1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

בשעה טובה DrugLab עשו זאת...

הנושא בפורום 'פסיכדליה למתחילים' פורסם ע"י פטריה צבעונית, ‏14/4/17.

1. דודה

דודה קנאביסט

לייקים:
    134
    מלבד זאת טריפים מאוד מתישים את הגוף ודורשים כמויות של מינרלים ווטמינים לבריאות הגוף זה בטוח לא מועיל

2. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    כל מה שאתה כותב זה רק מתוך ידע שסיפקו לך ומציאות שהבנו לך, אם אתה באמת רוצה לדעת אז לך תקרא כי כל מה שרשמת זה קשקוש אחד גדול, בוודאות, אז לפני שאתה תוקף LSD בשל פסיכוזות וכד' תקרא על חומרים כי הקנאביס אותו אתה צורך (וגם אני) מעורר פסיכוזות או יותר נכון בדגש על סכיזופרניה בשיעור גבוה בהרבה מ-LSD, אם בכלל LSD מעורר אותן שזו שאלה שאין עליה כלל תשובה. על פי וויקיפדיה תועדו במהלך 20 השנים האחרונות רק 3 פעמים תיעוד של התפרצות פסיכוזה משימוש ב-LSD.

אלה שאתה שומע עליהם שהתעוררה להם פסיכוזה או מחלת נפש כזו או אחרת (בהרבה מחלות יש פסיכוזות כמו בדיכאון קשה, מניה דיפרסיה (גם בשלב המאני וגם בשלב הפדרסיבי), סכיזופרניה כמובן ועוד רבות. הרוב פורצות מטבען, אבל כמו שציינתי השיעור אצל צרכני קנאביס לסכיזופרניה הוא כ 3 אחוז אל מול 1 אחוז באוכלוסייה הכללית.

אצל משתמשי LSD לא נמצא הבדל כזה כלל, למרות שקשה הרבה יותר לחקור את זה בשל כל הרגולציות וכד'. אבל הטענה כיום החד משמעית היא שקנאביס נוטה יותר לעורר פסיכוזות והפרעות נפשיות מאשר LSD והפסיכדלים השונים.

3. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    תשובה של ד"ר יששכר הרמן מפורום סטארמד לאחד מהגולשים:

שלום,

ראיתי מקרים דומים לשלך רבים, ואצל כל אחד היה מצער לראות את אותה התפיסה השגויה.

קנביס הוא סם המעורר פסיכוזה, ויכול לגרום לסכיזופרניה.

אתה מתייחס ל- LSD כאילו זה הגורם למחלה הנפשית שלך, אך למעשה הקנאביס ה"תמים" הוא זה שגרם לכך. כל השנים בהן קיבלת טיפול אבל עישנת קנביס היית תקוע, מרגע שהפסקת לעשן אותו - מצבך הוטב. לאחרונה הרשית לעצמך להפסיק את הטיפול התרופתי וכעת אתה מחדש את עישון הסם הזה.

אתה מציין כי אובחנתה כלוקה בסכיזופרניה. ממה שאתה מעלה בפנייה שלך כנראה האבחנה היא נכונה. אבחנה לא נעשית סתם ככותרת - יש לה משמעויות מבחינת הפרוגנוזה (הצפי לעתיד) ומבחינת הדרך שיש לטפל במחלה.

מי שלקה בסכיזופרניה חייב לקחת טיפול תרופתי לשנים (אולי לכל החיים) ולא להפסיק. אפשר להפחית מינון, לעיתים עד למינון קטן מאד, אך אין להפסיק. מי שמפסיק את הטיפול התרופתי חוזר לסבול ממצב פסיכוטי. זה יכול לקחת שבועות, לפעמים זה יכול לקחת שנתיים עד שהפסיכוזה חוזרת, אבל היא תמיד חוזרת.

מי שלוקה בפסיכוזה הסיכון שלו הוא נורא. כמחצית מהלוקים בפסיכוזה סובלים מהתדרדרות ונזק בלתי הפיך בחייהם.

אם חזרת לעשן קנביס, אפילו קצת, אתה פשוט מזרז ומחיש את בואה של הפסיכוזה.

אם אתה רוצה לשמור על ההישגים שלך, ולנהל חיים תקינים עליך להפסיק להשתמש בקנביס, ולחזור לקחת טיפול תרופתי תוך קשר טוב ורציף עם פסיכיאטר. אם לא תעשה זאת - אתה דן את עצמך להתקף פסיכוטי ולהתדרדרות במצבך. זה מאד פשוט ומאד חד משמעי.

לגבי המשמעויות של תוכן הפסיכוזה, והרעיונות הרוחניים שנגזרים מכך. אלו תכנים חשובים, שיש לדון בהם עם פסיכולוג. אין זה יכול לבוא במקום טיפול תרופתי והתנזרות מסמים.

בברכה,
    ד"ר יששכר הרמן
    פסיכיאטר בכיר

4. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    @דודה ברמת העיקרון בקנאביס עסקינן.. אך מניסיוני עם החוויות הללו (שניתן לספור אותן על יד אחת) אוכל לאמר לך בוודאות שיש המון מאחורי הנסתר של עולם הפסיכדלים...
    אופן התיאור שלך מעט מראה על אולי חשש או קצת חוסר בקיאות שזה בסדר גמור באמת.. אבל לאמר למישהו שהוא לא בסדר בשל הבנתו וחיבתו לנושא זה מעט לא יפה... גם עלינו מגדלי וצרכני הקנאביס יגידו הסאחים המוחלטים שבטח "זזו לנו כמה ברגים".. האם נתייחס להערה?.. ברור שלא...
    החומרים הללו לא קיימים סתם ... לכל דבר ישנה מידה ! מה היא המידה הנכונה? שאלה טובה..

vvasili ו-פטריה צבעונית אוהבים את זה.
  5. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    עוד הודעה:

הוא משתמש בקנביס, סם זה נוטה יותר מ- LSD לגרום לפסיכוזה.

אבל ממה שאת מתארת השימוש בסמים איננו הבעיה העיקרית. העיקר הוא מצבו הנפשי.

הוא צריך להיות מטופל בבריאות הנפש ע"י פסיכיאטר.

אם מצבו מתדרדר יש לפנות לחדר מיון. אם הוא מסרב - להזמין ביקור בית של איש מקצוע והוא יוכל לפנות לפסיכיאטר המחוזי שיותיא הוראה לבדיקה כפויה.

בברכה,
    ד"ר יששכר הרמן
    פסיכיאטר בכיר

כמובן שאתה תמיד יכול ללכת ולחפש לבד בגוגל חומרים בנושא מכל מיני מגזינים מדעיים נחשבים כמו סיאנס וכד', הם האמינים ביותר, פשוט הרמן כבר עושה את העבודה הזו עצם העבודה שלו.

6. דודה

דודה קנאביסט

לייקים:
    134
    כי השימוש בקנאביס יותר נפוץ גם קנאביס וגם lsd מעוררים אבל זה רק לאנשים שיש להם את זה במשפחה .

7. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    ממש לא, מדובר פה על יחסים

8. דודה

דודה קנאביסט

לייקים:
    134
    השטויות של הםסיכאטרים לא מעניינים אותי אחי הם גם מנסים לשתוף לאנשים במוח שהכדורים שלהם יצילו את העולם ממחלות נפש וזה שטיות להפך חולים לא צריכים להיות מטופלים בסמים קשים נוגדי דיכאון כדורים נגד חרדה והרגעה אנטי פסיכוטיים ועוד הם צריכים קנאביס וצמחי מרפא אחרים כמו מרווה למשל

9. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    זה לא השטויות שלו זה שטויות של מחקרים ומי שמעדיף להתעלם מהם שיהיה לו לבריאות. כמובן שאין בהודעות שלי לגרום לאנשים להפסיק לעשן, אני בעצמי מעשן כבד, אבל אני רק מחדד דברים על דיוקם.

10. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    אם אתה סבור ש-DMT מסוגל להפוך אדם לפלופ אין לך מושג בפסיכדליה חבר.

vvasili אוהב/ת את זה.
  11. פטריה צבעונית

פטריה צבעונית קנאביסט

לייקים:
    34
    אחי אני עוד לא מבין מה אתה עושה פה... אתה תוקף את כולם פה ואומר שכולם פה שרוטים, מנסה איכשהו לכפות את הדעה שלך על אחרים מבלי שחקרת את הנושא לעומק, רושם טעויות על ימין ועל שמאל בהקשר למה שאתה רושם.. זה כאילו אני אלך עכשיו לטכניון ללימודי הנדסת אלקטרוניקה שנה רביעית כשאין לי מושג בתחום ואתחיל לדבר מול הסטודנטים בעודף ביטחון ואפלוט שטויות... מלכתחילה אני אשמור על צניעות בשביל לא לעשות מעצמי צחוק... אני אחכים ואלמד לעומק לפני שאביע דעה בכלל.
    "סייג לחוכמה שתיקה"
    חיה ותן לחיות, אם לאנשים פה זה עושה טוב מי אתה ומה אתה שתגיד להם שזה לא טוב? הם אנשים בוגרים בפני עצמם שיש להם זכות להכניס מה שהם חושבים לגופם.

#31 פטריה צבעונית, ‏17/4/17
    נערך לאחרונה ב: ‏18/4/17
    vvasili ו-kingstar אוהבים את זה.
  12. צחי

צחי קנאביסט

לייקים:
    156
    חבל שאתם מתאמצים, אין עם מי לדבר.

מפה לשם, אלוהים יודע איך היא הצליחה לקחת 3 שאיפות כל כך לאט.

vvasili ו-פטריה צבעונית אוהבים את זה.
  13. lazy me

lazy me חבר חדש

לייקים:
    13
    מודה ומתוודה שלא קראתי את כל הדיון פה בעיון....
    אבל אשמח לשתף בחוויה האישית שלי עם סאלוויה דיוונורום.
    עשיתי סלוויה בערך 10 פעמים בשנה האחרונה.
    אני בהחלט מבין למה המון אנשים מדווחים על חוויות לא טובות עם סלוויה, אבל תקשיבו.... הסביבה שבה אתה עושה את מה שאתה עושה משנה את הכל.
    עשיתי פעם אחת בחדר מואר עם אנשים, ואת שאר הפעמים בחושך מוחלט, לבד, ועם מוסיקה. שמים וארץ.
    אני לא פילוסוף או הוגה דעות גדול, אבל סאלוויה מבחינתי דורש הכנה נפשית, ובעיקר הכנה אינלקטואלית. כלומר לא משנה כמה תנסה לראות את מה שניצב לנגד עיניך, אם אתה עיוור - אין לך סיכוי לראות כלום.
    רוב החוויות היו טובות. לרוב לא שמתי לב בכלל שקורה לי משהו. לקח לי בהתחלה שעה עד שנזכרתי מה קרה לי בטריפ עצמו, וכשנזכרתי, נכנסתי קצת לשוק. המציאות, הראליה החדשה שנפתחת בך - שונה מכל דבר שאי פעם הכרתי, ואני לא מאמין שאצליח להסביר זאת במילים.
    באחד הפעמים הרגשתי שאני מאבד שליטה מלאה על גופי, ברמה שאני מנסה לנשום - אבל הריאות שלי כבר לא מקשיבות לי. בשלב הזה נעמדתי מיד בבהלה (דבר שלא פשוט לעשות בכלל, אבל בכלל עם סאלוויה) וניסיתי לחזור לעצמי. בסוף הצלחתי.
    לסיכום: סאלוויה הוא צמח מאוד מסתורי, ואני הרגשתי שהוא דורש המון (אבל באמת המון) עבודה פנימית כדי לתפוס, להבין (ולזכור) את החוויה עצמה. לעומת חומרים אחרים שנוטים להגיש לך את המציאות על מגש של כסף.
    סאלוויה אולי יותר מאתגר מצמחים וחומרים אחרים, אבל עם עבודה פנימית נכונה, ורצון להשקעה, הוא מוביל למקומות שלאחרים אין גישה בכלל.
    תשתמשו בזהירות. בהצלחה.

#33 lazy me, ‏19/4/17
    נערך לאחרונה ב: ‏19/4/17
    פטריה צבעונית אוהב/ת את זה.
  14. lazy me

lazy me חבר חדש

לייקים:
    13
    וכמובן... שכחתי את הפרט הכי חשוב.
    אסור לבוא עם ציפיות. בכלל.
    בפעמים הראשונות באתי עם ציפיות לראות דברים, להרגיש דברים.
    וכשהציפיות שלי לא התמלאו, זה תסכל אותי מאוד. זה שיבש את כל התהליך.
    להיות בעולם אחר כשאתה עצבני על זה שאתה לא בעולם שחשבת שתהיה, אבל כשבפועל אתה אבוד עמוק עמוק בתוך עצמך בלי לדעת את זה באותו הרגע - זו חוויה מוזרה ומסוכנת.
    דווקא כשניסיתי סאלוויה כשאני לא מצפה לכלום (כי החוויה הראשונה ביאסה אותי), דווקא אז הכל נפתח בהפתעה גמורה ועוצמתית.
    בלי ציפיות. לא לצפות לכלום. לנקות את הראש לגמרי מכל תמונה או מחשבה.
    אני מרגיש שזה אחד הדברים הכי חשובים, בשבילי לפחות.

15. צחי

צחי קנאביסט

לייקים:
    156
    תודה אבל איך סאלוויה קשור לאשכול?
    המדובר פה הוא DMT - משהו אחר לגמרי.

16. פטריה צבעונית

פטריה צבעונית קנאביסט

לייקים:
    34
    הוא ציין שהוא לא קרא את הדיון בעיון, כנראה שם לב שהזכרתי את סלוויה בהתחלה. :p

תודה על התגובה, היה מהנה לקרוא... עוד לא התנסיתי בסלוויה ואתנסה בו ככל הנראה אחרי שאצבור יותר ניסיון עם פסיכדלים אחרים, אותו דבר לגבי DMT..רוב האנשים לא אוהבים את הצמח הזה ותמיד מרענן לקרוא אנשים שכן מעריכים את הקסם של הצמח הזה שלעיתים קרובות מספק טריפ שמכונה בדרך כלל "ביזארי"... אתה יכול להבא לכתוב את מה שרשמת בפורום הנוכחי של 'פסיכדליה למתחילים' בפוסט חדש או בפורום 'יומן מסע', אפילו להעביר עכשיו אם תרצה.

17. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    השטויות של הפסיכאטרים לא מעניינים אותך? אתה למדת רפואה אדוני היקר? לפי איך שזה נראה 12 שנות לימוד לא סיימת.

הם למדו את הנושא, זה התחום שלהם - תן להם את הכבוד פה.

חומרים פסיכדלים שעושים אנשים פלופים זה חומרים סטייל NBOMe. כאלה שמוכרים לך במסיבת טבע כ"אסיד"
    ושאר כימיקלי מחקר נוראיים

LSD-25 האמיתי בפני עצמו חומר בטוח מאוד. כנ"ל לגבי DMT. במובן נפשי והפיזי כאחד

נוגדי דיכאון וכדורים נגד חרדה הם הכרחיים באנשים מסוימים, ומצילים חיים ומשפחות.

אתה בכללל לא יודע על מה אתה מדבר, אתה חושב שלשנוא פסיכאטרים ותרופות פסיכאטריות זה בסדר כי זה "כימיקלים" וקנאביס זה טוב כי זה טבעי

אז אתה טועה, קנאביס יכול להזיק. להזיק מאוד אפילו לאנשים מסוימים (במובן נפשי, חרדות, פרנויות, סכיזו, לא חסר..)

18. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    בגלל שזה ראש בטמפ' מאוד נמוכה יחסית, כלומר היא שרפה את ה-DMT ממש ממש מעט ובעיקר נתנה לחומר להתאדות

ואדים הרבה יותר קלים בגרון כי הם לא יבשים כמו עשן, יש להם לחות

19. CostaElMalek

CostaElMalek קנאביסט

לייקים:
    169
    סלח לי על הבורות, איך שריפה יוצרת אדים?

20. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    זה לא בורות, אתה דווקא די צודק ואני טעיתי במונח שלי

למקרה שלא שמתם לב הם ערבבו את ה-DMT עם תעורבת עלים מיובשים. והשתמשו בראש מיוחד להורדת טמפ' השריפה

מה שקורה זה שהתערובת עלים מלמעלה נשרפת (נשרפת,אבל במידה ממש עדינה יחסית) והחום מהשריפה שלה גורם ל-DMT לבעבע ולהתאדות בסופו של דבר.
    יש גם קצת DMT שנשרף כנראה, בת'כלס אין לדעת

אבל בגדול זה הרעיון של הפטנט שלהם

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!