1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

גידול בתאורת הצפה - ניסוי

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י אהוי, ‏19/3/19.

?

איך יסתיים הניסוי?

הסקר סגור ‏19/4/19.
  1. לד מטמבוריה?! ייצא מעט וכנראה חלש

100.0%
  2. עוקצים אותנו, ייצא הרבה יותר

0 דירוגים
    0.0%
  1. אהוי

אהוי קנאביסט

לייקים:
    61
    יום 51 'לצמיחה'.

ההתמתחות הקצרה ביותר שהייתה לי לצמח פורח.

2. אהוי

אהוי קנאביסט

לייקים:
    61
    יום 60 לצמיחה\ יום 80 מזרע

3. אהוי

אהוי קנאביסט

לייקים:
    61
    70 לצמיחה / 90 מזרע
    בגלל אילוצי מקום שיוצר לי החבר הצומח, קציר בעוד 10 יום.

4. אהוי

אהוי קנאביסט

לייקים:
    61
    קציר - השורה התחתונה:
    הצמח הפורח נקצר ויובש. כמות סופית - 80 גרם יבש
    היה ריח חלש לצמח וגם לפרחים, השאכטה מרגיעה מאוד. סטלה נעימה וארוכה. פחות חזקה מבחינת 'באז' בראש מהגידולים הקודמים.
    זאת אומרת שאם הייתי מגדל 2 כאלה (כדי לנצל את כל השטח של האוהל, כמו בגידולים קודמים) הייתי מוציא 160 גרם שזה בערך הממוצע שלי.

אז זה עובד? לגדל עם מנורות לד רגילות?
    לגמרי כן, הצמחים הגיבו טוב. צמחו נמוך ודחוס שזה אומר שאפשר לתת יותר זמן צמיחה ולהשתלט על מתיחה של פריחה הרבה יותר בקלות מאשר מנורת HPS. ויש יתרונות נוספים - קל וזול להוסיף/להוריד עוצמה של אור, אין מה להשוות בין החום שמוציאה HPS לעומת לד.
    והכי חשוב למגדלים כאן - הכמות *לפחות* זהה.

למה יצא רק ממוצע ולא יותר?
    לפי החישובים שעשיתי, היה אמור לצאת יותר מהממוצע כי הגברתי את עוצמת האור, מצד שני היו כמה דברים בגידול הזה שהיו שונים מאוד מגידולים קודמים
    1. גנטיקה - הזמנתי צמח נקבי רגיל וקיבלתי בטעות אוטומטי. זה אומר שיש מצב שקיבלתי זן אחר לגמרי מהג'ק הרר שחשבתי שאני מגדל ככה שאין לי מושג כמה הזן הזה מסוגל להפיק או מאיפה הוא.
    2. אוטומטי - פחות זמן צמיחה, במקום חודש לפחות, הוא קיבל רק שבועיים.
    3. גיליתי שזה צמח אוטומטי רק כשיצאו פרחים, ככה שעד אז התייחסתי אליו כאל צמח רגיל - קטמתי פעמיים, הורדתי עלים ואת כל המתיחה לפריחה כופפתי לרשת. חשבתי שיש לי זמן לתת לו להתאושש אבל הוא כבר עבר לפריחה.
    4. חופה לא שווה - כשהבנתי שאני מכופף את כל המתיחה שלו, שחררתי את כל הכיפופים כדי שיהיה מקום לפרחים להתמקם ונוצרה חופה מאוד לא שווה.

הצמח השני קיבל 3 חודשים צמיחה ואת כל האוהל לפרוח לעצמו, אעדכן בהתקדמות. יהיה לנו 2 גנטיקות שונות וזמני צימוח שונים לראות מה יכול לצאת בתאורה הזאת.

תמונות מלפני קציר:

והבא בתור:

זן נדיר אוהב/ת את זה.
  5. יענקלה ברוך

יענקלה ברוך קנאביסט

לייקים:
    17
    כמו שיענקלה אמר וניבא מהתחלה - תוצאה על הפנים.

תמשיך לדשן בשיטה של אמיתיוס ולגדל על נורות מהום סנטר אולי אם תתאמץ בפעם הבאה תוציא 85 גר לצמח חחח...חרא מי שמבין משהו אתה סתם מצחיק אותו (אולי חוץ מאת אמיתיוס שיגיד שאתה תותח על 80 גר לצמח חחח...)

6. יענקלה ברוך

יענקלה ברוך קנאביסט

לייקים:
    17
    מה קרה אין לך מה להגיד? לפעמים לא בושה להגיד שיענקלה צודק ושאמיתיוס השפיל אותך עם שיטת דישון שחשבת שהיא מעולה אבל התברר שהיא אסון! גם 80 גר וגם חומר חלש. זה מה שקורה שנצמדים לעצות לא מקצועיות. עכשיו כדאי שקשיב ליענלה ותחסוך כסף וזמן: לא לקנות נורות גידול בטמבוריה וגם לא לדשן בשיטת אמיתיוס אם רוצה לקבל משהו קצת יותר רציני

7. bobby anderson

bobby anderson חבר חדש

לייקים:
    1
    מאוד אשמח לדעת על מה המחלוקת
    מה בדיוק שיטתה הדישון המדוברת ??
    ועל איזה שיטת דישון אתה ממליץ

8. אהוי

אהוי קנאביסט

לייקים:
    61
    אם הייתה מחלוקת היה דיון ענייני, מה שיש כאן זה 2 סיפורים לא קשורים שמחברת בינהם אדם בודד עם אובססיה לא ברורה.
    סיפור 1 - יש בפורום משתמש בשם 'המיתוס', נחשב מנוסה מאוד. יש לו יומני גידול מפורטים כאן ובפורום השומם כאן הרבה פעמים היה היחיד שנתן עצה טובה שפותרת את הבעיה (גם במקרה שלי).
    סיפור 2- יש כמה אנשים ששונאים את המיתוס מאוד. לא ממש הצלחתי להבין למה, אבל הם טוענים שלא מגיע לו הקרדיט למרות שהם עצמם לא פעילים כאן ולא עוזרים כמעט אף פעם בזמן אמת. בד"כ הם משתמשים בשפה נחותה ומקללים.

אני לא קשור לאף אחד מהם, רק החלטתי לנסות משהו חדש תאורה, הגיע מישהו מסיפור2 והחליט שאני חלק מהקנוניה מסיפור1 - ואני מקבל פה תגובות לא קשורות על דישון, למרות שלא פירטתי איך אני מדשן ובמיוחד שהצמחים שלי אף פעם לא הראו חוסר\עודף בדשן ועוד תגובות הזויות.

לגבי הכמות הסופית, בהתחשב בזה שזה 'ניסוי' השארתי לכל אחד להסיק לבד אם זה הרבה\מעט. אבל הוצאתי להערכתי 90% מהפוטנציאל.
    ההסבר:
    בהנחה שזה היה ג'ק הרר, היצרן אומר שבתנאים אופטימליים ניתן להוציא 300-400 גרם למטר מרובע. אם ניקח בחשבון שלא ידעתי שזה אוט' בטוח צמצמתי את הפוטנציאל ל 300 גרם למטר לפחות עם קיטומים וכיפופים בשלב שכבר לא צריך.
    300 גרם למטר מרובע.גידלתי אותו בשטח של 30 ס"מ = 90 גרם פוטנציאל בתנאים הטובים ביותר ע"פי היצרן. אני הוצאתי 80.

קנאביס וצדק אוהב/ת את זה.
  9. אהוי

אהוי קנאביסט

לייקים:
    61
    סיכום יומן

הצמח השני יצא גלעד ארדן
    וכיאה לאחד שגורם לך להשקיע בקשר איתו, לטפח אותו ובסוף הוא משקר לך בפנים ומוציא ביצים במקום פרחים, הוא הולך להיגרס.

תמונות של זכר מדושן כראוי:

אגדל מחזור נורמלי של 2 נקבות על כל השטח ואולי אשתף אותו בדיעבד
    אני אומר 'אולי' כי פתחתי פה משהו שונה וחדש וציפיתי לתגובות לעניין, קיבלתי 2 כאלה ווואלה אם כל מה שיש לפורום להציע לי בעצות, שיפורים, דעות למה כן ולמה לא זה את יענקלה.. אולי נשחרר כאן.

10. יענקלה ברוך

יענקלה ברוך קנאביסט

לייקים:
    17
    באתי לעזור ולהציל את זמנך מלבצע טעויות קשות. דישון זה א ב וניתנו לכם עצות גרועות מאוד ככה שניסיתי לעזור אך אם העזרה שלי אינה מוערכת אז בהצלחה רבותיי כשאני מתקן טעויות קשות וממליץ על דישון נכון וזה התגובות אז תודה רבה ושלום אין לי מה להוסיף תגדל עם אקוגן לפי שיטת אמיתוס ושיהיה המון המון בהצלחה. יענקלה לא מתכוון להגיב יותר בפורומים!

11. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    לעניין הניסוי המדובר נטו:
    1. אוטומטיים תמיד יוציאו פחות, למרות שאפשר לקצר רגילים לאותו הזמן של אוטומט אז לא הבדל גדול אם מגודלים אותו הזמן (90 יום).
    2. לא גידלת על 30 סמ. גידלת 2 עציצים על מטר מרובע, אז אחד על חצי מטר ושניהם תפסו את כל המקום באוהל.
    3. אפשר עם צמח אחד להגיע גם לחצי קילו, הבעיה היא שכולכם מפחדים. השקעת על ציוד, דשנים, גידול, בשביל 80 גרם?
    4. אם מפחדים מהמנייאק 3 חודשים, אז תפחדו עוד חודשיים ויצא לכם פי 3 ויותר.
    5. לד זה חרא לעומת hps. יש יותר טוב מ hps כמו LEP, אבל יקר יותר ולא חסכוני בהרבה מבחינת צריכת חשמל.
    6. את הניסוי שאתה עושה על עציץ אחד, יש מאות שעשו (יוטיוב מלא בהם) על הרבה עציצים ועם 4 או 5 סוגים שונים של תאורה, בכל הניסויים ה hps עקפה את כולם מבחינת איכות וייבול, אז הניסוי שלך מיותר, כי מי שמגדל הרבה זמן, בחיים לא יקנה לד, בטח לא מטמבוריה, ואם כבר אז סופר מקצועי ולגידול, עם שילוב של כמה צבעי אורות למילוי הספקטרום.
    6. אל תלכלך על הפורום, כולם, כולל אני שמפרט הרבה, עוזרים כאן בחינם ולא חייבים לך כלום. אם לא הגיבו, או שהשאלה הייתה מיותרת או לא מעניינת, כי בעזרה דחופה לצמח במצוקה, כולם עוזרים באותה השעה.
    עמיתוס הוא מגדל מקצועי, ותקשיב לעצות שלו. יענקל'ה כאן רק כדי לעצבן, לא לעזור, ועמיתוס, ועוד רבים וטובים, מנסים להפוך את כל הישראלים למגדלים מומחים, ועוד בחינם....
    תגידו תודה, ותשאלו שאלות לעניין ואז תקבלו גם הרבה תגובות וגם לעניין.
    אם הרסת ככה את ג'ק הרר, שנראה דליל אצלך לעומת הדחיסות של זן שעישנתי לפני 25 שנה וזכה 9 פעמים ברציפות בגביע הקנאביס מקום ראשון בעולם מאז סנסי סידס הכליאו אותו בתחילת שנות ה 90, על שם אחד מגדולי לוחמי הלגליזציה של שנות ה 70 וה 80: ג'ק הרר, אז אתה תהרוס כל צמח.
    לדלל עלים זאת לא בושה, גם קיטומים, כיפופים וצביטות הן שיטות להגדלת ייבול.

12. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    לעניין הניסוי המדובר נטו:
    1. אוטומטיים תמיד יוציאו פחות, למרות שאפשר לקצר רגילים לאותו הזמן של אוטומט אז לא הבדל גדול אם מגודלים אותו הזמן (90 יום).
    2. לא גידלת על 30 סמ. גידלת 2 עציצים על מטר מרובע, אז אחד על חצי מטר ושניהם תפסו את כל המקום באוהל.
    3. אפשר עם צמח אחד להגיע גם לחצי קילו, הבעיה היא שכולכם מפחדים. השקעת על ציוד, דשנים, גידול, בשביל 80 גרם?
    4. אם מפחדים מהמנייאק 3 חודשים, אז תפחדו עוד חודשיים ויצא לכם פי 3 ויותר.
    5. לד זה חרא לעומת hps. יש יותר טוב מ hps כמו LEP, אבל יקר יותר ולא חסכוני בהרבה מבחינת צריכת חשמל.
    6. את הניסוי שאתה עושה על עציץ אחד, יש מאות שעשו (יוטיוב מלא בהם) על הרבה עציצים ועם 4 או 5 סוגים שונים של תאורה, בכל הניסויים ה hps עקפה את כולם מבחינת איכות וייבול, אז הניסוי שלך מיותר, כי מי שמגדל הרבה זמן, בחיים לא יקנה לד, בטח לא מטמבוריה, ואם כבר אז סופר מקצועי ולגידול, עם שילוב של כמה צבעי אורות למילוי הספקטרום.
    6. אל תלכלך על הפורום, כולם, כולל אני שמפרט הרבה, עוזרים כאן בחינם ולא חייבים לך כלום. אם לא הגיבו, או שהשאלה הייתה מיותרת או לא מעניינת, כי בעזרה דחופה לצמח במצוקה, כולם עוזרים באותה השעה.
    עמיתוס הוא מגדל מקצועי, ותקשיב לעצות שלו. יענקל'ה כאן רק כדי לעצבן, לא לעזור, ועמיתוס, ועוד רבים וטובים, מנסים להפוך את כל הישראלים למגדלים מומחים, ועוד בחינם....
    תגידו תודה, ותשאלו שאלות לעניין ואז תקבלו גם הרבה תגובות וגם לעניין.
    אם הרסת ככה את ג'ק הרר, שנראה דליל אצלך לעומת הדחיסות של זן שעישנתי לפני 25 שנה וזכה 9 פעמים ברציפות בגביע הקנאביס מקום ראשון בעולם מאז סנסי סידס הכליאו אותו בתחילת שנות ה 90, על שם אחד מגדולי לוחמי הלגליזציה של שנות ה 70 וה 80: ג'ק הרר, אז אתה תהרוס כל צמח.
    לדלל עלים זאת לא בושה, גם קיטומים, כיפופים וצביטות הן שיטות להגדלת ייבול.

13. yoniponi

yoniponi קנאביסט

לייקים:
    117
    הוא לא גידל במטר מרובע, הוא גידל ב-60X60 שזה 3600 סמ"ר, פחות מחצי מ"ר.
    ללד יש יתרונות וחסרונות, דווקא באוהל קטן יותר נוח להשתמש בלד כי HPS מחממת מאוד, אבל גם אני חושב שצריך לד יעודי לגידול.

אהוי אוהב/ת את זה.
  14. Jeronimo

Jeronimo חבר חדש

לייקים:
    5
    כאחד שבא ללמוד לקחתי מהיומן הרבה אז תדע שתרמת כאן גם למתחילים..
    הרצון שלי לגדל נובע מהאהבה ותפארת הצמח היפייפה הזה וגם לצריכה אישית.
    ובנוסף אני מחפש איפה אפשר לחסוך בגידול הראשון ולא מחפש למקסם ייבול..
    בשבילי 80גרם זה אש ונחמד לדעת שתאורה רגילה עוזרת להגיע לזה..
    עם קצת טכניקות גידול ודשן כמובן..
    רק חסר לי תמונות של התאורה עצמה וגם ביחס לחלל גידול..
    אבל חוץ מזה, תודה אלוף!

אהוי אוהב/ת את זה.
  15. אהוי

אהוי קנאביסט

לייקים:
    61
    2. כמו שאמר מעליי יוני פוני, רק שזה כל האוהל, אני גידלתי על חצי מזה.
    3+4. שום פחד, גובה האוהל הוא 1.6, גובה נאכל על מרחק מהמנורה, גובה האדנית והגבהה לניקוז ככה שיש לי בערך 1 מ' גובה לגדל ופריסה מקסימלית של 60 ס"מ. גידלתי WONDER WOMAN שהגיע למרחק מסוכן מהמנורה על כולה שבועיים צמיחה וזו הסיבה היחידה שאני ממהר להעביר לפריחה.
    חצי קילו זה אפשרי לגודל האוהל שלי? איך? כמה זמן צמיחה היית נותן?
    5+6. כל ההבדל בין לד 'רגיל' לבין לד 'לגידול מקצועי' הוא ספקטרום האור. כל מה שמצאתי על השפעת הספקטרום הוא על איכות הפרח וכמות הטרפנים ולא מילה לגבי גודל הייבול. אם אתה יודע אחרת אשמח לשמוע.
    מבחינת ניסיויים ביו טיוב, מצאתי רק אחד שמגדל עם לד רגיל (FLOOD-LIGHT), גם פה אשמח אם תראה לי איפה זה נעשה כבר. אשמח ללמוד מניסיון של אחרים.
    7. נכון שעוזרים כשמישהו במצוקה ולא רק, המיתוס קידם אותי מאוד ממגדל מתחיל ולא מנוסה. יחד עם זאת,
    כשאני טורח לפתוח ולעדכן יומן גידול אני רוצה לדעת איך להוציא יותר, פרחים שמנים, דחוסים עם משקל גבוה יותר. אם אין תגובות רק כי הצמח שלי לא מצהיב או ש"לא מעניין" כמו שאמרת.. אז מה הטעם לפרסם?
    כל ההערה שמסתכמת ב"תהרוס כל צמח" היא מיותרת ואין לי שום דבר לקחת ממנה לגידול הבא. אם אתה יודע לעזור - כלומר לומר לי מה אפשר לשפר, בבקשה.. בשביל זה פתחתי יומן.

16. אהוי

אהוי קנאביסט

לייקים:
    61
    מפנה גם אליך:
    כל ההבדל בין לד 'רגיל' לבין לד 'לגידול מקצועי' הוא ספקטרום האור. כל מה שמצאתי על השפעת הספקטרום הוא על איכות הפרח וכמות הטרפנים ולא מילה לגבי גודל הייבול. אם אתה יודע אחרת אשמח לשמוע.

17. yoniponi

yoniponi קנאביסט

לייקים:
    117
    אני לא יודע אחרת, אך נראה לי שאיכות חשובה לפחות כמו כמות.

אהוי אוהב/ת את זה.
  18. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    שאלה הגיונית:
    למה צריך לדאוג לספקטרום נכון בצמיחה וספקטרום שונה אבל נכון לפריחה?
    אם כל מה שזה עושה זה לדאוג לטרפנים, אז למה זה דואג בצמיחה? כשאין פרחים?
    השאלה נועדה להראות שזאת טעות.
    הספקטרום משפיע על התפתחות כללית של הצמח, גם בצמיחה, בריאה, מהירה, הרבה ענפים ועלים, או הפוך בכל, וגם בפריחה, בפיתוח יותר פרחים והפיכתם למלאים ודחוסים.
    האיכות תלויה בהרבה גורמים, כולל הספקטרום, אבל הוא לא מפתח רק טרפנים או טריכומות.
    אלו יתפתחו על כל פרח נקבי של קנאביס, אם יותר או פחות, תלוי יותר בזן.
    התייחסתי לאוהל מטר מרובע כי לא שמתי לב שציינת גודל.
    בכל מקרה, למה לגדל במקום קטן כזה שני צמחים צפופים שבקושי יתפתחו במקום אחד שיתפוס את כל המקום של האוהל?
    מגובה אוהל לא מפחדים, עושים כיפופים וקשירות, והגובה יורד (יש הסברים על השיטה כאן במגזין, וגם ביוטיוב).
    חצי קילו התייחס לאוהל מטר מרובע, עכשיו שאני יודע שהוא קטן יותר, אפשרי 300 גרם.
    אפשר להצמיח גם שנתיים רצוף.
    אם תצמיח 3 חודשים, ועוד פריחה חודשיים, תגיע לכמות רצינית ויפה.
    ההבדל בין לד רגיל ללד מקצועי הוא מאה אחוז לא רק הספקטרום.
    עמיתוס מבין טוב בטווחי תאורה, לומינים, וחוזק (בקילוג'אול), וספקטרום זה ההבדל האחרון, אחרי עשרות של הבדלים.
    אח שלי אל תפגע.
    ניסויים עושים על שאריות, לא על זהב.
    הייתי משתמש בסתם זן, במקום בסופר זן שלא יוציא עשירית הפוטנציאל שלו.
    אם פתחת יומן ניסוי תאורה, יענו לך על שאלות בתאורה.
    אם תפתח שאלה על פרחים עבים וייבול גדול, אני, ואחרים, נענה גם על זה.
    אם אפשר לנחש מהניסוי לד שלך, שאתה רוצה לדעת על נושא אחר.
    חוץ מזה, יש כאן באתר כבר אלפי תשובות על שאלות ייבול ופרחים, אבל יותר קל לשאול עוד פעם, מאשר לחפש ולקרוא.

אהוי אוהב/ת את זה.
  19. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    ספקטרום הוא למעשה שטף גל שנע בטווח מסוים, לעניין חקלאות מדובר בטווח של 380-720nm.
    שטף הגל ניתן לתכנות בכל נורה, גם כזו שיש בתוך מארז מחשב שמאירה אור אדום במקרה של תקלה. מה שקובע את ההבדל בין "לד רגיל" ללד אשר מיועד לחקלאות היא היעילות בין יחס האור:חום. לעניינינו מדובר בנתון שנקרא umole/J - כלומר כמה מיקרומול (יח' פוטונים) מקבלים לכל וואט. למשל נורות קוואנטום עם צ'יפ מדגם lm301b יפיקו כ-2.5umole/j לעומת קובים קרי נפוצים שיפיקו כ-2umole/j, כלומר 25% יותר אור לאותם וואטים.
    כמובן, "אור" לא נמדד בצורה ויזואלית, אלא בקרינת פוטוסינטזה אקטיבית (PAR) שבאה לידי ביטוי בפוטונים. פוטונים 'נזקים' מהמנורה לכל כיוון, ומאבדים אפקטיביות בצורה דרסטית בכל התרחקות ממקור הקרינה, המנורה.

אז מה למדנו היום?
    א. המשתמש הידרומעסתר ממשיך להטעות את ציבור המגדלים בכך שהוא מבטא את הטעויות שלו בכתב.
    ב. ספקטרום הוא רק שטף אור, ניתן לתכנות בכל לד, ולגמרי לא משקיף על טיב המנורה עצמה.
    ג. בצמיחה אתה תרצה הרבה אור כחול, סביב ה400-500nm, כדי לקבל קצב צימוח גבוה ופחות מתיחה; בעוד שבפריחה תרצה אורך גל סביב 660nm, אדום, כדי לספק לצמח את התנאים המתאימים לייצור הפרחים. אם לצורך העניין היית מספק רק אור אדום בתדר 660nm בפריחה, היית מקבל צמחים מתוחים מאוד, בעוד שאם תשלב את זה ביחס נכון עם אור כחול, תקבל ייבול גבוה וצמח לא מתוח.
    ד. חוזר להערה בס' א -
    אני מאוד מקווה שתעשה כן גם אתה, תשתמש בידע שאני מעביר גם לך בחינם ותפיץ אותו הלאה, על פני הדברים שאתה סבור שנכונים רק בעיניך.

אהוי אוהב/ת את זה.
  20. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    ראית מה ההבדל בין אשכנזי מזדיין כמוך לברבארי כמוני?
    אני גבר ופירגנתי לך כשליכלכו עליך, אבל אתה זונה שמלכלך עליי בכל הזדמנות, למרות שגם אותך אני יכול ללמד על קנאביס, יא שרמיט.

מגדלת_בשמחה אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!