1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

המלצה למודדי PH, EC, שאר המדדים שאני צריך וחומרים מאזנים...

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י LIFEONPUFF, ‏28/5/17.

1. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    אוקיי אנשים טובים, הרשימת קניות שלי נראית כמו משהו שלא יגמר לעולם...כנראה הקשבתי יותר מדי למשפטים כמו "מים, אוויר אדמה"... בכל מקרה, אשמח להמלצתכם:
    אני הולך לעבוד עם אוטופוט, מצע קוקו פרלייט. כיפות אוויר לאוטופוט (פשוט הבנתי שאני חייב). למיטב הבנתי, מה שאני צריך מבחינת מדידות : מודד EC, מודד PH + חומר שמעלה PH + חומר שמוריד PH. בבקשה תתקנו אותי אם אני טועה.
    (מד טמפרטורה ולחות כמובן שיש).
    יעזור לי מאוד אם תוכלו לציין דגמים ספציפיים. התקציב הוא המינמלי ביותר שאפשר להוציא כדי להביא משהו שעושה את העבודה ולא מעבר לכך. בכל מקרה אני מתכוון ללכת על מודדים דיגטלים אז הבנתי ששניהם יחד צריכים לצאת כ 450 ש"ח ...

תודה חברים!

2. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    זה פחות או יותר המחיר....(כמובן שב EBUY יצא יותר זול)
    אתה לא צריך PH UP אלא אם אתה הולך לעבוד עם כמות מאוד גדולה של מים....אחרת אתה פשוט מוסיף מים (שבברז הם בדכ כלל ב PH גבוהה מהרצוי) בשביל להעלות
    רצוי להצטייד בנוזל לכיול של המד חומציות
    *אני עובד עם המדים שמוכרים בהידרושופ של חברה שנקראת HM
    עד עכשיו לא נתקלתי בבעיות איתם וכמובן שקיימים בשוק מדים הרבה יותר טובים

בהצלחה אחי

3. OUTDOOR - שיטות ונסיונות

לייקים:
    8
    נכון שני מדדים אחד של HM - מוליכות והשני PH - milaukee יש באיביי ואמזון מבצע קומבו על שניהם

4. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    תודה רבה על הטיפ עם החומציות והמים מהברז, באמת לא חשבתי על זה :) אני כנראה אלך על המודדים שציינת כי אני לא מתעסק עם איביי וכו'...

אולי תוכלו לעזור לי בשאלה נוספת... במידה ואני הולך לעבוד עם קוקו פרלייט, אחרי ההנבטה אני מעביר אותם לעציצים קטנים של קוקו פרלייט לעשרה ימים בערך? או לאדמה רגילה ומשם לקוקו פרלייט?
    תודה!

5. Some0ne

Some0ne קנאביסט

לייקים:
    147
    עם אתה רוצה לחסוך יש מדדים טובים בEBAY משהוא כמו 5-6$ דולר כול אחד
    הם "עושים את העבודה ולא מעבר לכך"

בקשר לקוקו כן לעציצים קטנים של קוקו פרלייט

6. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    וואו זה חוסך יםם כסף. יש מצב לשלוח לי קישורים למודדים כאלה עם משלוח לארץ? אני פשוט ממש לא מתמצא ולא מבין בזה..
    לגבי העציצים, הם יהיו בסוף בעציצי 25 ליטר. באיזה גודל עציצים הכי קטן זה יהיה בסדר לשים אותם ב 10 ימים הראשונים?
    תודה!

7. Some0ne

Some0ne קנאביסט

לייקים:
    147
    http://www.ebay.com/itm/New-Digital...hash=item56837068e9:m:mixltySvZ1bEdPK1JQIQs3g
    12$ TDS וPH

הקטע שעושים את זה ומחליפים עציצים זה בגלל שיהיה קצת בעייתי להשקות צמח בין יומיים בעציץ 25 ליטר
    אז זה לא משנה אתה יכול גם ישר להכניס אותו לעציץ 25 ליטר
    אבל עם אתה רוצה תכניס אותו לליטר או 3 ליטר ואז לעציץ ה25 ליטר
    וזה גם לא מחייב 10 ימים אתה יכול לשמור יותר מ10 יום

8. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    הרבה תודה על התשובות. לא יאומן ששני המודדים האלה יעלו בארץ לא פחות מ 360 שקל ובהזמנה מאיביי זה פחות מ 40 שקל...זאת התלבטות גדולה כי צריך להמתין כשלושה שבויות לפחות עד שזה מגיע. יש מצב שאין שם באיביי אפשרות לצמצם את החיפש רק למכירות שמאפשרים בהן משלוח אקספרס?

9. Some0ne

Some0ne קנאביסט

לייקים:
    147
    תדבר עם המוכר למשלוח מהיר יעלה עוד איזה 40-100 שקל

10. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    סבבה, זאת תהיה פעם ראשונה להתעסק עם זה אבל לגמרי שווה ת'מאמץ. אני רואה שלא מנפנפים אותי אז אולי אנצל את זה לשאלה נוספת...
    קניתי מערכת אוטופוט ביד שנייה. 4 עציצי 25 ליטר + מיכל 47 ליטר. אני צריך שיכינו לי בחנות את המערכת צינורות: צינור ראשי ארוך (שיוצא מהמיכל) ומתפצל לארבעה עציצים שיושבים בחלל 1.2X1.2 . יעשו את זה בשבילי בחנות או שאני צריך להתעסק עם זה לבד? וכמה אני צריך לשלם על זה בערך?

11. Some0ne

Some0ne קנאביסט

לייקים:
    147
    אתה תעשה את זה לבד
    תיקנה צינור 5 מטר
    מפצל X ומפצל T זהוא מספיק ל 4 עציצים
    יעלה 20-30 שקל

12. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    תעשה השוואה בין אותם המוצרים בדיוק....זו לא חוכמה להשוות פרארי ל טאטא
    אל תשכח גם את העניין השירות ואחריות שלא קיימת אצל המוכרים הסינים
    לדעתי אם אתה מזמין באיביי תחפש מוצר שהוא לא הכי זול ולא הכי יקר ושיש עליו ביקורות חיוביות

13. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    blue lab אחד הטובים אם לא הכי טוב. מדוייק מהיר ונשמר לאורך זמן

14. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    צודק, אבל אם מדובר רק בנסיעה הלוך וחזור למכולת אז למה דוחפים לי מרצדס? (באמת יש אוטו כזה טאטא ? ) מבחינת העמידות...גם אם המודדים מאיביי מתקלקלים וצריך להזמין שוב 9 (!!) פעמים, אתה עדיין לא מגיע למחיר של הארץ...
    אם אי אפשר לסמוך על המדידה זה כבר משהו אחר ובזה אני לא רוצה ליפול...אחרי הכל העציצים הם הרבה יותר מנסיעה למכולת :))
    אחי זה ציוד מקצועי ביותר ויקר ביותר, אני באמת זקוק לרמות כאלה גבוהות של מדדים ודיוק ?
    אני מנסה להיצמד להגדרה "עושים את העבודה ולא מעבר לכך", אם אתם יכולים לשלוח אותי למשהו שהייתם סומכים עליו - אודה לכם מאוד!

15. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    כנס לebay תכתוב מודד ec ותזמין אחד של 15 שקל יכול לעשות לך את העבודה
    מודד ph הייתי הולך על MH הוא סביר אבל לא שווה את הכסף סתם יקר בסביבות ה200 שקל

16. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
  17. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    עד כמה שאני מבין, במצב שלי, מוצר של 15 שקל ומוצר של 200 שקל יתנו לי את אותו מענה. הידע שלי הכי בסיסי שיש, ואני רק רוצה לדעת את הנתון של PH ומוליכות כדי שלא תחסמו אותי מהאתר כשאשאל שאלות :D:D, אם זה נותן נתון מדוייק מספיק ולא ממציא מספירם- נראה לי שזה סוגר לי פינה.

חחחח אם אני מוציא עוד 200 דולר על המודד, אתם תוכלו בקרוב מאוד לקנות את הציוד שלי בהוצאה לפועל בעקבות הפשיטת רגל...המוצר ששלחת נראה מעולה יש שם גם מד טמפ' שזה אחלה בונוס :) ודרך אגב עשיתי גוגל על "טאטא" ויש אוטו כזה חחחחח דווקא חמוד אהבתיי

אני שוב מנצל את הנוכחות שלכם לעוד שאלה :

בשלב שארחי הנבטה, כשהעציצים ננכנסים לאוהל, מה הכי קרוב שמותר לשים מנורת 1000 MH במידה והצלחתי לשמור על טמפ' ולחות תקינים ?
    לדוגמא, תיאורטית, אם המנורה במרחק 20 סמ' מהצמחים ואני ב 25 מעלות ו50% לחות אז לתת מרחק 20 סמ' ? אני יודע שזה בלתי אפשרי ב 20 סמ', אבל אני שואל אם העיקרון בכללי הוא נכון או שישנם מרחקים קבועים שצריך לשמור עליהם אפילו אם אתה יכול להתקרב ויותר ועדיין לשמור על טמ' ולחוות מושלמים ?
    כמה זה בדר"כ בנורת 1000W ? תודה !

18. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    כלל אצבע מדבר על 10 אחוז מכח המנורה ככה שמנורה 1000 צריכה להיות מטר מהצמחים
    זה שהטמפ סבבה לא אומר שהכל טוב יש גם את שטף התאורה שרמות גבוהות שלו ישרפו לך את הצמח
    קול טיוב נותן לך אופציה טיפה לקרב אבל עדין עדיף לעבוד בטווח בטיחות

לגבי זה שהמדים עושים אותה עבודה.....הכל זה רמת הדיוק במדים היקרים המד יראה בדכ שני ספרות אחרי הנקודה וגם הסטייה הקבועה שלו יותר קטנה
    נ.ב כמובן שיש גם מד טמפ כי טמפרטורה היא אחד המשתנים במשוואה של מדידת חומציות ומוליכות

19. LIFEONPUFF

LIFEONPUFF חבר חדש

לייקים:
    2
    וואו מטר מרחק זה הרבה יותר ממה שחשבתי...אני עם קולטיוב 6 צול בתוך רפלקטור מאוד גדול, המידות של הרפלקטור הן 66X66 סמ'. האורך של הצינור הוא 74 סמ'. אני מקווה שבהמשך מתקרבים קצת יותר כי גובה החלל הוא 2 מטר, זה אומר שהצמח יוכל לגבוה עד מטר אחד בלבד? קיוויתי לא להתעסק עם SCROG או שיטות מתקדמות אחרות...
    בנושא המדים, אני מתאר לעצמי שיש רמת דיוק שהיא מספקת, ברור שאין סוף לאן שאפשר להגיע, אבל אם הבנתי נכון, מודדים יותר מדוייקים מהמודד ששלחת פה למשל, לא יעזרו לי להגיע ליבול גדול יותר, גם לא בעקיפין, אלא יתנו איזה "אקסטרה דיוק" שאין לי בו שימוש...לגבי טמפ' לא ראיתי שהמודדים האחרים גם נתונים את זה אבל מגניב בכל אופן...
    עכשיו, בגלל שאתם מפלצות מידע ואני משאבת מוחות רציתי להתייעץ :
    אוהל 1.2X1.2X2, מפוח להוצאת אוויר 6 צול 340 מק"ש.
    המפוח חזק מאוד לחלל הזה (נראה לי) - כשהוא עובד, הדפנות של האוהל מין נמשכות פנימה, לא באופן שמשנה את הצורה של האוהל או פוגע במשהו, אבל אפשר לראות בעין שהשאיבה חזקה. אם אני פותח חלונית צד באוהל, אז יש מאיפה למשוך אוויר,האוהל לא "מתכווץ" ונראה לי שכך נשמרת תחלופת אוויר טובה. החסירון הוא שיכול להיכנס ולזלוג משם אור...גם אם אני פותח חלונית בצד האוהל שצמוד לקיר - אני מפספס את הרפלקטיביות שקיימת על החלק הפנימי של החלונית... אז חשבתי ללכת על ונטה לכניסת אוויר, אתם חושבים שצריך? כמה מק"ש אצטרך? פתחי האוהל הם 6 צול, אפשר להתעלם מזה ולכווץ את השרוול, או שעדיף ללכת על ונטה 6 צול?
    בגלל שמדובר באוטופוט, יהיו כיפות אוויר ומשאבת אוויר. החדר בו יושב האוהל מקורר במזגן,כך שהאוויר שבו קריר. אני לא רוצה להזזרים את האוויר הקר הזה לשורשים כי הבנתי שזה רע. מה ההמצה במצב כזה? להניח את משאבת האוויר בתוך האוהל? (לא מסרבל?) אולי בתוך ארון ?
    לסיכום:
    1.האם אהיה חייב SCROG
    2. האם ללכת על ונטה או לפתוח חלונית וזהו? אם ונטה, אז כמה מק"ש וכמה צול?
    3.איך להימנע מאוויר קר לשורשים ?
    סליחה על החפירות הקשות אנשים ותודה רבה על העזרה !

20. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    סקרוג זה באמת אולי האופציה הכי טובה שלך לשמור אותו נמוך..
    נורות 1000 לא מתאימות כל כך לאוהלים בגלל מה שאמרנו....אני הייתי יורד ל600
    זה שהאוהל מתכווץ זה טוב :) ככה צריך להיות אם מאתה מסנן ריח
    אתה לא צריך להוסיף אורור
    אוטופוט בעצמם אכן ממליצים להפסיק את הכיפת אוויר בשעות קרות אבל לא נראה לי שהם מתכוונים לטמפרטורות של מזגן
    מאוד חשוב שהכיפת אוויר תהיה מכוסה ב הידרוטון\טוף ולא המצע גידול עצמו שסותם אותה

#20 ההולנדי המעופף, ‏29/5/17
    נערך לאחרונה ב: ‏29/5/17

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!