1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

זכר נקבה ?

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י עידן הגידול, ‏28/11/18.

1. עידן הגידול

עידן הגידול חבר חדש

לייקים:
    1
    אהלן אמיגוס . . .

לפני כחודש הנבטתי זרע שקיבלתי מחבר , כעת הצמח בגובה של 10 ס"מ , כמה שאלות ברשותכם :

1 ) ישנה אפשרות לדעת אם הצמח זכר או נקבה בשלב הזה ?

2 ) האם לאחר חודש מההנבטה גובה של 10 ס"מ הוא סביר ?

3 ) הנבטתי אותו בכוס פלסטיק שקופה וקרתי פה שצריך להנביט בכוס כהה/שחורה , האם זה הכרחי ?

4 ) בינתיים לא קניתי כלום , פשוט שם אותו מול השמש ובערב שם אותו מתחת למנורה 25W שהייתה לי זרוקה בבית , אבל מצמיד את הצמח למנורה כך שהוא יקבל את החום שהוא אוהב , חשוב לציין שיש לי ניסיון בהנבטות ולכן מרשה לעצמי לפעול לפי הגיון בכל עניין המנורה....בשמש העלים נראים טוב ובערב ללא השמש הם הופכים רדומים כאלה , וכששמתי את המנורה הזו קרוב לצמח ( 10ס"מ מרחק ממנו ) העלים שוב נראו טוב

תודה מראש

קבצים מצורפים:

2. IceBreaker

IceBreaker חבר חדש

לייקים:
    16
    חשיפת שורשים לאור לא בריאה.. רצוי להעביר לכלי כהה.

לא ניתן לדעת את מין הצמח עד הפריחה..
    במצבים שרוצים להפריח צמח רק שהוא ממש גדול ולא רוצים סתם לבזבז זמן אם זה זכר, לוקחים ייחור ומפריחים את הייחור, לפי הייחור תידע מה המין.

גובה הצמח וקצב הגדילה תלוי בהרבה מאוד דברים כגון זן הצמח, הותק של הזרע, תאורה וכו.
    אך לדעתי אמור להיות גדול יותר אך לא מחייב..

אל תצמיד את הצמח לנורה שלא ישרף.. שים את היד בגובה שהצמח נמצא מתחת לנורה ותחזיק כמה דקות.. אם חם לך ביד סימן שחם לצמח וזה לא טוב.

בכל אופן עכשיו זה הזמן לייצר תוכנית פעולה, האם אתה הולך לגדל ולהשקיע בו? נדרש ציוד יותר מתקדם מהנורה שלך.
    אוהל/ארון/חלל כלשהו שבו תוכל לשלוט בתאורה.
    שעון שבת, מנורה נורמלית, איוורור, אדמה, דשן וכו..

על עדן החלון הרבה לא יצא ממנו במיוחד לא בתקופה הזו של השנה.

עידן הגידול אוהב/ת את זה.
  3. yoniponi

yoniponi קנאביסט

לייקים:
    117
    1. אי אפשר לדעת אם הוא זכר או נקבה לפני תחילת הפריחה.
    2. הוא קצת קטן לגיל חודש.
    3. בעיקרון שורשים לא אוהבים אור, אז עדיף לא לגדל בכלי שקוף. בכל מקרה הכוס קטנה מאוד וכבר היית צריך להעביר לעציץ יותר גדול.
    4. לא ברור איזה משטר אור ארגנת לעצמך בדיוק, אבל נורה של 25W לא עוזרת הרבה בגידול ורק תעזור לך להימנע מפריחה מוקדמת.

4. עידן הגידול

עידן הגידול חבר חדש

לייקים:
    1

המתנתי לראות את השורשים בכוס השקופה ורק לאחר מכן רציתי להעביר לעציץ גדול יותר , אבל קופץ עכשיו למשתלה לקנות עציץ ואדמה טובה ואעביר אותו לשם ...

אני קצת חושש לגשת לחנות ולבקש נורה לצורךך גידול קנאביס , איזה נורה לבקש כדי לא להפיל את עצמי ויש לקחת בחשבון שאין לי הרבה מקום אז המנורה תהיה די קרובה לעציץ , משהו כמו 20-30 ס"מ , ידוע לי שצצריך להגביה אותה בהתאם לגדילה של הצמח

5. yoniponi

yoniponi קנאביסט

לייקים:
    117
    אין לך מה לחשוש (וגם לא צריך לציין שמדובר על קנאביס), אבל תאורה זה נושא חשוב וגדול. אתה צריך להבין איזה נורה אתה קונה, ואם מדובר על HPS אז אתה צריך גם משנק ורפלקטור. נורות רציניות לא מתאימות לבית מנורה רגיל.

6. עידן הגידול

עידן הגידול חבר חדש

לייקים:
    1

המון תודות , חזרתי כעת ממשתלה עם אדמה ועציץ 3 ליטר - אני מעדיף להעביר את הצמח בהדרגה , הבנתי שלא בריא ישר לעציץ גדול ...

אגב כשמגיעים לשלב הסופי איזה גודל עציץ צריך ?

לגבי המנורה , יש מנורה יותר פשוטה שיכולה לעשות את העבודה ?

אני לא יודע אם הצמח הזה זכר או נקבה ולכן עדיין לא רוצה להשקיע , אגב יש אפשרות לקבל מאחד מחברי הפורום איזה 2-3 זרעים ?

האמת היא שאני כל פעם נזכר בעוד שאלות ....

אני מתכנן לגדל אותו מחוץ לבית בתוך ארון סגור , איזה גודל ארון הכי מינורי אני צריך להשתמש?

#6 עידן הגידול, ‏28/11/18
    נערך לאחרונה ב: ‏28/11/18
  7. yoniponi

yoniponi קנאביסט

לייקים:
    117
    אני באופן אישי מעביר ישר לעציץ גדול, אבל אפשר להעביר יותר מפעם אחת.
    גודל עציץ סופי תלוי בטכניקה שאתה מגדל, אבל הייתי אומר לפחות 15 ליטר.
    לא חושב שיש מנורה "פשוטה". צריך להבין שהצמח משתמש באנרגיה של השמש כדי לפרק פחמן דו חמצני ולייצר ממנו את החומרים שמהם הוא בונה את הגוף שלו (פוטוסינתזה). כשאנחנו מחליפים את השמש בנורה צריך שהיא תספק מספיק אנרגיה.
    יש נורות לד - הטובות יקרות והזולות לא שוות, ויש HPS. לצמח אחד אתה יכול לקנות נורת HPS משולבת (כלומר שמתאימה גם לצמיחה וגם להפרחה) של 250W. ביחד עם משנק ורפלקטור זה צריך לעלות כמה מאות שקלים.

8. yoniponi

yoniponi קנאביסט

לייקים:
    117
    גודל הארון המינימלי גם תלוי בטכניקת הגידול. אתה יכול לעשות מחזורים קצרים בארון קטן יותר, ולקבל גם יבול קטן יותר, או לתת צמיחה יותר ארוכה בארון גדול. לטעמי פחות מ60X60X170 זה קטן מדי, אבל יש גם אנשים שמגדלים במארז מחשב, אז כל אחד ומה שמתאים לו.

9. עידן הגידול

עידן הגידול חבר חדש

לייקים:
    1
    יש אפשרות לרכוש זרעים בישראל ?

10. yoniponi

yoniponi קנאביסט

לייקים:
    117
    יש כאלה שמוכרים בטלגראס, לא יודע אם הם אמינים.
    הרוב מזמינים בדואר.

11. עידן הגידול

עידן הגידול חבר חדש

לייקים:
    1
    שאלה , אני בחיפושים לקנות מנורה , יש מנורה שמתאימה גם לשלב הצמיחה וגם לפריחה ?

הארון שלי די קטן - - 30*90 גובה 70.....כך שלפי דעתי אסתפק בנורה של 250W ואשמח לשמוע דעות לגבי העניין

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!