1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יומן גידול ירושלמי - מעודכן ל-31.12.2013

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י גוזון, ‏31/12/13.

1. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    זה קרה שלא הייתי במלוא חושי ולא הבנתי מה לעזאזל המחשב רוצה ממני... עמכם הסליחה :joint:

2. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אתה רציני ???
    גמרת 50 גרם בלילה ????

3. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    ווגס מה עובר עליך :) אפילו קרנף מארץ הקרנפים לא מסוגל לחסל 50 גרם בלילה, אלא אם כן הוא אוכל אותם :)

ייבשתי במהירות רק כמה פרחים, כדי לטעום, ס"ה כ-8.5 גרם יבש, מתוכם אני ואשתי השמדנו בלילה אחד 2.5 גרם*, שזה הרבה בשבילנו :)
    את רוב הכמות שקצרתי אני מייבש בשיטה ה"מסורתית", רק קצת ייבשתי מהר כי לא יכולתי להתאפק :)

* לפי החלוקה הזו: אני קצת יותר מחצי גרם (שלוש סיגריות מכובדות ומפוצצות מאוד), אשתי - כל השאר :)

#183 גוזון, ‏7/3/14
    נערך לאחרונה ב: ‏7/3/14
  4. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    זה מה שההגיון שלי אמר - 56 גרם, אמרת שנשאר 6,
    הייתי מופתע ...

ימים טובים גוזון [:

5. weedberg

weedberg חבר חדש

לייקים:
    0
    - גוזון- אני חדש פה, אז ישבתי עכשיו כמה שעות וקראתי את כל הפוסט הזה ועברתי תמונה תמונה ומאוד נהנתי !
    - לא תיכננתי לעשות את זה, אבל הסברת ותיארת מצוין, שאלת שאלות טובות שבעזרתן למדתי המון מהתשובות שנתנו החברה וגם הצחקת אותי מס' פעמים (בכל היציאות על ה"מופרעת", או שאישתך מסתלבטת עליך:D)
    (לא רוצה להשמע כמו CREEP אבל לפני שאלך לישון היום "אביא ביד" :p ואחשוב על הילדות שלך...no offence-בצחוק ..)
    - סתם, באמת כל הכבוד גוזון על ההצלחה המדהימה ועוד על הפעם ראשונה !!! מקווה שתהנה מאוד ושיחזיק הרבה זמן !
    (אל תשכח לשמור על זה כמו שצריך..)

שאלה:
    - אחרי הקציר, חוץ מפרק הזמן (5-10 ימים) איך יודעים מתי הפרח יבש מספיק-לא יותר מדי ?

6. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    קודם כל לא שמעתי אף פעם על ייבוש שלוקח יותר מ-10 ימים, 10 ימים זה בד"כ המספר
    כלל אצבע זה כשהענף נשבר בקלות עם רעש של "פאק" ולא מתעקם, למרות שכדאי לתת לו עוד כמה ימים מהרגע הזה כי אחרי זה ביישן הצמח יחזיר לעצמו קצת לחות

7. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    weedberg - תודה :)

לגבי שאלתך - ווגס ענה לך את התשובה הכי מדויקת והכי מקצועית.

באשר ליומן גידול: הפורום כאן מתחלק בין אנשים שמבינים הרבה מאוד בתהליך הגידול, בטכניקות, בצד התיאורטי וגם המעשי של גידול בבית; לצד אנשים פשוטים מהישוב (כמוני) שלא מבינים SHIT במחזורי תאורה, דישון, טריכומים הטרוגוציטצים (או משהו כזה...) וכיו"ב. אז היום אני מבין הרבה יותר מתחילת הדרך, גם בגלל שלמדתי וקראתי המון אבל בעיקר בגלל האנשים כאן בפורום שידעו להסביר לי במילים פשוטות (או לא תמיד פשוטות, את הטקסטים של אגרונום הייתי קורא לעתים עם חלון פתוח על ויקיפדיה...) מה קוה עם הצמח מבחינת תהליכים, מה לא בסדר ומה צריך לעשות. והחלטתי שתהיה זו תרומתי הצנועה ללגליזציה - אני נהנה לכתוב, אז למה לא לנצל את הניסיון שנרכש אצלי, שמגדלים מתחילים וחסרי ידע כמוני יוכלו ללמוד מהטעויות שאני עשיתי. ל ידעתי מה ילד יום, אבל רציתי גם לראות אם אפשר לגדל זנים אוטומטיים בהשקעה כספית שהיא לא גדולה, במקום להשקיע אלפי שקלים בציוד "לפי הספר".

אני מקווה שהיומן הזה ינגיש את הנושא לכל אותם אנשים שפחדו לגדל מחוסר ידע/השקעה כספית/מה יאמרו בבית וכולי. מחירי המריחואנה הרחיקו את הצמח הנפלא הזה מהמון משתמשים שלא יכלו לעמוד בעלויות. גם מאשתי. חודשים ארוכים היא השתמשה בנייס גאי, למורת רוחי הגלויה, אבל זה לא שאני יכול להכריח אותה למשהו. היא אשה טמפרמנטית מאוד שעובדת בעבודה מלחיצה מאוד עם המון אחריות, וחייבת את הג'וינט הזה בערב כדי שהיום שלה לא "יתפרק" עלי ועל הילדים. התחלתי את הגידול הזה בשבילה, ושלשום היה אחד מהערבים המאושרים: לקחתי את שקית הנייס גאי האחרונה שלה ופשוט זרקתי לפח. אין יותר נייס גאי בבית הזה. את ההשפעות הלא טובות (אם כי בפורום כאן הגזימו קצת עם זה) של הדבר הזה ראיתי במו עיני - זה נותן את הסוטול הדרוש, אבל לאורך זמן פשוט "מכבה" את הבנאדם.

זהו. זה היה וידוי אישי שלא התכוונתי לכתוב, אבל איפשהו היה חשוב להסביר גם על הרקע לגידול, וליומן הזה.

אקמן אוהב/ת את זה.
  8. AK47

AK47 קנאביסט

לייקים:
    3
    וואלה אם בא לך לזרוק איזה פרח בירושלים אני יותר מאשמח :)

9. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    הגיע זמנה של מס' 4

הפרחים שלה נראים עבים ועסיסיים

איזה יופי

187 גרם רטוב, הערכה ל-40-45 גר' יבש

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    נראה טוב.

אתה יכול לפרסם תמונה אחרי היבוש?
    מעניין אותי לראות מה קורה לצבע היפה שיש להם עכשיו לאחר תקופת יבוש.

11. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    בבקשה אגרונום

הנה תמונות אחרי יבוש מהיר (קצת באוויר וקצת בתנור, חום 45 מעלות)

או על רקע לבן שתוכל לראות טוב את הצבעים

הפרחים של מס' 4 יצאו יותר חזקים קצת ממספר 3, בהשפעה כאילו. הם גם איבדו פחות משקל ביבוש - קצת פחות משני שליש במקום 3/4 של מס' 3. עבורי הם קצת חזקים (אני אוהב אותם עדינים יותר) אז הפרח הספציפי הזה עושה דרכו היום לחברה שילדה לא מזמן (זה אולי נראה מוזר, אבל זה אחלה מתנה ללידה במקרה של היולדת הזו)

12. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    נראה מעולה! כמה גרם יבש יצא לך מכל אחת בסוף?

13. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    מס' 3 - 56 גר'
    מס' 4 - בערך 50 גר'

14. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    וואו אתה מסודר לתקופה ארוכה כל כך...!!

15. rancool10

rancool10 חבר חדש

לייקים:
    0
    הפרחים נראים פשוט מעולה! שאלה אלייך.. כמה זמן בערך לוקח לקצור את הצמח מא' עד ת', עד שנשארים רק הפרחים,
    פשוט מעניין כמה זמן לוקח התהליך שבירת לב הזה ;)
    (אני לא יודע איך המצב אצלך אבל אני יודע שלי יכאב לעשות את זה חחח)

16. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    כואב? הציפייה כואבת, לא הקציר :)

לשאלתך: תלוי כמה אתה משקיע. אפשר תספורת חפיף עם מספריים גדולים שאתה מריד את העלים מהפרח וסביבתו ופשוט "מיישר"; או שאתה יכול להשקיע יותר, לקחת מספריים קטנים וחדים (כמו של ציפורניים), להיכנס עם המספריים הקטנים בין התפרחת ולקצוץ עלה-עלה פינצטה-פינצטה עד שאתה מקבל פרח טהור ונקי גם מעלעלים קטנים שמתחבאים להם בתפרחת.

באופציה הראשונה יקח לך כחצי שעה לעציץ רגיל, ובאופציה המושקעת - תשליש את הזמן.

אני אגב השקעתי רק בפרחים שנראים לי יפים במיוחד, והשאר עשיתי תספורת פשוטה עם מספריים... אני לא מתכוון למכור או משהו ולי לא אכפת לעשן פה ושם איזה עלה שהיה קרוב לפרח.

17. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מרשים ביותר!

שמח לשמוע שהגידול שלך הלך חלק יחסית.

18. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    שלושה חודשים לשתילה, ורואים את הסוף :) אחרי שמס' 3 ו-4 הגיעו לפרקן - מרווח בבית הגידול. תמונה שונה מהג'ונגל שהתרגלתי לראות בחודשיים האחרונים.

למס' 1 יש עוד כמה ימים בודדים. 2-4 ימים לדעתי, השערות בקולה המרכזית כבר חומות אבל בענפים התחתונים רק חלק חום. היא יכולה לחכות עוד כמה ימים.

הנורת'רן לייט בלו גם פורחת בעוז. גם אצלה יש שערות וחלקן נהיו חומות, אבל המראה והצורה של הפרחים שונה לגמרי מהביג בנג. היא סימטרית כזו, בלי ענפים שמשתוללים לצדדים. קשה לי יותר להעריך את הזמן שלה, כי היא לא דומה במאום לביג בנג, אבל נראה לי שמדובר בעוד כשבועיים.

אחרונה חביבה - המופרעת. טוב, היא צמחה עוד טיפ טיפה ועכשיו היא 1.10 מטר. הנה היא לצד מס' 1, שהיתה הגבוהה ביותר מבין הצמחים עד שהמופרעת החלה להתפרע.

למרות הרזון והחיסכון בעלים, נראה שהיא עשויה בסוף להצמיח פרחים לא רעים. כל השערות לבנות עדיין, כי כזכור היא רצתה לגדול קודם הרבה לפני שהתחילה לפרוח. בהערכה זהירה אני אומר שבועיים עד שלושה.

ועכשיו, שאלה: בהעברה של המופרעת בחזרה לבית הגידול היתה לה תאונה גיליוטינית עם הרפלקטור, וראשה קופד.

הנה הראש.

עכשיו מה לעשות איתו? לייבש ולעשן למרות שכל השיערות לבנות, או שחבל על המאמץ ופשוט לזרוק אותו בקופסת העלים של השמן הבא?

19. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    תמיד כיף לי לקרוא את היומן שלך גוזון !
    וואלה תעשה מה שאתה רוצה עם הקולה הזאת, היא נראית לי קצת לא בשלה, הייתי שומר אותה לשמן אם הייתי אתה.

קח עוד עצה חינם על הדרך - תוריד את כל העלים הצהובים דחוף - אתה גם מסתיר אור לעלים בריאים (ובכלל יש כאלה שבפריחה מתקדמת מורידים את כל עלי המניפה אבל זה משהו אחר) וגם הם גוזלים לך אנרגיה מהצמח.

לבריאות [:

20. Fuzer

Fuzer קנאביסט

לייקים:
    2
    גוזון, אני אשכרה קורא את האשכול שלך מ10 בבוקר !!
    איזה אלוף ! אחלה של גידול !!
    זה היה גידול ראשון ?
    גיריתה אותי לגדל רצח הדודא באה מהיופי של הפרחים והכמות ;)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!