1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

בדיקת מצע הגידול כדי לשלול הצטברות מלחים

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י shanbo5, ‏12/9/18.

1. shanbo5

shanbo5 חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לכולם,
    אני מעונין לבדוק אם יש הצטברות מלחים בעציץ באמצעות מד EC.
    למישהו יש ידע ונסיון בנושא??!

2. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    כן. תכניס את המד ec לאדמה.
    טווח תקין: 1.2-1.6 , אם יותר מדי מוליכות חשמלית (מעל 1.6), בהשקייה הבאה תוסיף מים לכמות המים שאתה בדרך כלל מערבב עם כמות הדשן הרגילה. אם פחות מדי (פחות מ 1.2), תוסיף דשן לכמות שאתה בדרך כלל משקה איתה.
    בדוק למחרת לראות שהתאזן.

3. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    לא!

לא! לא מדשנים לפי מוליכות. מוליכות הוא ערך שמודדים בו מלחים. רוצה למדוד כמה נוטריינטים יש במצע? תקנה מקלון ייעודי לבדיקת יסודות. למשל מקלון חנקה לבדיקת חנקן בצורתו הזמינה NO3 ניטראט ו- NO2 ניטריט.

תכין תמיסה/מים בכלי ותמדוד מוליכות באמצעות המד. לאחר מכן תשקה את הצמח עד כ30-50% נגר ותמדוד את רמת המוליכות בנגר. אם ההפרש גבוה מ0.4EC האדמה שלך מעט מלוחה. פותרים את זה ע"י השקיית יותר מים באופן שוטף. לדוגמא: עד היום השקת 5 ליטר ומדדת כי המצע שלך מלוח - מההשקיה הבאה והלאה תתן 8 ליטר.

*קח בחשבון שכל מה שהמשתמש מעלי הגיב הוא לא נכון, בגדר הטעיית תמי דעת על בסיס קבוע. התשובות שלו מהודעה להודעה, ואפשר לראות זו בכל תגובותיו, לוקות בחסר מקצועי ואף חובבני ועד לרמת החרטוטים מהסוג שקראת עכשיו.

#3 Amitos, ‏12/9/18
    נערך לאחרונה ב: ‏12/9/18
  4. BigL

BigL קנאביסט

לייקים:
    29
    חחחחח להכניס את המד ec לאדמה... איזה דפוק

5. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    אמא שלך דפוקה יא מזדיין. תשאל בכל חנות הידרו. לא מודדים עם זה חומציות יא שרמוטה, מודדים מוליכות חשמלית ואפשר גם לתקוע אותו בשקע. לפי המוליכות מנחשים אם האדמה מלוחה מידיי או לא.
    אפשר גם למדוד אצלך בחור של התחת כמו שמודדים חום. מה הבעיה? באדמה, כן באדמה יא אהבל. מה לא הגיוני בזה?
    אז איפה? בנגר? תמדוד Ph במיי ההשקייה ואחר כך בנגר ותראה שיש הבדל משמעותי.
    אז איך תדכ מוליכות לפי נגר אם יש הבדל משמעותי מהאדמה עצמה?
    בשביל מה עשו למדיד קצה ארוך ועגול כמו מדחום? אז למה הקצה של מדיד ה Ph הוא חור מרובע? כי אם תכניס מד Ph לאדמה, הוא ייסתם באדמה. ומד Ec אפשר כי אפשר לנגב אותו עם מגבון ואין לו חור שייסתם.
    תישאל גם בחנויות ההידרו ויגידו לך שבאדמה.
    כוס אמא של כל הוותיקים כאן שעובדים עם משטרת ישראל יא בני זונות. הורסים גידולים לאנשים עם השטויות שאתם כותבים פעם בחודש. יא מנייאק.
    לא יעזור לכם, אני כאן לעזור למגדלים ואתם יכולים ללכת להזדיין. מי שמיכם רוצה שאני יפוצץ לו את הפנים במכות אני מוכן לתת לו כתובת יא שרמוטות.

6. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    וביג ל. אתה לא היית באתר חצי שנה, אז מי נתן לך רשות להגיב יא מוצץ זין?
    אני כאן כבר 4 חודשים כל יום ועונה לכולם על כל השאלות בנושאי גידול וגם לחולים.
    אני כאן הבעל בית לא אתה ולא החברים השוטרים הוותיקים שלך ממשטרת עמלק.
    אם תגיב עוד פעם אני ישיג את הכתובת שלך ויזיין אותך בתחת יא שרמוטה.
    לא נתתי לך רשות להגיב. תישאל אותי לפני כל תגובה.
    אני נתתי חיים לאתר הזה מאז שהזנחתם אותו אתה והמלשינים המוצצים החברים שלך.
    האתר היה מת לפני שהגעתי ואנשים חיכו לתשובות חצי שנה.
    בן זונה.

7. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אבל מים מוליכים חשמל, לא אדמה. איך תמדוד מוליכות חשמלית כשהאדמה מבטלת כל מוליכות כזו:D
    אתה טיפש עם תעודות ושגיאה בשם, אין לך איך לצאת מזה. אתה יכול "לשים זין על המשטרה" ולקבל במקביל מהקהילה.

אולי כשמודדים מוליכות עם אלקטרודה למים בתוך אדמה מתחילים לנחש, לא יודע מה איתך - אני לא מנחש כשאני בודק מוליכות. יש ערך מדויק.

ברור שיש הבדל משמעותי יחתיכת טיפש, אלו מים מהברז ובתוספת דשנים, בלי שום גורם מתערב כמו מצע חי. פעם אכלת בננה והיא יצאה חומה מלמטה?

כי ככה בנויה אלקטרודה, לא שאתה יודע מה זה, האלקטרודה היחידה שהייתי מתאים לך היא של כסא חשמלי.

יכול להיות שאתה לא מקבל מכאן באן רק כי אני מתקן את הטעויות שאתה יוצר בכל הודעה. המנהל יושב בבית ואומר "וואלה, הנה משתמש שלא הגיב הרבה זמן חזר להגיב בגלל אידרומעסתר (או כל שגיאה אחרת בלעז)".

אגב, אתה לא בעל הבית, ועל כל משתמש שמתייעץ איתך יש 50 שצוחקים עליך.

*ממליץ שוב לקחת את תגובותיו של המשתמש מעלי בסופר ערבון מוגבל. חוץ מבורות הוא לא מפגין כאן כלום, בטח לא ידע. עדיף לחכות חודש לתשובה מאשר לקבל תשובה כזו, תסמכו עלי.

HelpPlease אוהב/ת את זה.
  8. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    הייתי כמעט בכולן אני חושב... ידע על עולם הגידול לא קיים שם כמעט..
    הרצון למכור... קיים בערמות .
    מליכות נמדדת בנגר.
    אכן עוררת עניין... לא הכרך חיובי.. למרות שאם יוצא בסופו של דבר המלצות טובות או תיקונים לשגיאות אז אפשר לראות על צד חיובי..
    נכנסת שותף עם המגזין? ארבע חודש לא הופך אותך לבעלים של כלום ..
    אמרתי לך .. הכל בגישה..

9. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    יודע ומקשיב לך.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!