1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

בניית מערכת RDWC עזרה,יעוץ

הנושא בפורום 'עשה זאת בעצמך' פורסם ע"י DrGreenTumb, ‏8/4/17.

1. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    שלום חברים אז בזמן האחרון אני חושב על בניית מערכצ RDWC של 6 דליים של 18 ליטר עכשיו אני תקוע בחלק הכי חשוב שזה איך לקרר את המים אז בגלל המחירים המטורפים צ'ילר לא בא בחשבון וגם צינור שיושב בתןך מיני מקרר לא זורם לי לבנות .מה שכן נתקלתי בצידנית קירור לרכב הזו:http://camptown.co.il/?CategoryID=214&ArticleID=1430
    עכשיו יש שני דגמים של 24 ליטר ושל 40 ליטר . לפני שאני שורף 700 שקל על החרטא הזאת חשבתי להתיעץ האם הדבר הזה יספיק ל 6 דליים (יש גמישות גם ל 4) ?,האם אני חייב 40 ליטר או 24 יספיק?,והאם זה בסדר שהו יעבוד 24/7 ?? ,והכי חשוב האם הוא יעשה את העבודה?.כמו כן אם למישהו יש רעיון יותר זול או יותר אפקטיבי אני ישמח לשמוע .שיהיה לנו סופש ירוק ומהנה

2. Some0ne

Some0ne קנאביסט

לייקים:
    147
    דוד גו אוהב/ת את זה.
  3. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    תודה אחי לא חשבתי על להזמין מחול ,היתי בטוח שהתווך מחירים בין הצילר לציידנית יהיה מטורף בכל מקרה שוב תודה

4. Some0ne

Some0ne קנאביסט

לייקים:
    147
    כן 350 דולר זה משהוא כמו 1300 ועוד אני מאמין יהיה משהוא כמו 200 שקל מכס

5. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    בסוף דחיתי את הרעיון לשנה הבאה אבל הציידנית נשמע רעיון יותר טוב כשאני חושב על זה גם פי 2 יותר זול וגם פחות מקום ופחות תחזוקה מה שגם מישהו המליץ למערכת של 4 דליים 1/10 כוח סוס האמת שאני לא מבין גדול בזה וצריך להכנס לזה קצת אבל אם נגיד המיכל הראשי של המערכת(הצידנית) זה 40 ליטר+6דליים של 18 ליטרזה סהכ 150 ליטר נראה לי הצידנית מספיקה אבל שוב אני תקוע בשאלה של האם זה מספיק,והאם זה בטוח לשימוש 24/7

מצטער אם סיבכתי קצת,ידעתי שאני צריך להוסיף קצת יותר פארש חח

6. ko3ak

ko3ak קנאביסט

לייקים:
    67
    תבנה את המערכת שלך עם משאבות חיצוניות שלא יושבות בתוך המיכל(ים)
    רוב הסיכוי שלא תצתרך בכלל צ'ילר. מקסימום תמיד אפש להוסיף אותו מאוחר יותר

7. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    דווקא בגלל הרעש רציתי להכניס את המשאבה בפנים וגם ליצור אפקט של מפל.
    צ'ילר אני די בטוח שאני יצטרך השנה כבר בתחילת מרץ היה ימים חמים שהגעתי ל20+ C
    והתחיל רקבון למזלי תפסתי את זה בזמן ושתלתי אותן באדמה

8. ko3ak

ko3ak קנאביסט

לייקים:
    67
    הרכבון לא היה בגלל הטמפ' אלא בגלל שהיה חסר לך אוויר או חדר לשם אור והתחיל להתפתח משהו לא בריא..

שלא יעבור את ה21. אם אתה עובר את ה21 מעלות, תדאג למשאבת אוויר חזקה כי בטמפ' גבוהות החמצן נוטה לשקוע

9. gloona

gloona חבר חדש

לייקים:
    17
    בעניין צידנית - לא ניתן למלא נוזלים בצידנית קירור כאילו הייתה מיכל מיים מאחר ומערכת הקירור מבוססת על הזרמת אויר קר לתוך הצידנית מפתחים בתוכה , כך שמיים יפסיקו ויקלקלו את המכשיר לצמיתות.

10. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    אם המקום שאתה הולך לעבוד בו מקורר עם מזגן אין לך בעייה אחי

11. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    אתה בטוח? ,למרות שלא יצא לי עדיין את הציידנית חוץ מתמונות ברשת הם מתחייבים להורדת טמפ של 16 מעלות מתחת לטמפ החדר ואני לא רואה איך מאורר מצליח לעשות דבר כזה ,חייב לשבת שם גוף קירור כנראה בדפנות גם המחיר וגם רמת הקירור מעידות על זה

12. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    יש מזגן אבל בגלל שלא יעלה חשד אני לא מתכוון להריץ אותו 24 על 7 ,גם השרשור לא יוצא ישירות לחלון אז הנורת לחץ מעלה לי את החום בחדר פלוס השמש מחממת לי את הקיר כמאת 10 שעות ביום אז בקיץ אני לא רואה איך זה קורה ,דרך אגב גם המשאבת אוויר מעלה קצת אז גם קלקר או בידוד אחר לא יהיה כל כך אפקטיבי.
    בכל מקרה אני מחפש איזה דרך יצירתית להחליף גם את משאבות האוויר יצא לי לראות יומני גידול שמשתמשים רק באפקט ה"מפל" והשורשים נראים לבנים ויפים אם למישהו יש מידע על הדבר הזה ואיך ךבנות אותו שיהיה הכי אפקטיבי אני אשמח

ועוד רעיון לעלה לי זה לפרק איזה תמי 4 ישן או משהו בסגנון ולדחוף את הגוף קירור שלו לתוך המיכל הראשי למרות שלא נראה לי הגוף קירור הזה בנוי לקירור כזה של נפח מים

בכל מקרה אשמח לשמוע מה אתם חושבים ואם למישהו יש רעיון מעניין שלא יתבייש לשתף

13. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    אחי אני לא כזה NOOB בישביל לאפשר חדירת אור לגבי החוסר אוויר יכול להיות בגלל שהשתמשתי רק באבן אוויר אחת שטוחה 8 אינץ בכל דלי אז יש מצב אבל שוב בגלל נושא שסובב סביבו אז גם אם היתי שם 2 אבני אוויר הטמפ של החדר בימים חמים היתה מורידה את כל ריכוז החמצן במים אז בתאוריה זה גם לא יעזור.
    בכל מקרה לפני שאני משנה את כל הסט אפ שלי אני חושב לנסות להיפתר ממשאבת האוויר יש לה הרבה חסרונות ...

14. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    וכמובן לקמבן איזה גוף קירור

15. ko3ak

ko3ak קנאביסט

לייקים:
    67
    עובדתית תמיסה ב23-25 מעלות עם משאבה של 600ליטר לשעה עובדת כמו נינג'ה, בלי שום סימני מצוקה מצד הצמחים (DWC 60 ליטר)

16. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    אני לא יודע איך אתה מחשב את ה 600"ליטר" בשעה במשאבת אוויר אחי
    אבל עבדתי אם משאבה 6W של שתי יציאת ועובדתית ורגע שהיתה מסה של שורש והגיעו הימים החמים של מרץ והטמפ של המיכל הגיע 23+- בממוצע התחיל רקבון ואחרי מלחמה אם הבקטריה כשהטמ ירדה קצת אז היתה נסיגה חדה של הבקטריה גם בלי התערבות של H2O2 ואחרי שהתחילה התחממות שוב וגם היתי התהליך של סוף הVEG לא חשבתי הרבה שתלתי אותן באדמה ואחרי שהסטרס עבר הכנסתי לפריחה ועד היום הן בריאות ויפות.
    בכל מקרה אתה אומר שזה בגלל חוסר אוויר וזה נכון לגמרי אבל אני לא חושב שזה בגלל שהמשאבה מעפנה אלא כמו שגם אתה אמרת "שבמים חמים הריכוז של החמצן נמוך יותר" ומפה יש לי שתי אופציות זה או לדאוג לקירור המים או כמו שאמרת להוסיף משאבות אוויר אבל "ריכוז חמצן נמוך במים חמים" מגיע ומה עשינו בזה שהוספנו עוד אוויר?(נכון זה היה מוסיף אבל לא הכי אפקטיבי)

Some0ne אוהב/ת את זה.
  17. gloona

gloona חבר חדש

לייקים:
    17
    בטוח,יש לי צידנית כזו.
    היא עובדת כמו כל מקרר ביתי רק בקטן.

18. ko3ak

ko3ak קנאביסט

לייקים:
    67
    6watt זה 15 ליטר לדקה בערך. לא יודע מה היה נפח המיכל שלך אבל למיכל של 40 ליטר הייתי משלש את זה
    וגם בחירת העבן זה מאוד חשוב, עברתי לדיסקיםף אחלה פיתרון!

19. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    איך אתה עושה את החישוב?

ברור אחי במערכות DWC רק דיסקים .

ותגיד אחי המשאבה שלך עושה הרבה רעש?

20. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    טוב לדעת אחי כבר כמאת הזמנתי ,תודה