1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

חיוורון והצהבה של עלים בשלב הראשוני של הצמח

הנושא בפורום 'בית חולים לצמחים' פורסם ע"י צירו, ‏14/1/18.

1. צירו

צירו חבר חדש

לייקים:
    2
    שלום יש אוהל 80/80/180 עם מפוח dt 250 ועם כניסה של וונטה מושתק 5 צול חול מהידרו שופ .התחלתי הנבטה שהם יצאו אבל פתאום לאחר שבוע שגדלו יפה נעצרה הצמיחה והם גודלים באיטיות וגבעול הפך להיות סגול הטמפרטורות בחדר נעים בין 19 ל29 ..יש מצב שזה בעית קור ?

2. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    בשלב מאוד צעיר.. כל ההליכים מאוד רגישים... יכול להיות שמדובר בקור אך הטמפ' עדיין לא כאלו נמוכות ..
    במה משקה?

3. צירו

צירו חבר חדש

לייקים:
    2
    מיי ברז ומאזן בהם ph.
    העניין הוא שאני מדשן זה משתפר ורואה שהצמח שמח אבל לפי מה שאני יודע ומבין בכלל בכמה שבועות הראשונים לא צריך לדשן כי יש הכל באדמה ולא צריך לדשן

4. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    אא.. סביר להניח שזו הבעיה... אכן אין צורך לדשן בשלב ההתחלתי.. רק כאשר הצמח מתחיל להראות את רעבו..
    זה בדרך כלל מתחיל בשבוע 2-3 לצמיחה..
    תן שטיפה קלה למצע והצמח לדעתי יחזור לסורו... ברגע שיראה סימן.. תתחיל לדשן שוב

5. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    לצורך הבהרה - 25 מעלות זה נמוך ומאט דרסטית את הצמיחה.
    הטמפ האידיאלית היא 30 מעלות.

6. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    long time..
    אני עדיין דוגל באידיאל 26-28 ... 30 לדעתי עובר את האידיאל בכמה מונים (אמנם בבודדים אבל עובר)

7. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    האידיאל הוא 30, זה לא משהו שאני או אתה קובעים.

8. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    נכון דשנו בנושא לא מעט פעמים אך באומרך שהאידיאל הוא 30 הרי שזו קביעה...
    לא מעט זמן שאני מחפש אחר מקור מידע רלוונטי ואמין אחר הסוגייה הזו... ישנן לא מעט דעות מהי דרכו האידיאלית של הטבע..
    כמו תמיד אשמח לראות/לקרוא בכדי להחכים ,אך עד אז.. אני מתבסס על לא מעט שנות קריאה וניסיון

9. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אני שמח שאתה פונה למדע כשיש לאקונה (ואין כזו באמת).

Temperature constantly higher than 26°C promotes the vegetative growth and inhibits flower transition inPhalaenopsis, while reduction of temperatures below 26°C, especially during the day, can induce flowering even in immature plants
    _______
    אישוש לכך ש25 מעלות, כפי שציינתי, זה קר מדי ופוגע בצמיחה.

מקור -
    https://www.hindawi.com/journals/tswj/2014/420807/

The highest temperature of 34 °C resulted in 5.1, 5.3 and 5.8 times faster development than at 10 °C for the low, moderate and high nutrient levels, respectively

Consequently, the thermal window for development was increased from 28.7 °C when the plants were provided with a full nutrient supply to 31.0 °C when provided with the weakest nutrient supply.
    ____
    אישוש לכך שהאופטימום עומד על 28-31.
    מקור -
    https://academic.oup.com/aobpla/article/doi/10.1093/aobpla/plv044/201147

בעניינינו, צמחי C3 (וגם C4 לעניין טמפרטורה ולחות) וטווח האופטימום לטמפרטורה.

מקור -
    https://www.semanticscholar.org/pap...saka/5119ada915bdc39803893e6dfea207c2c25d2b06

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!