1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

זיהוי בעיה חוסר או עודף?

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י ys612, ‏16/8/18.

1. ys612

ys612 חבר חדש

לייקים:
    3
  2. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    זה לא כל כך שרוף. אחלה עציץ, נראה בובה.
    עודף דשן גורם לשריפה. תפחית קצת, יסתדר.

3. ys612

ys612 חבר חדש

לייקים:
    3
  4. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    קודם כל יפייפיה. רואים שכל החלק העליון ירוק וההצהבה רק למטה וגם רואים שבקושי דיללת או גזמת עלי מניפה מיותרים וכנראה שזה מפריע לאור לחדור, במיוחד בחלק התחתון. עצה שלי, תגזום את כל העלים התחתונים עד לגובה שמפסיקה ההצהבה וגם תגזום איזה חצי מהעלים שלמעלה ובפנים הצמח. העובדה שיש הרבה עלים גם מפריעה לפרחים להתפתח ולתפוס נפח, כי במקום שהמזון והמים ילכו לפרחים הם הולכים לעלים. תגזום בלי פחד, ותוך שבועיים תראה שינוי גדול ורק פרחים בכל ענף. ותעדכן כי יופי של צמח לתפארת.

מגדלת_בשמחה אוהב/ת את זה.
  5. ys612

ys612 חבר חדש

לייקים:
    3
    קודם תודה
    אבל זה בסדר להוריד עלים אפילו שהוא כבר בפריחה?

6. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    במיוחד כשהוא בפריחה, בצמיחה הוא היה צריך אותם להתפתחות, עכשיו הפרחים צריכים להתפתח, ויש לו גם ככה מספיק.
    לא אמרתי את כולם, פשוט את כל הצהובים שבחלק התחתון כי רוב הפריחה תהיה בחלקים העליונים של כל ענף, ואת כל הגדולים שבחלקים העליונים. עדיין יישארו לו מספיק עלים בשביל פוטוסינטזה, ובמקום שיפתח עלי מניפה גדולים, הפרחים יתפתחו ויתנפחו.

7. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    מה יהיה עם הבלבולי מוח האלה.... יש פה מחסור חמור בחנקן..
    וחלילה.. לא לגעת בעלים ולא לגזום שאתה בפריחה.. אף פעם.
    בתקופת הצימוח זה השלב היחיד שבו אתה יכול לשלב שיטות אימון שונות לצמח אך בפריחה ממש לא נוגעים.
    אתה צריך לדשן 3 מתוך 4 השקיות , אין לי מושג במה אתה מדשן אבל זה פשוט לא מספיק.. להרים מינונים.

8. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    הצהבה של העלים בשלב הפריחה היא חלק טבעי של תהליך הפריחה ולא קשורה לדישון.
    אל תקשיב לשוטרים פה שמנסים להרוס יבולים לאנשים. פיוניר, מומין טרול, עמיתוס ההומו, הם חלק מהם.
    יש טבלאות דישון שלא אני המצאתי ונמצאות באינטרנט בהרחבה.
    קרא אותן ותראה שמומלץ לדשן רק פעם בשבוע.
    כמו כן ניתן לקבל בחינם בכל חנות הידרו בארץ ולא משנה מאיזה חברה, דף של טבלאות דישון עם מינונים וזמני דישון לכל שבוע של הצמח מתחילת הגידול ועד סופו, וניתן לתלות אותן בחדר הגידול על הקיר כדי לבצע מעקב מדוייק.
    הנה מאמר (אם אתה שולט באנגלית כמו בעברית כמוני) שאומר שברור שצריך לגזום עלים גם בשלב הפריחה, ויש עוד מיליון מאמרים באינטרנט שמסבירים למה זה טוב לפרחים.
    ואל תקרא אף הודעה של המטעים המזדיינים בתחת שציינתי למעלה, הם מהבילוש, לא יודעים לגדל, לא יודעים אנגלית ומטעים בכוונה.
    הנה הקישור למאמר:
    https://www.google.co.il/amp/s/hightimes.com/grow/nicos-nuggets-flowering-times-and-trimming/amp/

9. ys612

ys612 חבר חדש

לייקים:
    3
    וואי וואי סיבכתם אותי חחח תודה !!

10. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    אין מה להסתבך. אל תסמוך על אף אחד עד שבדקת. תרשום בגוגל באנגלית ותמצא ואז תיראה מי צודק. כשרושמים בעברית זה מפנה כמעט תמיד לאתר קנאביס והמידע כאן לא תמיד מדוייק. באתרים בחו"ל יש יותר מידע והרבה יותר אתרים. רק במדינה הגסטפו שלנו משתלטים על התקשורת ויוצרים מונופולים. כשתמצא את הצדק, פרסם כאן ונראה מי צדק. בעל הנסיון הגדול ביותר, או השוטרים המטעים והמלשינים.

11. מגדלת_בשמחה

מגדלת_בשמחה חבר חדש

לייקים:
    22
    חבר יקר,
    שום סיבוך - למגדלים שונים גישות שונות, אתה פשוט צריך למצוא את הדרך הנכונה לך.
    לדעתי הצמח שלך נראה יופי. העלים הצהובים אופייניים לשלב הזה של הפריחה, וכבר אפשר לגזום אותם בלי חשש. אני הייתי עושה lollypop - גיזום בצורת סוכרייה על מקל - מורידים את כל העלים התחתונים ומדללים מהאמצע ומלמעלה.
    בהצלחה.

12. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    ההצהבה טבעית בשבוע שבועיים לפני הקציר.. עד אז הצמח צריך להיות סופר בריא.
    מסכים שלכל מגדל דרך משלו.. אך חוקי יסוד ברורים ואז משם לוקחים לעולם שלך.
    בשום פנים ואופן לא לקטום בשלב הפריחה וכל זמן שאתה לא מדשן אתה לא פותר את הבעיה.
    משטר השקייה ודישון דחוף.
    אך ורק בשלב הצימוח...
    זה שהיית עושה לא הופך את זה ליעיל או נכון ... גם לי זה מציק בעין אך זה יזיק יותר מאשר יועיל ביחס לשלב הנ"ל... יש לו עוד כמה שבועות טובים עד לסיום הפריחה .

13. ys612

ys612 חבר חדש

לייקים:
    3
    אז לקחתי את העצה שלכם מדשן 3 השקיות מתוך 4
    העלים מתקפלים כלפי פנים הפריחה שלמעלה מתפתחת לאט כבר חודש בפריחה
    מזכיר שזה גידול חוץ
    http://www.interload.co.il/upload/1498900.jpg

14. מגדלת_בשמחה

מגדלת_בשמחה חבר חדש

לייקים:
    22
    למה אתה לא מוריד עלים? יש לצמח הרבה עלים מיותרים לשלב הזה, הם רק חוסמים את השמש ומאיטים את הפריחה.
    לדעתי - כאמור, סתם מגדלת ולא מומחית - תוריד בחופשיות רבה את כל העלים הגדולים מהאמצע בערך לכיוון למטה, ותעשה דילול רציני לעלים מהאמצע ומעלה. לא לכסח את הצמח, כן לתת לו יותר מרחב לאיוורור.
    חוצמזה, לא צריך כל כך הרבה דשן. במקום 3 מתוך 4 עם דשן, תן דשן לפי המינון המומלץ פעם בשבוע. לא צריך יותר, זה רק מקשה על הצמח.

15. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    באמאש'ך הבאת קישור לאתר הייטיימס ורשמת מאמר? מה, אתה עד כדי כך רחוק מאינטלגנציה של היושבים בכדור הארץ?

ברכותיי! נכנסת לרשימה השחורה שאני צריך לתקן בכל הודעה!

לא מורידים עלים בפריחה! עלים הם המקור של הצמח לפוטוסינתזה וקיבוע פחמן. בלי עלים - אין פוטוסינתזה - אין פרחים גדולים מלאים בסוכרים (ואני מדבר על החלק הפזיולוגי ולא סוכר כפי שאידרומעסתר מכנה אותו).

מקשה על הצמח? מה? דשן הוא המקור תזונה היחיד של הצמח במצע מנותק. לא קשה לו, כנראה שקשה לך.

לסיכום.

16. מגדלת_בשמחה

מגדלת_בשמחה חבר חדש

לייקים:
    22
    ממש משעמם לך, הא?
    יאללה עמיתוס שחרר אותי מהצורך שלך לתקן את העולם. אני אוהבת אותי מקולקלת בדיוק ככה :))
    שנה טובה ושמחה לכל המגדלים. מאחלת לכולנו יבולים משובחים ושמחה בלב.

17. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אחלה, תעשי לי טובה ואל תצרפי אלייך נספחים נוספים. אני בסה"כ מאחל לכולם מה שהרגע איחלת - ייבולים מוצלחים. בשיטה שלך, הם יהיו מוצלחים פחות - בהכרח.

18. Master Kenobi

Master Kenobi קנאביסט

לייקים:
    15
    נראה כמו מחסור בחנקן.
    תרכוש סטיקים לבדיקת ניטראט ותבדוק את הנקז, כדאי להיות באזור של 250 PPM ברוב המקרים.

19. Hash

Hash חבר חדש

לייקים:
    0
    לפי מה שראיתי אתה מגדל על קוקו ...
    זוהי חוות דעתי לפי ניסיוני בלבד .
    דבר ראשון איזה דשן אטאמי ?
    איזה שבוע ?
    הצמח שלך בריא וחזק !
    יש מחסור בחנקן שלב ראשוני ..
    אני כן ממליץ לך לעשות lollipop אבל לא אכזרי .
    תעשה שטיפה טובה לעציץ ותן לו חצי האכלה .
    תבדוק ec שחוזר לפני השטיפה עם הוא יוצא גבוה יותר ממה שאתה מאכיל אז השטיפה תסדר לך הכל ... יש מצב שהשורים לא אוכלים טוב בעקבות סוכרים שהתבצרו שטיפה היא הפתרון .
    הייתי מעלה גם את הדישון לא את התוספים .

20. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    סתירה ראשונה.

סתירה שניה לסתירה הראשונה.

I SCREAM!

ושלא נדבר על "הצטברות הסוכרים" שהתחרטטה לך לתשובה.

לא פותרים חוסרים עם צילום של רבע צמח. מהתמונה נראה כי העלים מצהיבים באפן טבעי כי הם לא מקבלים תאורה. גם אם ונניח שהיה חוסר בחנקן ועלים היו מצהיבים, איך השקיה של חצי מינון, או רחמנא ליצלן - שטיפה, תעזור? באמת, מעבר לכך שזה לא מדע טילים נראה שההגיון של חלק מהמגיבים כאן מקולקל. עדיף שלא תגיב 1000 פעם על פני תגובה אחת שגויה מהיסוד שיכולה לדפוק עוד יותר את העניינים למגדל ששואל שאלה, או לתגובה שגויה שתגרור תגובה ארוכה ומייסרת מצדי.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!