1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

דוקטור אני רק שאלה (למתקדמים בלבד)

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י מסתורית, ‏31/8/17.

1. מסתורית

מסתורית קנאביסט

לייקים:
    10
    שלום לכל הקנבואיסטים והקנאבואיסטיות מקווה ששלומכם טוב בבוקר נפלא זה

יש לי שאלה למומחים מבינכם
    בכל החנויות מוכרים בלי סוף דשנים (המבחר ממש ענקי כל הזמן יש מוצר חדשים) אבל מצד שני הקנבואיסטים כאן מפרסמים שלא צריך שום תוספות והשלמות ושרק דשן בסיסי שאפשר לקנות בכל משתלה מספיק

אז מה הקטע? עובדים עלינו בחנויות (כמו שהדותארקי מאבן יהודה ניסה לעבוד עליי) או שבאמת לא צריך שום כלום מעבר לבסיסי ביותר?

אני מאוד מקווה שרק קנאבואיסטים אמיתיים יענו מי שלא יודע בבקשה לא לרשום סתם שטויית

2. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    גידול קנאביס נחשב בעיני הרבה אנשים(בעיקר מגדלי קנאביס...) לתחום נפרד, יש שיגידו שזה נובע מחוסר ידע ויש שיגידו ההיפך..
    יזמים/מגדלים ותיקים/עסקנים זיהו את הפוטנציאל והתחילו לייצר דשנים ''מיוחדים'' שמיועדים להגדיל יבול, לקצר זמן פריחה, לזרז הבשלה, להגדיל כמות שורשים, לנפח את הפרחים.. וכו' אלו בעיקר דברים שאנשים אומרים רוצים לשמוע וזה מה שמוכרים להם, מצד שני יש הרבה יומני גידול מצולמים שמשים את שתי השיטות עם כמה סוגי דשנים ואפילו את עמיתוס פה בפורום שהראה יבול של כמעט 20% יותר עם סדרת דישון ''יוקרתית''..
    ממליץ לך לנסות בעצמך ולהחליט אם שווה לך להשקיע את הכסף בדשן יוקרתי.
    הדשנים האלו נמכרים בכל העולם, אף אחד לא עובד עליך, תעשי מחקר עצמאי ותחליטי עם איזה דשן את מעדיפה להשתמש. הדוטראקי יסתדר גם בלעדיך תאמיני לי..

Potter אוהב/ת את זה.
  3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מנקודת מבט של מישהו שגידל צמחים באופן מסחרי ומכיר את רזי הדישון, דישון קנאביס הוא דבר ממש פשוט.
    אין לצמח הזה שום דרישה מיוחדת שלא ניתן לראות בצמחים אחרים.
    דשן בסופו של דבר הינו מלחים ממש ממש פשוטים.

שורה תחתונה, מיכל שניים של דשן מתאים ואת מסודרת.

Potter ו-הידרוגארדן צפון אוהבים את זה.
  4. הידרוגארדן צפון

לייקים:
    15
    מנקודת מבט שלי ישנם מוצרים חייוניים יותר וחיוניים פחות בארסנל הדישון. אבל באופן כללי, פורמולה, ולא משנה מאיזה מותג, נועדה להקל על המגדל ולתת לו מענה כללי בצורה של מוצר מרוכז אותו הוא יכול ליישם כראות עיניו (סטיה יחסית של כ15% לכאן או לשם) ולפי אופי הצמח גילו והסטטוס המטאבולי שלו (צמיחה, פריחה, פרי) הבסיס הוא אותו בסיס בכל הפורמולות ומכיל את כל המאקרו אלמנטים שהצמח זקוק להם. ישנם תוספים שהם חיוניים להעשרה של מעגל ההזנה, ויש תוספים מועילים שהם בבחינת "פינוק" לצמח. כמובן להוציא מצבים של עקה או חוסרים בהם אנחנו זקוקים למוצר נוסף כטיפול דחף.
    אפשר בוודאי להעזר רק בבסיס לגידול צמח וזה יספיק בהחלט, אבל שם המשחק בתחום החקלאות הוא מיצוי מלוא הפוטנציאל, בסופו של דבר אנחנו מודדים הצלחה של יבול לפי משקלו ומדד הסוכרים שהוא מכיל (BRIX)
    כמות המוצרים שקיימים בשוק היא אדירה ולעיתים בגלל חוסר ההבנה של מרכיבי הפורמולה אנחנו נכנסים להרפתקה מרובת בקבוקים ומקבלים תוצאה הפוכה, כדאי לחקור ולבדוק קודם כל מהי פוטוסינתזה, איך עובד המטאבוליזם של הצמח ומשם להבין מה אנחנו צריכים בכדי לטפח צמח בריא ומאושר. אחרי שהבנו איך המכונה הזו עובדת נדע בדיוק מה אנחנו צריכים לקחת מהמדף בחנות כך שלא נמצא את עצמינו תולשים שיערות מול טבלאות האכלה מורכבות ועיצות ממגדלים חובבים. מצורף לינק שבו יהיה אפשר להבין מה הצמח צריך בבסיס.

הלינק הנוסף מדבר על ביו סטימיולנטים עוד נדבך חשוב בכדי להבין איך הצמח "עובד"

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לא נכון. אנחנו לא מגדלים פרי עם ריכוז סוכר מסויים.
    אני מניח שמעולם לא מדדת בריקס בשטח ואיך לך מושג מה המשמעות של המדד הזה.
    כאשר מדברים על בריקס מדברים על איבר שאוגר סוכר כדוגמת פרי. אין לך רקמה כזו בקנאביס שצוברת סוכרים.

סה"כ אחלה סירטונים. אני חייב רק לשאול, ראית אותם מתחילתם עד סופם? כי הסירטון הראשון מדבר על כך שהצרכים של הצמח מסתכמים שמינרלים בלבד.
    הצמח הוא יצרן, הוא לא צריך שתיתן לו מוצרים מוגמרים כדוגמת חומצות אמינו, סוכרים או חומצות שומן.

#5 אגרונום, ‏31/8/17
    נערך לאחרונה ב: ‏31/8/17
    הידרוגארדן צפון אוהב/ת את זה.
  6. הידרוגארדן צפון

לייקים:
    15

שמח פתחנו את הדיו הזה :) למרות האופי המתנגח של סגנון התשובה אני אשתדל לענות בצורה עניינית ולא מתחכמת.
    כן ראיתי את כל הסרטונים של הארלי סמית.
    לא מעולם לא מדדתי בריקס.
    אתה צודק, צמח לא צריך אינספור תוספים וזאת גם ציינתי. תחקור תלמד תבין תיישם.
    לגבי ריכוז סוכרים בצמח.... אוי אוי... מאיפה להתחיל.
    מדד הבריקס נותן לנו אינדקציה לגבי כמות הסוכרים הנמצאה בנוזל הצמח, הנמדדת על ידי רפרקטומטר (Refrectometer), ושבעצם נותנת לנו אינדקציה על כמות המינרלים או "עתירות הנוטרינטים" של הצמחים שלנו.
    מדד בריקס נע בין 0 ל 30 כאשר לכל ירק מספר שונה המעיד על רמה גבוהה של נוטרינטים. באופן גס, מדד בריקס מעל 12 מעיד על כך שהסוכרים בצמח הם סוכרים מורכבים בניגוד לסוכרים פשוטים (מתחת למדד 12), ושיש בצמח יותר חלבונים מלאים מאשר חומצות אמינו בודדות. חלבונים וסוכרים מורכבים הם המזון שהתאים שלנו צריכים, בניגוד לפשוטים, שהם המזון לחיידקים, חרקים, פטריות ווירוסים. כך שבעצם, התורה גורסת, שאם יש לנו בעיית מזיקים, אין לנו מחסור בחומרי ריסוס, אלא שיש מחסור במינרלים ביחסים הטובים שלהם ובאופן שבו הם יקלטו הכי טוב בקרקע.

אם המדד מתחת ל12, זה אומר שאנחנו לא מספקים לצמחים את המינרלים שהם צריכים, הצמחים שלנו, ואוכלוסיות המיקרואורגניזמים שבקרקע לא יוכלו לשגשג, ובוודאי שלא נוכל לקבל מהם תזונה מלאה עתירת מינרלים שתוכל להזין אותנו. מדד 25 נחשב למעולה!

7. הידרוגארדן צפון

לייקים:
    15
    אתה בטוח שאתה אגרונום? ;)

http://www.marijuanaresources.com/marijuana-plants-benefit-when-you-test-their-brix/

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    למה הערה כזאת נראית עניינית בעיניך?
    יש לי שני תאירים בחקלאות, עבדתי מספר שנים במעבדות של הוולקני, ואני אגרונום מזה מספר שנים.
    להגיד לי לחקור זה כמו להגיד לרופא לך תלמד רפואה.
    אני מבטיח לך, אני מכיר אתה הנושא.

וכמובן כמובן כמובן שאתה מפנה אותי לאתר של סטלנים. אחלה, יש שם תמונה של רפלקטומטר. עכשיו בוא תסביר לי מאיה אתה בודק את מוהל הפרי?
    יש לך מאמר מדי שמעלה פרוטוקול לבדיקת ביקס ברקמה של קנאביס? לא? אולי זה בגלל שקנאביס לא אוגר סוכר בשום רקמה?

9. מסתורית

מסתורית קנאביסט

לייקים:
    10
    תגיד לי סלט חצילים מה אתה מתייפיף? אתה סטלן מת כל הזמן בפורומים האלה

לא מאמינה שגידלת כלום חוץ מאיזה צמחון מסכן בארון מקצוען לא מדבר כמוך. אתה סתם ילד

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    חחחח וואלה צודקת!

11. הידרוגארדן צפון

לייקים:
    15
    ההערה שלי לגבי תחקור תבין תיישם התייחסה למגדל. אל תלך אחרי העדר או מה שהמוכר בחנות אומר לך. אני מפציר במגדל ללכת ללמוד, להבין את שלמד וליישם.
    לגבי התארים שלך כבודם במוקומו מונח, שיבושם לך ויערב לחיכך פרי עמלך. אגרונום אתה אומר, אגרונום הינך.
    לגבי הבריקס, צרפתי קישור לגבי מדידת בריקס בקנאביס, הוא מונח שם ואשמח לדון איתך בו. כמו שכתבתי בתגובה למעלה וכנראה שלא ראית:
    מדד הבריקס נותן לנו אינדקציה לגבי כמות הסוכרים הנמצאה בנוזל הצמח, הנמדדת על ידי רפרקטומטר, ושבעצם נותנת לנו אינדקציה על כמות המינרלים או "עתירות הנוטרינטים" של הצמחים שלנו.
    אתה ממשיך לדבר איתי על ריכוז סוכר בפרי ואני אומר שסוכר מיוצר בצמח כחלק מתהליך הפוטוסינתזה.
    גלוקוז הוא התרכובת המרכזית המשמשת בתהליך הפקת האנרגיה ביצורים חיים, הוא והמגיב הראשון בתהליך הנשימה התאית וחיוני לכל היצורים החיים. הוא מופק כתוצר עיקרי בתהליך הפוטוסינתזה. הגלוקוז משמש לתהליכי המטבוליזם בתאים פרוקריוטיים ובתאים אאוקריוטים כאחד.

12. הידרוגארדן צפון

לייקים:
    15
    אני חושב שכדאי לשמור על דיון ענייני אמירות כאלה סתם מסיתות אותנו מהנושא והנושא חשוב :)

Potter אוהב/ת את זה.
  13. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אבל למה אתה נותן קישור למקורות שלא יודעים להבדיל בין פוטוסינטזה למכונת כביסה?
    אתה רוצה לדבר איתי על בריקס,בוא נלך למקורות מעט יותר רציניים, כמו תעשיית היין שמבוססת רבות על שיטה זו למדידת סוכר.

שלחתי לך הודעה פרטית כדי שאפשר יהיה להתקדם מעט יותר מהר בנושא.

14. הידרוגארדן צפון

לייקים:
    15

בבקשה, אני ממתין לתשובה מפורטת, עד עכשיו התנצחת איתי לגבי כמה אני לא מבין וכמה הקישורים שלי לא רלוונטים. בוא, תראה לנו מה שווים התארים שלך ותסביר לנו בבקשה, אחרת הדיון הזה לא הולך לשום מקום. אני ממתין .

15. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מה זה בדיחה?
    אולי התבלבלת, חובת ההוכחה היא עלייך.
    להראות סירטונים (בוא נודה, די מצ'וקמקים) זה לא ממש משהו שיכול להעביר את הנקודה שלך.
    יש לך מחקר שמציג פקוטוקול לדגימת בריקס בקנאביס? סביר להניח שלא.
    יש לך מחקר שאומר שאותו נתון של בריקס בקורלציה עם נתון אחר? נאמר יבול? די בטוח שלא.
    משהו שאני כיול לדבר עליו? משהו קטן קטנטן? לא? אז איזה מין תגובה אתה רוצה ממני.
    מבחינתי אתה טענת שיש משמעות למדידת בריקס ברקמה מעוצה (עלה או גבעול). יאללה, גש לעבודה ותראה לי משהו שאשכרה מראה שיש משמעות למדידות כאלה ונדבר.
    אין לך ואתה סתם סוכן מכירות מהאינטרנט שלא יודע מה זה גרף ותוקע מילה שהוא מצא בשיטוט ראנדומאלי? טוב.

ועכשיו ברצינות. שלחתי לך הודעה פרטית.
    ואתה יותר ממוזמן לתת מידע רלוונטי בנושא. כלומר משהו שמבוסס על מקור שהוא לא סירטון ביוטיוב או כתבה באתר או פורום באינטרנט.
    אני מאוד רוצה להתחיל להתייחס לנושא ברצינות.

16. מסתורית

מסתורית קנאביסט

לייקים:
    10
    סלט חצילים זהו לא דיון פרטי!

תגיב באופן פומבי. חוץ מזה אני במקומך לא הייתי כל כך מתלהבת ממכון וולקני הם די שווים לתחת מבחינת קנביס ובטח שמבחינת תאורה (אבא שלי ממש בכיר במכון וולקני אז אני יודעת! )

17. מסתורית

מסתורית קנאביסט

לייקים:
    10
    כנ"ל בדישון. כנ"ל בחממות. כנ"ל באנשי מקצוע. בקיצור על אף ההילה וולקני לא שווה הרבה בקנביס והם בכלל לא מתעסקים בקנביס כרגע! אתה ממציאן! אני מציעה לך לענות עניינית!

18. מסתורית

מסתורית קנאביסט

לייקים:
    10
    בקיצור אין לך שום יתרון על אף אחד כאן (וזאת בהנחה שאתה אכן אגרונום ובכלל אי פעם דרכת בוולקני)

19. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לא נכון! הם אחלה חבר'ה!
    חחחח
    אם אין לך שום הערכה לוולקני או למדע באופן כללי כיצד אני יכול להתקדם איתך בנבכי הידע?
    אנחנו צריכים לקבוע אמת מידה משותפת ששנינו מיחסים לה חשיבות מסוימת כדי לקבוע בסיס עליו נסכים.
    לי אין שום בעיה להסכים לכל מאמר מדעי שעבר ביקורת עמיתים והתפרסם בעיתון מדעי עם אימפקט פאקטור גבוה מ 1.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!