1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

הקמת סטאפ ראשון

הנושא בפורום 'עיצוב חדרי גידול ואביזרים' פורסם ע"י DArchitect, ‏4/10/17.

1. DArchitect

DArchitect חבר חדש

לייקים:
    5
    אהלן חברים, צריך את עזרתכם בהקמת סטאפ לגידול עגבניות שרי סגולות. זה גידול ראשון, אז יש לי כמה שאלות ודברים לברר, אשמח לכל עזרה והארה.
    אז נתונים בגדול-
    - מתוכנן אוהל DIY במידות 80 ס"מ על 80 ס"מ
    - נורת נל"ג 400W Dual-Spectrume
    - קולטיוב
    - מפוח מושתק 160 מק"ש של S&P
    - המצע יהיה אדמה, הבנתי שזה המצע הכי סלחני ונוח למתחילים.
    ועכשיו לשאלות-
    1. מה הגובה המומלץ לאוהל כזה עם נורה של 400W?
    2. אני מתכנן לגדל כרגע רק שתיל אחד, מה נפח העציץ המומלץ? - אני מתכנן לעשות SCROG, אני לא ממהר והמטרה כרגע חוץ מללמוד היא להוציא כמה שיותר יבול ואיכותי.
    3. יש לי תחושה שהמפוח שלי לא מספיק, בהנחה ואין לי אפשרות לרכוש עוד אחד, אני אוכל להריץ סטאפ עם מק"ש כזה? מה אפשר לעשות בנוסף כדי לייעל את הספיקה של האוויר בחלל הגידול?
    4. השקיה- עד כמה קריטי למדוד PH ולאזן את המים? נייר לקמוס סיני שמוכרים באיביי מספיק למטרה הזאת (כבר יש לי בבית) או שכדאי לקנות כלי ייעודי?
    5. יש לי בבית מרכך מים כזה-
    http://files-ptdpritol.netdna-ssl.c...88/large/74747c74c0deb290a57bdd6cc18323ea.jpg
    יש יתרונות להשקיה במים רכים?
    6. דשן- מעדיף לא להשתגע עם דשנים ב1000 שקל אבל כן רוצה שיהיה ייבול טוב. נתחיל מהבסיס, מהם הדשנים הבסיסיים לגידול טוב?
    תודה רבה לעוסקים במלאכת הקודש, מניח שיהיו לי עוד שאלות בהמשך.

2. yoniponi

yoniponi קנאביסט

לייקים:
    117
    גובה לפחות 1.6 מטר, עדיף יותר לכיוון 2.
    עציץ לפחות 18 ליטר.
    באדמה לא צריך להתעסק יותר מדי עם חומציות המים.
    אקוגן פרפקט + קלמג לדישון, האקוגן עולה 50 שקל ל5 ליטר (שמספיקים להרבה מחזורים בסטאפ קטן).

DArchitect אוהב/ת את זה.
  3. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
    1. לך על 2, מטר, אתה מתכנן לעבוד עם 400 היא מוציא חום ופלוס יש לך מפוח קטן
    יהיה לך חם באוהל אז עדיף שיהיה לחום לאן לעלות ( כמה שיותר רחוק מהצומח )
    2, מציע לך להתחיל 15 ליטר בערך ולהעביר להציץ גדול שבוע לפני ההפרחה 35,40 ליטר. תאמין לי זה השתלם לך!! גם עם תלך על 20 יהיה בסדר אבל...
    3 אם אין לך הפשרות לקנות עוד מפוח אז אין לך בררה, אבל כך בחשבון שחוץ מבעיית אוויר צח יכולה להיות לך בעיה חום
    ופה כבר זה יכול להרוס לך תגידול, אז כך את זה בחשבון.
    4 , תשכך מזה. ממש לא מומלץ
    5 תיקנה מד מוליחות, תבדוק את המים בברז כל פעם שאתה משקה אם אתה בין 0.1 עד 0.5 אז אין צורך ( לפחות מניסיון של דודה שלי)
    6. לך על אוקוגן. ןקלמג לא משנה של איזה חברה.

DArchitect אוהב/ת את זה.
  4. DArchitect

DArchitect חבר חדש

לייקים:
    5
    אם אני הולך על גובה 2 מטר אני מגדיל את נפח החלל ואז המפוח עוד יותר יתקשה לא? כנראה שאני בכל זאת אקנה אחד לתוספת. יש לך המלצה על חוזק? אחד דומה או 250 מק"ש?
    לגבי ההארה שלך על ה-PH, אני לא ממש הבנתי. לא לסמוך על הבדיקות הסיניות? אתה ממליץ לקנות מד מוליכות ולא חומציות? יש לך המלצה על אחד ספציפי שיהיה זול אבל גם יעשה את העבודה?

5. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
  6. DArchitect

DArchitect חבר חדש

לייקים:
    5
    תודה אחי, אז אני כרגע מחפש מפוח 350מק"ש~
    לגבי PH וEC, תוכל לכתוב לי ממש בקצרה או להפנות אותי למאמר על החשיבות והשימוש של הבדיקות האלו? בכל המקומות ראיתי דווקא התייחסות לPH.
    אגב, אם מישהו מוכר מפוח או מודד EC\PH אשמח לקנות ממנו.

7. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    מפוח 350 מוציא ומפוח 250 מכניס + כניסה פאסיבית בהחלט ייתנו מענה יעיל .

חשיבות השמירה על מצע מאוזן היא מאוד גבוהה.. מדדי החומציות(PH) צריכים להישאר בטווח מסויים בהתאם לסוג המצע על מנת שהשורשים יקלטו מיקרואלמנטים ביעילות וכך גם רמת המוליכות(EC)..
    סטייה מהטווחים האידיאלים בדר"כ מובילה למחסורים תזונתיים

8. DArchitect

DArchitect חבר חדש

לייקים:
    5
    הלכתי קצת לאיבוד, PH הכרחי או לא? מה דעתכם על המד הנ"ל-
    http://www.ebay.com/itm/Milwaukee-P...551885&hash=item4665798fbb:g:ke4AAOSwj0NUhxFV
    מודד EC קניתי את מה שVVASILI המליץ.
    @pioneer מה החשיבות למפוח מכניס? אם אני אשאיר את המפוח רק ליציאה האוויר יישאב פאסיבית לא? בכל מקרה, כנראה שאני אשאר עם ה160 מק"ש להכניס ואקנה 350 מק"ש להוצאה. האם בנוסף למכניס האקטיבי אני אצטרך עוד כניסה פאסיבית? כמה ס"מ קוטר?
    שאלה כללית על מפוחים, יש באמת יתרון למפוח צינטרפוגלי להוצאה בהשוואה לרגיל?

9. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
    אם אתה קונה 360 ליציאת אוויר אתה מסודר, לא חייב מפוח לכניסת אוויר ואם בכל זאת אתה מרכיב את ה 160 לכניסה
    תידעג לעוד פתח לכניסה פסיבית.
    אם אתה מגדל ב קוקוס או בכל שיטת הידרו אחרת אתה חייב לאזן חומציות
    ( חובה).
    אם אתה מגדל באדמה אז אתה לא צריך לעזן שום דבר ( האדמה עושה את זה לבד)

לגבי מד המוליחות, תבדוק את המים לפני שאתה משקה שהיא לא תהיה מלוחה מידי
    ועד משהו ( זה טיפ) תבדוק מדי פעם את מוליחות הנגר ( המים שיוצעים לך מתחתית העציץ אחרי ההשקיה) ככה תידע את אתה מדשן יותר מידי.

צנטרפוגלי בדרך כלל חזק אבל עושה ים רעש.

10. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    ברמת העקרון יש צורך להשוות בין הכנסת האויר להוצאת האויר אך לחץ שלילי מתקבל (כח הוצאה יותר גדול מהכנסה) , אני חושב שפתח פסיבי בקוטר 4" (10 ס"מ) יסגור את הפינה.. רק להוסיף שרשורי שיהיה בו פיתול מסויים בכדי למנוע הפרעות במחזור האור/חושך ורשת למניעה של כניסת מזיקים לא רצויים.
    לגבי איזון המצע... כמו ש vasilli אמר בקוקו פרלייט תהיה חייב לאזן לחומציות הרצויה אך באדמה חשוב רק לשמור על איזון התמיסות ולא לחרוג מהטווח הרצוי .. בדרך כלל הדשנים לאדמה מגיעים באיזון הנכון אך חשוב לבדוק מפעם לפעם כיוון שגם באדמה המצע יכול לצאת מאיזון..

11. DArchitect

DArchitect חבר חדש

לייקים:
    5
    תודה רבה חברים, הזמנתי מד מוליכות, אני מברר כרגע על מפוח 350 ונתחיל להקים את הסטאפ.
    לבנתיים אם למישהו יש מדריך מומלץ לבניית אוהל גידול אשמח לקבל קישור.

12. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
  13. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    הרצון לעשייה מבורך אך לדעתי התועלת אינה גבוהה כיוון שעלות חומרי הגלם והזמן שאתה תשקיע בבנייה (בהנחה שדיוק בביצוע נלקח בחשבון) יהיו שווים או יעלו על מחיר חלל גידול שמוצע לרכישה...
    מצד שני בניית חלל גידול מלמדת המון בהכרת החלל ועל התנאים הנדרשים..
    לכל אפשרות את היתרונות שלה

בהצלחה

14. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
    קצת חולק על החלק הראשון שכתבתה אחי
    אם לא לחוץ לו.
    אפשר להרכיב ארון גידול בגרושים.

פלטות אז 2,3 מילימטר לא עולה הרבה, פרופילים מאץ 3 על 3 או 4 על 4
    במקום מיילר, אפשר להשתמש בידיעות אלומיניום רפלקטיביות ( הם 95% רפלקטיביות בערך) וגם מבודד רעש לא רע.

או שאפשר לעשות בכלל בלי כסף כמה סיבובים בעיר עם מברגה ופלייר אתה מסודר מבחינת עץ, רק תביא יריעות אלומיניום ( במחסן עצים בדרך כלל יש) וזהו.

וסתם בטור תיפ אם תלך על בניה אצמית
    ממליץ לך את הבסיס של הארון לשים על 4 גלגלים. זה מאוד נוח.

15. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    זה בסדר לחלוק .. בדרך כלל זה מניב דיון פורה...
    מנסיוני או שבונים כראוי (דיוק סנטימטרי/מילימטרי) או שרוכשים... לא מדבר על יכולת אלא כמות הזמן שתידרש לבנות.. הזמן שלו + עלות חומרים (חדשים) = בערך אותה עלות כמו רכישת חלל .
    אך אם רוח היוזמה רוצה להתנסות... קדימה לעבודה

16. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
    בישבילו זה אנחנו פה לא? :)))

כמה לדעתך יעלה לו החומרים לבנות אוהל בגודל שהוא רוצה?
    האוהלים עולים ים כסף אחי לאומת בניה אצמית, ופלוס הוא יכול לתכנן את הארון לפי הצרכים שלו בידיוק. ( ובתחלס כמה כבר זמן לוקח לבנות ארון מטר על מטר) 3 שעות? בגג.

אבל כמו שאמרתה אנחנו פה רק לתת קצת רקע שיעשה מה שנוח לו :)
    אני אישית עם שתי הידיים בעד בניה אצמית :)))

17. DArchitect

DArchitect חבר חדש

לייקים:
    5
    חברים תודה רבה על העצות והעזרה. כרגע אני בשלבי תכנון של הארון, קורא חומר ומנסה להבין את העסק, כשיהיה משהו קרוב לרעיון סופי אעלה פה לשיפור והארות.
    בנוגע לדשנים, החלטתי לשנות טיפה את הכיוון הראשוני ואשמח לעזרה-
    אני מחלק את הדישון לכמה שלבים-
    1. דישון לכל אורך הגידול-
    ATAMI SOIL A+B
    H&G SOIL A+B

2. תוספים לכל אורך הגידול-
    BIO HEAVEN- של ביוביז
    MINERAL MAGIC של GHE
    SUPERVIT או
    POWER ZYM של HESI

3. דשן לתחילת הגידול-
    ROOT COMPLEX של HESI

4. לשלב פריחה סופי-
    BLOOMBASTIC

5. שלב אחרון לפני שטיפה-
    שוטינג פאודר או טאבז של אטאמי

עכשיו לשאלות, החלוקה שלי נכונה? אשמח לקצת סדר בדברים, אני מפחד שיש לי דשנים שעולים אחד על השני ויגרמו לדישון יתר.
    מכל אלו שרשמתי, מה חובה? מה מאוד מומלץ? מה NICE TO HAVE אבל לא ממש הכרחי? אולי בכלל עדיף לקנות ערכה מוכנה של חברה אחת וזהו?
    תודה רבה!

18. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    נגיד ומפרט הבנייה יכלול פלטות OSB(לפי מידה) ,פרופילי עץ (לפי מידה), גלגלים, מיילר וציוד נלווה לבנייה זה יכול להגיע לאזור ה 400 ש"ח ועם חישוב זמן העבודה בתמחור מאוד צנוע של 350 ש"ח יומית (למרות שבפועל אם הכל חתוך לפי מידה אז עניין הבנייה צריך לקחת 3 שעות) זה בערך אותו מחיר של אוהל ... אולי חיסכון של 200-300 ש"ח תלוי בגודל האוהל וערך הזמן של כל אחד..

חובה הם דשני הבסיס.. ציינת פה המון שמות של סוגי דשנים שהדעות עליהם מאוד חלוקות...
    לפי דעתי תתחיל עם דשני הבסיס ואם תשמור על משטר תזונה והשקייה נכונים לא אמורים להיות לך שום בעיה.. ובמידה ויש תופעות אי סדר תזונתי יש לפתור אותה נקודתית ולא סתם להוסיף מלא תוספים...
    לגבי 4. ו 5. הייתי אומר אולי לנסות בפעם הראשונה בלעדיהם בכדי להבין במחזור הבא את המשמעות של התוספת שלהם... אבל אם בכל זאת אז מאוד בעדינות עם המינונים..

19. DArchitect

DArchitect חבר חדש

לייקים:
    5
    את האוהל אני בונה בעיקר בגלל שאני אוהב לעשות דברים עצמאית, פחות מתוך שיקולי חסכון למרות שזה גם בא בחשבון. אם בסופו של דבר אוהל DIY היה עולה לי יותר אז כמובן שהייתי קונה אחד וזהו.

לגבי הדשנים, מה שרשמתי הם כאלו שקראתי עליהם מביקורות של משתמשים וכתבו עליהם דברים חיוביים. כשאתה אומר דשני בסיס אתה מתכוון לאקוגן פרפקט וקל מג של חברה כלשהי?
    הרעיון שלך לעשות השוואה בין הגידול הראשון לשני הוא טוב אבל בעייתי אצלי כי זה בסה"כ הגידול הראשון ואני מאמין שתהיה עקומת למידה דיי תלולה בין הגידול הראשון לשני כך שהשוואה כרגע לא תתן תשובה שאפשר להסיק ממנה משהו רלוונטי. כשנגיע לרמות של החבר'ה היותר רציניים פה נוכל לעשות סוג של הרצה במקביל ולראות מה ההבדלים.
    הרעיון של הדשן מבחינתי הוא להוציא לי יותר פרי ויותר איכותי, אני מניח שכמה מאות שקלים לטובת העיניין לא יפריעו לי, זה בסה"כ עציץ אחד וההוצאה על דשנים לא תהיה כל כך גבוהה. מקס' זה לא יוסיף, להזיק בטוח לא (כמובן בזהירות עם המינונים). אשמח בכל זאת לקצת כיוון ספציפי יותר עם הדשנים שרשמתי למעלה או כאלו שלא ציינתי.
    אני רוצה להבין, רוב החברה פה לא מדשנים!? או שאתה ממליץ לא לדשן כי זה גידול ראשון? יהיה נחמד לשמוע מהחברה פה במה הם מדשנים.

20. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
    לדעתי תתחיל עם אוקוגן ןקלמג, אם בא לך כך גם מיקרו ( לא משנה מאיזה חברה)
    וחיזוקית לפריחה דוגמה בלומבסטיק.

ב 500 שקל אתה בונה הרון משוחלל :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!