1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

למה אי אפשר להשתמש בפרוז'טור

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י וואי אחי שחכתי, ‏17/8/13.

1. וואי אחי שחכתי

לייקים:
    0
    למה לקנות מנורות באלפיי שקלים כשיש פרוז'קטורים שמפיקים כמויות ענקיות של אור .? תודה לעונים...

נ.ב מה ההבדל בין אור לבן לאור צהוב בתפוקה הסופית | ?

2. THC

THC חבר חדש

לייקים:
    0
    אני לא הכי מבין בתחום אבל אני יודע
    שיש אבדל בין סוגי הנורות הכול קודם בו נתחיל מבסיס
    בתור חקליים מה שמעניו אותנו בנורות זה לא הוואט שלהם אילה "לומנים" יחידת המדידה לעוצמת האור שנקלט על ידי עין אנושית (בעצם מגדירה את כמות האור המופץ מהמנורה).
    עכשיו יש אבדל בין נורה לנורה גם אם הכמות הוואט זה לחלותין
    נגיד נורות פלורוסנט 110 וואט תפיק כמות של 10 אלף לומונים אם אני זוכר נכון
    נורת hps יכולה לפיק 45 אלף לומנים
    בעקרון היחס נע בין על כול וואט אחד של חשמל מופק בין 8-150 לומונים תלוי בסוג המנורה
    עכשיו בתכלס אם הפוג'קטור שלך מפייק יותר לומונים על כול וואט שזה הרווחת ונירא לי שאתה צודק
    אבל קשה לי לאמיין שפוג'קטור אם נורה רגילה יפיק יותר
    וגם אל תשכח שפוג'קטור מפיק חום גובה מאוד ואתה צריך לשים אותו מסיפק רחוק מצמח שהיה לו את טמפרטורה אידילית
    תעשה בדיקה אולי עליתה על משהו
    עכשיו בקשר לצבע לא נירא לי שיש אבדל כול עוד זה לא צבע ירוק
    העקור שאתה בוחר את הנורא שלך תיבחר לפי הבאים
    1.לומנים
    2.ספקטרום
    3.וואט (כי זה קובע כמה תשלם בסוף על חשמל)
    אם אמרתי משהו לא נכון אני ישמח שתתקנו אותי
    מקווה שעזורתי וסליחה על שגאיות הכתיב אני דיסלקט

3. SHLAIZY

SHLAIZY חבר חדש

לייקים:
    0
    בהחלט שאפשר עם פרוז'קטור, פרוז'טור בהגדרתו הוא משנק ובית מנורה יחד.
    רק קח בחשבון שאתה צריך אחד כזה שתואם לסוג המנורה אותה בחרת, יש 2 מומלצות לגידול צמחים hps או mh, אם מצאת פרוז'קטור של 400w שתואם hps ויש לך את המנורה. אין סיבה שהנורה לא תאיר כמו שצריך.
    לא הבנתי מאיפה הבאת את הנתון שמנורה עולה אלפי שקלים. מנורה 600w hps עולה באיביי 100 שקל. בית מנורה עולה 50 שקל ומשנק 600w עולה 600. הבאת לי את הנתונים של המנורה והמשנק החזקים ביותר שיש בארץ. הפרוז'קטור עולה בסביבות 300 שקל בארץ וזה בהחלט יותר משתלם מלקנות את המשנק בנפרד.

4. וואי אחי שחכתי

לייקים:
    0

לא הבנתי למה התכוונתה (בחלק המסומן)
    פרוז'קטור זה פרוז'קטור .. ושאני אומר פרוז'קטור אני מתכוון לזה

איך אני יכל לבדוק כמה אור הוא פולט .?? אני אישית יודע שבעבודה אני משתמש בפרוז'קטור שפשוט אי אפשר להסתכל עליו ישירות הוא גומר על העיניים אבל בנוסף הוא גם חם בטרוף....

5. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    נורת גידול אחת לא עולה אלפי שקלים, גם אם תקנה בארץ נורת גידול של 600w עם משנק והכל זה יעלה לך
    פחות מ-1000 שקל:

http://www.hydroshop.co.il/rec/1228-מערכת-תאורה-600-עם-נורה-משולבת-לגידול-וה

דבר שני, הנורות הללו הם בעלות יחס לומינים לוואט מעולה - מה שאומר שאתה מקבל תמורה נאה של אור עבור
    החשמל שהם צורכות, בנוסף, יש לנורות הללו את הספקטרום המדויק (או לפחות לכך כיוונו במהלך הייצור שלהם) שמתאים
    לגידול צמחים לאורך מחזור החיים שלהם - לא בטוח שהפרוז'קטור שאתה רוצה להביא יתן מענה ראוי ויאיר בספקטרום המתאים
    כמו שנורות ה-HID יאירו.

עוד על תאורה לקנאביס תוכל למצוא כאן חבר:

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2013/01/מדריך-תאורה-בסיסי-לגידול-מריחואנה-בבי/

6. עשן ישראלי

עשן ישראלי חבר חדש

לייקים:
    3
    אדיב צודק. נורות hid (כגון mh ו-hps) בשימוש מכוון ומדובר בפתרון עם יעילות לומן-וואט הולמת, זמינות להפליא ובמגוון רב של צבעים וטווחי ספקטרום. זה לא פוסל אוטומטית "פרוג'קטור" מכוון וחלקם מבוססים על נורות hid. על מנת להפעיל כראוי נורת hid, יש צורך, בין היתר, במשנק. פרוג'קטורים המשמשים בנורת hid, מכילים משנק מובנה. במידה והמשנק הוא עבור הנורה הנכונה ובהספק הנכון, ניתן לרכוש בנפרד נורה מתאימה. אלו שבתמונה אינן מיועדות לנורות הללו. משמע בתאוריה ניתן, אך לא במקרה המסוים הזה.

7. וואי אחי שחכתי

לייקים:
    0

תאכלס הבעיה היחידה שלי זה החשמל שהמנורה צורכת... אם היא לא הייתה צורכת הרבה חשמל לא הייתי מחפש תחליפים... שמעתי שקפיצה במתח החשמל הקבוע מובילה לקפיצה של תמנונים , אבל לעניין אחר.. כמה כבר היא יכולה לאכול בחודש המנורה הזאת .? אשכרה להכפיל את חשבול החשמל או רק עוד כמה עשרות שקלים .?

8. SHLAIZY

SHLAIZY חבר חדש

לייקים:
    0
    בוא נגיד שהמקרר שלך יצרוך חשמל כמו המנורה הזאת. בכל מקרה אתה צריך להבין שלא כל פרוז'קטור הוא אותו דבר. בנוגע לשאלה שלך יש פרוז'קטור שתואם לנורת hps ויש כאלה שלא. מה ששלחת לא תואם. יש פרוז'קטור שהוא 400w ויש אחד אחר 200w. פרוז'טור= בית מנורה+משנק. אתה לא יכול להכניס נורה של hps 1000w לפרוז'קטורים שיש ברחוב. כי זה לא תואם. הבית מנורה לא תואמת והמשנק גם לא תואם. למחסני תאורה יש פרוז'קטור 400w + מנורת hps ב300 שקל בלבד. ו250 שקל ללא המנורה. כל מי שהולך וקונה בחנויות של הגידולים עושה טעות ומשלם יותר (שם רק המשנק הכי פחות טוב עולה 600 שקל) והכל יוצא כמו שאמרו 1000+-. לשיקולך.

9. וואי אחי שחכתי

לייקים:
    0

א. תודה על העזרה
    ב. חשוב לי לדעת שאתה מדבר מניסיון עשיר
    ג. מה האופצייה שמשלבת חסכונות ותוצאות .? ולגידול של נניח 10 עציצים כמה אצטרך לשלם ואיפו אפשר לחסוך?

10. עשן ישראלי

עשן ישראלי חבר חדש

לייקים:
    3
    להביא עשרה צמחים לפריחה תחת נורה זה לא זול. נורה של 400-600w מוסיפה כ-100-200 ש"ח בחודש (לא זכור לי בדיוק, אך יש מחשבוני צריכה באתר חברת חשמל). תצטרך יותר מאחת לעשרה, בהתאם לשטח שיתפסו.

11. Uri578

Uri578 קנאביסט

לייקים:
    33
    האם פרוזקטור לד 100w לבן חם 3000k טובה לגידול?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!