1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה ממבינים בלבד !

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Mkush, ‏22/4/17.

1. gloona

gloona חבר חדש

לייקים:
    17
    כשתתגבר על הבעיה,
    נשמח כולו אם תשתף אותנו איך פעלת ?ומה התוצאה?

2. Mkush

Mkush חבר חדש

לייקים:
    8
    בדקתי גם את הכיוון הזה והסימנים שראיתי בפורמים בחו״ל למינהם גם לא היו רחוקים משלי כך שזאת גם אופציה , רק דבר אחד לא הבנתי ..מה דרכי הטיפול בעניין ?
    אתן לכולכם כאן שוב יותר פרטים בתקווה שתצליחו להגיע לפתרון
    רק העלים העליונים ניזוקו התחתונים נשארו ירוקים ויפים , העלים החדשים שמתחילים לצאת יוצאים בגוון צהבהב יותר , הכתמים בהתחלה נראים כמעיין עיגול לא משורטט כמו בתמונה הראשונה ולאחר מכאן הופכים לסוג של פס שרוף ... מה זה לעזאזאל ?!?! זה כבר יותר מסקרן אותי מאשר מלחיץ אותי
    מה עם קרדית העכביש אגב ? סתם קפץ לי לראש .

3. Mkush

Mkush חבר חדש

לייקים:
    8
    התחושה שלי היא שזה סוג של חוסר באמת כמו שציין Amitos , הרי שימו לב מה קורה ... רק העלים העליונים ניזקו מה שאומר שיסוד מסויים לא מצליח לטפס למעלה הצמח , לאחר הכתמים מופיעים פסים שרופים מה שאומר שבהתחלה הצמח מאותת על החוסר ושהטיפול לא מגיע אותו איזור פשוט נשרף .. נשמע כמו היגיון פשוט , השאלה העיקרית היא אם זה באמת boron כמו שציין Amitos
    במחשבה שניה אם זה היה טפיל מסויים אין סיבה שהוא היה מתמקד רק בעלים העליונים

4. eliran

eliran קנאביסט

לייקים:
    27
    קודם כל שלום לכולם , ושלום לך בעית סידן חמודה .
    תראה עברתי קצת על התגובות של החברה כאן ועל התיאור שלך לבעיה לפני הכל , חברים יקרים אומנם כוונותיכם טובות אבל אל תטעו אם אינכם בטוחים לגבי בעיות מהסוג הזה , זה לא עוד חוסר חנקן או השקיית יתר .
    הבעיה שלך היא חוסר סידן , לגבי עניין הבורון שראיתי את ההמלצות לגבי החומצה שהמליצו לך לקנות כאן , רד מהעניין ומהר !
    בורון נקלט דווקא מעולה ברמת חומציות שציינת אבל סידן לצערי אינו נקלט ברמת חומציות של 5.8 , אגב אחד הסימנים המובהקים למחסור בבורון זהו האפרה של העלים , כלומר הם מקבלים מעט גוון אפור וכתמים זה משהו שאינו קיים לרוב , אלא ישר סימני שריפה בסמוך לצמיחת העלה .
    הפתרון למחסור בסידן לשמחתך די פשוט , תבצע שטיפה טובה ותן להם אהבה .
    אני מצרף לך כאן גם תמונה שתוכל לעזור לך להבא עם חוסרים למינהם וקליטתם לפי רמת חומציות , המון בהצלחה .

5. eliran

eliran קנאביסט

לייקים:
    27
  6. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    גם כוונותיך, אבל אל תטעה אם אינך בטוח. (פצצ)

מחסור בבורון:

סימפטומים - נקודות לא סימטריות בצורת שריפה
    החמרה - פסים שרופים על העלה
    תופעות נלוות - קירזול בעלים, יובש ולבסוף מוות רקמה.
    מחסור בבורון גם יכול לעבור לגבעולים עצמם.
    קורה רק בעלווה העליונה ונספג הכי טוב ב6.5PH

אפשר גם להתקטנן איתך @eliran ולהגיד לך שהוא כבר ביצע שטיפה, והביא מנת קל-מג, שכמו שאתה בטח יודע כוללת בתוכה ניטראט סידן זמין לצמח.
    מה שראינו עד כה, לפי התמונות והנתונים שהוא סיפק - מחסור מובהק בבורון.

@Mkush , רוצה לפתור את הבעיה? סיפקתי לך את המידע המתאים, בהצלחה!

eliran אוהב/ת את זה.
  7. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    וואי וואי אני מריח אבק שרפה

8. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    על פרל הארבור הגיבו עם הירושימה:mad:

AutoBlackBerryKush ו-canna420 אוהבים את זה.
  9. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    ונגסקי מה צ'יפס
    ("הערנו ענק משנתו")

10. eliran

eliran קנאביסט

לייקים:
    27
    היי Amitos , תראה הסימפטומים שציינת וכל שאר התופעות הנלוות לבעיית הבורון אכן נכונים אבל בוא נעצור רגע ונשים לב לסימפטום מאוד חשוב שמעיד על ההבדלים בין התמונות ששלחת לתמונות שפותח השרשור העלה , אתה שם לב להבדל הגוון בעלים ? בתמונות ששלחת הם ניראים יותר ירוקים מירוקים מה שמביא אותי לתובנה אחרת לגמרי , אני מתאר לעצמי שאתה יודע שמחסור בבורון מלווה לרוב גם במחסור בסידן עקב רמת חומציות לא יציבה במצע . (בידיוק כמו שפעת שמלווה בחום וכאבים ושאר ירקות )
    מה שקרה כאן בעצם זה כמו שאמרת זה התחיל במחסור בבורון שהתלווה לו מחסור בסידן בהמשך (לפי הצהבת העלים ) ומה שקורה כרגע זה שהצמחים שלו סובלים משניהם במקביל .
    לעניין הפתרון , אינני יודע אם חומצה בורית זה מה שיפתור את הבעיה כמו שהיא יכולה לחרב את הצמח קלות , ( בורון עד לפני שנתיים גרם לנזק עצום בשדות חקלאיים באזור הצפון )
    אני לא מבין גדול בעניין המינונים של החומצה הבורית , אבל אני כן יודע שכל סטיה של עשירית מיליגרם יכולה להיות קטלנית עבור הצמח , אם תמליץ לו על כמות מדודה מניסיונך האישי , סיכוי גדול שזה יפתור לו חצי מהבעיה ואף יותר .
    בכל אופן שמחתי לעזור והוויכוחים האלו רק גורמים לי להבין כמה התגעגעתי לפורום , שיהיה המון בהצלחה .

קואלה, אמנות-הגידול ו-Potter אוהבים את זה.
  11. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    תאמין לי, ויעידו כולם (גם החתימה שלי)
    המלצתי אין ספור פעמים על קל-מג לפתור בעיות.
    אני מכיר את החוסרים של סידן/מגנזיום כ"כ טוב שאין לי בעיה לרשום זאת בהרף עין.
    פה פשוט זו לא הבעיה, והתמונות שהוא העלה + המידע שסיפק לא משאירים לי מקום לספק.
    בעיה קלאסית של מצע לא מאוזן. אתה יכול לשטוף ולאזן והכל יהיה טוב, אבל אם הבעיה קריטית - חומצה בורית במינון שהמלצתי בהחלט תפתור אותה.

Potter ו-eliran אוהבים את זה.
  12. bushbush

bushbush חבר חדש

לייקים:
    15
    הבעיה שלך היא ללא ספק מחסור. אבל הוא לא נגרם כתוצאה ממחסור ביסודות בתמיסת ההשקיה אלא פשוט מעבודה לא נכונה.
    אתה עובד באדמה ומאזן כאילו אתה בהידרו זה כל הסיפור...
    בפעם האלף באדמה לא מאזנים! ואם אתה כבר ממש רוצה לאזן תאזן בין 6.5-7.0 שאתה עובד באדמה.
    סביבת השורשים שלך חומצית מידי ובגלל זה היסודות לא נקלטים.
    אה וכמובן גם עבודה עם מיי אוסמוזה מיותרת לחלוטין הדבר היחידי שהיא תורמת לו זה בזבוז מים ויוצרת חוסרים בצמח.

13. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    לאורך כל ההודעה שלך תהיתי לעצמי איפה החידוש שלא נאמר כבר בפוסט הזה.. עד שהגעתי לשטויות שרשמת על אוסמוזה.
    לפי דעתי אם אמרו משהו בפוסט הזה שזהה למה שאתה רוצה לומר, אין טעם לרשום אותו שוב.
    במיוחד כשאתה משלב אותו בדעת מיעוט לא רלוונטית (הערה בונה כמובן).
    נו טוב, הפוסט הזה מוציא את האני ההתקפי.. סליחות בכיפור.

14. bushbush

bushbush חבר חדש

לייקים:
    15
    זה לא מוציא את האני ההתקפי זה מוציא את האני שצועק בלי כמובן להגיד כלום...
    זה שמשהו הוא דעת מיעוט לא הופך אותו לפחות נכון.
    כל מילה שרשמתי על אוסמוזה נכונה. מערכת אוסמוזה נועדה לטהר מים אין שום סיבה להוציא מינרלים מתוך המים שהצמח זקוק להם. בתהליך כ80% מהמים נשפכים לפח.
    להשתמש באוסמוזה זה נטו טיפשות. אשמח לשמוע על גידולים חקלאים שמגודלים במיי אוסמוזה. ואשמח לשמוע איזה יתרון יש לגידול שכזה. חחח עוד פראייר שקנה מערכת אוסמוזה.

סוטולבוטול אוהב/ת את זה.
  15. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    למה לשמוע, תוכל לראות.
    עשיתי המון מחזורים בשביל להפוך אוסמוזה לדרך קבע.
    ה"מינראליים" שאנחנו זורקים בטיהור הם לא יותר מברזלים ומתכות "כבדים" שאנו הופכים את המים באמצעות הטיהור ל"קלים".
    לצורך העניין, מים רכים בתוספת קל-מג הם 100% ממה שהצמח כן צריך, ללא המתכות המיותרות והכבדות.
    אין ספור גידולים במערכת אוסמוזה היו בריאים יותר, הניבו יותר ובשורה התחתונה היו ירוקים יותר.
    אני לא צועק כאן סתם, אין לי זמן לזה. אני פשוט מעיר כשצריך ואתה יכול לקבל או לא לקבל את זה.
    הערה על אוסמוזה מיותרת.

אם אתה מחפש לשמוע על חקלאים? צא מזה. מתי כבר תבינו איך עסק עובד? יש הוצאות ויש הכנסות. אם אפשר למקסם הכנסות בהורדת ההוצאות כך העסק יעבוד.
    מים רגילים בהחלט עובדים, אך מי אוסמוזה, יקרים יותר - עובדים טוב יותר.
    זה לא מה שהחקלאים מחפשים בחישוב עסקי של עלות+תועלת.

Potter, דוד גו ו-אבינועם אוהבים את זה.
  16. bushbush

bushbush חבר חדש

לייקים:
    15
    צמחים לא צומחים יותר טוב במיי אוסמוזה הם לא בריאים יותר ולא מניבים יותר. והנושא נחקר ונבדק אין ספור פעמים.
    מיי ברז בארץ אינם יכולים לגרום שום נזק לשום צמח בגלל הרכב המתכות שבהם. יותר מיזה זה בכלל לא רלבנטי כי הצמח אינו מסוגל לספוח מתכות כבדות דרך השורשים.
    מעבר לכך רוב מיי הברז בארץ הם כבר מותפלים כלומר הם כבר עברו את הסינון של כל המלחים ושאר החומרים ואחכ החזירו להם רק את מה שצריך.
    גידלתי גם אין ספור מחזורים גם עם אוסמוזה ללא ספק אחת משתיי ההשקעות המטופשות ביותר שעשיתי בתחום.
    בטח בתגובה שלך תחפור שבהידרופוניקה זה חשוב אז תוותר זה גם שם מיותר.
    ואם אתה מתעקש על אוסמוזה אז תעבור למיי מזגנים ותהייה ככה הרבה יותר אקולוגי ולא תבזבז 4 ליטר מים על כל ליטר מים שאתה משקה, קצת מודעות סביבתית לא תזיק.

Some0ne אוהב/ת את זה.
  17. shisha

shisha חבר חדש

לייקים:
    0
    שנה גישה גבר.
    גם במחזור אלף אתה מתלמד וגם גנן מתחיל יכול ללמד אותך טריקים.;)

18. אמנות-הגידול

אמנות-הגידול אחד שיודע

לייקים:
    637
    אין כמו לגדל אקוופוניקה עם דגים, אצות, צמחי מיםם פשייי

hydrotony, קואלה ו-אתנול אוהבים את זה.
  19. bushbush

bushbush חבר חדש

לייקים:
    15
    אקוופוניקה זה מעולה אבל לגידול ירוקים למיניהם. לקנאביס המערכת לא מתאימה ולא תצליח לספק את דרישות הצמח.

20. Some0ne

Some0ne קנאביסט

לייקים:
    147
    לפי מה שאני יודע אוסמוזה טוב להידרופוניקה ורוב מי שמישתמש במערכת עובד עם הידרופוניקה בגלל
    שזה נותן לך יותר אפשרות לעבוד עם דשנים במים
    עם ראיתה שיש אנשים בחו"ל שמגדלים עם מיי אוסמוזה זה בתך בגלל שהמים שיוצאים להם מהברז הם במצב לא טוב
    יעני PPM גבוהה
    אבל עצלנו בישראל המים במצב טוב ככה שאין טעם לזה

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!