1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה לגבי תאורה מתאימה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י מגדל מתחיל ., ‏20/7/19.

1. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    הידרומאסטר מנסה לעזור לך.
    אומר לך מה לעשות בהתאם לנסיון שלו,
    ויש לו הרבה הצלחות כאן בהדרכות,
    Amitos נכנס בשביל הויכוח, לא אכפת לו מהתוצאה
    של הגידול שלך. והוא גם ישלח אותך לקנות משהו שאתה לא רוצה ולא צריך. לעומת הידרומאסטר
    שיתן לך עצה לכל מסגרת תקציב שיש לך. איתו אתה לא צריך מסגרת בויזה כמו עם אמיטוס
    שחושב שכולם רוטשילד

2. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    כולה גראס, וכל אחד יכול לגדל, לא אסטרופיזיקה.

3. לוקו 2

לוקו 2 קנאביסט

לייקים:
    69
    לא פיזיקה. כולה מגדל חדש וכל אחד עושה טעויות ולומד מהן אם לא אז הוא טיפש.
    תודה רבה לכולם

4. KusaMachSHI200

KusaMachSHI200 חבר חדש

לייקים:
    3
    על איזה אינטרס אתה מדבר מה זאת אומרת איטנרס? הדבר היחיד שקורה פה הוא שהמליצו על מנורת לחץ במקום מנורת לד. האינטרס פה הוא שלך בזמן שאתה נצמד לעובדה על דעת עצמך ובעצמך בלבד אז יכול להיות שאתה טועה ובגלל שאתה עיוור לזה אתה גם מטעה את האחרים.
    למה אתה כל כך בטוח שמנורת MH לא מתאימה גם לפריחה רק בגלל שהעניין מקובל כמו שלפני 25 ו30 שנים גידלו בשני גוונים שונים בצמיחה ובפריחה?
    אתה מוזמן בפעם הראשונה להפריח את הנושא ולהרים את הכפפה למה בעצם מנורה בעלת אור חם מתאימה יותר להפרחה? עד שזה לא יקרה ניראה שהתשובה היא שמנורת לחץ מטאל הלייד דורשת יותר מאשר HPS או מנורת אדומה ולכן יש להשתמש במנורה בעלת מזג חם.

הערת אגב אם ברשותך תשובה אחת שבגלל שהאור בעל מזג חם וזה מעיד על זה שהמנורה פולטת יותר חום ועדיף לדים בגלל יחס האור חום (תקרא אחורה ותראה מה אמרת) אתה לא יותר טוב מהשני ואתה בעל אינטרס להוצאת כסף מיותר ועיוור רק לעצמך

5. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אם אתה מטומטם ואתה מבין עובדות בדרך ייחודית למטומטם זה לא הופך את שאר העולם למטומטמים, וזה בטח לא מטיל צל של ספק בדברי, אלא זה משאיר אותך מטומטם בודד שעיוור לעצמו ובעקבות כך מביך את עצמו בפרהסיה.
    ידוע לנו שצמח מבצע פוטוסינתזה בתדרים שנכללים תחת ההגדרה "כלורופיל A/B". בנוסף, ידוע לנו באיזה תדר עובדות הנורות (320-780nm), ולכן נקבע באופן חד משמעי, כזה שלא מאפשר לך כאדם אינדבידואל לחלוק עליו כי בינינו אתה בסה"כ עוד מטומטם, שהשטף המתאים לפריחה הוא באיזור ה-B, קרי 550nm ומעלה.
    אה, ובגלל שצריך קשר סיבתי בין הדברים שאתה רושם לבין עובדות, בניגוד אליך, כך נראה שטף של נורת מטאל הליד:

וזה ידידי, מלבד הוכחה לכך שאתה מטומטם - הוכחה לכך שנורת מטאל הליד מתאימה רק לצמיחה.
    אה, אם נעלבת מכך שקראתי לך מטומטם - להבא תשקול את הדרך בה אתה פונה אלי, מטומטם.

6. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    איש יהיר ודוחה

7. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    אפשר לגדל עם מטאל היילייד את כל הגידול.
    יש מטאל היילייד בוואטים שונים, כולל 400 ו 600, כלומר לצמיחה ולפריחה.
    היא פשוט חמה מדי וצורכת יותר חשמל.
    צפו ביוטיוב באנשים שעשו ניסוי עם לדים, mh, hps ועוד, וכולם מגיעים לאותה מסקנה:
    הנורה הזולה, החסכונית והיעילה ביותר מבחינת ייבול, היא hps. גם המוכרים בחנויות ההידרו, למרות שינסו למכור למי שלא מבין את היקר ביותר, יגידו לכם שהכי נמכרת והכי מתאימה לגידול פנים, לא רק בארץ, גם בעולם, היא hps.
    ולא מעניין את הזין הספקטרום, הצ'יפים וכל החרטא מסביב, קניתי כבר יותר ממאה, והתוצאות מדברות בעד עצמם.

8. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    בקיצור זה נראה כאילו זאת המנורה
    הכי מתאימה בכל מקרה, לפחות עד שלקנות לד שיעיל כמו ואף יותר מנל"ג יהיה במחיר שווה לכל כיס, ואז לעשות שיקולים מה לקנות יהיה הגיוני

9. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    הנה, הבנתי איפה מקור הטמטום שלו. מסכן, הוא חושב ש- 400W זה איזה סימן לנורת צמיחה ו-600W זה חלילה סימן לפריחה. אם הוא היה מת הוא בטח היה מתהפך בקברו כשהיה מגלה שמדובר בסה"כ צריכת חשמל.

אז אתה אומר לקנות רכב שעושה 1:4 ב100 שח ולא לקנות רכב שעושה 1:20 ב200 שח. כן, אני מבין מה אתה אומר, מדובר במטומטם נוסף. אפשר למתג אתכם עכשיו כצמד המטומטמים המוביל בפורום קנאביס, ואת הוואחש שהצטרף לטמטום אתמול לסווג כאמן אורח. נראה לי שעוד יהיה לנו הדרן מכם.

10. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    מה שאני אומר יא אפס מטומטם שכמוך
    שכל אחד עושה את השיקולים שלו לפי הכיס שלו, לא לפי הרצון שלך אדיוט שרוצה לכפות על אנשים איך לבזבז את הכסף שלהם, אנשים לא יודעים עדיין מה בדיוק מתאים להם בגלל שזה גידול ראשון, והמסיונר בא ישר להגיד להם שמה שהם עושים זה חטא ומנסה לכפות עליהם את דת הלד שלו. ובאמת אתה חושב שאנשים מתייחסים לכל המילים המוזרות שלך עם כל מיני דברים שנראים כמו איזה תרגיל בגאומטריה, אתה סתם מטרחן ומעייף אנשים
    לא מוכיח חוכמה.

#30 alongold, ‏23/7/19
    נערך לאחרונה ב: ‏23/7/19
  11. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    ובדיוק בשביל זה אני כאן, להבדיל ממטומטם כמוך - שמציע להם לקנות ציוד גרוע בפעם הראשונה כדי שיוכלו לשלם שוב על ציוד טוב בפעם השניה. מטומטם משלם פעמיים. להיות מטומטם זה כמו מוות, זה כואב לכולם מלבדך.

12. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    שוב פעם אתה חוזר על אותם טעויות
    אני לא ממליץ על כלום, ואתה פשוט דפוק
    התייחסתי לזה שכל עוד שזה יקר כל אחד יעשה את החישובים שלו מה לקנות. מטומטם זה מישהו שרוצה לשכנע אנשים לחשוב כמוהו, מטומטם זה מי שלא יודע להרפות, כמוך מסיונר נצרות הלד

13. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    תגיד אתה הולך ברחוב עם גלימה של כומר
    צלב ולד ומעביר אנשים על דתם ?
    ואם הם לא מסכימים אתה זורק עליהם כל מיני חלקי מנורה מיובאים מסין עד שיסורו מדרכם הרעה?

14. אחי

אחי חבר חדש

לייקים:
    8
    קראתי את הכתבה שלך amitos אכן אתה מומחה ועל זה מפרגן אבל
    הציוד שרשום בכתבה עלייך עולה מעל 10,000 ₪ ולא לכולם יש את היכולת ו/או רצון להשקיע סכום זה אשמח לראות גידולים שלך בתקציב שפוי בתור מעשן,למעלה מ15 שנה ומטייל בכל העולם אף בן אדם לא מגדל בתקציב כזה אלא אם הוא סוחר
    ולעניין נוסף היידרו מומחה בתחומו בתקציבים שפויים ועוזר לאנשים מכל הלב ללא תמורה אין צורך ללגלג ולהשתמש בשפה בוטה כולנו פה בשביל אהבת הצמח והרצון של כולנו שזה יהיה חוקי ואז הגידולים שלך והשיטות יהיו פחות רלוונטיות מבחינה כלכלית ולידיעתך (מצטיין דיקן מבר אילן מחזור 2011) תשמור על השפה דרך ארץ קדמה לתורה

HidroMaster ו-alongold אוהבים את זה.
  15. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אני לא שלחתי את כולם למקסם ולהתייעל. אני בסה"כ ממליץ לקנות לד על פני נורות לחץ מהסיבות שכבר רשמתי. "תקציב" הוא לא תירוץ לענות תשובות שחוטאות לאמת, ולא מדובר בהוצאה גדולה כמו שעשיתם ממנה.
    אני גם לא צריך לכבד את אלו שלא מכבדים אותי. הם כאן בגלל שהם צריכים תשובות ולא להיפך, לכן אני מרגיש שלם לגמרי אם איך שאני מדבר כשאני זאת מול חבורת החוצפנים הזו שהורסת כל פיסת מדע בהמצאה מופרכת שהם חשבו עליה בספונטניות תוך כדי שהיד עוד מקלידה.
    לא, הוא לא מומחה בכלום. כל מי שנסחף אחר העצות חסרות הבסיס שלו פשוט נופל לטמטום שלו. אם זה משמח אותך להרגיש שהוא מומחה - מה טוב, אני רק יודע שבוגר אקדמיה כלשהי, גם מכללה - היה יודע שכשאין לך כל ביסוס מדעי למה שאתה אומר כנראה מה שאתה אומר לא שווה כלום. אה, בטח שלא מקורות שנבעו מתחושות בטן. אני כמובן אמרתי זאת בתגובתי לכך שאתה בוגר אקדמיה, כי חברך אידרו לא מומחה ולא אקדמיה, אני יודע איך נראה החומר שקורץ ממנו ועדת חריגים, והוא נראה בדיוק כך. יכול להיות שטעיתי לגביך, ואתה סתם תם שנסחף בזרם של מטומטם, ואתה לא באמת בוגר אקדמיה והתכוונת בכלל לאידרומעסתר - אבל למה שתעשה דבר כזה? אתה הרי לא מטומטם נכון?

#35 Amitos, ‏23/7/19
    נערך לאחרונה ב: ‏23/7/19
  16. אחי

אחי חבר חדש

לייקים:
    8
    אני לא נכנס בריב בינכם אבל היידרו מאסטר הוא מומחה בתחומו לא יודע לגבי אחרים לגבי עד עכשיו העצות הועילו
    https://anonfiles.com/4dj5F50cn9/20190719_161432_jpg
    https://anonfiles.com/62j1F407n5/20190723_110220_jpg
    הוא היחיד שעזר לי שבוע 6 לפי העצות שלו הילדה שמנה ובריאה אני לא לא יודע אם העצות שלו הועילו לאחרים אני מדבר מנסיון אישי לי הןא עזר המון
    אני עדיין מחכה שתראה תקציב שפוי לגידול ולא תקציב של מגדל למטרות מסחר
    אתה לא חייב להסכים אבל תוצאות בשטח
    ואתה לא חייב להסכים אבל אפשר לדבר יפה ולא לקלל ולרדת לשפת רחוב
    אל תשכח כולנו פה מאהבת הצמח
    יום מלא ירוק לכולם

17. KusaMachSHI200

KusaMachSHI200 חבר חדש

לייקים:
    3
    הריצפה פה עקומה אחי

18. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    "קרציה" והוא לא מבין שלטענות שלו אף אחד לא מתייחס כל עוד הוא ממשיך להיות כזה

19. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    זה לא העצות שלו שהועילו לצמח הקטנטן שלך, זו התמימות שלך שמונעת ממך להבין שלתוצאה שלך, הצנועה בלשון המעטה, אין כל קשר לעצות שקיבלת ממנו. להיפך, מרוב שהמצב אצלך "טוב" אתה לא תראה אף פעם איפה צריך לשפר. אה, בגלל שמדובר בקבוצת אנשים שקשה להם עם רמת משכל טריקית בטוקבקים אני אגיד את זה בלי רמזים - אם זו התוצאה שאחראי לה אידרומעסתר הרי שמדובר בהוכחה נוספת לטמטום שלו, ולתוצאה עלובה ששמו הולך לפניה, יסלח לי המגדל המבסוט.

20. אחי

אחי חבר חדש

לייקים:
    8
    זה זן לא ידוע ושוב אתה מתעלם מהבקשה לעזור ולהראות מדריכי גידול שלך לא בעלויות גבוהות
    וכמו כן רשמתי בכל פעם בשלבי הגידול שלו ואף פעם לא נתת עצה בשבילי ומה רע בעציץ קטן שייתן 50-80 גרם יבש בהשקעה של פחות מ100 שקלים זה לא כולם צריכים לגדל הרבה או יבול גדול גם משיקולי אבטחת הצמח אז כן אני מרוצה בכל התנאים ואם תשאל אותי גדלת צמח יפה מאוד מוריד את הכובע אבל בחישוב שבכתבה שהפנית הציוד עלה קרוב ל15,000₪ והניב מאוטומט 515 גרם לא שווה את ההשקעה וקצת תפרגן לאחרים לא יזיק

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!