1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

אדמה ודשן למערכת אוטופוט (AUTOPOT) .

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י LIFEONPUFF, ‏25/5/17.

1. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    שלום חברים.
    יש לי 4 עציצי אוטופוט של 25 ליטר כל אחד ומיכל מילוי של 47 ליטר. אין לי "כיפות אוויר" בעציצים. האם אפשר לגדל ב 100% אדמה, או שחייבים כל מיני שילובים אחרים כמו לזרוק טוף בתחתית, או לערבב 30% פרלייט עם 70% אדמה וכאלה ?

מה לגבי דישון? הייתי מעדיף להוסיף את מה שצריך ישירות למיכל בכל מילוי, אבל מבחינתי גם דישון ידני בא בחשבון (אם אפשרי לעשות את זה כשמגדלים באוטופוט...)

תודה!

2. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אדמה באוטופוט זה מתכון לאסון, אתה חייב השקייה עם נגר באדמה..
    ממליץ לך ללכת על קוקוס פרלייט ודשן מינראלי

3. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    תודה על התגובה! לא בטוח כ"כ שהבנתי...
    אתה מתכוון שאם עובדים עם אדמה חייב שיהיה נגר, ובגלל שבאוטופוט אין נגר אז זה לא מתאים ?

אני מנסה לעבוד עם חומרים שאנשים כבר מכירים ומנוסיחם איתם ויוכלו לייעץ לי בהמשך...
    מה שכן, אני ממש בתחילת הדרך ואם זה חוסך לי מדידות ובקרות למינהן, זה נשמע לי כדאי. למרות שהבנתי שכך או כך, עדיין צריך לבדוק ולמדוד תמיד...

לגבי דשנים אשמח אם תוכלו לכתוב מוצרים ספציפיים...סליחה אם אני אומר מילה גסה, אבל...התקציב דל...
    אקוגן ? יכול לעבוד ?

נ.ב
    ואם זה קוקו-פרלייט אז 50 %אדמה 50% פרלייט ?

4. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    אפשרי גם עם אדמה בתוספת פרלייט.עדיף כמו שאמר החבר לעבוד עם קוקו.שטיפה טובה ליפני אבל ממש טובה.אתה יכול לקנות את הקוקוס בחנויות ייעודיות להיידרו שק של 50 ליטר ממש לא יקר.בקשר לדשן אקוגן יכול להיות טוב .אם בא לך להשקיע קצת יותר אז יש דשנים טובים יותר
    עוד דבר לדעתי חשוב לבדוק ec ph על בסיס קבוע למרות שאפשר גם בלי אבל זה מתכון לבעיות.אני בודק.
    תתחיל ותשאל השתדל לעזור

5. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    גידול באוטופוט יהיה לך יותר יעיל עם מצע של קוקו-פרלייט, אם אתה בכל זאת
    מגדל באדמה אני ממליץ לך על יחס זהה - 50% אדמה ו-50% פרלייט בשביל שהמצע
    יהיה מאוורר היטב.

כפי שכבר בטח ראית בפורום ובמגזין - אקוגן בהחלט יכול לעבוד.

6. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אם אדמה זה חובה מבחינתך (לא מבין למה..)אז תשקיע לפחות בכיפות אויר..
    אבל לא תרוויח כלום בגידול אוטופוט באדמה, אם אתה רוצה לקבל איזה פלוס מהעבודה עם אוטופוט תשתמש במצע קוקוס ותתיחס אליו כמו לגידול הידרו.
    באדמה עדיף לך להשקות מלמעלה עם נגר כמו שצריך...
    מקווה שהנקודה שלי מובנת חח

7. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    סבבה, אז אני מתארגן על מוצרים לבדיקה של PH ו EC. אם אני רוצה עלות רמה אחת מעל אקוגן, כמה יהיה ההפרש במחיר ואם אפשר בבקשה דוגמא למוצר חלופי שהוא דרגה אחת מעל...סבבה, אז אני מתארגן על מוצרים לבדיקה של PH ו EC. אם אני רוצה עלות רמה אחת מעל אקוגן, כמה יהיה ההפרש במחיר ואם אפשר בבקשה דוגמא למוצר חלופי שהוא דרגה אחת מעל...

כן, ראיתי ואהבתי מאוד, רק רציתי לוודא שזה מתאים גם למצב שבו מוהלים את הדשן בתוך המיכל השקיה הגדול. במידה ואני רוצה קוקו-פרלייט, אני קונה כזה ומערבב עם פרלייט? או שזה כבר מוכן ? :
    http://www.i-h.co.il/shop/50l-coco-litemix/

ממש לא חובה מבחינתי, אתם המומחים. פשוט זכורות לי כמה תגובות לגביו שהוא מצריך שטיפות וכל מיני כאלה, אני מעוניין בכמה שפחות התעסקות (וכמה שפחות מקום לטעות).

תודה על כל התגובות אנשים טובים.

8. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    לא כתוב שם את ההרכב של המצע מלבד קוקוס, אז כדאי לשאול אותם בחנות,
    אבל אני מניח שאתה יכול להוסיף לשם קצת פרלייט...

9. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    אתה יכול לעבוד עם ביונובה יש להם איזה דשן היידרו מינרלי אני לא זוכר את השם אתה יכול לשאול בחנות.זה בקבוק אחד של ליטר שהוא הבסיס וכדאי גם קל מג שיהיה בארון למקרה של חוסרים
    שאלה? יש לך צמחים כבר או שזרעים יחורים איך אתה מתחיל

10. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    לא ייחורים אחי, הנבטה. יש הבדל במה שאצטרך ?

11. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    לא אין ממש .אבל כדאי להתחיל נכון.תנביט בנייר כמו שצריך ותכניס את הנבטים לעציץ 3 ליטר ותן להם לגדול קצת .לפחות 10 ימים ואחרי להעביר לאוטופוט.אני אפילו משאיר יותר לתת לשורשים לזחול למטה שיהיה להם קל להגיע לרטיבות באוטופוט

12. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    בגלל שאלה זרעים ממקור לא ידוע, יש מצב שזה יהיה אוטומט. מקווה שלא, אבל מי יודע...מה שכן, הנבטתי זרע אחד לפני חודשיים בערך והוא יצא נקבה, אז נקווה לטוב...
    אם בסופו של דבר זה לא אוטומט, והכנסתי אותו מלכתחילה לעציץ הגדול, אכלתי אותה ?

13. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    שטיפה בקוקוס עושים בהתחלה של הגידול וזה רק להשקות עם הרבה מים נקיים ולתת למים לזרום דרך המצע.. זה הכל..
    לאומת זאת שטיפה באמצע המחזור בגלל עודף מלחים בקרקע יכולה להיות כאב ראש באוטופוט..
    לדעתי, להציף מצע אדמה במים(ודשן) בלי אפשרות של ניקוז יעלה את רמת המלחים במצע ותהיה חייב לבצע שטיפות לעיתים תכופות מדי..

14. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    קיצר, על זה נאמר, קוקו-פרלייט בראבק :) אז למלא את ארבעת העציצים ולעשות להם טוש?

15. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    בדיוק,.
    אני באמת לוקח אותם למקלחת ונותן שטיפה טובה עד שהמים שיוצאים בתחתית נקיים ולא חומים מהאבק והלכלוך, נותן להם כמה דקות לטפטף וממקם בחלל גידול..

16. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    וואלה לא .אני עושה כל שלושה שבועות .פשוט מאד אחי.נותן סקוויז על הצינור הראשי שלא יעביר מהתמצית השקייה לאוטופוט.ונותן מים מאוזנים בהשקייה רגילה.לוקח לא קצת יותר זמן לרדת לנגר בגלל הבד אבל עובד יפה.כל זה בזמן שיש מגש ניקוז.
    אחרי שסיימתי אני פותח את הצנרת והכל פצצה

17. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    יפה. ומה שאני אומר זה שאם אתה שוטף את הקוקוס כל שלושה שבועות את האדמה היית צריך לשטוף הרבה הרבה יותר אם זה היה עוזר בכלל..

18. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    יש מצב אחי

19. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    והיום בפינתנו "דברים שאתה צריך לקנות ולא העזת לשאול כי פחדת שיגידו לך שצריך"- מגש ניקוז.
    קונים מגש במידות אורך/ רוחב המדויקות של האוהל ? רק בגודל השטח מתוך האוהל שבו מונחים העציציצם? לקחת קצת יותר מזה?
    נ.ב
    לגבי השטיפות שעושים תוך כדי המחזור גידול - שוטפים את העציץ כולו אפילו שעכשיו יש בו גם פרלייט ולא רק קוקוס ?

20. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    תשמע רק עכשיו ראיתי שאין לך כיפות אויר .תשמע זה must בלי זה כדאי לך לגדל בעציץ רגיל למה הצמחים לא יגדלו טוב ויעשו לך בעיות
    אתה שוכח שהשורשים טבולים במים ובלי חמצן לשורשים אתה בבעיה.בקשר למגשים תקנה לפי גודל האוהל
    השאלה השנייה לא הבנתי?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!