1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

הצהבת והתייבשות עלים תחתונים - עציץ בן 4 חודשים

הנושא בפורום 'בית חולים לצמחים' פורסם ע"י Deep Roots, ‏19/7/18.

1. Deep Roots

Deep Roots חבר חדש

לייקים:
    0
    אה
    לן אהלן

אשמח שוב לעזרתכם ידידי אנשי הפורום :)

טוב אז ככה יש לי מתוקה שתיכף ימלאו לה 4 חודשים :)
    גדלה באוויר הפתוח, מצע - 60% אדמת משתלה, 20% אבני טוף לאוורור ו- 20% הומוס דשן אורגני.
    משכן הנסיכה - 20-25 ליטר, טמפרטורה כפי רצון הבורא, השקייה - 7 ליטר אחת ליומיים
    דישון ב20 20 20 התחיל 3-4 שבועות אחרי הנבטה, מינון לפי גרם לליטר פעם/פעמיים בשבוע ובהדרגה עלה המינון לפי 3 גרם לליטר שזה המצב הנוכחי, השקייה כן השקייה לא. מקבלת שמש 7-9 שעות ביום.
    טוב אז ככה למעשה אני תמיד ניסיתי כל מיני מניפולציות על הצמח על מנת לייצר צמיחה מתפרסת ולא לגובה..
    בהתחלה עשיתי כיפוף/צביטה לענף הראשי , בהחלט גרם לחברה מהצד להתרומם אבל מהר מאד חזר הענף הראשי לענינים ותפס פער בגובה.. אחר כך קשרתי לו משקולת ושוב זה גרם לתגובה של התרוממות של הענפים הצדדיים אבל תוך זמן קצר כאילו הצמח מסתגל לסיטואציה ושוב הקולה המרכזית תופסת פער משמעותי בגובה..
    לבסוף לפני כשבוע וחצי בערך החלטתי לגזור את הענף הראשי בערך 40-50 סנטימטר מהראש.. לא הייתה לי ברירה, הוא כבר גבה בצורה מסוכנת שעלולה למשוך עין..
    אז הסיבה שאני מספר לכם את זה כי בשבוע האחרון התחילו להצהיב ולהתייבש עלים ישנים בחלק היחסית תחתון של הצמח בקצב של 5-7 עלים ליומיים, מלמעלה הצמח נראה בסדר גמור..
    יש לי מחשבה אופטימית שאולי הצמח מרכז את הצמיחה שלו בעלים ובענפים הגבוהים יותר על מנת להתפתח עקב גזימה של הקולה הראשית, שמתי לב שכל העלים שהצהיבו ונשרו היו תחתונים ופנימיים, בלי גישה לאור- כאילו חבויים בתוך העציץ..
    אבל זה רק אני אופטימי..
    צירפתי תמונות מזמנים שונים על מנת לראות את התפתחות הצמח, יש גם תמונות עדכניות מהיום שם ניתן לראות את הדילול בעלים של הצמח אמנם לא רואים את העלים הנגועים על הצמח כי הורדתי.. אך יש כמה ליד על הרצפה אם זה עוזר..
    אשמח לעזרתכם וחוות דעתכם אנשים יקרים :)

ואשמח לעזרת המקצוענים :)
    @אגרונום @Amitos @pioneer
    @Adiv

קבצים מצורפים:

2. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אין צורך, הצמח נראה בריא מאוד. הצהבה בתחתית עקב אי חשיפה לאור זה דבר טבעי.

3. Deep Roots

Deep Roots חבר חדש

לייקים:
    0
    איזה כיף לשמוע רוב תודות אחי :)

4. מגדלת_בשמחה

מגדלת_בשמחה חבר חדש

לייקים:
    22
    היא נראית מצוין. כל הכבוד לך!
    ההצהבה בעלים התחתונים לא משמעותית בשלב הזה. אפשר פשוט להוריד אותם.

5. Deep Roots

Deep Roots חבר חדש

לייקים:
    0
    תודהה :):):)
    האמת שבימים האחרונים כמעט ולא מצהיבים יותר עלים,לי זה נראה שזה פשוט היה חלק מתהליך ההתבגרות של הצמח. איזה כיף ומחמם את הלב לראות אותה מתפתחת וגודלת, באמת כיף, חוויה רגשית אפילו הייתי אומר..:)
    כן ירבו :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!