1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלה לגביי אחוזי מיצוי באידוי ובעישון

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י Mr.Weed, ‏13/4/17.

1. Mr.Weed

Mr.Weed קנאביסט

לייקים:
    27
    הבנתי שבאידוי מתמצאים בערך 80% מהחומרים הפעילים, ובעישון 40% בערך, אשמח אם המבינים בפורום יתקנו אותי אם משהו שגוי.
    אבל בעישון, אם רוב החומרים הפעילים הולכים לעזאזל, אז איך זה שהשאר פעילים ולא נשרפים גם הם? הרי אם החומר מגיע לטמפ' שריפה, הוא אמור להישרף כולו

2. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    בעישון (נניח ג'וינט)
    יש את הנקודה האדומה שבוערת בקצה - מחממת ושורפת אל הירוק בקרבה אלייה..ואתה נושם עשן שריפה מעורב בשאריות THC

קשה להעריך כמה בדיוק. אומרים שליש מה-THC נהרס בעישון
    באידוי לא...

אידוי פשוט יותר טוב.

3. דודה

דודה קנאביסט

לייקים:
    134
    אז איך זה שאדוי יותר חלש מהעישון ויש בכלל השפעה שונה?

4. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    טכנית? אידוי הרבה יותר חזק פסיכו-אקטיבית מעישון
    ואני שמתי לב לזה על עצמי ספציפית

ההשפעה השונה זה בגלל הטמפ' השונה.

Amitos אוהב/ת את זה.
  5. בן אדם

בן אדם קנאביסט

לייקים:
    67
    באידוי אתה לא צורך את כל הקנבינואידים. למשל THCV מתפרק ב 220 מעלות ורוב תהליך האידוי קורה מתחת לטמפרטורה הזאת (בהנחה שאתה מנסה לא לעבור את ה200 מעלות, ששם כבר מתחילים ליתשחרר גם כל מיני מזיקים)

ניראה לי שזאת הסיבה המרכזית שההשפעה שונה מעישון.

6. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    בטמפ' גבוהה כמו בעישון (כאשר מתרחש תהליך שריפה) קשרים כימיים מתפרקים ובעצם בעשן אתם שואפים המון חומרים אחרים שהם קנאבינואידים\טרפנים לאחר שינוי מסויים בקשרים הכימיים. התהליך הזה עלול להיות די מזיק - לא ברור מה בדיוק אתה צורך ומכניס לגוף שלך כי זה תלוי בטמפ' הבעירה ותכולת החומרים (עד לרמה של מ"ג בודדים) זה הסיבה שכל כך עושים בעיה עם קנאביס רפואי בעישון, זה הרבה פחות רפואי כשאין לדעת מה אתה צורך

למשל הטרפן Linalool (שאחראי על ריח פרחוני\חריף בקנאביס) כ-5-7% מכלל האוכלוסייה אלרגיים לגרסה המחומצנת שלו. וממש לא צריך הרבה חלקיקים שלו בעשן כדי שאדם אלרגי יקבל גירוי מאוד לא נעים בריאות\גרון ותגובת אלרגית במקרה רע

באידוי זה פשוט לא קורה. מתרחש רק דה-קרבוקסילציה וכאן הסיפור נגמר (הרבה יותר בריא, ונעים לצריכה)

דודה אוהב/ת את זה.
  7. בן אדם

בן אדם קנאביסט

לייקים:
    67
    הכוונה שלי הייתה שגם באידוי (בטמפרטורה מסוימת) יש נזק מסוים. כמובן הוא מזערי לאומת עישון.

8. LarryOG

LarryOG קנאביסט

לייקים:
    20
    באמת שהאידוי משפיע יותר חזק פסיכו-אקטיבית! במיוחד בטמפרטורה של 360f שהסטלה מרגישה ממש ספידית ומחשמלת. לדעתי בטמפרטורות נמוכות של 340f/ 360f יותר קל להיכנס לחרדות כי הסטלה ממש מעוררת ולא ממש מרגיעה כמו שמרגישים בעישון.

כל מכשיר אידוי היום אמור לספק לפחות 4 סוגי טמפרטורה מנמוכה לבינונית עד גבוה. כל מכשיר באלף שקל היום יתן לך חוויה יותר טעימה וטובה מעישון.

בטמפ׳ גבוה של 420f זה יותר אינטנסיבי ומרגיע.. אבל גם ממש מועך!

בעישון חלק מהקנבינואידים באמת הולכים לעזאזל ומבינים את זה אחרי כמה ניסיונות עם מאדה טוב.

#8 LarryOG, ‏14/4/17
    נערך לאחרונה ב: ‏14/4/17
  9. ptyahoo

ptyahoo קנאביסט

לייקים:
    31
    לדעתי, באידוי כל הקנאבינואידים שהמאדה הגיעו לטמפ' רתיחה שלהם התאדו בצורה יעילה יותר, מכיוון שאין לך בזבוז. מצד שני, לא כל הקנאבינואידים ממוצים באידוי ולכן ההרגשה האחרת. בעישון יש פחת גדול מאוד (בייחוד בפייסלים), אך כל הקנאבינואידים ממוצים. כמו כן, אנשים נוטים לזלזל בזה, אבל ההשפעה של הטבק בשילוב קנאביס+טבק היא גבוהה מאשר נוטים לחשוב. הן בפן הסטלה והן בפן ההתמכרותי. (רובנו מעשנים עם טבק, מי שלא, לא רלוונטי לגביו).
    האידוי זה העתיד. קצת מידע בנושא למתעניינים:

10. דודה

דודה קנאביסט

לייקים:
    134
    כמה טמפרטורה אתה ממליץ? אני משתמש באטמוס גאמפ הוא סבבה אחרי 2 ראשים מורגשת סטלה נחמדה מאחד רק עם זה חומר חזק בעיקר תחושת רוגע ועצלנות קשה חח הוא מחליף אור לירוק אחרי 30 שניות אבל לטעמי זה לא מספיק אני לוקח שאיפה 10 שניות אחרי שהאור מתחלף לירוק וישר אחרי זה עוד אחד ומביא לזה להתחמם עוד 40 שניות ואז לוקח 6-8 שאיפות במשך 2 דקות ובזה נגמר הסיפור

11. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    אני עם וולקנו.

תמיד תתחיל ב-180 מעלות ותעלה עד ל-210.

אל תאדה מתחת ל-180! (אידוי בטמפ' הזה עלול לא לנצל את כל ה-THC. ואתה תשאף בעצם THCA)

דודה אוהב/ת את זה.
  12. דודה

דודה קנאביסט

לייקים:
    134
    אצלי זה מכשיר שתמיד עובד על 200 מעלות אבל אני מרגיש שאחרי חצי דקה דקה הוא נהיה ממש חם וזה יותר טוב בכול מקרה זה חלש מאוד וממצא אולי חצי ממה שבעישון באנג וזה גם השפעה מאוד עדינה ולא סחרחורת הזיות בעיות בתחושת זמן ריחוף וכאלו כמו בעישון

13. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    זה פסיכולוגי. אידוי בכל מצב יהיה יותר יעיל משריפה של הקנאביס
    פשוט בבאנג אתה לוקח שאיפה ענקית שמפוצצת לך את הריאות - ופסיכולוגית רק מהשאיפה הזאת אתה גמור.

באידוי אין את זה : )

14. דודה

דודה קנאביסט

לייקים:
    134
    גם גיונט יותר חזק זה סטלה אחרת לא חושב שזה פסיכולוגית זה פשוט הרבה יותר חלש כנראה אני צריך לעבור למכשיר אדוי אחר

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!