1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

ארגוט: תהיות מההיבט הקוסמי.

הנושא בפורום 'כימיה, ביולוגיה ודברים של חנונים' פורסם ע"י שולגין, ‏12/4/17.

1. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    אהלן חברים,

מקווה שעובר עליכם חג בלי פקקים מיותרים, גם בכבישים :)

יוצא לי לחשוב המון על פטריית הארגוט ולאחרונה התחלתי לקרוא חומר בנושא אלקלואידים של ארגוט (עד כמה שניתן, אין יותר מדי חומר באינטרנט). מה שמשך אותי לכיוון הזה היה דווקא הספר של אלברט הופמן Plants Of The Gods, שבו הוא מדבר על פטריית הארגוט יותר לעומק, והידיעה שאוסלי סטנלי הקדיש המון על מנת ללמוד כימיה של אלקלואידים של ארגוט.

לפי דבריו של טים סקאלי, אוסלי סטנלי חיפש חומר כתוב בנושא מאותה תקופה ולא מצא. הוא נאלץ לחפור בספרים ופרוטוקולים שנכתבו בשנות ה-30 של המאה הקודמת כדי להבין איך לעבוד עם ארגוט וללמוד את טכניקות המעבדה הנכונות.

כל המידע הזה הוביל אותי למקום אחד - יש משהו קוסמי בפטריה הזו שבשילוב עם מדע הופך אותה לקסם. העובדה ש-LSD הוא חומר חצי סינטטי, כלומר הבסיס שלו הוא ביולוגי, זה אולי מה שבעצם הופך אותו לכל כך מיוחד ושונה מאחרים. ואני דווקא נוטה לתת את הקרדיט הזה לארגוט.

למה אתם שואלים? אז הנה התיאוריה שלי:

בזמן טריפ LSD התחושה העיקרית הראשונה שמופיעה היא החיבור ליקום. היכולת הזו להבין את הצלילים שאתה שומע, להבין שהציפורים לא סתם מרעישות, הן מתקשרות ביניהן. להבין שכל דבר שקורה מולך הוא יחידה אחת ואתה חלק ממנה. התחושה הזאת, שכמובן נשארת איתך זמן מה אחרי הטריפ, עוזרת לך לתפקד טוב יותר ביום יום, להיות רגוע יותר, חרוץ יותר, מאושר יותר. לפתע אתה מסוגל לראות את העולם דרך העיניים של בעל חיים בטבע. להעריך אותו ממקום לא אגואיסטי ולהתאהב בו מחדש.

אולי, ושוב, זאת תיאוריה שכמובן המדע לא יוכל לשלול או לאשר, אבל יש דברים שהמדע לא מסוגל להסביר... פטריות מתקשרות בינן לבין עצמן דרך האדמה, העצים וכו'. קראתי על כך מאמר מדהים (מצורף בלינק למטה) על מחקרים שנעשו והוכיחו כי גם לפטריות יש רשתות חברתיות. אינטרנט ביולוגי שהעולם יצר. באמצעות הרשתות החברתיות האלה הפטריות יודעות היכן להתמקם, להקים מושבות וכו'.

תקראו כי זה ממש מעניין: http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3527587,00.html

אז מה אם הארגוט, שהיא פטריה לכל דבר, "מעבירה" לנו את היכולות האלה ברגע שאנחנו באים במגע איתה. כלומר ברגע שאנחנו צורכים LSD אמיתי. אני יודע שזה נשמע קוסמי, אבל תחשבו על זה. אם עוזבים בצד לרגע את כל מה שאנחנו חושבים שאנחנו יודעים על העולם הזה, שמים לפנינו את כל העובדות ומנתחים את הנושא יותר לעומק. למשל:

LSD חיבר בין מאות אלפי אם לא מיליוני אנשים ואיחד אותם למשפחה אחת. אנשים שצרכו LSD הפכו לצמחוניים, החלו לאכול בריא יותר והתגברה אצלם המודעות לגבי איכות הסביבה, כאילו שמשהו גרם להם להבין שהם חלק מהטבע. פגיעה בטבע היא פגיעה בעצמך ובמהות שלך. היצירה של אמנים ומוזיקאים השתנתה (לטובה) ב-180 מעלות אחרי שצרכו את החומר הזה ועוד ועוד...

יש משהו בפטריה הזו שמחבר את האדם שצרך אותה ליקום. אני רואה אותה כפתח או שער שמוביל אותך לעולם הטבע ועוזר לך להבין שאתה חלק ממנו. זהו, אשמח לשמוע את דעתכם בנושא.

פסח שמח!

Captain cook ו-CostaElMalek אוהבים את זה.
  2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    בלי להעלים לך יותר מידי את הקסם, אבל כ 60% מהתרופות בשימוש האדם מקורן בצמחים.
    מרבית האנטיביוטיקות מקורן בפטריות.

ואין לך מה לקרוא על פטריות בלמה-רשת, הם לא בדיוק מקור טוב לדברים האלה.

3. צחי

צחי קנאביסט

לייקים:
    156
    אין ספק שפטריות הן דבר קוסמי, ממש מרגיש לי לפעמים כאילו יש להן אינטליגנציה ממימד אחר.

התאוריה שלך לגבי הארגוט מחזקת את זה.

פסח שמח חבר !

4. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    זהו, החלטתי, מהיום אני קורא לך פרופסור סנייפ.

SaltyNippel, canna420 ו-PinkFog אוהבים את זה.
  5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אתה רוצה להגיד לי שחידשתי לך במשהו?

6. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    לא ממש. פשוט סנייפ יושב עליך בול :)

7. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    חג שמח איש יקר :)

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    למה?
    איך אני מזכיר לך את סנייפ בדיוק?

9. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    כל מילה שיוצאת לך מהפה גורמת לי לדמיין את אלן ריקמן אומר את זה בטון סרקסטי. הרבה יקבלו את זה כמחמאה, אגב.

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    תודה רבה!
    אני מת על אלן ריקמן! במיוחד אהבתי אותו בסרט דוגמה (Dogma) של קווין סמית.

11. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    אין בעד מה :) דוגמה סרט נהדר, בדיוק השבוע דיברתי עליו עם חברה טובה ותהינו מהי הדמות שריקמן גילם שהכי מתלבשת עליו. רוצה לנחש מה היתה ההחלטה?

12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הסרט הבדיוני קומי הזה עם טים אלן!

שולגין אוהב/ת את זה.
  13. doltaraneik

doltaraneik קנאביסט

לייקים:
    146
    לחלוטין אחי .
    מרגיש כאילו אתה נשאב לתוך היקום ושהוא נפרס מולך בו זמנית,כאילו הכל נפתח בפניך.הכל מקבל משמעות,הכל מתחבר.

אולי כולנו חלק מאלברט הופמן אחד גדול שנמצא במימד מקביל בעצם :) :)

14. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    טוב אתה! אבל לא, הוא קיבל את המקום השני :) הרובוט במדריך הטרמפיסט לגלקסיה קיבל את המקום הראשון, הוא פשוט קורע שם ואתה מקבל את אלן ריקמן בלי לראות אותו. דמות מדהימה!

אבל בוא נעצור כאן, סטינו מספיק מהנושא.

15. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    בהחלט כיוון מעורר מחשבה :)

doltaraneik אוהב/ת את זה.
  16. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    עד לא מכבר הייתי מנסה להסביר לך, באמצעות כלים מדעיים-אמפיריים ככל הניתן, את השגותיי בנושא, תוך הבאת סימוכין ממחקרים שונים ומשונים.

אך לאחרונה חוויתי משהו קוסמי, משהו שטילטל אותי וזרק מהחלון את כל מה שחשבתי שאני יודע. את המשהו הזה איני יכול להסביר באמצעות כלים מדעיים, והמשהו הזה הוא -DMT.
    החומר הזה גרם לי להבין שהוא לא נמצא כך סתם בצמחים מסוימים (ובמוח האדם), אלא הוא נמצא שם בשל סיבה מסוימת שעל טיבה איני יכול לעמוד כרגע. למה אני בטוח בכך? אין לי מושג, אני פשוט יודע. אולי מי שניסה DMT יוכל להתחבר לתחושות שלי.

למה אני מזכיר DMT בהקשר הזה? ובכן, אמנם פטריות הן מערכה בפני עצמה ואינן שייכות לעולם הצומח, אך זה הכל מתחיל ונגמר במה שיש לטבע להציע לנו כבני אדם. מבין מאות אלפי זני הצמחים והפטריות שיש ושהיו בעולם, מי יודע מה עוד מסתתר אי שם שפספסנו. ה-LSD התגלה רק בשנת 1938, אך פטריית הארגוט היתה קיימת מיליוני שנים קודם לכן. מאוד מסקרן חבר.... בהחלט נקודה למחשבה.

חג שמח :)

צחי אוהב/ת את זה.
  17. צחי

צחי קנאביסט

לייקים:
    156
    :)

CostaElMalek אוהב/ת את זה.
  18. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    מי כמוך יודע שאני צודק... ;)

19. doltaraneik

doltaraneik קנאביסט

לייקים:
    146

לכך למושיע שלנו קצת זמן להגיע,זה הכל :)
    איחר בכמה מליוני שנים,אבל בסוף בא ונתן לנו את הLSD :)

20. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    ולמה אין טריפ ריפורט שלך ביומן מסע? לא מגיע לנו לדעת מה עברת באותה חוויה?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!