1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יומן גידול השוואתי בין חב' הדשנים Ecogen, Adnvanced nutrients [הסתיים]

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י Amitos, ‏12/3/17.

?

לאחר המסקנות שפורסמו, באילו דשנים תבחרו?

1. אקוגן, למה לשם יותר כשאפשר להוציא תוצאה יפה מאוד בלי כל הכאב ראש?

2. אדוונס, מתאים לי האחוזים שבהחלט מחזירים את הוצאות הדשנים ואת הוצאות הכאב ראש

3. חברת דשנים אחרת

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
  1. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    בדיוק.
    מעריך בין שבועיים לשלושה שבועות.

xtazon אוהב/ת את זה.
  2. grower420

grower420 קנאביסט

לייקים:
    104
    אווטדור. אחרי אין סוף קיטומים היא נקצרה בגובה 1מטר קוטר בערך של 2 מטר 400 גרם יבש סאטיבה (גידול התנסות)

Potter אוהב/ת את זה.
  3. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    יום 40 לפריחה -
    הוצאתי את כל הצמחים להסתכלות כללית, רואים שוני חד משמעי בתפרחת שבין השניים.
    לא צילמתי את זה משיקולי אנונימיות, את התמונה הגדולה תקבלו ביום הקציר (אפשיט את הצמחים מעלים ואשאיר רק תפרחות).

תמונות:

אקוגן (שימו לב איך חזר הצבע:eek:):

אדוונס:

Potter ו-אבינועם אוהבים את זה.
  4. WindForce

WindForce קנאביסט

לייקים:
    77
    כבר מעכשיו רואים שהאדוונס יניב יותר.
    אבל בתכלס שניהם נראים מעולה.

peter pan אוהב/ת את זה.
  5. נופי

נופי קנאביסט על

לייקים:
    273
    משחק הניחושים לפי העין בלבד?

האקוגן יוציאו בממוצע לאחד 15-17 גרם
    האדוונס יוציאו 20-23 גרם לאחד בממוצע

:)

6. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    פעם שעברה הייתה לך סטיה של 16% כלפי מטה:D

7. נופי

נופי קנאביסט על

לייקים:
    273
    אני שמרן :cool:

8. אלפסי

אלפסי חבר חדש

לייקים:
    25
    אחלה ניסוי. ותודה על ההשקעה זה לא מובן מאיליו.
    האדוונס נוטריטס ינצח את הניסוי הזה, זה לא חוכמה, כי יש כאן שילוב של 20 מרכיבים בסטאפ שנבדק פעמים רבות ושוכלל בלי סוף (גם ע"י החברה וגם עי" הבודק) ..האקוגן עומד לבד כדשן בסיסי מול כל הטכנולוגיה הזו שבאה בעשרים בקבוקים שמתוזמנים על המילימטר.
    אבל ברמת העיקרון אפשר להעמיד סטאפ זול מאד, שישלב ערבוב אדמה קצת יותר מוקפד (תוספת של הומס כופתיות ושאר פינוקים), עם שיכלול של השימוש באקוגן (אני למשל הייתי נותן יותר בלומבסטיק בהשקייה אחרונה עם אקוגן כי יש מקום באיסי) ואולי תוספת של עוד בקבוק דשן מסחרי אחר כמו אטזין ,סוייל בוסטר או בלום סימולטור של אטמי..עדיין הרבה יותר פשוט וזול מעשרים בקבוקים.
    לדעתי סטאפ זול שיוציא מעל 0.75 גרם לוואט ישכנע גם את הספקנים הגדולים שדישון זול עושה את העבודה. גם אם באותם תנאים דשן יקר יוציא 10% יותר.

ושוב תודה ובהצלחה

#348 אלפסי, ‏20/4/17
    נערך לאחרונה ב: ‏4/5/17
  9. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    10% יותר יבול באדוונס משמע אקוגן ניצח את הניסוי.

35%+ יענה על הדרישות של מי שמוכן לשלם עבור דשן יקר, ולהסתבך עם המון בקבוקים כמובן.

מה שחמק מעיניך זה את "דברי המומחים" שטוענים שמלבד A+B של אדוונס, כל מה שלא רשום עליו יחסי NPK מבחינתם רק מים, ויותר מכך, מי שקונה את המים האלו פשוט פראייר.
    מספיק שאצליח להוציא מעל 35% יבול בשביל לא להיות פראייר, לא בשבילי ולא בשבילם, שאגב די נעלמו מאז הפוסט הזה.

Bazilio, Potter ו-peter pan אוהבים את זה.
  10. אלפסי

אלפסי חבר חדש

לייקים:
    25
    זה ברור לי שרק אקוגן פרפקט לא מספיק, הצמח נע במחזור החיים שלו וצורך כל פעם כמויות אחרות של יסודות כימיים. בקבוק אחד לא יענה על הצרכים בצורה מושלמת . אבל שים לב שגם אתה שיכללת את התהליך של אדוונס נוטריטס והוספת בלומבסטיק לעשרים בקבוקים שלהם (למה אגב ?).. ככה שגם הכי יקר אפשר לשפר.
    מספיק שמישהוא יריץ יומן גידול זול , וייצר "טבלת השקייה" חלופית , כדי לפתוח לכל השאר הכיוון הזה. זה כואב לראות אנשים מפרקים בהיידרושופ 10K כדי לגדל 4 צמחים. וגם נראים כמו מעבדה של נא"סה.

11. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    תוספת PK, יש גם את האוברדרייב של אדוונס, אבל הוא מרוכז פחות.
    כל עוד כל הצמחים מקבלים את התוספת הזו זה לא מפריע להליך ההשוואתי.

ובכל זאת, יש חוות שלמות שמגדלות עם אקוגן.

עכשיו ברור לי באופן אישי למה, המטרה פה היא להוציא מהסטיגמה שחווה עושה משהו אז המגדל הביתי הפרטי צריך לעשות גם. אם הפרחים יהיו טעימים באותה מידה, ניחא, יבול גדול זה תמיד טוב.
    אם יהיה מדובר פה גם ביבול וגם בטעם/ריח אז אני חושב שגם החוות יכולות ללמוד משהו קצת לפני שהן מתחילות לייצא ;)

12. אלפסי

אלפסי חבר חדש

לייקים:
    25
    אנחנו לא חווה :) להערכתי הם מפזרים כמויות אדירות של דשנים אורגניים לפני שהם הופכים את האדמה
    מה שמחזיר אותנו להתחלה .. ראש בראש אמיתי בין דשנים זה רק בקוקוס שם הערכים של האדמה הם אפס ..
    אם השתמשת באדמת שתילה מין הסתם שגם היא חלק מהמשוואה. ואם אפשר לייצר אדמה טובה יותר לצמח שלנו בזול אדרבה.
    קראתי את הוויכוחים על אקוגן, מה שניסו להעביר לכל אורך הדרך שהגישה הזולה אומרת שפשוט צריך לענות על הצרכים במקום לקנות מראש את הכי יקר. לא הסבירו נכון כי אקוגן פרפקט הוא לא פתרון פלא ולדעתי בקוקוס הוא היה נוחל מפלה משפילה מול כל דשן מסחרי. זה הבעייה בפנאטים של האינטרנט יש להם רק תמונה אחת בראש.

נחזור לניסוי - ברגע שחקרת את הטבלה והדשנים של אדוונס והגעת למסקנה שצריך בלומבסטיק אז גם הפיתרון שלהם לא מושלם .. את אדוונס שיכללת עד המילימטר האחרון לא הספיק לך אוברדרייב..בזמן שהאקוגן קיבל יחס חובבני וממש לא נתת בגז.
    מי שיגדל עם אקוגן לאורך זמן יגלה לדעתי שאולי צריך לתת יומיים יותר בגדילה ואוליי שבוע יותר בפריחה, או לשפר את מצע השתילה מראש , או להוסיף עוד סוג של דשן , ואולי ללחוץ עוד קצת ולהוסיף יותר בלובסטיק ולהשתולל יותר עם הערכים של ה-EC כי יש מקום.

אם יש פה מגדל של אינדור מסחרי עם אקוגן פרפקט אני ישמח לשמוע את דעתו, בטח אם ניסה בקוקוס.. גם יומני גידול 600W יכולים לתת תמונה מספיק טובה...ככה זה סתם לעבוד עם עניים קשורות

13. gloona

gloona חבר חדש

לייקים:
    17
    נראים מקסים...
    תפעיל רגש..אם חלקן תרצנה יותר זמן,תן להן להבשיל בזמנן.
    אני עם אקוגן+pk13,14 מקבל מפלצות

אלפסי אוהב/ת את זה.
  14. אלפסי

אלפסי חבר חדש

לייקים:
    25
    PK13/14 הוא גם אחלה פתרון זול בהשוואה לבלומבסטיק
    אתה מגדל באדמה או קוקוס ? תוכל לשתף בתוצאות של כמה גרם יוצא, ועל איזה מנורה ?

15. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    יש לי כרגע מחזור לייב תחת 600W רק אקוגן. פריחה תחת 1200W.
    Don't you worry :)

ד"א לגבי הבלומבסטיק - סתם תוספת pk, ברור שהצמחים לא ביקשו את זה. זה לא שעשיתי משהו עילאי שאדוונס לא עלו עליו. הכל טוב!

canna420 ו-אלפסי אוהבים את זה.
  16. אלפסי

אלפסי חבר חדש

לייקים:
    25
    כל הכבוד על ההשקעה בקהילה
    אם תסיים סיבוב עם יחס טוב של גרם לוואט זה יוכיח שאפשר לגדל באקוגן בלי בעייה . אפילו שיש בשוק דשנים יותר טובים, שכל אחד יעשה את החשבון שלו לגבי עלות תועלת ..תכלס בפער אפשר להוסיף פד"ח או מתקן אוסמוזה . יש המון דרכים להעלות יבול ולא בטוח שהכאב ראש של עשרים בקבוקים שווה את זה.
    אני "תקוע" לעוד חצי שנה לפחות עם הדשנים של אטאמי .. אבל בשביל כמה צמחות בחוץ אצל חבר נראה לי שאדמה טובה עם דישון פשוט יכול לפשט את התהליך.

17. gloona

gloona חבר חדש

לייקים:
    17
    אדמה ,
    600w בפריחה,
    דשן בכל השקיה,
    מי ברז - 370ppm TDS
    ,מים + דשן 1000-1400ppm - TDS

#357 gloona, ‏20/4/17
    נערך לאחרונה ב: ‏20/4/17
  18. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    מחזור אחרון אקוגן 2 וחצי מיל כמעט כל המחזור seaweed extract גם מוסיף 1 מיל לליטר
    pk 13/14 אני נותן 4 שבועות בפריחה ppm 1300 משתדל לא לעבור.תחת 1300 w תאורה מ3 מנורות 300w בבנייה עצמית מנורה 1 600w hps ואחת 400hps
    3 צמחים בסקרוג .יצא לי יבש 680 גרם.אני יודע שזה לא הכי שאפשר אבל לי זה מספיק.מעדיף להתעסק עם כמה שפחות דשנים

19. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    שמע, 0.52 גרם לוואט זה לא נתון שאתה אמור להסתפק בו.
    אם כבר 1300W למה לא לשאוף ל0.9 גרם לפחות? אתה עושה משהו לא בסדר ואני לא בהכרח מצביע על אקוגן (אבל זו בהחלט יכולה להיות אחת מהסיבות).

דעתי היא שזה לא המקום לרשום את זה. תפתח נושא מסודר.

20. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    אח שלי על תשכח שזה מ3 צמחים .יש גבול לכמה שאתה יכול להוציא מ3 צמחים בגידול פנים
    לפי הכיתוב שלך הייתי צריך לצאת עם 1250 גרם .לפי 0.9 .לא נתקלתי לא ראיתי

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!