1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

אז למה בעצם אין היום LSD?

הנושא בפורום 'כימיה, ביולוגיה ודברים של חנונים' פורסם ע"י שולגין, ‏29/5/17.

1. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    נ.ב הכותב רושם את התגובות הנ"ל תחת השפעת LSD חקוייאק כלשהו ובגלל שיוזר אם שם כמו דה-ווינצ'י כה משך את תשומת ליבו הוא הקדיש לזה מאמר שלם שהוא תמלל במו ידיו לטובת הציבור הרחב.

בקיצור ה-LSD לא משמעמם, הוא משמעמם אדם משמעמם מטבעו. :)

2. Hagbard

Hagbard חבר חדש

לייקים:
    23
    אנחנו לא מדברים על קפה, אנחנו מדברים על LSD, הסם שאומרים שסט וסטינג זה הדבר הכי בסיסי שצריך לדעת לגביו. הדבר הראשון שמלמדים. אז כן, דברים שאתה משוכנע בהם יכולים להשפיע לך על הטריפ. זה א"ב.

לקרוא לי "ילד קטן ומפגר" לא מחמיא לך.

MrGreen אוהב/ת את זה.
  3. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    ההיפך הוא הנכון. אנשים חסרי עומק מסופקים מחומרים שטחיים. אני לא אומר את זה כדי להעליב, זאת עובדה.

4. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    אני בכלל לא מסופק מחומרים בכל הקשור למדע, אלא מהמדע עצמו, או מפילוסופים גדולים שלא הכתיבו להם סמים את דרכם הפילוסופית ושדרכם נתונה לפירוש מזוויות שונות ומעמיקות על "המציאות". אתה מוזמן לקרוא על בנג'מין וולטר. זה גם מתאים מאוד לנושא האסיד ואיך שהוא נתפס בחברה כיום.

5. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    ד"א אם זה שטחי בעניך אז כנראה שאני אדם שטחי, אין לי מה להגיד על ביקורת שכזו בתור אחד שלא בהכרח מקבל אותה, היא משאירה אותי מלאת אופקים, נקודות מבט על עצמי, על העולם על החברה, על איך שדברים מתנהלים ואני עצמי חלק מהם אם ארצה ואם לא. וקשה לתקשר על אלאסדי לא משנה אם חיקוי או אמיתי. תבין את הדיבור שלי שלא כל כך ברור. :/

6. doltaraneik

doltaraneik קנאביסט

לייקים:
    146
    אז תניח את הראש,כי הדיונים בפורום לא יעשו לך טוב לטריפ
    and
    take a trip to Tranceylvania

7. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    אז אם ה-LSD שצרכת כל כך מעניין מה לעזאזל אתה עושה כאן?

8. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    הוא עוזר לי לקרוא בצורה מחודשת לגמרי את הדברים של בנג'מין וולטר (זה בערך הפעם השלישית שאני קורא אותם), ולהפנים אותם על המציאות החברתית הקשה שלנו, מצטער להגיד שולגין אבל כל השטחי הזה וכו', לאן שלא תשאף זה סה"כ תאוריות שכבר נבנו בין אם זה קומוניזם טהור, פאשיזם וכד'. סה"כ גם מה שאתה רואה כתובנה עילאית כנראה נכתב שנים רבות לפני שחשבת על הדברים האלה על ידי גדולי הפילוספים וגם הקטנים שבהם, האנשים הפשוטים כמונו.

אני קורא במבט מחודש את המאמר הזה לצורך העניין תחת השפעה זהירה של LSD אני נותן לו עומק ומשמעות שונה, אולי אמתית יותר לכבוד שראוי ליצירה הקאנונית ולמאמר הזה שמכניס אותו לאחד מ-13 המאמרים הגדולים ביותר בעולם התקשורת.

עצם העובדה שאנשים כמוכם שלוקחים LSD טוענים שזה כה שטחי קצת מחשיד, ספק אם LSD בעוד אלף שנים היה לוקח אותכם לחוויה שבה חיי בנג'מין וולטר (וכדאי שתקראו עליו בעיון).

בכללית מה שאני רוצה לומר ש-LSD גורם לי למחשבות פילוסופיות רבות, לפעמים בלי תשובה, לפעמים אם תשובה חלקית אך מספקת ולפעמים בלי תשובה כלל, לא משנה מה.... אני מתפקידי להמשיך לחקור, לתת יד למקום טוב יותר. לא בגלל LSD וכו' אלא בגלל היכולת לבחור, רצון חופשי, מימוש עצמי, היכולת לשאול שאלות שהיא החשובה מכולם כי משם הכל מתחיל

שולגין אתה מזלזל באנשים שחשבו על מה שלא תחשוב עליו מעולם אם או בלי LSD
    התודעה שלך מוגבלת ביחס לתודעה שלהם וזאת ללא שום קשר ל-LSD. הם הגיעו לאן שהגיעו בלעדיך ואתה ספק אם תגיע לאן שהגיעו למרות שאם אתה צודק במטרה שלך אני מאחל לך שתגיע לאן שהגיעו.

אני לא משעבד לי אותם כאלילים, אבל אני רואה בהם כמורי דרך הרבה יותר ממה שאני רואה בך (וגם בך אני לא מזלזל כלל אם עוד לא הבנת), ועדין אשאל שאלות, ועדין אבקש תשובות, ועדין ארצה להבין איך אתה תופס את העולם שונה מוולטר בנג'מין שזרקת באוויר כנגדי בלי לחשוב פעמיים בזה שאמרת ש"אנשים חסרי עומק מסופקים מחומרים שטחיים". אתה בכלל קראת את המאמר שאתה קורא לו שטחי? אני חייב להבין את זה. כי אם לא קראת איך אתה נותן כזאת תגובה שרירותית? אני פשוט בשוק ממך ובגלל זה אתה לפעמים מתסבך ולא צפוי, אתה ספק אם יודע בכלל על מה מדובר ואתה קורא לדברים שטחיים שהם למעשה אותם האמונות שמהם אתה ניזון ושבדיוק הן מה שאתה מנסה להעביר כגורם של שחרור ה-LSD. קרא שוב את המאמר חבל. תתייחס ברצינות לפעמים למה שנאמר.

9. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    אז בוא אני אגיד לך למה אתה כאן, מפני שהחומר שצרכת לא שווה כלום! אתה צריך לייצר גירויים מהאינטרנט בשביל להפיק מינימום הנאה מהחומר השטחי שצרכת. במקום להתנתק מהמסך והרשת וללכת לספוג טבע, לדבר עם הרוח ולחבק את העצים. לראות את היופי של העולם ולהתחבר ליקום. תראה מה אתה עושה בזמן הטריפ ואתה עוד אומר לי שה-LSD שצרכת לא משעמם.

תמשיך לשכנע את עצמך שהכל טוב, נראה לאן תגיע עם זה.

10. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    אני יכול בכל רגע לבחור ללכת ולעשות את זה, אבל שיש נושא שהוא כה גדול מבחינת החשיבות שלו (לפחות בעניי), אני חייב לקבל עליו תשובות כמו רבים אחרים, מה שאתה לא מספק, אני לא משאיר את העניין של ה-LSD לחוויה של הטבע ולעניינים פרטיים של מה בכך, אני מדבר פה על נושאים קונקרטיים הלא כן? כלומר כל מה שאתה עושה פה חשוב מאוד לדיון ולזכות הציבור לדעת, אם כך אני בתור אדם כה ביקורתי וכה סקרן וחקרן (מעצם היותי אדם שבבסיסו סקרנות והרצון לחקור), אמשיך על אחת כמה וכמה תחת השפעת LSD לבקש תשובות מאדם שלא רוצה לספק אותם כאשר הוא מריץ תאוריות חסרות היגיון וחסרות שחר, כאשר סקאלי דיבר על גורמים מזיקים בהשפעת ה-LSD ועל תאוריות קונספירציה הוא דיבר בדיוק עליך, אני מתפקידי לאמת את הנושא ולהוכיח / או לא להוכיח לכולם שאתה צודק / טועה, אני כאן ועד שלא נקבל תשובה חד משמעית ממך, לא ארגע ולא אנוח, תחת LSD מזויף או אמתי, תכבד את זה או שלא תכבד, אני לא מבקש שתכבד כמו שאתה לא מבקש את הכבוד שלי וזה בסדר.

אתה יכול להמשיך ולבוא אלי בהפוך על הפוך אבל כנראה לא הבנת משאכולות קודמים שאני לא הבחור להתנגח איתו, כן אני ישאר ספקן בדיוק באותה מידה שאשאר ספקן שאנחנו לא חיים בעולם מחשב, אבל כל עוד לא תתן הוכחות זה ישאר בגדר אותה ספקנות.

אתה יכול לבוא ולהגיד מה אתה עושה ומה אתה עושה, אני מבטיח לך שאם היה לאנשים LSD בשנות ה-60 חלקם היו מעבירים את זמנם תחת השפעת LSD על המחשב, מה אתה מבלבל את המוח? אתה יודע איזה השפעה יש לתרבות על כל החשיבה בכלל? אתה יודע מה זה אפקט הפרפר שאתה מדבר על שינוי שמתרחשים במשך דורות? אתה מבלבל את המוח וזה בכלל בלי קשר ל-LSD, אולי ב-LSD אתה מבין טוב מכולם אבל ביחסי אנוש, מדע, ביקורתיות, הרצון לשאול וחקור אתה שואף ל-0% ואתה צריך להתבייש בכך שאתה משתיק אנשים.

רק לאחרונה סגרת פינה שאתה בודק לנו כך וכך דברים, סבבה אבל לפני זה לא יכולת פשוט לסגור את זה באותו משפט, הייתה חייב לגרור את זה לוויכוח ארוך ונוקב על גבי הפורום, הייתה צריך לקרוא לאנשים טרולים ולהשמיץ אותם כדי לבוא על סיפוקך (מגנוני הגנה חופשי רצים כאן), אתה מנסה ליצור פה תחכים וויכוחים שום אחווה ורצון לשלום ודעה של דעות אין בך, אם אתה לוקח LSD וזה מה שזה גרם לך להיות אז סלח לי אני לא רוצה להיות חלק מה-LSD האמתי שלך ואשמח להישאר עם ה-LSD שניתן לי כעת.

מאחל לך הרבה בהצלחה בהמשך, קצת תובנות, צניעות והערכה לאנשים אחרים שאתה יכול ללמוד מהם (תפסיק להיות מיזנטרופ).

11. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    זה בסדר, גם ה-LSD האמיתי לא רוצה להיות חלק ממך.

kingstar אוהב/ת את זה.
  12. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    אם ככה הגענו לעמק השווה, אבל אני אמשיך מהצד שלי לשאול ולשאול ולשאול עד שאקבל תשובה חד משמעית או עד שתתייאש, אחד משנינו אתייאש קודם. ואם זה אני אולי טוב שכך.

13. doltaraneik

doltaraneik קנאביסט

לייקים:
    146
    @kingstar
    גם בזמן טריפ אתה מחפש תשובות בפורום?ממשיך את הדיונים פה?מתי תבין שהתשובות שאתה אמור לקבל הן לא פה.הכל בתוך החומר שאתה צורך.את התשובות אתה אמור למצוא במוזיקה,בצבעים,ביקום.
    זה די חוצפה מצידך גם להגיד " ספק אם LSD בעוד אלף שנים היה לוקח אותכם לחוויה שבה חיי בנג'מין וולטר "
    אני די בטוח שבנג'מין וולטר לא קיבל סיבוב על כדור הסכינים של ז'אן מישל ז'אר,שמסתובב בלב היקום ומסביבו אין כלום,אבל יש הכל
    :) :)

14. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    לך תקרא עליו. הינה עוד זלזול אופייני לכת וגם הייתי אומר תתבייש במה שאמרת, חצוף.

#114 kingstar, ‏7/6/17
    נערך לאחרונה ב: ‏7/6/17
  15. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    וולטר בנימין (1882-1940)

וולטר בנימין הוא קצת עוף זר בין חברי אסכולת פרנקפורט והוא היחיד שעוסק בתחום שאף אחד מחוקי אסכולת פרנקפורט לא עסק בו וזה הטכנולוגיה, אפשר לומר שבנימין היה הטכנולוג הראשון שדיבר על ההשפעות של הטכנולוגיה על החברה כולה. שאמרתי שהוא היה קצת מחוץ לאסכולת פרנקפורט זה היה משום שהוא היה דיי היחיד שנשאר בגרמניה עד שהוא התאבד בגיל צעיר, הוא היה במנוסה מהנאצים, גם הוא היה יהודי.

בנימין נולד בברלין בסוף המאה ה-19, הוא היה הבן הבכור מתוך שלושה ילדים למשפחה יהודית מתבוללת ומאוד אמידה, אחרי שהוא סיים את הלימודים שלו הוא נרשם ללימודי פסיכולוגיה ופילוסופיה. במהלך הלימודים היה פעיל מאוד בארגון סטודנטים פוליטי עם אוריינטציה רפובליקנית מאוד חזקה. בגיל 22 הוא פגש את אשתו הראשונה שמאוחר יותר נולד להם בן יחיד. בנימין למד לתואר ראשון, לאחר מכן תואר שני, במהלך לימודיו הוא פגש את ההוגה דורשו שלום שעורר המון עניין אצל בנימין בחומר שקשור ליהדות, ציונות וכו'. הוא חשב בעצמו לעלות לפלסטינה.

ב-1919 בנימין קיבל את תואר הדוקטור שלו, הוא זכה לתואר הצטיינות מאוניברסיטת ברלין, העבודה שלו הייתה מתחום הספרות והיא עסקה ברומנם הגרמניים ורק מאוחר יותר הוא התוודה אל אדורנו ואל הורקהיימר והפך להיות חבר מאוד טוב שלהם. אחת השאיפות הגדולות שלו הייתה לקבל משרת הוראות באוניברסיטת פרנקפורט אבל הוא לא הצליח לקבל שם משרה. אם כמה שזה נשמע קצת מגוחך אחרי שאנחנו מכירים את הכתבים של הורקהיימר אבל אחת הסיבות שבגללם הוא לא התקבל זה משום שהיה קשה להבין מאוד את הדברים שהוא כתב, אז אם את אדורנו והורקהיימר היה קשה להבין אז להבין את בנימין היה כמעט בלתי אפשרי. בעקבות הניסיון להתקבל לאוניברסיטת פרנקפורט הוא חוזר לברלין כדי לפרנס את אשתו ואת בנו היחיד על ידי מאמרי הגות שהוא כתב באופן עצמאי וכד'.

ב-1924 הוא פוגש את אשתו השנייה לעתיד אסיה לטסי שהייתה מרקסיסטית כבדה ממוצא יהודי, אשתו הראשונה לא הייתה יהודיה, בנימין התאהב בה עד כלות הנשמה ובעקבותיה הוא התחבר בצורה מאוד נלהבת לאותם רעיונות מרקסיסטיים, שנתיים אחרי זה הוא אפילו נסע בעקבותיה למוסקבה ושם הוא תיעד ביומן את הרשמים שלו מהקומוניזם על רקע אהבתו הלוהטת לאסיה. כל זה קורה שהוא עדין נשואי לאשתו הראשונה, הוא התגרש מאשתו הראשונה רק 6 שנים מאוחר יותר ובאותם שנים הוא פוגש גם את הבימאי דרטון ברכט שהוא העריץ את העבודות שלו ואפילו ניסה להוציא איתו במשותף כתב עת פילוסופי מאוד ביקורתי.

אחרי שהשלטון הנאצי עלה לשלטון ב-1933 הוא הוגלה לפריז ושם התקיים בדוחק רב ממלגה צנועה שהוא קיבל מהמכון למחקר חברתי שפעל באותה תקופה בניו-יורק. ב-1940 הוא נפטר ממנת יתר של מורפיום, עד היום הסברה אומרת שהוא הזריק לעצמו מורפיום אחרי שרוב שנותיו האחרונות הוא היה במנוסה מהנאצים. הסיפורים אפילו אומרים שהוא כבר הצליח לברוח ולעבור את הגבול, הוא היה כל כך מותש שהוא הזריק לעצמו מנת ייתר של מורפיום, בכלל כל סיפור הבריחה שלו מתואר בכל מני ספרים בגלל שהוא מאוד דרמטי. בבריחה ביערות הוא אחז במכונת הכתיבה ושמר את הכתבים שהוא כתב ולמעשה מה שאנחנו קוראים ומבינים מתוך בנימין זה אכן הדברים שהוא התכוון אליהם. האירוניה היא שבנימין נחשב לאופטימיסט היחידי מבין אנשי אסכולת לפרנקפורט שנחשבים למאוד ביקורתיים ופאסימיים ובנימין שיודעים עליו שבסופו של דבר שהוא התאבד בגיל 48 למעשה היה אדם יחסית אופטימיסט, הוא תמיד האמין באפשרות של גאולה. הוא האמין שלא יכול להיות מקום שהוא לחלוטין לא חופשי משליטה ומפיקוח וכמו שאמרתי זה מעניין לחשוב שדווקא שהוא הגיע אל אותה נקודה של להיות חופשי משליטה ופיקוח הוא החליט להתאבד אבל יכול להיות שזו הייתה פרשנות של גאולה כנראה שלעולם לא נבין.

16. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    אתה מדבר איתי על טראקים של ז'אן ז'רר ומצפה לתגובה רצינית.

17. LetsSmokeDope

LetsSmokeDope חבר חדש

לייקים:
    10
    חבל לכולם פה על הזמן, @kingstar צודק במה שהוא אומר. בכל מה שהוא פירסם באשכול הזה אתם (חברי הכת) לא עניתם לו אפילו על משהו אחד. ייאמר לזכות דולטה שהוא עוד איכשהו מנסה לענות ולהסביר אם כי תחת שטיפת מוח אבל שולגין מתנהג כמו בן 14 עם מקלדת. שולגין צר לי אבל תיקרא את הפוסטים שלך מהצד תראה שאתה רק מנסה להתנגח, להיות ציני לעקוץ, לצאת צודק, תמיד להגיד את המילה האחרונה,. כותב לך בנאדם מינהמת ליבו ומה שאתה עונה זה "גם LSD לא צריך אותך" יופי!! כל הכבוד!! ממש פרס פוליצר על התגובה שלך... יאללה חלאס הייתי מצפה בתור אחד שלוקח אסיד שהראש שלך יהיה קצת פתוח ואמפתי כלפי אחרים. במקום זה מה שאני רואה זה מיזנטרופ אטום לזולת.
    קינגסטאר יאח אוהבים אותך אתה אדם מאוד חכם אני אוהב ליקרוא מאמרים שלך

kingstar אוהב/ת את זה.
  18. LetsSmokeDope

LetsSmokeDope חבר חדש

לייקים:
    10
    עוד משהו אתה אמרתה שאתה לא מאכיל טרולים. אם אתה חושב שאנחנו טרולים למה אתה מאכיל אותנו? אתה עונה לנו כי אתה יודע עמוק בפנים שמשהו לא מסתדר ץ אם האמת היתה אצלך היית בראש שקט אבל משהו מציק לך ואוכל אותך מפנים ואתה חייב להקטין אנשים

19. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    חשבתי אולי לנסות לשנות את הגישה וכן לעזור גם לילדים אבודים כמוך שמגיעים לכאן ומטרילים כי הם לא מכירים דרך אחרת לתקשר, אבל מסתבר שזאת היתה טעות. החל מרגע זה אתה לא קיים מבחינתי.

20. Daily

Daily חבר חדש

לייקים:
    1
    אתה מדבר שטויות חבר

kingstar אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!