1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

כמה שאלות על הגידול הראשון

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י ZipoX, ‏31/8/17.

1. ZipoX

ZipoX חבר חדש

לייקים:
    1
    אז סיימתי איזה 3 פעמים את הספר "המדריך הישראלי לגידול קנאביס" והחלטתי לנסות לגדל זרע קססה רק כדי לראות במה זה כרוך ברמה היומיומית.
    מצאתי קרטון גדול וגבוה, עטפתי את הפנים שלו בשמיכת הצלה, יש 2 נורות פלורוסנט שכל אחת פולטת אור בעוצמה של 150W. מצע של אדמה מדושנת פשוטה שקניתי במשתלה (חיפשתי לא מדושנת אבל לצערי באיזור שלי זה מה יש). משקה עם מי ברז רגילים, דואג כל יום-יומיים להשקות מעט כדי לשמור על האדמה לחה. יש מזגן רוב הזמן בבית ואם לא אז מכוון מאוורר דיי גדול לכיוון האיזור גידול, לא כל כך חם בבית בנוסף על כך. הצמח בן שבוע בדיוק. עכשיו מגיעות השאלות:
    1. קראתי שבזמן הגדילה אין באמת הוכחה מדעית לתרומה של שעות חושך, עם זאת עדיין השתדלתי להקפיד על 18 אור 6 חושך. השאלה שלי היא האם יש חשיבות להקפדה על אותם שעות. כלומר לפעמים אני לא בבית ותהיתי אם אשאיר את האור דלוק ללא הפסקה האם תיהיה פגיעה בצמח כיוון שעד כה הוא התרגל לשעון ביולוגי מסויים, לאחר שאחזור לבית אמשיך עם השעות הקודמות.....זה יכול לגרום לצמח לשוק או משהו כזה??
    2. בזמן שיש תאורה על הצמח אפשר לראות על העלים ממש ממש מעט אבקה\בועיות\טריכומות או משהו בסגנון שנותן גבן לבנבן לצמח. כשמכבים את האור אז זה נראה ירוק ויפיפה. הייתי בטוח שזה סתם עד שאתמול ראיתי חרק פצפון שנראה אולי כמו פרפר ממש ממש ממש קטן ולבן. הרגתי אותו וזה היחיד שראיתי. זה נשמע כאילו הצמח צריך לעבור ריסוס?
    3. איך אני יודע מתי הדשן באדמה מדושנת אזל ויש צורך לתת תוספים?
    4. האם יש חשיבות למים? אני משקה עם מיי ברז ושקלתי אולי להשקות עם מי מזגן (אלה שנוזלים מהצינור), דעתכם??

מצ"ב תמונה מעכשיו על מנת שתקבלו יותר מידע, ואשמח כמובן לשמוע האם הוא נראה תקין לבן שבוע.
    https://unsee.cc/zobanigu/

2. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    השאלות ששאלת קצת חוטאות להצהרתך שקראת המדריך ואפילו פעם אחת

1 חייב מנוחה, לא להפריע במנוחה ואסור לשנות המשטר לכן נקרא משטר (;)) התוצאה יכולה להרוס הצמח להפוך להרמי לעקב גדילה ואף למוות.
    2 מה שאתה מתאר בגידול פנים נשמע כמו מזיק תמונה תעזור.
    3 מדשנים במי ההשקיה כמעט בכל השקיה
    אלא אם "זיבלת".
    4 מי ברז מעולה אין צורך לאפס מים

3. ZipoX

ZipoX חבר חדש

לייקים:
    1
    קראתי את המדריך אבל חיזוק תמיד יעזור.
    לגבי עניין נאור והחושך, אתה בטוח בכך? ראיתי פוסטים שאגרונום טוען שאין שום הוכחה מדעית לתרומה של שעות חושך על פני אור רצוף.
    לגבי עניין הדישון, מדובר באדמה מדושנת מהשקית, עדיין יש צורך? נשמע מאוד מוזר.

4. ZipoX

ZipoX חבר חדש

לייקים:
    1
  5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    בינתיים נראה בסדר.

6. Dani420

Dani420 קנאביסט

לייקים:
    89
    אם סיימת 3 פעמים את הספר ואתה לא מבין איך אפילו להתחיל לגדל עציץ, אז מעניין מה שווה הספר...

fuckthesystem אוהב/ת את זה.
  7. almoglog

almoglog קנאביסט

לייקים:
    0
    מתי מתחילים בדישון ??

8. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    3 שבועות בערך

9. ZipoX

ZipoX חבר חדש

לייקים:
    1
    לא זכור לי שמישהו ביקש חוות דעת על הספר או עליי......לא לכולם יש זיכרון צילומי והספר לא מכסה הכל מהכל. אם אתה לא יודע לענות לשאלות עדיף להישאר בשקט.

10. Dani420

Dani420 קנאביסט

לייקים:
    89
    אל תיעלב חמוד, הביקורת לא עליך, אלא על ה"ספר" הלא מקצועי שכתבו שני חסרי מקצועיות. חוץ מזה כבר ענו לך על השאלות, אז מה אתה רוצה?

11. ZipoX

ZipoX חבר חדש

לייקים:
    1
    אין בעיה שיש לך ביקורת על הספר, זה לא המקום לתת אותו. לדעתי ספר מעולה. אתה לא יכול לצפות מספר לכסות כל דבר על גידול קנאביס אחרת הוא יהיה עצום וקשה לקריאה.
    לא ענו לי על השאלות 1+3, אני עדיין אשמח לקבל תשובה.

12. Dani420

Dani420 קנאביסט

לייקים:
    89
    שאלה 1: אתה יכול להשאיר אור רצוף לכל אורך הגדילה.
    שאלה 3: לכל דשן יש טבלת דישון שלו, צריך לעקוב לפי מה שהיא אומרת

13. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    1 לא טוב אור רציף גם בגדילה
    3 אל תדשן לפי טבלה בד"כ אלו נתוני מקסימום ותדשן יתר על המידה

14. ZipoX

ZipoX חבר חדש

לייקים:
    1
    השאלה שלי הייתה מתי אני יודע שהדשן באדמה שבאה מדושנת, אזל. כרגע יש לי עלים עם טיפה קצוות שרופים, כנראה עודף דשן בזמן הגדילה מהאדמה, בגלל זה לא מדשן בכלל. השאלה כמה זמן לוקח לאדמה מדושנת להתנקות מכל הדשנים....

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!