1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלות על שטיפה, biobizz + תמונות מהפריחה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י צמתים, ‏15/6/17.

1. צמתים

צמתים חבר חדש

לייקים:
    10
    כמה שאלות:

1. איך יודעים מתי להתחיל את השטיפה? האם זה תלוי זן, תלוי דשן, תלוי מצע וכו.

2. אני משתמש כבר תקופה בדשנים של biobizz, ולמרות שקראתי פה הרבה דברים "רעים" על הדשן שלהם, אני חייב להגיד שבשבילי זה עובד די טוב, והצמחים שלי לרוב בריאים ויפים. אבל אני כן מבין שיש לי בעיה קטנה. אפרט:

כרגע אני משתמש בדשנים הבאים:

Bio grow - 4-3-6

Bio bloom - 2-7-4

Top max

Bio heaven

כשבשיא הפריחה אני אמור לתת 4 מ"ל לליטר מכל אחד.

ובנסוף בבלום בסטיק של 14\15. (כרגע 0.5 מ"ל לליטר)

עכשיו מרגיש לי שיש פה איזשהו עודף של pk, והשאלה שלי היא מה אתם ממליצים להוריד מהנ"ל אם בכלל?

ובאופן כללי, מה רמות ה npk שאני צריך בפריחה, ובהתאם לזה מה המשמעות של המספרים על הדשנים – איך אני יכול לדעת בעצמי מהנתונים מה טוב לצמח?

3. אני לא נוהג להוריד עלים מהצמחים שלי בדרך כלל. וכרגע אני איפשהו באמצע הפריחה, והצמח פשוט עושה לוליפופינג מעצמו.. כלומר בכל האיזורים בלי פריחה ובלי יותר מידי אור יש נשירה של עלים. חוץ מזה הצמח בריא לחלוטין. נשמע לכם תקין? יכול להיות שזו תוצאה של שילוב כל הדשנים שציינתי למעלה?

כמה תמונות משבוע 4 לפריחה

https://anonimag.es/image/JT9sCWj

https://anonimag.es/image/JT9sCWH

https://anonimag.es/image/JT9sCWK

https://anonimag.es/image/JT9sCWY

https://anonimag.es/image/JT9sCWg

ban אוהב/ת את זה.
  2. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    קודם כל, נראה ממש טוב.
    אחלה תשובה לכל המזלזלים בביוביז לדעתי..
    1. לגבי שטיפה כל התשובות נכונות בערך.. במקרה שלך הייתי פשוט מפסיק עם דשן שבוע לפני הקציר
    2. אל תעלה את המינון באופן אוטומטי ל4 רק בגלל שכתוב בטבלה, אין סיבה להגיע לעודף דשן באדמה כל כך קרוב לקציר.
    ואם אתה עובד גם עם ביובלום וגם עם בלומבסטיק אל תגיע למינון מלא של הבלומבסטיק, 0.5 כנראה יספיק..
    וממליץ לך להפסיק איתו אפילו לפני שאר הדשנים.

ההולנדי המעופף אוהב/ת את זה.
  3. אלפסי

אלפסי חבר חדש

לייקים:
    25
    NPK - 4-3-6 דוגמא עבור מינון 2.5 מ"ל לליטר
    N = 2.5*10 * 4
    P = 2.5*10*3*0.437
    K = 2.5*10*6*0.83
    יוצא 100-33-125

פריחה תנסה לשמור על משהוא כמו
    N 100-140
    P - 50-70
    K - 150-210
    מה שיתן יחס בפועל של 2:1:3

4 ביוביז + 0.5 בלומבסטיק זה NPK 240- 205-400 זה הרבה יותר מידי לפי כל קנה מידה.
    לא מנחשים ערכי דישון, ולא מוסיפים בלומבסטיק כי למישהוא אחר זה עבד. הצורת עבודה שלך של להוסיף בלומבסטיק על ערכי מקסימום של ביוביז גרמו לדישון יתר - אין בזה שום היגיון , אשכרה קנית צרות בכסף. ואין פה בארבע מאות שרשורים שפתחת, שום "מומחה" או "מנהל", שיגיד לך את זה.
    תעשה טבלת אקסל, ותתרחק מהערכים בטבלה של ביוביז - ואז זה דיי פשוט לשלב בלומבסטיק עם דשנים שיש לך באיזה מינון שאתה רוצה.

**נ.ב - עם כל הכבוד למצוקת הפיקי שלך, אל תפתח עוד שרשור

קואלה אוהב/ת את זה.
  4. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    על מה אתה מדבר? פתחת את התמונות לפני שהגבת? הצמחים שלו נראים מעולה, אין שום עודף ושום כלום.

5. צמתים

צמתים חבר חדש

לייקים:
    10

400 שרשורים? על מה לעזאזל אתה מדבר? (ברצינות אני שואל)

לפי הטבלה שלהם אני אמור להגיע ל 4, אבל אין לי כל תכנון לעשות את זה בפועל. ייתכן וזה לא היה ברור ממה שכתבתי. ועם הבלומסטיק אני לא עובר את ה 0.6 באף שלב.

בכל מחזור גידול אני בונה טבלה בהתאם לזן, רואה איך הצמח מגיב, ובהתאם לזה מבצע שינויים. ברור לי שהטבלה שלהם קצת מוגזמת. אבל כיוון שאני לא ממש מבין בזה, אני שואל.

אם היית טורח לפתוח את התמונות (אולי כן פתחת?) היית רואה שהצמח בסדר גמור ובלי שום בעיות pk (כרגע) *דווקא* בגלל שאני לא הולך לפי הטבלה שלהם. כך נראה לי לפחות.

ואם תהיה לי בעיית pk לא אהסס לפתוח עוד שרשור כדי לקבל עצות. אם זה מאוד מפריע לך, אתה כמובן מוזמן להתעלם. בנחת אחי.

עכשיו, לגבי החלק הראשון של התגובה שלך... תודה רבה! זה מלמד אותי המון. יש לך מקור לחישוב הזה? לא שאני מערער על החישוב, אלא יותר בכיוון של ללמוד בעצמי על הנושא במקום לשאול כאן. כי מסתבר שזה מאוד מפריע לך. בכל מקרה, תודה. באמת.

כמו שכתבתי למר אלפסי החביב... אני לא מתכוון להגיע למינון מלא ) לא הבהרתי את זה כנראה). לגבי הבלומבסטיק, אני נותן אותו לשלושה שבועות באמצע הפריחה בהתאם לזן. אני מתחיל ב 0.4, ורק בהשקיה האחרונה איתו אני נותן 0.6 ואז מפסיק. לפי החישוב שאלפסי הציג כנראה שאשנה את זה בצורה כזו או אחרת בהמשך.

ולגבי השטיפה, דווקא חשבתי בהתחלה לעשות שבועיים. אבל אנסה שבוע לפי עצתך, ובמחזור הבא עם אותו הזן אנסה שבועיים או שבוע וחצי ונראה את ההבדל... תודה!

Pandaph ו-hydrotony אוהבים את זה.
  6. אלפסי

אלפסי חבר חדש

לייקים:
    25
    קצוות העלים שרופים ..והעלים כהים מידי
    ככה נראה על המחשב שלי .

7. אלפסי

אלפסי חבר חדש

לייקים:
    25
    צמתים יקר ..לא הייתה כוונה לפגוע בך. מחילה.
    לפני שעניתי, עברתי בקצרה על ההודעות שרשמת (לא רק מהשבוע האחרון) וראיתי (אולי אני טועה) שאתה סביב הנושא כבר כמעט שנה , שם גם ראיתי 4 מ"ל, לכן הגבתי מה שהגבתי על מי שענה לך קודם. עצוב שנושא כל כך טרוויאלי עבור חקלאים כמו דשן הופך כאן לקרקס..מילה חנויות היידרו שגוזרות קופון שמן ויש להם אינטרס להפיץ דיסאינפורמציה, אבל מה האינטרס של חבר א לשלוח חבר ב להשתמש בדשנים, אם אין לו מושג על מה הוא מדבר ? החשבון שעשיתי הוא הסטנדרט של NPK PPM בלי קשר לצמח שלנו..סימוכין תמצא בכל הרשת,עם דוגמאות לקבצי אקסל , בדרך כלל ברזולוציה של כמויות מיים בגלונים מול כפיות תה (מידות של אמריקאים ). אם זה מעניין אותך תעבור קצת אחורה בתגובות שלי ותמצא הסבר וטבלה שמראה איך לעבוד עם דשני בסיס ודשני פיקיי שונים לקבלת כל יחס NPK שתבחר. אם יש לך שאלות אתה מוזמן לשאול בפרטי.

8. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אתה מדבר אלי??

9. אלפסי

אלפסי חבר חדש

לייקים:
    25
    אני מדבר על הודעות ותשובות לצמתים בשנה האחרונה..אין לי שום עיניין אישי איתך

10. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    ככה נראה לדעתך אין קשר למסך שלך.....קצת ניוט ברן בקצוות זה לא נורא בכלל ויש כאלו שיגידו שאפילו זה טוב
    עלים כהים מדי? על פניו לא נראה ככה הצמח נראה מעולה....וכן אפילו שעושים מיקסים של דשן שאתה לא מאמין בו

11. אלפסי

אלפסי חבר חדש

לייקים:
    25
    אני דיברתי נטו על יחסי PPM NPK ...תעבור שתיים שלוש תגובות שלי אחורה ותראה, אפילו הצעתי לו מינון לדשנים שיש ברשותו..כלומר ישתמש גם בביוביז וגם בבלומבסטיק אז על איזה מיקס אתה מדבר ? ולמה אתה מתכוון ב- "לא מאמין בו" ?

ההולנדי המעופף אוהב/ת את זה.
  12. צמתים

צמתים חבר חדש

לייקים:
    10
    @אלפסי @ההולנדי המעופף

חברים! תודה רבה לשניכם!

לגבי הקצוות השרופים, כל עוד זה בחלק קטן מהעלים זה לא מפריע לי. כשאני רואה את זה אני בדרך כלל מבין שהגעתי לסף מסויים ומוודא שזה לא מחמיר.

לגבי הצבע של העלים... כאן ספציפית אני לא חושב שהעלים כהים מידי. ייתכן שזה נובע מהתאורה בתמונות. באופן כללי הבנתי שצבע העלים בפריחה משתנה מזן לזן. גידלתי לפני שנה sour diesel, ובפריחה העלים שלו היו כהים מאוד. כמעט שחורים. ניסיתי לשחק עם הדשנים אבל זה לא שינה יותר מידי, עד שקראתי בכמה מקומות של- SD פשוט יש עלים מאוד כהים בפריחה. (הזן הנוכחי הוא לא SD)

עוד שאלה קטנה לאלפסי:

כשכתבת "יוצא 100-33-125", הערכים האלה זה ppm, כן? וכשאתה אומר לדוגמה "לשמור על N 100-140", כלומר שבתחילת הפריחה צריך פחות או יותר 100, ומתישהו להגיע לבערך 140. זה הכיוון?

13. gloona

gloona חבר חדש

לייקים:
    17
    לדעתי
    אם תתן 2.5ml biogrow
    ותוסיף 0.3ml pk14.15
    תקבל ערכים 100-51-162
    שזה נראה לי יותר נחמד לאמצע פריחה

אני בפריחה שבוע חמישי נותן 3ml biogrow ומוסיף k20 במינון 0.55ml
    מקבל יותר אשלגן ביחס לחנקן (120-39-240)

#13 gloona, ‏16/6/17
    נערך לאחרונה ב: ‏16/6/17
    אלפסי ו-צמתים אוהבים את זה.
  14. אלפסי

אלפסי חבר חדש

לייקים:
    25
    כל הכבוד על התגובה..ואכן נחמד מאד לאמצע פריחה

15. אלפסי

אלפסי חבר חדש

לייקים:
    25
    כן זה ערכי PPM .. ואכן אני משחק בערכים של חנקן, כלומר מתחיל נמוך, עולה קצת ואז יורד שוב
    כתבתי מהזכרון טווחים שאני מטייל בהם.. אגרונום ואחרים בטח יציע טווחים אחרים :) אני ישמח

צמתים אוהב/ת את זה.
  16. LiorBoomMen

LiorBoomMen חבר חדש

לייקים:
    3
    אחי שאלה לא קשורה לנושא שפרסמתה
    ראיתי אתה משתמש בנורות cfl
    אתה משתמש רק בcfl או גם עוד מנורה?
    ואיזה סוג מנורה וכמה?
    כי אני מחפש משהו לחלל גידול הקטן שלי
    שהוא גובה 80 ורוחב 75

17. צמתים

צמתים חבר חדש

לייקים:
    10
    בעיקרון אני משתמש בנל"ג 250w, אולי לא כל כך רואים את זה בתמנות.

יש לי עוד 4 נורות cfl של 45w לחיזוק בפריחה, אבל כמעט ולא השתמשתי בהן בעיקר כי הן העלו לי את הטמפרטורות ב 5 מעלות. (הן תלויות מעל הפרחים, אבל הן אף פעם לא דולקות). אני לא ממש יודע אם הן עוזרות. אנסה אותן במחזור חורף.

עם הנל"ג 250 יש לי גם רפלקטור אמריקאי ומפוח. זה לבד לוקח איזה 30 ס"מ, ותוסיף עוד 20 ס"מ (מינימום) מרחק מהצמח... קיצר, לא הייתי אומר שזה מתאים לחלל שלך. בלי רפלקטור אמריקאי הנורה פולטת הרבה חום. צריך לפחות קולטיוב או מזגן ממש ממש יעיל.

אני אישית לא מצליח להבין איך אפשר לגדל בגובה 80 ס"מ.... אבל אין לי הרבה ניסיון. אולי כדאי שתשאל את המנוסים אילו נורות מתיאימות. בהצלחה חבר!

LiorBoomMen אוהב/ת את זה.
  18. LiorBoomMen

LiorBoomMen חבר חדש

לייקים:
    3
    אין לי כרגע ממש בררה עם יכולתי הייתי מגדל בכל הבית חחחח

תודה חבר גם לך בהצלחה והכי חשוב הרבה אהבה לצמחח

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!