1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יומן גידול ירושלמי - מעודכן ל-31.12.2013

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י גוזון, ‏31/12/13.

1. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אתה בקטע של סטיות, אה אגרונום :) (מקצועית, בטח שמקצועית :) )

אשתדל בפעם הבאה להעמיד אותה לבוק, למרות שאן הרבה שינוי אצלה - חוצמזה שהפסיקה לצמוח לגובה, תודה לאל...

2. שוקו

שוקו חבר חדש

לייקים:
    0
    טירוףףף!!! איזה חגיגה של צבעים אחי כל הכבוד!

3. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    חברים, הגיע היום. אני לא מאמין שאני אומר את זה, אז אומר זאת שוב: הגיע היום. הקציר.

מס' 3 שלי מוכנה. בלי טריכומים ומיקרוסקופים, אפשר לראות גם בעין בלתי מזוינת ש-80 אחוז מהשערות כתומות. חלק קטן כבר התחיל להיות חום, אז הגיע יומה.

כמה מילים על מס' 3 לפני שנפרדים ממנה. זן: ביג בנג אוטומטי. הונבטה: 14 בדצמבר, הציצה לחלל העולם ב-16 לדצמבר, בשיא השלג. היא בת 81 יום כרגע, קצת יותר מחודשיים וחצי. היא הכי קטנה בגינה: ס"ה 53 ס"מ גובה. בצעירותה, כשהיתה כבת שבוע וחצי, לא נזהרתי בהעברה שלה לבית הגידול, וכתוצאה הגבעול שלה נשבר. חיברתי אותו ותמכתי בו עם קש שתייה מחורץ לאורך, וקיוותי לטוב. היה טוב. התאוששה וגדלה, אם כי יתכן שבשל הטראומה הזו היתה קצת יותר נמוכה ומוצקה מחברותיה.

הנה היא שנייה לפני הקציר.

והנה היא ב"סלפי" אחרי הקציר.

הניבה כ-12 "באדים" גדולים, ועוד כמה עשרות פרחים קטנים.

שאלת השאלות של הפורום הזה - כמה יצא? חברים, אני נמתחתי בעינויים חודשיים וחצי. כדי לקבל את התשובה אעביר אתכם ממש מעט מהמתח הזה. תתחילו לגלול למטה :)

+
    +
    +
    +
    +
    ++
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    ++
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    ++
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    ועוד קצת...
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +
    +

טוב, מספיק. הנה תוצאות האמת.

מניסיוני, במהלך היבוש הפרחים מאבדים קצת יותר משני שליש ממשקלם, כך שאני צופה משקל סופי אחרי יבוש של כ-60-70 גרם.

להפתעתי הגזם יצא הרבה פחות משקל, ועוד הכנסתי בו כל מיני פרחים קטנטנים שלא היה לי כוח להתעסק איתם ולתלות אותם ליבוש.

אם הגעתם עד כאן, הואילו נא בטובכם לעזור. אני לא בטוח לגבי מס' 4. השערות שלה הרבה פחות ארוכות מאלו של מס' 3 אז זה קצת מבלבל אותי. אני חושב שרובן כתומות, וגם הפרחים נראים עסיסיים, עם עיגולים יפים כאלה של טריכומים (או מה שזה לא יהיה) אבל אשמח לדעה נוספת - האם לקצור אותה כעת או לחכות עוד מס' ימים?

הנה תמונות

כן, עונת הקציר נפתחה, בדיוק בזמן שהבטיחה יצרנית הזרעים, למרות שלי זה נראה כמו נצח. יש עוד צמחים לקצור, ויש עוד סימני שאלה, כמו: מה יעלה בגורל המופרעת? אבל זה זמן טוב להתחיל בתודות לחברים פה בפורום, שבלעדיהם לא היה יוצא כלום - ואני לא אומר זאת מהפה ולחוץ אלא ממש מתכוון לזה. ווגס, אגרונום, הבורח, עשן ישראלי, באדי ועוד רבים רבים וטובים טובים - תודה. עשיתם משפחה מאושרת. מילה טובה גם למנהל הפורום, על המאמצים שהוא משקיע ללא הרבה תמורה, על ההיענות המהירה לכל נושא כמעט, על הידע, על החלק החשוב מאוד שלו במאבק של כולנו למען הלגליזציה - תודה. הלואי והייתי יכול להחזיר במעט, חוץ מהתודה הזאת, לחברים בפורום הזה. הלואי וניפגש במהרה בלגליזציה, ואני אכבד כל אחד ואחד מכם בפרח שמנמן.

להתראות בינתיים, מקווה להמשיך ולעדכן :)

גוזון

4. rancool10

rancool10 חבר חדש

לייקים:
    0
    איאיאיייי כמה חיכיתי לקציר שלך!! איזה יופי של פרחים תקשיבבבב
    מזל טוב בשעה טובה!
    למרות הכול אני אבל מבולבל קצת.. באתר כתוב שהצמח מוציא סביב ה40~50 גרם, בפורומים מחו''ל ראיתי אנשים שהוציאו 40 גרם, הכי גדול שראיתי זה היה 53 גרם שמישהו הוציא מביג בנג, איך לעזעזל הצלחת להוציא כזאת כמות יפה?! כל הכבוד באמת! מחכה לראות תוצאות של שאר הצמחים! :d

5. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אני ממש לא יודע...

הסבר אפשרי אחד זה שהפרחים יאבדו יותר משני שליש ממשקלם בייבוש, כי יש גם פרחים קטנים שיאבדו יותר מסה. עדיין, גם אם יאבדו 3/4 ממשקלם זה יהיה סביב ה-50 גרם יבש. או שיאבדו יותר משקל? נחכה ונראה...

מה עשיתי נכון ומה לא - הכל מפורט בפרטי פרטים בדפים למעלה. טעיתי הרבה בדרך, אבל הזן הזה פשוט היה חזק מכל הטעויות שלי. אגב, אני ראיתי וידאו של חנות זרעים מאמסטרדם, עם יומן גידול בו מפורט איך הצליחו להוציא מעציץ אחד של ביג בנג למעלה מ-100 גרם לאחר יבוש. זה כמובן בתנאים הכי טובים שהם מספקים ועם המון ידע ומקצוענות שאין לי. אבל אני מאושר מהתוצאות של העציץ הראשון. לא חשבתי שיצא יותר מאאונס (28 גרם)

6. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    קציר מקצועי גוזון
    תשמור את העלים והשאריות לשמן...
    ממליץ לך לייבש אותם קצת ולשמור בשקית אטומה במקפיא עד שיהיה לך את הגזם של כל הצמחים, ואז תוכל לעשות שמן, רק תייבש אותם יום-יומיים לפני ותן להם איזה שעה הקפאה ממש לפני ההכנה עצמי.

אני הייתי מוריד את כל העלים הצהובים והחיוורים (גם אם הם ירוקים, אבל ירוק בהיר - תוריד). כמובן שאני מדבר על עלי מניפה, ונותן לה עוד שבוע בדיוק !

מה עם שאר הבנות ?

יופי של קציר חבר .

עריכה - עכשיו כשאני מסתכל על זה - הייתי מוריד את הבאצים התחתונים כבר עכשיו.

7. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    וואי גוזון מוריד בפניך את הכובע,
    סחטיין עליך מן.
    בעיקרון עם הצמח שאתה מתלבט אני רואה שיש כמעט יותר מ80 אחוז שערות כתומות אז לפי דעתי אפשר לקצור...חבל שלא הזמנת מיקרוסקופ X100 כמו שאני הזמנתי אתה ממש יכול לראות את הרמה של הבשלות לפי צבע הטריכומים ואף לשלוט על סוג הסטלה שאתה רוצה ככה :)
    אבל בכל זאת - מרשים ומכובד , היידה לעשן (מחכה לשמוע ממך עוד שבוע על חווית העישון) :smiley-rolling-join

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    צמח 3 נראה מצויין ומפוזר יפה!
    וזה עוד בלי שניסית כל מיני טכניקות לעצב אותו.

צמח 4, וואו!
    אם אתה רוצה לחכות, אז לא יותר משבוע.

אפשר לייבש יבוש מהיר, 50 מעלות בתנור למשך שעתיים. לא יפגע בthc.
    אני רוצה לשמוע איך יצא.

מה עם המופרעת?

גידול מאוד מוצלח!

9. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אתה בטוח בקטע של היבוש אגרונום? יבוש מהיר ב-50 מעלות בתנור יתן את אותן תוצאות (מבחינת סטלה, לא טעם) כמו יבוש איטי? זה לא מה ששמעתי, אבל אם אתה בטוח אז כבר בסופשבוע אשים קצת בתנור. הכוונה בתנור עם חום רגיל, או עם הטורבו (שמפזר גם אוויר חם)?

אפשר גם לייבש עם פן? או שהקטע הוא החום הנמוך (50 מעלות) הוא חשוב?

בקשר למס' 4 - אני לא ממש רוצה לחכות :) אם צריך לחכות - אחכה, ואם לא אשמח לקצור אותה כבר מחר :)

המופרעת מפריחה פרחים בקצב יותר איטי מחברותיה. נראים כמו פרחים "אמיתיים" אבל ממש לא שמנמנים כמו של מס' 3 ומס' 4. רזים וגבונים - מופרעים... בקרוב אעמיד אותה לבוק ואמלא הבטחתי. אבל, ככל הנראה לא תסיים את חייה בתור שמן חשיש. מי יודע, אולי אפילו תגיע לתנובה יפה למרות הרזון המשוגע שלה

10. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    יפה אחי, אני אשמח לעידכון כמה יצא אחרי היבוש.
    ותגיד מה אתה מתכנן לעשות עם העלים?
    בתיאבון :smoking:

11. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    שמן (עם גז מצתים). התאהבתי בשיטה :) הם כרגע ביבוש בתוך ארגז בחוץ

12. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    סתם שאלה -
    אין לי נסיון עם אף אחת מהשיטות,
    אבל למה לא השמן של ריק סימפסון?
    הוא נראה הרבה יותר נוח להכנה וגם לשימוש, סמיך ונוזלי, לעומת הגז מצתים שנהיה קשה לפעמים כמו אבן ..

13. חייזר

חייזר חבר חדש

לייקים:
    0
    יא אללה איזה יופי, איזה יופי!!! פשוט כל הכבוד על הגידול ועל הסבלנות, באמת לא כל אחד יכול להיות כזה סבלני, זה אומר עלייך משהו כבנאדם :)
    התוצאות יפות מאוד, פרחים שמנים ויפים ואני כבר מת שתספר לנו אחרי שניסית איך היה.
    כמו שאמרו לפניי מהשאריות תעשה או חשיש או שמן זה בחירה אישית ובימים הראשונים אחרי שייבשת (שבוע-10 ימים) תשים את הפרחים בצנצנת (עדיפות לזכוכית) וכל יום תאוורר ותפזר אותם על השולחן ל10 דקות ותחזיר, לאחר מכן אתה יכול כבר להפסיק לעשות את זה, אתה כנראה יודע את זה אבל אני רק רוצה להיות בטוח שאתה זוכר :) תהנה!!!!
    האם לדעתך תגדל שוב בעתיד?

14. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    תקשיב גוזון, יצא לך אחלה של גידול איזה באדים יפים יא וואראדי בטח אתה מת כבר לעשן מזה וכל הכבוד על הגידול על המוצלח אחי אנחנו תמיד שמחים לעזור (אני וכל שאר חברי הפורום) ולא רק לך אלא לכל מי שיש לו שאלה, תמיד לשאול ותתחילו לגדל גם כי זה שווה את זה, זה שווה את המאמץ וגם לא תצטרכו להסתמך על כיוון וגם זה מקדם את הליגליזציה בדרך מסויימת אז שוב גוזון מזל טוב על הקציר ותהנה מהן אחי ומה שלא תעשה (תמכור, תביא אנאערף) אל תחשוף את עצמך ותספר שגידלת וגם אם אתה מוכר או מביא תשתדל שרק לאנשים שאתה מכיר וואללה אם אתה באמת אומר שאתה תתחלק בהפגנה אז אתה בחור מכבד אבל גם ככה רואים שאתה בן אדם טוב עם לב גדול רק על הכוונה אבל אני רק מציע לך לחשוב כמה פעמים לפני כל מעשה אחי.
    כל הכבוד אחי.

15. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    woogs יש לי שכלול של השיטה עם גז המצתים (באדיבות אגרונום וחברים נוספים גם בפורום) וזה הולך כך: אחרי שהפקתי את ה-THC ואידתי את הגז מצתים, אני שם את הפיירקס בתוך קערת מים רותחים חדשה, ומוסיף עם מזלף כמה טיפות של אלכוהול 95% לשתייה. לא הרבה, רק כמה טיפות. אז התערובת כבר יותר נוזלית, אני מעביר אותה לבקבוק לק שניקיתי מראש, ובכל פעם מורח על הסיגריה עם המברשת של הבקבוק לק. בשיטה המקורית השמן באמת סמיך כמו גומי ולא נוח לשימוש, ולכן ה"שכלול" הזה. את האלכוהול צריך לחמם עם התערובת ב-70 מעלות, כמובן שזה לא בדיוק, אבל בתוך קערת מים רותחים זה מגיע פחות או יותר לטמפרטורה הזו.

16. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    מגניב, לא חשבתי על זה...
    תוכל להעלות תמונות של המוצר המוגמר ?

17. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    וואו
    במבה

כמה תווים אתה עוד רוצה?

18. weedberg

weedberg חבר חדש

לייקים:
    0
    פשוט תענוג-סקסיות-באמת נראות מדהים אחי !!
    :weed:

19. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    גוזון איזה תותח! איזה גידול אדיר ואיזה אחלה תוצאות!

20. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    תודה לכל המברכים :)

אז ככה, לקחתי את שיטת הייבוש המהיר של אגרונום (50 מעלות בתנור), רק שגיליתי שצריך 4 שעות ולא שעתיים, או שאולי הטמפרטורה היתה קצת פחות מ-50 מעלות - לא משנה. בשורה התחתונה פשוט וואו. לא מהקנאביס שמעיף אותך, אבל עושה צחוקים, עושה ראש טוב וטעם מצוין. ההשפעה היא מעט של upper ולא מפילה כמו סוגים אחרים (עוד לא הבנתי מה ההבדל בין סאטיבה ואינדיקה, מכיון שהזן הוא עירוב של שתיהם - כנראה שהזן שעושה יותר upper היה דומיננטי יותר), ואתמול בלילה התלהבתי קצת יותר מדי (רגע, התנור כבר חם, לא חבל? בוא נייבש עוד פרח...) מה שגרם ללילה לבן ומשעשע למדי, ורק עכשיו קמתי ואני מתאושש. נסיבות מקלות: היה יובש תקופה ארוכה, ותחושת היובש מועצמת כפליים שיש לך עציצים ליד שמדיפים ריח ניחוח ואי אפשר לגעת בהם.

בשקילה אחרי היבוש מתברר שהפרחים מאבדים 75% בדיוק ממשקלם - פרח ששקל "רטוב" 8 גרם הפך לקצת יותר מ-2 גרם לאחר היבוש, ופרח של 4 גרם לגרם. מה שמעמיד את התנובה של מס' 3 על 56 גרם נטו אחרי יבוש, פחות ממה שחשבתי בהתחלה אבל עדיין מכובד.

טוב חברים, אחרי ההתפרעות של אתמול עדיין יש לי 6 גרם של פרחים מתקתקים להעביר איתם את הסופשבוע. שלא תדעו יובש לעולם.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!