נפסדת.

אהוי אוהב/ת את זה.
  8. יהלום

יהלום חבר חדש

לייקים:
    1
    לא בהכרח יעזור לכאב ועצם זה שהיא בסטלה יכולה לפגוע ממש. גם האם וגם התינוק צריכים לפעול אקטיבית בשביל שהלידה תקרה, ואם יהיה לה THC בדם שניהם יהיו מסטולים וזה עלול לפגוע ממש.
    יש סיבה מעולה שלא משתמשים במשככי כאבים כמו מורפיום וקודאין בזמן לידה.

אהוי אוהב/ת את זה.
  9. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    לא לא לא לא פשוט לא.
    תדברו עם רופא
    ומה שהוא יגיד לכם זה גם - פשוט לא.

אני לא יודע למה אנשים בטוחים ש"אפידורל זה כימיקלים" (גם קנאביס זה כימיקלים!)
    אבל הרפואה המודרנית יותר מתקדמת מכמה סטלנים שבטוחים שתרופות זה רע.
    כדאי לכם לסמוך על האפידורל ושאר משככי הכאבים, לא על קנאביס.

אין יותר טיפשי מאשר לצרוך קנאביס בהיריון ובטח שבלידה. המחקרים בנושא ממש לא חד משמעיים (ובכלל לא רבים) ובהנחה שקנאביס מתעסק עם המערכת האנדו-קנאבינואידית שאחראית בין השאר גם לחלב שהתינוק ישתה...
    פשוט לא.

הדבר היחיד שקשור לקנאביס שעשוי בצורה כלשהי לסייע ולא להזיק זה שמן\תמצית המפ נטול THC
    וגם לגבי זה להתייעץ עם הרופא

#9 cooldude1212, ‏6/4/17
    נערך לאחרונה ב: ‏6/4/17
  10. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    מה זה טבעי? טבעי טוב יותר ממשהו שהוא לא טבעי?
    מה ההגדרה שלך לאורגני?

גם הרדוף הנחלים וקיקיון זה טבעי. ריצין זה טבעי. רוצה ללכת לצרוך אותם?

11. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533

מהפידורל יש מקרים שהבנות נישארות משותקות!!

מקנאביס לא ניראה לי שיש מיקרים קאלה!!
    מה אתה בכלל משווה אפידורל ל קנאביס?
    פעם ראיתה איך עוברת הפרוצדורה??

זה כמו להשוות פצצת אטום ומתול.

לגבי השאלה של הבחור, מה שאני יוכול לאגיד בוודעות זה שאישתי היתה מעשנת לפעמים כשהיו לה בחילות ( בכללי היא לא מעשנת) אבל זה עזר לה מאוד, לגבי הלידה אצמה, לא יכול לאגיד לך לדעתי שתנסה בלי כלום. קראתי פעם איזה מחקר שאמרו שהקשר של האמא והילדים שנולדו בלי אפידורל יותר חזק מאלה שנולדו עם הפידורל. לדעתי יש בזה היגיון.

אהוי אוהב/ת את זה.
  12. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    אפידורל נועד ללידות וניתוחים, קנאביס לא

יש אנשים שהפכו משותקים גם מחומרים אחרים, אז מה?

לכו ותתייעצו עם פאקינג רופא. אתם סטלנים, לא רופאים
    אתם לא יודעים איזה חומרים עוד יתנו לה בלידה

SFEAR אוהב/ת את זה.
  13. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
    מאיפה אתה יודע למה קנאביס מיועד? אתה ה'?

יש הרבה דברים מסוכנים אבל אנחנו מדברים על קנביס והפידורל ואיאפשר להשוות בינהם כמו שכבר אמרתי.

מה זה סטלנים מבחינתך? אנשים שמעשנים קנאביס? רופאים אורכין דין שופטים וכולי..

אתה אומר לכו תתיעצו אם רופאים? אבל לרופאים אין שום ידע בדברים האלה ( קנאביס) רוב הרופאים שומעים קנאביס ישר נידלק להם נורה אדומה בראש! סמים!!!! קאילו כל שאר הרעל שהם דוחפים זה וויטמינים!

wwwww אוהב/ת את זה.
  14. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    אתה לא מבין
    קודם כל אין ה'. אין יהוה, ככה שהמשפט הראשון שלך - מיותר.
    סטלנים זה מבחינתי סתם כינוי גנאי, אני בעצמי סטלן. רק סטלן מלומד.

פשוט מבחינתי סטלנים זה אנשים שמאמינים למיתוסים סטייל מה שאתה רושם פה.
    לקנאביס יש אינטראקציות עם תרופות שנותנים. בקנאביס יש יותר מ-100 קנאבינואידים שונים (וזה עוד בלי שאר חומרים). ידוע מידע אולי על 10-15 קנאבינואידים. על השאר לא ידוע כלום
    מה שאומר שיש כאן פתח של המון חומרים שלא ברור מה עושים וכיצד, בשילוב תרופות מסוימות אפשר לצפות שזה יזיק

לרופאים יש יותר ידע ממך בקנאביס. הם יודעים טוב מאוד מזה THC ומה זה המערכת האנדו-קנאבינואידית. למעט בודדים

אם תעשן קנאביס ותלך לניתוח בהרדמה מלאה יש סיכוי גבוה שלא תתעורר, או שיהיו לך בעיות שונות.

לערבב קנאביס עם חומרים אחרים זה טיפשות בשמה. לא ידוע איך קנאביס פועל לגמרי ולכן התוצאות עלולות להיות קטלניות.
    תערבב קנאביס עם תרופה לאלרגיה ותראה איפה תסיים
    או נוגדי חרדה שפועלים על GABA במינון גבוה יחסית

אהוי אוהב/ת את זה.
  15. SFEAR

SFEAR חבר חדש

לייקים:
    21
    מסכים במאה אחוז, קנאביס זה מדהים כמשכך כאבים אבל אני בחיים לא הייתי שם את החיים של הילד שלי או המצב הנפשי של אישתי בסיכון, קנאביס יכול לגרום למצב הנפשי הקשה שיש בלידה להחמיר.
    אישתי עברה 3 לידות ראשונה עם אפידורל והאחרות בלי, אפידורל יכול לפגוע מאוד ביולדת מצד שני אני אומר נשים יכולות לעמוד בסף הכאב הזה פיזית הגוף הנשי בנוי לזה.

אהוי אוהב/ת את זה.
  16. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533

אא אתה מלומד ווי אז סליחה אחי על הוויקוח הזה.

17. אהוי

אהוי קנאביסט

לייקים:
    61
    אחי, לא צריך פאניקה. יש זמן ללידה וכמו שכבר אמרתי - היא תתייעץ עם רופא לפני שתעשה משהו.
    המטרה של הטרד זה לעורר דיון ולשמוע דעות שונות לגבי השימוש בקנאביס כמשכך כאבים לדבר הכי כואב שאישה תעבור בחיים שלה.
    אישה יודעת מה נותנים לה כי היא גם צריכה לבחור בין אופציות (אפידורל היא הבחירה הנפוצה ביותר). לכל אחת יתרונות וחסרונות.

משהו טבעי מול כימיקלי זה משהו שנוצר בטבע ועל ידו מול משהו שנוצר ע"י אדם במעבדה. יש הרבה מאוד דברים טובים שנוצרים במעבדה אבל אישית אני דוגל בגישה של מינימום מעבדה, מקסימום טבעי. גם באוכל, גם בסגנון החיים וגם בלידה (כמובן, עד כמה שניתן).

ידוע שההשפעה עוברת דרך החלב ולכן לא מומלץ לצרוך קנאביס בהנקה. מסכים איתך שיכולה להיות כאן בעיה בהנקה הראשונה.

אני אעדכן מה אמר לה הרופא.

18. dianalv2

dianalv2 חבר חדש

לייקים:
    0
    מאיפה הסיפור המטומטם הזה שאפידורל משתק?! תראו לי אישה אחת משותקת מאפידורל! סיפור סבתא חסר ביסוס. אפידורל הוא לא משכח הכאבים היחיד שיש בחדר לידה, יש גם גז צחוק וטישטוש וכל זה מפוקח על ידי רופאים. שלא תעיז בזמן הלידה לקחת גראס ולא להגיד על זה לרופאים התינוק צריך להיות תחת מוניטור בזמן כל תרופה או משכח שלוקחים לוודא שלא יורד לו הדופק. שלא תשחק עם החיים של התינוק שלה רק כי בא לה להתמסטל לפני הלידה.

19. אהוי

אהוי קנאביסט

לייקים:
    61
    רק לעשות גוגל 'אפידורל סיבוכים'.

ציטוט מ MAKO:

"קבלת הזריקה גורמת במקרים מסוימים לתופעות לוואי כגון רעידות, גירוד, בחילה, כאבי ראש, ירידה בלחץ הדם או כאב מקומי אחרי הלידה באזור ההזרקה. במקרים נדירים ביותר מופיעים סיבוכים קשים יותר, כגון שיתוק בגפיים התחתונות שלא חולף אחרי הלידה ולכן לפני קבלת הזריקה, היולדת נדרשת לחתום על טופס בו היא מצהירה שהיא מודעת לסיכונים. אבל לא להיבהל, שיתוק כתוצאה מאפידורל מתרחש באחת מכל 50,000-15,000 לידות"

ציטוט מ YNET:

"להיהפך לנכה בגלל זריקת אפידורל, זה ממש ביזיון"
    בישראל מתבצעות מדי שנה עשרות אלפי הרדמות אפידורליות, בעיקר לפני לידות, וכן לצורך בדיקות אורתופודיות ואורולוגיות. שלושה אנשים, שהפכו לנכים בעקבות הרדמה אפידורלית, מספרים על הטראומה שעברו. פרופ' דייוויד ניב, מנהל היחידה לטיפול בכאב באיכילוב: "השימוש באפידורל הוא מצוין, אבל עלולות לקרות גם טעויות שגורמות לסיבוכים"

ואני מכיר אישית נשים שסובלות שנים אחרי הלידה.
    הנקבה החביבה שעליה מדובר סאחית גם לא בהריון. היא מסתכלת על וויד כמשכך כאבים ומשתמשת בו לעיתים רחוקות. אני די בטוח שיש המון נשים שעושות את זה במודע או שלא - לידה זה לא תמיד דבר צפוי ויש המון נשים שצורכות קנאביס בהריון.

ואפשר לדבר בלי עצבים, אנשים פה ממש צריכים שאכטה חחח :)

20. גרביים

גרביים חבר חדש

לייקים:
    5
    נסה לערבב קנביס עם ריטלין.. היי הו הלו אברבנאל הנה אני בא...

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!