1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

הורדת לחות. חברה שמבינים בבקשה.

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י Mr pumpkin, ‏11/5/18.

1. Mr pumpkin

Mr pumpkin חבר חדש

לייקים:
    3
    אני מגדל באוהל 160x60x60 נמצא בחדר(עם רצפה מעץ) שנמצא על 20 מעלות באופן קבוע.(מזגן).
    ונטה כניסה 240 קמ''ש עם שרשורי, כחצי מטר.
    פילטר פחם 100/125 שרשורי מבודד כמטר מתחבר למפוח tt125 280m3/h נמצא על האוהל בתוך קרטון והמפוח עתוף בשמיכה דקה לבידוד רעשים.
    טמפרטורה 26-29 ביום בלילה כ10 מעלות פחות.
    משטר אור 12/12 העברתי לפני כשבועיים.
    משקה כל יומיים שלושה חומציות 0.6 משתמש בדישון age old.
    לחות תמיד נעה בין50-70 אני רוצה להוריד לאיזור ה20-30 מה ניתן לעשות?

ניסיתי לחסום חצי מהפתח כניסה ואז האוהל התכווץ(יותר אויר יוצא מאשר נכנס) חשבתי שזה יעזור בהורדת הלחות... יש בזה משהו? או מה אני יכול לעשות כדי להוריד לאיזור ה20 אחוז לחות?

אני יודע שיש מכשירים חשמליים להורדת לחות אבל זה נורא יקר...
    יש למשהו פתרון?

תודה לעוזרים!

2. קקטוס

קקטוס חבר חדש

לייקים:
    1
    יש באיביי מכשירי ספיגת לחות סיניים אמנם אבל ממש בזול יעשה לך אחלה עבודה....חפש dehumidifier

Mr pumpkin אוהב/ת את זה.
  3. Anna

Anna קנאביסט

לייקים:
    191
    כדי להוריד לחות אתה צריך איוורור חזק יותר או חום גבוה יותר או להשקיע במכשיר.
    בשורה התחתונה אם תהיה תחלופת אוויר טובה ואיוורור קבוע לא תהיה לך בעיה עד סוף המחזור.

4. Mr pumpkin

Mr pumpkin חבר חדש

לייקים:
    3
    כן זה מה שחשבתי לעשות וניסיתי לכבות את הונטת כניסה ושרק ישאב מהמפוח אבל עדיין לחות דיי גבוהה... לא יורד מ50.

5. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    פילטר הפחם שלך אינו מתאים להספק המפוח.. שכן גורם להורדה משמעותית בהספק הוצאת האויר.. גם הכיסוי של הפילטר בשמיכה לא נראה לי מוסיף אלא רק מקשה על שאיבת אויר החוצה מהחלל..
    הפילטר תמיד צריך להיות יותר גדול בהספקו מזה של המפוח.. במקרה שלך 300 ומעלה..
    זה אני מאמין שזה יעזור בלייצב את הלחות ..
    בגדול המכשירים שאתה אמרת שהם יקרים הם הכי יעילים כרגע... כל הפתרונות של "סופחי לחות ארון בגדים" לא באמת עושה הבדל משמעותי..

6. Mr pumpkin

Mr pumpkin חבר חדש

לייקים:
    3
    אוקי אז אם צריך לשנות את המבנה של מערכת האיוורור מה כדאי לשנות?
    בהינתן ואילו הנתונים שיש לי כיום ושהונטה כניסה נקנתה דיי מזמן מה שנוסף לאחרונה זה המפוח והפילטר פחם.

וונטה כניסה:

מפוח:

פילטר:

מישהו יכול בבקשה לעשות לי את החישוב הנכון של כניסה/הוצאה של אוויר מאוהל גידול 160x60x60?

תודה רבה לעוזרים!

7. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    אם ידוע כי צריך תחלופת אויר בחלל בקצב של מינימום שלוש פעמים בדקה אז החישוב הוא כזה :
    0.6X0.6X1.6= 0.576 , כך אנו מקבלים את נפח החלל , את הנפח נכפיל ב 3 (מינימום 3 פעמים בדקה) ונקבל 1.728 , את התוצאה הנ"ל נכפיל ב 60 (המרת יחידות ל מק"ש- מטר מעוקב בשעה, 60 דקות = שעה) והתוצאה שנקבל היא 103.68 מק"ש .
    ניקח בחשבון שחיבור הפילטר לפמוח והוספת השרשוריים קצת מורידים מהספק השאיבה/פליטה ואת העובדה שהחישוב הוא מינימום תחלופה של אויר ואנו מעדיפים להיות מעל המינימום כך בסוף תמיד ניקח מפוח/ונטה בהספק יותר גבוה מאשר מה שיצא לנו בחישוב .

מפוח 160 יתאים לך אך אם ניקח את מקדם הקיץ בחשבון הייתי ממליץ להספק קצת יותר גבוה .
    הנתונים שלך הם הרבה מעל הנדרש אך אכן בסדר גמור, החלפת פילטר לגדול יותר (300) .

8. רייב

רייב חבר חדש

לייקים:
    1
    הפילטר שלו מותאם כבר ל-300 מק"ש לא?

9. Mr pumpkin

Mr pumpkin חבר חדש

לייקים:
    3

תותח! אהבתי את ההסבר המנומק.
    אבל אני מנסה להבין אותך עד הסוף... אתה אומר שהנתונים שלי הם מעל מה שנדרש, אבל אני עדיין לא מצליח להגיע לרמת לחות נמוכה... אני מצליח להתייצב על 50 בערך.. אבל זה עדיין גבוהה לי.
    יש משהו שאני יכול לעשות עם הדברים הקיימים ולשפר את תחלופת האוויר בחלל?
    ולגבי הפילטר, כמו שרייב ציין הפילטר שלי תומך ב300 קמ''ש.. לא?

10. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    מק"ש.. ואכן כן .
    אמרת שאתה מכסה את הפילטר בשמיכה ?
    כמובן שיש גבול עד כמה שתחלופת האויר יכולה לסייע בהתאם לאקלים החיצוני.. סופח לחות נותן את המענה שאתה נראה לי שואף אליו

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!