1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מה ההבדל בין סאטיבה לאינדיקה מבחינת THC?

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י JackHarer, ‏29/1/18.

1. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מה שאת מתארת לא ממש היה קיים. פשוט אף אחד מעולם לא טרח לאשש את מה שאת טוענת.
    זה יותר כמו משהו פנימי של עולם המגדלים הביתיים.
    לדבר על "סאטיבה" ו"אינדיקה" זה כמו שלציין שפעם למאיה היה לוח שנה של 12,000 שנה. או שחשבו שהעולם היה שטוח. אנשים פשוט המציאו דברים בראש וזה "תפס" כי זה הסתדר לאנשים בראש.
    המידע שלך מגיע ממקור די בור שקישקש להנאתו במשך שנים ונהנה מכך שלא היה אף אחד ביקורתי בסיביבה ושאל אותו איפה ההוכחות לכל הטיעונים הללו.

ככה שאני לא באמת בא להפיל תאוריה או גישה מסויימת. היא פוט לא באמת היתה קיימת.
    אם מסתכלים על הנושא בצורה פרופורציונאלית רואים שזה סתם סיפור שאף איש מקצוע לא באמת שם אליו לב עד ל 5 שנים האחרונות.

2. מסתורית.

מסתורית. חבר חדש

לייקים:
    3
    בסדר תודה רבה הבנתי

רק שאלה קטנה לסיום:שאני יבין במילים אחרות אתם אומרים שבנקים של זרעים וגנטיקה באירופה ובארהב/קנדה הם מספרי
    סיפורים? כי אצלהם הכל רשום לפי התאוריה הישנה. אז זה פשוט סיפורים שהם מספרים? כי זה כי הבנקים בעולם ככה בגלל זה אני שואלת. מדובר על לא פחות מרעידת אדמה!

3. יוחנן דנינו

יוחנן דנינו קנאביסט

לייקים:
    21
    אם אני מבין נכון, הם אומרים שההבדל בין סאטיבה לאינדיקה הוא במימדים של הצמח, לא בתכולתו ושיש יותר מרכיבים להשפעת הצמח מאשר THC וCBD. לכן, צמח אינדיקה לא חייב לגרום לתחושה שונה מצמח סאטיבה כי אפילו אם נתוני הCBD והTHC שלהם הפוכים, התחושה יכולה להיות זהה.

זה בעצם כמו לומר שמכונית מרוצים לא חייבת להיות מהירה ממשאית רק בגלל שהיא פיזית יותר ארודינמית.

אבל שוב, כל דבר שאגרונום אומר כדאי לקחת בערבון מוגבל. אין לו שום בעיה לומר שהירח גדול מהשמש ולא לענות כששואלים אותו מדוע.

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כן.
    אלה לא חברות זרעים אמיתיות. הן ממש לא שקולות לחברות זרעים כדוגמת זרעים גדרה, הזרע, סינג'נטה, א.ב זרעים וכו'.
    זה כמו להשוות רוכל בשוק לרמי לוי ושופרסל.
    כשדברים בתחום האפור הם ללא פיקוח ובקרה. מה שיוצר מוצר נחות שלא שווה את הכסף שלך.

לא רעידת אדמה בכלל. את פשוט מגיעה ממקום שנתן לך נקודת מבט מאוד צרה ודי שקרית.

5. מסתורית.

מסתורית. חבר חדש

לייקים:
    3
    ולמישהו מאותם חברות שציינת יש גנטיקות כיום של הצמח? אני חושבת שכמעט כל הגנטיקות הן מהחברות של הרוכלים כי שופרסל ורמי לוי = זרעים גדרה סינג'נטה וכו לא מוכרים זרעים של קנאביס.

לכן לרוכלים יש סחורה שלא ניתן להשיג בשום מקום ולכן איו מנוס מלרכוש מהם.

או שאני טועה ויש בנקים רציניים בעולם לקנאביס ("שופרסל")

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    בזה את צודקת.
    השוק לא חוקי אז יש רק רוכלים שלא ניתן לסמוך עליהם.
    זה שהם היחידים בשוק זה לא אומר שהם אמינים או צודקים.
    לצורך העניין, מנקודת המבט של איש מקצוע, אפשר גם להניח שהם בכלל לא יודעים מה הם עושים.

7. מסתורית.

מסתורית. חבר חדש

לייקים:
    3
    אם כך הןא המצב אז זה כן חברות זרעים אמיתיות לחלוטין, ולו בגלל העבודה שהן היחידות.

מה שאתה עושה זה כמו לטעון שכל המתמודדות בתחרות יופי מכוערות - אבל במצב היפותטי בו משתתפת בתחרות מתמודדת אחת!

8. מסתורית.

מסתורית. חבר חדש

לייקים:
    3
    אבל כמובן אפשר גם שנסכים שלא להסכים

9. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    למה את כ"כ מסתבכת? חברות זרעים או בשמם היותר נכון - מטפחי זנים - עושים מה שכל אחד היה עושה כדי למכור. אם הדעה הרווחת היא מוטעת זה לא אומר שחברה שרוצה למכור לא תסתמך עליה. היום צרכן זרעים שרוצה "סאטיבה" פשוט יכנס וילחץ על מה שנראה לו באחד מהאתרים שעוסקים בתחום. האם זה אומר שמה שהאתר מוכר הוא לדוגמא 80% סאטיבה? לא, זה לא אומר וזה גם כנראה מידע לא נכון - אבל מה לעשות, אנשים צריכים להתפרנס.

אם את בעניין של אנלוגיות אז זה בדיוק כמו לשאול אגרונום: "למה הגבעול סגול?" והוא יענה לך "הפטוטרת סגולה מכיוון ש..".
    הוא יכול להתעלם ממך כי לא דיברת איתו בשפה המקצועית, אבל הוא גם יכול להשיב לך כי הוא מבין שאת לא מהתחום. ככה זה עובד, את יכולה לא להסכים, זה לא ישנה ממש.

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני לא מבין איפה הבעיה.
    אני בטוח ששנינו יכולים להסכים שכרגע השוק בעיקרו לא חוקי.
    ואני בטוח שנינו יכולים להסכים שכששוק לא חוקי הוא מלא בחרא בעיקר.

את עדיין רוצה להתעקש שקיים כזה דבר אינדיקה וסאטיבה? בכיף.
    יש לך מידע אמין שמגבה אותך? לא.

11. מסתורית.

מסתורית. חבר חדש

לייקים:
    3
    דווקא לגבי אינדיקה / סאטיבה שכנעת אותי

אני טוענת באופן כללי בלי קשר לשקר האוניברסלי של אינדיקה סאטיבה שחברות הזרעים הן יחסית רציניות כי הן היחידות

12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני פשוט בא ואומר לך שמניסיון עם כמה חברות זרעים של קנאביס המוצרים שמקבלים הם פשוט ביזיון.
    חוסר אחידות בין הזרעים, אחוזי נביטה לא ידועים, מוצר סופי משתנה.
    וזה עוד בלי לדבר על מה שקורה אם מנסים להקים פרוייקט טיפוח רציני מהזרעים הללו. כלום לא ידוע עליהם.

13. יוחנן דנינו

יוחנן דנינו קנאביסט

לייקים:
    21
    למה להתעלם ממישהו כי הוא בר ידע? רק העובדה שאתה רואה את זה כאפשרות, ועוד בפורום שעיקרו לעזור לאנשים שאינם ברי ידע, פשוט מגעיל. מה קרה לכם, אנשים? תפסתם ראש אבל במובן הלא נכון..

אני לא מבין בכלל מאיפה אתה משיג את הדעה הזו.

קודם כל, חברות הזרעים הגדולות עובדות במדינות בהן יצור ומכירה של זרעים הוא חוקי לגמרי.

שנית, אם אתה לא מחזיק מאף חברה שמייצרת זרעי קנאביס.. איך בדיוק אפשר לגדל?

יש תחרויות, גנטיקות בנות עשורים שיוצרו על ידי המגדלים הכי דגולים בעולם.. אבל הכל בולשיט?

תעזור לי כאן..

ואז אולי תסביר לי מדוע צריך 2,500 ליטר לאיזור גידול של שליש חדר.. אם יש לך זמן.

14. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    משיג?
    כנראה מעבודתי כאיש מקצוע. אני אגרונום בעולם האמיתי בסופו של יום.
    אני לא פעם ולא פעמיים עבדתי אל מול חברות זרעים אמיתיות.
    תוסיף לזה את הניסיון שלי מהתואר המחקרי שעשיתי בפקולטה לחקלאות, והשתתפות בפרוייקטי טיפוח מהגדולים בעולם בתחומי גידולי השדה.
    אין מה לעשות, דברים שרואים מהשטח כאיש מקצוע לא רואים מהספה מול המחשב וחלל גידול בארון בבית של אמא.

על שטח גידול של 5 מ"ר רצוי שיהיה לך בסביבות 2.5 קוב מים (500 ליטר ל 1מ"ר ל שטח גידול). על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בקנאביס. אחד מהצמחים בעלי מערכת השורשים המאסיבית ביותר שאפשר לקבל בפרק זמן כ"כ קצר.
    נפח שורשים גדול = נפח מים גדול. נשימה של השורשים, חילופי גזים, מינרלים וחומרים אורגנים עם הסביבה בנפחים קטנים שיגרמו לתנודתיות גדולה בחומציות ובמליחות של תמיסת הגידול.
    כאשר מדברים על 500 ליטר מים ל1 מ"ר של שטח גידול מדובר במיכל מים באורך של 1 מטר, ברוחב של 1 מטר ובעומק של 50 ס"מ. סה"כ גודל סביר.
    אפשר לעבוד בצורה בעייתית ומגבילה כמוך, אבל למה סתם לספק לצמח תנאים בעתיים מלכתחילה? תן לו סביבה נוחה והוא יצמח בצורה יותר מהיר.
    כמדומני אתה נתקלת בבעיות חומציות ורקבון שורשים הודות לנפח הגידול המצומצם בו בחרת לגדל את צמחיך.

15. יוחנן דנינו

יוחנן דנינו קנאביסט

לייקים:
    21
    נו, אז תסביר. עד כה רק אמרת מאיפה אתה משיג את ההיסבר.. שלא כתבת.

יפה מאוד, אבל איך זה קשור לקנאביס? יש לך ניסיון עם קנאביס או לא?

בן אדם עם ידע לא מוריד את עצמו לרמה כל כך נחותה של לעג, במיוחד לא למישהו שיש לו יותר ניסיון ממנו.

נו, אתה פשוט חוזר על אותה השטות. תסביר!

נו, ו? כבר עניתי לך על זה. זה שיש תנודות בחומציות ומליחות לא אומר שצריך כמות אדירה של מים. יש אינספור מוצרים שמעלים ומורידים את החומציות של המים. אני המום שאתה לא יודע את זה.

אבל כבר הוכחתי שזה שטויות עם התמונה שלי של הגידול המצליח ביותר ב8 ליטר מים.

מה שנקרה correlation does not equal causation.

זה שיש לי נפח גידול ענק (שאתה מחשיב כמצומצם) - יותר מכל מגדל אחר שאני מכיר, וגם בעיית רקבון לא אומר שהבעיות קשורות.

אני יכול לומר לי שהבעיה בשורשים נובעת מהשימוש שלי בנורות נל"ג ויהיה לי בדיוק את אותה האמינות שלך עד שתוכיח את הטענה המגוכחת שלך.

16. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    יש אפשרות נוספת, למשל שהתגובות שלי כלפיך הם פריבילגיה ושהחל מרגע זה הפריבילגיה הזו הסתיימה.

17. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    זה בסדר, אני סולח לך. לא ממש אכפת לי שיש לך פחות ניסיון וידע ממני. כל עוד אתה מתנהג בצורה מכובדת, לא תהיה לי בעיה להסביר ולענות על השאלות שלך.

עכשיו מה בדיוק השאלה שלך בנוגע לזרעים?
    כי ביקשת ממני להסביר ואני פשוט לא מבין מה השאלה שלך.
    אם רק אפשר, לנסח שאלה בקצרה ובבהירות ובלי כל מיני תאורים מסביב. זה מאוד יעזור לי לבוא לקראתך ולהסביר לך את מה שלא הבנת.

18. יוחנן דנינו

יוחנן דנינו קנאביסט

לייקים:
    21
    אבל זו בדיוק האפשרות שכבר העליתי.. שאתה חתיכת מתנשא שחושב שהוא יותר טוב מהאנשים שהוא כיוויכול מנסה לעזור להם.

אני פשוט מת לעשות עליכם מחקר. "מה קורה לאורך השנים לאגו של בן אדם שכבר מחזיק מעצמו יותר מדי כשהוא בעל הידע היחידי בפורום קטן."

אתה ואגרונום פיתחתם פה תסביך אלוהות רציני, והדבר הכי עצוב הוא שזה רק גרם לכם להיות יותר גרועים בלעזור לאנשים, עוד תשובות קצרות ואי רצון ודאי להסביר - כי זה מתחת לכבודכם כמובן.

אני באמת מתקשה אבל נרגש מהאפשרות לדמיין איך אתם מתנהגים פנים אל פנים. מת לפגוש בן אדם שהוא נרקיסיסט טהור כמוך.

19. יוחנן דנינו

יוחנן דנינו קנאביסט

לייקים:
    21
    חחחחחח!! אוו, אגרונום, אתה קריקטורה של נרקיסיסט..

אבל אתה סולח לי, אז איך אני יכול לכאוס עליך?

אין, אני פשוט חייב לדבר בצורה הכי פשוטה שיכולה להיות כי אתה אחרת לא מסוגל להבין.

כמו שאמרתי - התואר שלך יפה מאוד, אני בטוח, אבל לי יש הרבה יותר ניסיון וידע ממך אודות הצמח הספציפי שאנשים מגדלים בפורום הזה.

ומה אתה עושה? נותן לי

אתה מצרף התנשאות לרשימת ההתנהגויות הלא מכובדות שלך? כי אם כן, אז אני מרגיש ממש לא מכובד כרגע.

או שלי לא מגיע כבוד כי אני לא אגרונום, האלוהים של החקלאות במדינת ישראל?

אני מכיר רופאים פרטיים שמרוויחים פי 100 ממך שלא מתנהגים בצורה כל כך מתנשאת.

מה, יש לך איזו בעיה לקרוא פוסט מלפני יום? זה כתוב בשחור על לבן למעלה.

איפה ההכוחה שלך שכל מגדלי הזרעים הטובים בעולם (שאתה טוען עובדים בשוק לא חוקי וזה שטויות) הם ברמה ירודה?

ואפילו אם אתה צודק, מה זה מוכיח? הרי צריך לקנות זרעים מאיפושהו. אם האיכות מבחינה אוביקטיבית לא גבוהה זה לא משנה שהיא האיכות הטובה שניתן להשיג.

אני עדיין מחכה שתוכיח את הטענה המופרכחת שלך שצריך 500 ליטר לשטח גידול של 1 מ"ר.

אני כבר הוכחתי שניתן לגדל בDWC מטר רבוע עם 8 ליטר מים, אז בעצם אני מבקש ממך לעשות דבר אי-אפשר.

לכן, אני מבקש שתחזור בך ותבין שיש לך טעות חישוב של שני אפסים.

אחי, אני כבר כמה ימים מנסה להסביר לך דברים בצורה הכי רהוטה ופשוטה שאני מסוגל.

במקום לקרוא אתה פשוט מתעלם, אז מה אתה רוצה שאני יעשה, חוץ מלהגיע אליך הביתה ולקרוא לך את זה מילה מילה עד שזה יכנס לראש?

כי בכיף, אם אתה באיזור המרכז, אנחנו מכירים כבר כמה שנים ואני אשמח לתת לך את השירות הזה.

20. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    קודם כל תסגר על מושגים כמו "מחקר" ו"הוכחה", אח"כ יש על מה לדבר.
    עכשיו תקשיב חמוד, אתה כנראה בשר טרי, אני עזרתי ואני עוזר לאנשים בקהילה המדהימה הזו כבר כמה שנים. כל יום עד היום יותר מ18 שעות פעילות לשאלות ותשובות (בעיקר בטלגרם). אתה, חתיכת חצוף, לא תבוא ותגיד לי איך להתנהג. ההתנהגות והשחיקה נגרמת בדיוק בגלל אנשים חצופים וקטנים כמוך שחושבים שמותר להם הכל. לטענתך - כן, אתה לא ברמת הידע לחלוק על משהו מהדברים שנאמרו פה. כשתרחיב בנושא כמה חודשים/שנים אולי השיח איתך יהיה מעניין יותר. עד אז, בוא, תעשה טובה ואל תגיד לי איך לעזור לאנשים. אתה לא מסוג קהל היעד שאני מעוניין לעזור לו.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!