1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

נורות לד לחלל 1.2×1.2 מטר רבוע

הנושא בפורום 'עיצוב חדרי גידול ואביזרים' פורסם ע"י Alex_av, ‏13/10/18.

1. יענקלה ברוך

יענקלה ברוך קנאביסט

לייקים:
    17
    הנתון הזה שאתה נותן לא רלוונטי בפני עצמו רק בצירוף גרף הספקטרום וגם אז יש צורך בפרופסור מוסמך שיגיד איזה ספקטרום מתאים יותר. למה אתה חושב שהספקטרום של הנל"ג פחות טוב?

תראה לי ניסוי רציני שנעשה ולא בארון עם הלד הזאת מול נלג.

2. psyych

psyych קנאביסט

לייקים:
    63
    קיבלת תשובה מפורטת בצירוף מחקרים אמפיריים מדוייקים . אין צורך בפרופסור נוסף על אלו שכבר השתתפו במחקרים .

אתה מתעלם בכוונה וסלח לי על הביטוי , משחק אותה איזה חוקר על , מהי רמת הבנתך באור בכלל ? הבאתי לך 3 קישורים למאמרים אמינים שבוצעו ע"י מכשור תקין ומוכר , כלומר עובדות בשטח ,ואתה עדיין לא רוצה להאמין ? אל תאמין . לא באתי לשחק איתך מי יותר חזק .

אתה בכלל מעוניין ללמוד ? או שאתה שואל כדי להציק ? אם אתה שואל אותי מי קבע שהספקטרום של הלד טוב יותר אתה צריך ללכת ולקרוא קצת את הבסיס כי כנראה שהבנתך בנושא שואפת לאפס .

3. יענקלה ברוך

יענקלה ברוך קנאביסט

לייקים:
    17
    אני בא לשאול שאלה עליה אני לא מצליח לקבל תשובה. צא מנקודת הנחה שאני מבין באור לא פחות ממך וכנראה הרבה הרבה יותר.

אני שוב אומר לך שהנתון שנתת (מה שנקרא ppf) לא שווה ולא אומר כלום ללא גרף הספקטרום.

בלי גרף הספקטרום ומומחה לפוטוסינטזה שינתח את גרף התדרים עפ הpdf שהצגת כל הנתונים שלך לא אומרים כלום.

ברור לי שאתה מגדל ארונות אבל אני שוב שואל: בוצע ניסוי מדעי שיכול להוכיח שהספקטרום של לד, לד כלשהי, מוצלח משל הנלג?

מאמין שאין לך תשובה אבל לפחות תהיה מנומס ותיתן כבוד אתה לא יודע מול מי אתה עומד ייתכן שהידע שלך שואף לאפס וככה זה נראה לפי התגובות שלך

4. psyych

psyych קנאביסט

לייקים:
    63
    חבר , אם היית בכלל קורא את הקישור שצירפתי , שכולל בתוכו מחקר מקיף , כולל גרף ספקטרום , כולל ניתוח של פרופ' ומומחים בתאורה , אז לא היית שואל את אותה שאלה עוד פעם . כנראה שאתה חושב שאתה חכמם מכדי לקרוא מחקרים .

הנה לך אחד נוסף . זהו מאמר על מחקר של נס"א ( יש להם המון ד"ר ופרופ ) בנוגע לספקטרום של לד על מנת לגדל צמחים , לראיה כבר בשנות ה90 הבינו בנס"א שלד תהיה אפקטיבית יותר מנל"ג .

5. psyych

psyych קנאביסט

לייקים:
    63
    קישור למאמר : https://californialightworks.com/light-spectrum-and-plant-growth/

6. psyych

psyych קנאביסט

לייקים:
    63
    ההבדל ביני לבינך הוא שאני מביא נתנוים ועובדות ( שכלל לא טרחת לקרוא מסתבר ) ואתה מביא טיעונים של ילד בבית ספר יסודי ( הנתונים שלך לא אומרים כלום ) . נו באמת

7. יענקלה ברוך

יענקלה ברוך קנאביסט

לייקים:
    17
    הפרופסור של נאסא בדק את הספקטרום שאתה מדבר עליו? שלילי

הפרופסור של נאסא בדק על קנאביס?
    שלילי

אתה יודע בכלל באיזה נורה בדיוק השתמש הפרופסור באיזה משנק וכו?
    שלילי

(ספוילר: מאז המציאו הרבה נורות נל"ג דאבל אנדד וגם מטאל הליד קרמיים)

בקיצור ידידי אינך יודע על מה אתה סח יכול שום אמיתיוס לא יכול להגיד לי שאני טועה ולא משנה כמה ציני/ גס / חושב שהוא יודע הכל הוא או מישהו אחר.

אין לכם תשובה פשוטה על מה שאני שואל מסיבה פשוטה: כי יש מיליון דעות בנושא ובטח שמגדלי ארונות אין להם את התשובה על כך אלא אם כן יבוצע ניסוי בתנאים מבוקרים ועל מדגם מייצג.

לענות לי בגסות רוח לא משנה את העובדה הזאת. סתם צירפתם סרטונים ביוטיוב אבל האמת שאין לכם שום תשובה אמיתית (כולל אם אמיתיוס יגיד שהוא יודע ויחליט לקטול אותי עדיין לא תהיה לכם תשובה אמיתית)

8. יענקלה ברוך

יענקלה ברוך קנאביסט

לייקים:
    17
    ממתין שתוכיח לי שיש לד שטובה יותר מgavita 1000 דאבל אנדד (זה לא מתאים למגדלי ארונות בד"כ זה הולך בחממות)

9. psyych

psyych קנאביסט

לייקים:
    63
    אני אפסיק את הדיון פה כי אתה פשוט לא מוכן לשמוע דעות שונות . לא הייתי גס רוח בשום שלב של הדיון .

והנה השוואה של נורת לד מול אלף וואט נל"ג של גאוויטה , שים לב לגרפי הספקטרום והppf . אגב כל הטבלאות נבדקו ע"י ד"ר מקריי האגדי ( dr mcCree ) .

10. יענקלה ברוך

יענקלה ברוך קנאביסט

לייקים:
    17
    לא צירפת קישור

11. psyych

psyych קנאביסט

לייקים:
    63
  12. יענקלה ברוך

יענקלה ברוך קנאביסט

לייקים:
    17
    אחי אני לא יודע אם אתה צוחק או רציני אבל אם זה מה שאתה מסתמך עליו תהיה בריא...אין תמונות אין מספיק מידע אין כלום ומי החוקרים שהשתתפו במחקר הזה בכלל?

אני באמת מציע שנפסיק את הדיון זה לא מוביל וגם לא יוביל אותנו לשום מקום

תמשיך להאמין בסיפורים שלכם ותחשבו שאתם הכי מבינין אם זה מה שעושה לכם טוב אז לבריאות

13. יענקלה ברוך

יענקלה ברוך קנאביסט

לייקים:
    17
    פעם היה כאן בחור מאוד רציני תמונת הפרופיל שלו הייתה של חצילים. לאן הוא נעלם?

החצילים הזה היה באמת בחור רציני הוא שלח לספרות מקצועית עם סימוכין.

14. יענקלה ברוך

יענקלה ברוך קנאביסט

לייקים:
    17
    בוא נעשה עסק -
    תארגנו שהחצילים יתן תשובה והוא יהיה הבורר של העניין. אין לי ספק שחצילים יודע שעוד לא נבראה הלד של 1000 וואט שתחליף את הגביטה 1000 דאבל אנדד.
    אתה יודע למה? כי הספקטרןם של הגביטה הרבה יותר טוב מאחר וגם הלומן לוואט של הגביטה גבוה יותר. אין כאן שאלה בכלל! וכמעט של כל נלג נורמלית כמו פפיליון או הורטילוקס. כן אם תשווה לנלג זבל סיני אז בטח שזה לא טוב. בקיצור שהחצילים יפסוק אני את שלי אמרתי

15. יענקלה ברוך

יענקלה ברוך קנאביסט

לייקים:
    17
    התכוונתי וגם הלומן לוואט גבוה יותר וגם הספקטרום מוצלח יותר. בלדים אין אדום כמו של נלג ואם יש אז זה בערך 70% מהכוח של נלג. אתה יודע למה? כי הנלג זה גז
    ולד זה מעגל חשמלי. תמיד יהיה יותר אדום בנלג. לפחות כרגע. מקווה שלא תגיב באמירת שטויות. תביא את החצילים הוא יפסוק.

16. יענקלה ברוך

יענקלה ברוך קנאביסט

לייקים:
    17
    ובלי להתחכם! לא להיות חכמולוג ולקפוץ ולהגיד שלומן לא קשור ורק par קובע.

עובדתית גם לגביטה גם הורטילוקס וגם פפיליון יש להם גם par גבוה וגם לומן לוואט גבוה אז תפסיקו לקשקש שאין שום קשר בין לומן לפאר כי כשמדובר בתאורה חקלאית עובדתית הנלג עם הלומן לוואט הכי גבוה היא גם בעלת הpar הכי גבוה. אז לא לדבר שטיות ולהגיד שאין קשר ללומן כי בפועל יש קשר! (גם אם אתם לא אוהבים את זה)

17. יענקלה ברוך

יענקלה ברוך קנאביסט

לייקים:
    17
    אני מניח שקצת הופתעת מהידע שלי בתאורה ואני גם מניח שאתה לא כל כך יודע לענות לי. בסדר. בוא נחכה לתגובה של אמיתיוס.

לפחות עכשיו לא תוכלו להגיד שאני סתם בא להציק או ליחצן מוצר מסוים. אני לא מיחצן שום מוצר וזרקתי כאן 3 מותגים שונים שמיובאים עי גורמים שונים ומתחרים. כמו שאמרתי אני לא בא ליחצן שום מותג מסוים פשוט טוען שנלג טובה אל מול לד טובה תמיד תמיד אבל תמיד הנלג תהיה מנצחת. חוץ מהפרמטר של החום כמובן. מבחינת וואט לוואט תמיד הנלג הטובה תנצח כל לד.

אני אמתין עכשיו לאמיתיוס בסבלנות שינסה לקטול את דבריי.

18. יענקלה ברוך

יענקלה ברוך קנאביסט

לייקים:
    17
    עכשיו ראיתי את התוצאות של אמיתיוס עם לדים ביומני גידול שהוא פרסם.

אז ככה: ביומנים האחרונים הוא השתמש ב600 וואט (!!!) של לד והוציא...420 גרם.
    זה בערך 0.7 גרם לוואט. לא תוצאה משהו בכלל.

אחרי זה הוא השתמש המנורה של אגרו לייט led of Zion והוציא 360 גרם שזה קצת יותר מ1 גרם לוואט. תוצאה נחמדה אבל עדיין לא קרובה לנלג.

אמיתיוס יקירי ושאר חברי פורום יקרים בעולם אנשים מוציאים מנלג 1.5 גר לוואט מי שיודע מה שהוא עושה אז בבקשה בבקשה אל תספרו לי סיפורים שלדים טובים יותר מנלג. גם לא ההמצאה האחרונה של אמיתיוס הוואנטום קוואנטום.

19. psyych

psyych קנאביסט

לייקים:
    63
    לא הגבתי לך , כי כמו שרשמתי בתגובה הקודמת אין לי שום רצון לנהל איתך דיון .
    עכשיו לעניין .
    1. על איזה ידע מדובר ? אני הצגתי עובדות ומחקרים וכל מה שענית היה זה לא טוב , לא הפגנת אפילו קמצוץ של ידע בכל התגובות שלך חוץ מלבטל מחקרים של מומחים .
    2. אתה קורא למחקר של 20 עמודים של אחד הדוקטורים המוערכים בעולם התאורה "לא טוב" ו "חסר פרטים " כי " אין בו מספיק תמונות " .

אתה אמנם לא שם לב אבל אתה עושה מעצמך צחוק . באת נטו להתווכח , לא יותר. כל מה שהוצג בפניך ביטלת בלי שום סימוכין ובלי שום עובדות .
    ככה חובבנים מנהלים דיון עינייני מדעי .

אחלה יום .
    אני סיימתי .

20. יענקלה ברוך

יענקלה ברוך קנאביסט

לייקים:
    17
    ומי בדיוק ועל סמך מה בדיוק אתה קובע שזה אחד הדוקטורים המעורכים בעולם?

בוא תאיר את עיני איזה כלים יש לך בדיוק לקבוע את זה

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!