1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלה על קונפידנס

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י Consumer, ‏5/6/19.

1. Consumer

Consumer חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לכולם.
    אם השתמשתי בקונפידנס על mother plants, וכשילקחו מהם ייחורים, החומר שנמצא בקונפידנס ימצא גם בפרחים של אותם ייחורים?

תודה חברים.

2. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    לא. או שימצא במינונים מזעריים ולא משמעותיים. כמובן שהאידיאל הוא לא להשתמש בתכשירים
    הללו בכלל, אבל אם אתה משתמש בהם - שיהיה בזמן הצמיחה.

אלא אם כן אתה מכניס את הייחורים לפריחה מיידית (וגם אז תכלס זה לא כזה נורא) - אין לך מה
    לדאוג מבחינת שאריות של קונפידנס על הפרחים.

שים לב לתווית של המוצר למשל, בצד שמאל למטה יש לך טבלה עם רשימת גידולים (כמובן שקנאביס
    לא נמצא שם אבל רק להבנה הכללית) - אחד הטורים בטבלה מציין את הזמן האחרון ליישום לפני קטיף.
    אמנם רוב היישומים שם הם בהגמעה ולא בריסוס - אבל עדיין יש שם גידולים שמרססים, ממתינים חודש
    וחצי וקוצרים.

3. 420STUDENT

420STUDENT קנאביסט

לייקים:
    28
    מהיכן המידע הנ"ל חבר?
    קונפידור הוא חומר שמוטמע בשורשים ומתפשט בצורה שווה ברקמות של הצמח
    חומר מאוד מסוכן, פוגע, ולא יעיל לקנאביס בגלל שימוש יתר בו. ובדגש על פוגעני. מאוד פוגעני לסביבה.

אם אתה משתמש בקונפידור, אני מוכן לחתום שיהיו שאריות של החומר במוצר.
    זה גם משהו שבודקים אותו למשל בקליפורניה, לא סתם

במקרה המדובר עם הייחור זאת שאלה די מסובכת, ואני לא יודע לענות. אבל העיקרון הוא שסביר להניח שיהיה כמות מסוימת של חומר פעיל. אני לא יודע לענות באמת. רק לשער. אבל יודע להגיד שבוודאות אפשר למצוא קונפידור בפרחים

4. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    אהלן אחי.

רשמת שקונפידור הוא חומר "מאוד מסוכן" - שלא יהיו טעויות, אינני ממליץ להשתמש בן (גם ציינתי
    במפורש שמדובר בשימוש לא אידאלי), אבל קצת לא ברור לי בדיוק מהיכן המסקנה שהוא "מאוד מסוכן"?

משיחות שערכתי עם אגרונומים וחקלאים בארץ שמגדלים עגבניות ושאר ירקות, אני יודע שלעתים
    משתמשים בין היתר גם בקונפידור - האם הירקות במכולת נחשבים למסוכנים מאוד?

משרד החקלאות מאשר את החומר הזה לשימוש במגוון גידולים, כמו אגס למשל:

https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/mahozot/m_north/pirsumim/2013/documents/Pear.pdf

בנוסף למספר מקורות שלא מסכימים עם ההגדרה שהאימידקלופריד (המרכיב המרכזי בקונפידור)
    הוא חומר "מסוכן מאוד":

"Imidacloprid... acts on the nervous system through an acetylcholine receptor blockade and is considered nontoxic to humans based on the available literature."

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2090536X13000427

אין גם הוכחות לסרטן (לא שטענת שיש, אבל עדיין):

"The United States Environmental Protection Agency (U.S. EPA) decided that there is no evidence that imidacloprid causes cancer..."

http://npic.orst.edu/factsheets/imidagen.html

לגבי הטיעון שבקליפורניה אסור להשתמש בחומר בקנאביס - אתה צודק, אבל זה בעיקר
    מהסיבות של פגיעה בסביבה כפי שציינת, ולא בהכרח בגלל הסכנה הבריאותית - שים לב
    שבמסמך הבא האימידקלופריד מוגדר כאסור לשימוש כי הוא נמצא בקבוצת חומרים הפוגעים
    בסביבה ובמי התהום:

https://www.cdpr.ca.gov/docs/cannabis/cannot_use_pesticide.pdf

ובכל זאת - משרד החקלאות בקליפורניה כן מאפשר במקרים מסוימים שימוש בחומר:

https://www.cdfa.ca.gov/plant/pdep/treatment/notices/2017/ACP-NOT-Tulare-TulareCounty-June-2017.pdf

אז בחזרה לשאלה המקורית:

האם ייחורים שנלקחו מצמח אם שקיבל קונפידנס/קונפידור יראו סימנים של שאריות מהחומר בתפרחת?

אולי, אך ככל הנראה בכמויות קטנות מאוד.

האם זה משהו שאמור להטריד אותי?

לא ממש.

אין לי הסמכה אקדמית בנושא ואני רחוק מלהיות מומחה בהדברה
    כך שייתכן שאני שגיתי בהבנת הדברים. אשמח אם תאיר את עיניי :)

Kiki אוהב/ת את זה.
  5. 420STUDENT

420STUDENT קנאביסט

לייקים:
    28
    זה קצת מונח מטעה להגיד שמותר להשתמש באימידיאכלופריד בגידולים חקלאיים בישראל
    כי ברוב מוחלט של הגידולים, הרף שמציב משרד החקלאות לקיום החומר הוא די נמוך. כמה נמוך? אם אני עכשיו מטפח פרדס של לימונים. והשכן עם הפרדס לימונים שלו, 200 מטר צפונה, השתמש בקונפידור
    גם הפרדס שלי, וגם הפרדס שלו - לא יעמדו בדרישות משרד החקלאות.

לגבי המסוכנות של החומר זה נושא באפלה, וזה משהו לפחד ממנו בפני עצמו - לא הגיעו לממצאים קונקרטים לגבי ההשפעה של החומר הזה. אבל כרגע נראה שסרטן זה לא החשש. אבל למשל על עכברים, החומר גורם לבעיות פוריות.

אישית, פחות חשוב לי המסוכנות, יותר חשובה לי ההסברה של למה צריך לעזוב את החומר הזה, בכל מחיר.
    הפגיעה הסביבתית של החומר הזה היא עצומה. ואיכשהו מעלימים עין.עצוב.

עכשיו עזוב את זה. כשזה מגיע לקנאביס. הוא לא יעיל.
    כאילו אני יכול להבין למה בגידול של אגס יאשרו שימוש בחומר. (למרות שגם פה יש לי ספקות)
    בשביל לגדל קנאביס אין צורך בקונפידור, הוא פשוט לא יעיל.

אגב גם לי אין הסמכה אקדמית בנושא, פשוט כמי שעובד במועדפת במשק כלשהו, יצא לי להתעניין, לחקור, להסתקרן, ולגלות שלמשל, ייבול שלם יכול ללכת לפח, בגלל שהשכן שלנו 200 מטר צפונה השתמש בקונפידור.
    על הדרך גם עשיתי גוגל קצר וגיליתי את עניין הכמוטיפים של עש הטבק למשל. שפשוט התגברו לחלוטין על קונפידור

ואם פעם קונפידור היה משמיד את עש הטבק. היום כבר לא..

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!