1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה בנוגע לחיבור תאורה..

הנושא בפורום 'עיצוב חדרי גידול ואביזרים' פורסם ע"י jizzpants, ‏10/3/14.

1. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    כשאתה אומר 220v ולא להתעסק למה אתה מתכוון ? הפחדת אותי חח
    אני לקחתי תקע דו גידי הפשטתי לו את החום והכחול חיברתי לבית המנורה. זה בסדר?

2. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    השאלה זה רק איך חיברת, זה בהברגה כמו באלו הקנויים? כי אם סתם סגרת את זה עם איזו אז זה ממש לא רעיון טוב

3. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    שני המלבנים האלה למטה זה בתי מנורה.. רציתי לדעת אם זה אפשרי לחבר ככה..

#23 jizzpants, ‏12/3/14
    נערך לאחרונה ב: ‏29/4/14
  4. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    איך אתה מתכנן ליצור קשר חשמלי בין החוטים? זה אפשרי אם אתה יודע להלחים כמו שצריך, או אם יש לך משהו עם הברגה לחבר אליו את החוטים. אם אתה מתכוון לבוא לאחד התקעים שקנית ולחבר להברגות שלו 2 חוטים בבת אחת במקום רק חוט אחד זה אולי אפשרי, אבל לא מומלץ... אתה יכול לנסות אבל לפני שאתה מחבר לחשמל תן כמה משיכות טובות ותראה שכלום לא רוקד שם.

הסיבה שבעייתי לחבר שתי חוטים חשופים אחד לשני היא שקשה ליצוא מגע יציב וחזק, ואם המגע באמת יהיה רופף זה יכול ליצור ניצוצות, או פשוט להתנתק, או להתחמם מאוד, וגם לגרום קפיצות מתח לשאר הנורות, דבר שלא בריא להן. אלו נורות פריקה הן עובדות בצורה שבתוך הזכוכית יש חוט מתכת טעון באלקטרונים, ובזכוכית יש חומר זרחני כלשהו, ובשפועל מתח בנורה האלקטרונים מהחוט באמצע עפים על הזרחן שבזכוכית וגורמים לו לפלוט אור. שינויים פתאומיים וקיצוניים במתח יכולים לגרום לנורות האלה להישרף הרבה יותר מהר.

5. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    http://www.youtube.com/watch?v=SQuDnZxOjM8
    7:51 : תראה מה הוא עשה שם, אתה יכול להסתכל גם לפני. אני רוצה לעשות ככה מבחינת החיבורים שכל בתי המנורה יסתכמו לי בתקע אחד בלי יותר מדי בלאגן...

6. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    ללא שם.jpg אם כבר אז ככה

7. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    אל תעשה את זה. אם היה מדובר בחוט של רמקול, או נורות של 5v סבבה, גם אני עשיתי דברים כאלה, אבל כשמתחברים לרשת מרכזית של בית ועובדים בזרמים של יותר מ-1a זה מאוד מאוד לא כדאי! לא בלי הלחמה. אם יש לך אפשרות להלחים אז סבבה, אמרתי לך מראש כבר. ואם אתה רוצה להלחים אני מוכן להדריך אותך שלב שלב, כי ההלחמה שהוא עושה בסרטון היא לא טובה

8. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    הבנתי אותך. אני אבדוק את העניין ואדבר איתך לגבי ההלחמה. תודה רבה :)

9. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    תקנה חבילה קטנה של בדיל, אם יש מבחר של בדילים תבחר את האחד הכי מבריק, אם רשום אחוזים של עופרת תבחר את זה עם הכמות הכי נמוכה. ומלחם תקנה את הכי זול שיש, מלחם יקר יותר נותן רק דיוק גדול יותר ואתה לא צריך את זה בכלל! רק תשים לב שאתה לא קונה מלחם של פחות מ-20w. אם רשום עליו לדוגמה 20w/30w זה אומר שיש כפתור שאם לוחצים עליו הוא נכנס לסוג של "טורבו" ומתחמם יותר.

תשאל גם לגבי חומר שנקרא פלאקס, אני לא מיאמין שיהיה להם אבל אם כן תקנה את הכמות הכי קטנה, ואם זה יותר מעשרים שקל תוותר, לא חייבים את זה, זה בסך הכל יעשה לך חיים קצת יותר קלים

10. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    תשאל גם לגבי בידוד מתכווץ בחנות, למרות שדווקא באינסטלציה יש את זה יותר [video=youtube;4vnthybw0II]https://www.youtube.com/watch?v=4vnthybw0II[/video]

11. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    מה סיבכתם אותו עם הלחמות?

כוורת לחיווט פשוטה מפלסטיק כמו זו

5-6 שקלים בטמבורית הקרובה אליך. לחשוף את החוטים בקצוות, לחבר לתוך הכוורת צבע מול צבע ולהדק טוב את הברגים. לא מתחמם, בלי הלחמות, אם עושים צבע מול צבע אין מה לטעות. בהצלחה.

12. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    זה בדיוק מה שחיפשתי לו אתמול בלילה! לא מצאתי כלום אבל..... לא ידעתי איך קוראים לזה. הנה אחי, זה הפתרון הכי הגיוני בשבילך :)

שכח מכל הבדיל וההלחמות, יותר רציני ויותר יציב עם הקוביה. זה בנוי ככה שכל ההברגות שבאותו צד מקוצרות אחת לשניה? ושתי הצדדים מנותקים אחד מהשני? שעה חיפשתי משהו כזה אתמול ולא מצאתי!!

הניסיון שלי זה באלקטרוניקה וקצת פיזיקה, אני לא מכיר ציוד חשמלאות.....

13. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    יש לי כמה כאלה בקטן.. אולי אני מפגר אבל זה עדיין לא מסביר לי איך אני מחבר כמה בתי נורה לתקע אחד במקום שלכל נורה יהיה תקע משלה....

14. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
  15. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אנסה להסביר לך בצורה פשוטה, אבל בכל מקרה אל תיקח את זה קשה - אולי תהיה חשמלאי גרוע, אבל גנן מצוין :)

לוקח את החוטים של הפלוס (כחול או אדום) והמינוס (חום) מהתקע. מכניס אותם בכוורת אחת עם ארבע חורים (הכוורת היא מודולרית, אתה יכול לשבור אותה לאיזה גודל שאתה צריך: 2 חורים, ארבע חורים וכו'), זה לצד זה, מהדק ברגים. ממולם בכוורת אתה מכניס לחור 2 חוטים של פלוס (תמיד באותו צבע, שלא תתבלבל) בכל חור שמצידו השני היה את החוט היחיד של פלוס ו-2 חוטים של מינוס כנ"ל. מהדק.

לוקח כוורת שנייה, עם 8 חורים. מכניס בצד אחד את שני החוטים של הפלוס, כל אחד בחור אחר, ולצידם 2 החוטים של המינוס כנ"ל. מהדק.

כעת, אתה יכול להוציא מהכוורת השנייה של ה-8 חורים 2 חוטים של פלוס מכל חור, ס"ה 4, ושני חוטים של מינוס מכל חור (גם 4). כעת יש לך 4 חוטים של פלוס ו-4 חוטים של מינוס, שיכולים להדליק לך 4 מנורות מתקע אחד.

במידה ותצטרך יותר מארבע מנורות תוציא לפי השיטה הזו מהכוורת השנייה לכוורת שלישית עם 10,12,14 או 16 חורים (לרוב הגודל הסטנדרטי של הכוורת הללו הוא 16 חורים, 8 בכל צד, אבל יש גדלים שונים).

מקווה שעזרתי, בכל מקרה במיוחד אם אתה לא חשמלאי חובב (כמו שאתה מעיד על עצמך) עשה טובה ותיזהר מאוד. שים לב לחשוף רק קצה קטן של החוט לפני שאתה מכניס אותו לכוורת. לא צריך יותר מחצי סנטימטר של חוט חשוף. שים לב גם כמובן שאתה עקבי עם פלוס לפלוס ומינוס למינוס, מומלץ מאוד להשתמש באותם 2 צבעים בחוטים לאורך כל הדרך על מנת להימנע מבלבול.

בהצלחה

16. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    גוזון, איך בנויה הכוורת? הכל מקוצר להכל? או שיש נתק בין 2 הצדדים? תסביר לי רגע איך היא בנויה אחי כי הצלחת לבלבל אותי.....

אני אלקטרונאי.... אבל אין לי ניסיון עם חשמלאות של בתים

17. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    יש איזו סכימה לדבר הזה? ואל תשכח שזה בית נורה... יש לו רק את הקווים של המתח

18. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    הסבר ותוספת: כשאני מדבר על כוורת עם 4 חורים אני מתכוון לשני חורים מכל צד, ס"ה 4, ולכל חור יש בורג הידוק משלו.

כמובן שאת כל הכוורות והחיבורים תעשה קרוב יותר למנורות (בתוך ארון הגידול) ולא ליד השקע. אם יש לך סלוטייפ מבודד של חשמל, אפשר לעטוף את הכוורות אחרי החיבורים ולבודד אותם, אבל שים לב: רק סלוטייפ של חשמל באיכות טובה ולא נייר דבק שולחני, אחרת כל העסק יתחמם ויקצר. אם אין לך סלוטייפ מבודד מסוג טוב - עדיף כבר לא לשים כלום.

19. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    איך בנויה הכוורת?? מה מקוצר למה?

20. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    תודה גוזון הבנתי איך לעשות את זה. דווקא חשבתי בכיוון הזה אבל לא הייתי כל כך בטוח לכן שאלתי. :)
    אגש בקרוב למלאכה!

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!