1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

אביב הגיע...התמודדות עם טמפ' גבוהה בחלל הגידול

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י Leo, ‏7/4/17.

1. Leo

Leo חבר חדש

לייקים:
    12
    היי לכולם!

אוהל 100X100X200
    נל"ג 600W
    רפלקטור משולש מקורר
    משנק דיגיטלי עם דימר
    מפוח יציאה 360/300 מק"ש
    פילטר פחם 360 מק"ש
    כניסה פסיבית של אוויר משני צדדי האוהל

עד עכשיו עמדתי על מקסימום 26 מעלות בשעות החמות ביותר אבל היומיים האחרונים שהיו חמים, גרמה לי להבין שעוד כמה חודשים תיהיה לי בעיית חום קשה...
    כשהחלונות היו פתוחים בבית הטמפ' בחלל עמדה על 28 מעלות בערך, שעדיין לא מרצה אותי, אז הדלקתי מזגן.

עם מזגן הטמפ עומדת על בערך 26.5-27 מעלות תלוי בעוצמה שאני מכוון אותו.

הבעיה היא שלפעמים הדלת של החדר סגורה (בלילה, שלא יכנס אור ויפריע לישון או כשאני יוצא מהבית) כך שהאוויר ממחזר את עצמו.
    אם אני לא בבית זה כבר מלחיץ -מגיע גם ל30.5 מעלות

אז התחלתי לישון עם מזגן ועדיין בבוקר הטמפ' מעל 28 מעלות.
    מאחר ואנחנו גרים בישראל אני מתאר לעצמי שיש פה הרבה מנוסים בעניין...אז יש למישהו פתרון?

חשוב לי לציין שזה קרה רק ביומיים האחרונים ושהצמיחה בינתיים לא נפגעה. הבנות נמצאות כרגע בשבוע 1-2 לפריחה. תמונות אצרף בהמשך עם יומן גידול

תודה רבה!

2. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    אם אתה חורג בטמפ , תשקול להחליף למפוח חזק יותר . או לחלופין לקנות פעם אחת מנורת לד ותחסוך לעצמך את כל הבעיות בקיץ.

יאללה תן בראשש שיהיה בהצלחה

3. Leo

Leo חבר חדש

לייקים:
    12
    הבנתי שלהחליף מפוח תיהיה האופצייה היחידה מבחינת שינוי המפרט...אבל זה יידרוש ממני בערך אלף שקל עכשיו וזה לא עומד על הפרק (קניתי את הכל הסט שיש לי כרגע בכמעט 5000 ואני צריך כבר לשחרר מחזור אחד בשביל לכסות משהו...) מה גם שקניתי הכל ממש בקפידה וגם פרסמתי פה פוסט לפני שחבר'ה פה יעברו ויראו שהכל טוב... שיחזיק הסט אפ לשנה שנתיים הקרובות לפחות.

בעצם השאלה התחתונה היא איך להשתמש במזגן בצורה היעילה והחסכונית ביותר גם לכיס וגם לצמחים

4. WindForce

WindForce קנאביסט

לייקים:
    77
    תשמע הטמפ' בחלל החדר זה המקסימום שתוכל להגיע אליו בעזרת תחלופה של אוויר.
    אם החדר חם, האוהל יהיה חם, אם המזגן על 24 והחלל על 25 זה סביר ודי חסכוני האמת.

5. Leo

Leo חבר חדש

לייקים:
    12
    הבנתי, תודה על התגובה!

אם ככה, שאלה מעניינת - 400W וטמפ' נורמלית (26-27) או 600W וטמפ' שתחרוג מעט (29-31) - מה ייתן ייבול גדול יותר?

אולי בימים חמים מאוד בתור אמצעי חירום אוכל להוריד את הדימר ל400...מה אומרים?

6. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    600W.
    הכל תקין עד 34 מעלות אך האידיאל זה 28-30.
    אתה בפריחה כך שאתה יכון לכוון את 12 שעות החושך לשעות החמות ביותר של היום.

Potter אוהב/ת את זה.
  7. Leo

Leo חבר חדש

לייקים:
    12
    קיוויתי שתבוא תשובה מעמיתוס :)

מעולה, טוב לדעת שגם אם אעבור את ה30 אני בסדר.
    הבעיה שאני כרגע במחזור של אוטומטים ועובד על משטר של 20/4. האוהל גם נמצא בחדר השינה ככה שכיוונתי את שעות החושך לשעות שבהן אני הולך לישון...
    אבל המחזור הבא שיתחיל להערכתי בסוף מאי יהיו רגילים ואכוון לפי המלצתך...

תודה רבה לכם על ההתייחסות! שבת שלום וחג שמח

Amitos אוהב/ת את זה.
  8. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    אני לא מצליח להבין למה אתה לא מצליח לשמור על טמפרטורה טובה בחדר אם יש לך מזגן

9. Leo

Leo חבר חדש

לייקים:
    12
    מנסה להפחית את חשבון החשמל...והמזגן אצלי לא כ"כ חסכוני...אבל כמובן שהכל מתקזז בסוף

10. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    שולי לגמרי

11. yaghu

yaghu חבר חדש

לייקים:
    11
    אחי לא הכל תקין בחום גבוה. שים לב שגם רוב החבר׳ה פה עם לדים ואני לא רוצה לפתוח פה דיון אבל הטמפ׳ האופטימלי בגידול לד יכול בתיאוריה להיות 1-3 מעלות יותר גבוה מ-HPS, תלוי בספקטרום וכו׳
    יש סיבה כנראה שאומרים לך לא לעבור עם HPS את ה-28 מעלות.
    זה מאוד מאוד תלוי בזן, יש סאטיבות שלא יסבלו מזה יותר מדי ויש לך אינדיקות שייצאו אווריריות ובשילוב עם תאורה קרובה ״יישרפו״ בלמעלה. ויש לך זנים שיוציאו בולבולים אולי.
    אתה ממש לא רוצה להעביר יותר מדי זמן באוהל עם 34 מעלות בסוף אתה משלם את זה ביבול ובאיכות.
    חוץ מזה עוד משהו הדליק לי נורה אדומה שכתבת שהדלת סגורה. תדאג לכניסת אוויר (ונטה הכי קטנה על החלון ולשרשר לאוהל או לכיוון המזגן). אם האוויר ממוחזר בפנים זה אומר שיש לך פחות CO2. מצד אחד ככל שיש לך פחות CO2 יהיה לך פחות יבול מצד שני בפחות CO2 יהיה לך פחות סבילות לחום ועקות חום. אז לא משנה מה תמיד תדאג שיש כניסת אוויר חדשה לחדר!

hydrotony ו-Leo אוהבים את זה.
  12. PinkFog

PinkFog קנאביסט

לייקים:
    42
    יש לי אותו סט-אפ כמו שלך, רק מפוח חזק יותר, אני פשוט כיוונתי את שעות החושך לשעות הכי חמות ביום ובלילה נכנס מבחוץ אוויר הרבה יותר קר מאוויר של מזגן (13-18 מעלות), אין יותר טוב מזה.

yaghu אוהב/ת את זה.
  13. yaghu

yaghu חבר חדש

לייקים:
    11
    כן זה הקסם של התקופה הזאתי בשנה אבל מעוד כמה ימים לדעתי כבר אי אפשר יהיה לסמוך על זה ל-600W ..

14. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    @yaghu , בוא נצא מנקודת הנחה שיש לך 1300PPM Co2 - הטמפרטורה המומלצת ולא פחות ממנה תהיה 35 מעלות.
    אז בוא נהיה ריאליים לחדר בבית ונגיד שאין לך 1300PPM, אתה לא רוצה להגיע לשם אבל כשאין ברירה אתה יכול לסבול גם 34. ההמלצה לכל מגדל ביתי מבחינת יעילות היא בכלל לא לגדל בקיץ אם אין מזגן. עממה, הרבה מגדלים ביתיים סובלים מחזור בקיץ בגידול שלם בין 30-34 מעלות והכל בסדר, כמובן בלי להשוות לתנאים אופטימאליים.
    ברוך הבא לפורום, אני מקווה שנהנה מידע חדש והכי חשוב, שלא אסבול מצדך באופן אישי שלילה באופן גורף כי זה הרושם שאני מתחיל לקבל.
    ניסית? ניסיתי. יש אידיאל מוסכם ויש חריגה מותרת ממנו, אין טעם לעשות סיפור מכלום.
    כולם כאן בפאניקה כל הזמן:confused:

Potter אוהב/ת את זה.
  15. PinkFog

PinkFog קנאביסט

לייקים:
    42
    יש לך את כל אפריל ורוב מאי שהלילות גם אם לא קרירים, עדיין קרים מספיק כדי לקרר לך את החדר גידול אם אתה נותן למספיק אוויר מבחוץ להכנס.
    כשיהיה ממש חם, פשוט תדאג ששום אוויר מבחוץ לא יכנס ותעבוד רק עם מזגן, אני לא רואה סיבה למה שזה לא יעבוד לך.
    וחוץ מזה, כמו שעמיתוס אמר פה מעליי - בכלל אין לך שום בעיה של טמפרטורה כרגע.

16. אבו ג'וינט

אבו ג'וינט קנאביסט

לייקים:
    86
    Leo .שלום רצוי שהמק"ש של הפילטר יהיה קצת יותר גבוה מהמק"ש של המפוח כדי להגיע לשאיבה אופטימלית

17. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44
    אבל אם הוא כבר באמצע הגידול ורוצה לשנות זה בלתי אפשרי כי הצמחים יקבלו פעמיים נגיד אור

18. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    ???? על מה אתה מדבר?
    פעמיים אור? מחשיכים עד לשעה שאתה רוצה.

19. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44
    בחילוף הזה של התאורה לא תהיה בעיה לעכב את הצמיחה בשעות חושך?
    זה לא יכניס את הצמח לסטרס?

20. Leo

Leo חבר חדש

לייקים:
    12
    היי לכולם, צריך עזרה!

אעדכן שבינתיים אני עדיין עם אוויר טרי מבחוץ טמפ' ממוצעת עומדת על 27-27.5 ולחות בערך 50%

התקלה - מאז שהאביב הגיע והתחלתי לישון עם מזגן, כשאני קם בבוקר אחוז הלחות בחלל עולה ל66%!! ובמקסימום של המדד יש גם 69%... אני קם ופותח חלונות ואז אחרי חצי שעה בערך האחוזים יורדים ל51-52 אני נמצא כרגע בשבוע 4 לפריחה והעניין מתחיל להיות מסוכן מבחינת עובש...

לפי מה שקראתי אנשים משתמשים במזגן כדי להוריד לחות, אז איך הגיוני שהאחוזים עולים ככה בלילה?
    כרגע ה"פלסטר" היחיד שחשבתי עליו זה אורז שיספח נוזלים, לקחתי שני גרביונים גזרתי ומילאתי באורז, תלויים בחלל. כשעשיתי את זה אחוז הלחות ביום ירד ל46 לכמה ימים ואז כנראה האורז כבר לא אפקטיבי ואני שוב ב50.
    הזמנתי גם את המוצר הזה: http://www.ebay.com/itm/141849631183 לא יודע אם יעשה משהו

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!