1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

כמה זמן מחזיקים לכם הפילטרים לאוסמוזה?

הנושא בפורום 'עיצוב חדרי גידול ואביזרים' פורסם ע"י Dankling, ‏31/7/17.

1. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    ומה הצריכה השבועית שלכם?
    הם חצי שנה אצלי והמים יוצאים עכשיו 190-210ppm. בהתחלה הם יצאו מתחת ל-50.
    יכול להיות שאני כבר צריך להחליף אותם?

2. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    ממברנה ופילטרים של מערכת אוסמוזה מחליפים כאשר אתה רואה שהם כבר לא עובדים טוב (לא מוריד מספיק את המוליחות החשמלית)
    כל כמה זמן? זה תלוי כמה מים אתה מעביר בה יכול לקחת שנה ויכול גם 4 שנים

במצבים של לחץ נמוך (פחות מ1.5 באר אם אני לא טועה) הממברנה לא עובדת כמו שצריך אז צריך לבדוק אם הממברנה סיימה את חייה או שפשוט הלחץ בברז לא מתאים

נ.ב בדכ כלל בארץ אין בעיה של לחץ אלא אם אתה גר בבניין קומות גבוהה או משהו בסגנון או לחלופין בעיה נקודתית בתשתית

3. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    ידוע שהמוליחות עולה וצריך להחליף את הפילטרים, בגלל זה שאלתי מה כמה זמן הם מחזיקים ומה הצריכה השבועית, חישוב מהיר ואוכל לדעת לפי הצריכה שלי של 100 ליטר בממוצע בשבוע אם מיציתי את הפילטרים תוך חצי שנה.
    מחיפוש מהיר גיליתי שהממברנות צריכות לחץ של 2-2.5 אטמוספרות כדי לפעול כראוי. הממוצע בבניינים הוא 2.5-4 אטמ'. אני לא חושב שלחץ המים אצלי נמוך מהממוצע, או נמוך בכלל. מה שכן, לפני המערכת אוסמוזה יש צינור ניאגרה קצר או בשמו צינור לחץ משורין. הקוטר הפנימי, בו עוברים המים קטן יותר. אני לא חושב שזה משפיע על הלחץ האטמוספרי בצנרת (בגלל זה הוא משורין) והזרימה הנמוכה יותר לא מגבילה את המערכת אוסמוזה אבל אשמח לשמוע אם אתה חושב אחרת.
    מה גם שבחודשים הראשונים לא היתה לי בעיה. המים הנקיים היו יוצאים מתחת ל-50ppm (משום מה הבלו-לאב לא מוכן להציג בין 0 ל-50 אז הוא היה מציג 0). באיזשהו שלב התפתחה לי במיכל בקטריה כמו נזלת שקופה (אולי מחדירת אור שפתרתי מאז), כנראה עניין של שבועיים-שלושה והמליחות עלתה ל-160-170. אז חיטאתי את המיכל עם מי חמצן והמליחות ירדה חזרה מתחת ל-50. עכשיו שוב מליחות גבוהה אבל אני לא רואה את הנזלת המגעילה במיכל.
    אולי יש קשר - אולי אין. בגלל זה אני רוצה לפסול את העניין של הפילטרים כי זה מאד קל לפתור, רק צריך קצת מידע מכם חברה..

4. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    לא עולה עוד רעיון חוץ מלקנות פילטר ולבדוק.
    תנסה להתייעץ עם היצרן\יבואן בארץ

5. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    הבחור בחנות הידרו אמר לי שאולי 10% מהלקוחות שלו משתמשים במי אוסמוזה. חייב להיות פה מישהו שעבר ממברנה אחת בחיים שלו ויוכל לומר לי כמה ליטרים בערך אפשר להוציא ממנה.
    מהמעט מידע שהצלחתי למצוא, רק בפורומים גידול דגים, ממברנות מסננות עשרות ליטרים ביום ועובדות גם מספר שנים. לממברנה שלי אמור להיות עוד מספיק זמן.

6. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    בגלל שיש הרבה משתנים (איכות המים ,לחץ ועוד)במשוואה הזאת מאוד קשה להגיד.
    יש לי חבר שהחליף ממברנה אחרי 6 שנים אבל שוב זה לא אומר שגם לך היא צריכה להחזיק 6 שנים
    י

7. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    חומציות ומוליכות במי ברז שלי תקינים עם סביבות 7.5 ו0.5-0.6 EC. לא מאמין שהם שונים בהרבה מהמים ברוב איזור המרכז. אני מעריך שמה שמקצר את חיי הפילטרים והממברנה לטווח של חודשים הם מקרי קיצון.
    אולי מה שלא לקחתי בחשבון זה את 2-3 תיקוני הצנרת שעשו בקו שלנו בשנה האחרונה, כולל 5 דקות של הזרמת חול מכל הברזים אחרי כל פעם. אולי המצב הזה הרסני לפילטרים..
    בכל מקרה אני כרגע מרוקן את המיכל, מחטא ובודק אם הבעיה שלי היתה משהו במים.

8. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    בוודאות הרסני לפילטרים תחליף רק פילטרים של משקעים ופילטר פחם זה הרבה יותר זול ממברנה

9. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    אז כל פעם שתאגיד המים יעבוד על הצנרת הישנה פה אני ארוץ להחליף פילטרים? חייב להיות לזה פיתרון.
    החלטתי לבדוק את המים מהברז אחרי הרבה זמן שלא בדקתי. יצא 480ppm! זה פי 2 ממה שציפיתי. כנראה משהו השתנה לאחרונה. חיפוש פה בפורום העלה שזאת מוליכות גבוהה בשביל הארץ.
    עכשיו מה אני עושה עם המידע הזה? זה תקין? לפנות לתאגיד המים המקומי ולדרוש בדיקה?

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    זאת מליחות סבירה לגמרי.
    לא ברור לי למה אתה צריך מערכת אוסמוזה כאשר המים שלך תקינים.

Potter ו-521 אוהבים את זה.
  11. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    כמעט 1.0EC. לפי טבלאות הדישון של קאנה אני לא צריך להוסיף כלום חצי מהמחזור כי הגעתי למוליכות המומלצת. הן מתייחסות למי ברז לפי 0.4EC.
    אני גם יודע שהערכים עלו משמעותית כי כאשר התקנתי את האסמוזה הם היו חצי מערכם היום. אז מה מכילים ה-250-200ppm הנוספים? אני אוהב לחסל את אי-הוודאות כמה שאפשר..

12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הבנתי אותך, מקודם נתת ערכים ביחידות PPM ולא בערכי מליחות. אני אבקש ממך להפסיק להשתמש בזה ולעבור לעבוד רק בערכי מליחות (EC). אחרת שנינו נעשה המון טעויות.
    בוא נניח שהמליחות ההתחלתית שלך היא 1. לכמה אתה חושב שתגיע אחרי הוספת הדשנים?

13. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    יש פילטרים הרבה יותר זולים שמסננים לכלוך גס יותר, אם הצנרת שלך עוברת הרבה שיפוצים באופן קבוע תנסה לחבר פילטר זול יותר לפני הכניסת מים למערכת אוסמוזה וככה תאריך את החיים של הממברנה..

14. Dankling

Dankling חבר חדש

לייקים:
    22
    @אגרונום אתה מנסה לגרור אותי לדיון בנחיצות האוסמוזה ואני בכלל רציתי לדעת אם הפילטרים שלי הלכו במהירות חריגה.. אני מרוצה מהמעבר עד כה וחושב שאני לומד לנצל את היתרונות בזה.
    אז קניתי היום פילטרים חדשים וכשפתחתי את הבית של הפילטר הראשון (מיקרון), קיבלתי שוק. לא ראו את הפילטר מרוב שהמים היו חומים. שלושת הפעמים שסגרו ופתחו את המים בשכונה הצטבר על הפילטר הזה, הוא כולו היה חום ובוצי. כמובן שקניתי את הפילטר הלא נכון אז הסאגה תמשיך מחר..
    הבחור בחנות של הפילטרים אמר שגם לו יש אקווריום (כי כמובן שאני צריך את זה בשביל אקווריום..) ויצא שהוא צורך קצת פחות ממני בחודש והוא מחליף פילטרים כל 10 חודשים. כנראה שמשך חיים של חצי שנה לא ממש הפתיע אותו. גם לא מליחות מים של 1.0EC.
    @hydrotony על איזה פילטר מקדים היית ממליץ? מדובר בעצם על חול מומס במים, לא? הפילטר מיקרון עצר אותו די טוב.

15. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    http://www.amiad.co.il/catalog.asp?type1=3&cat=16
    משהו כזה.
    ברור שהפילטר עצר אותו טוב, טוב מידי אפילו, עד כדי שהפילטר נסתם;)
    את הפילטר הזה אתה מנקה ידנית פעם בכמה זמן שצריך וזה ימנע מהלכלוך שזורם בצנרת לעבור לפילטרים המיקרונים של האוסמוזה וככה הם לא יסתמו מהר כלכך

ההולנדי המעופף אוהב/ת את זה.
  16. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    לא הבנתי מה זה פילטר מיקרון?
    מערכת אוסמוזה מורכבת לרוב משני מסנני פחם פעיל ללכלוך גס, פילטר משקעים (sediment) אולי זה המיקרון כאילו?
    וממברנה שזה בעצם הפילטר של המלחים/מתכות

17. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מדובר בפילטר פיזיקאלי שלא קשור למערכת אוסמוזה. רשת מש או דיסקיות. בד"כ בגודל של החלקקים שיכולים לעבור פילטר כזה הוא בסביבות 120 מיקרון. ומכאן השם מיקרון.

18. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    תודה על ההבהרה אגרונום
    אבל ברור לי מהו מיקרון השאלה הייתה ספציפית לאיזה פילטר מהמערכת הוא התכוון

19. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לפי דבריך בכלל לא ברור לך על מה מדובר. אתה חייב להפסיק להתבייש כאשר יש דבר שלא ידוע לך. זה מקשה מאוד לעזור לך.
    כאשר מדברים על פילטר מיקרון מדברים על פילטר כזה כמו שהידרוטוני ציין:
    http://www.amiad.co.il/catalog.asp?type1=3&cat=16

כמו בכניסה לבית או בראש הקו. לפי המערכת של האוסמוזה.

20. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    :D:D:D אתה בדיחה ויש לך בעיה בהבנת הנקרא
    מה משתמע מזה? שהוא קנה פילטר לאוסמוזה שהוא קורא לו מיקרון (ולא לפילטר מיקרון הקווי כמו שיש אצלי במערכת השקיה בגינה ואשר אתה והידרוטוני מדברים עליו)
    לכן שאלתי לאיזה הוא מתכוון

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!